Mám strach očkovat, mám strach neočkovat

diviska
2. led 2012

Milé maminky, milé ženy. Odmítla jsem nechat očkovat svou nedonošenou dcerku ve 4 měsících hexavakcínou. Doktorka na mě křičela a nechala mě podepsat papír, že očkování odmítám. To ale není pravda! Rozhodně nejsem proti očkování, jen se mi nelíbí hexavakcína a nelíbí se mi očkování tak brzo. Samozřejmě mě ale děsí výskyt černého kašle.. když jsem chtěla po paní doktorce, ať mi očkování rozloží, řekla, že to neudělá. Vím, ale, že některé doktorky to dělají. Máte s tím zkušenosti? Můj instinkt řekl neočkovat, a já bych se nenáviděla, kdyby se malé po očkování něco stalo, ale zase jí nechci zbytečně vystavovat riziku neočkování - prostě hledám kompromis..máte někdo lékařku, která je přístupná diskuzi o očkování?

sisstin
28. led 2012

@romcovaklarka já myslím, že @saminomimino myslela to MMR - tam právě opravdu horní hranice není. Jenže Dr. na tebe bude tlačit a vyhrožovat sociálkou a hygienou, takže pokud nemáš přítupného Dr., tak jsou s tím neskutečný problémy..a třeba by se musel člověk i soudit 😕

romcovaklarka
28. led 2012

@sisstin Jo tak to jo, o tom vím. Akorát taky vím, že třeba neberou pak děti do školky a to si může dovolit málokdo 😖 Ale aspoň třeba před ten třetí rok bych to posunula.

lojzina
28. led 2012

@sisstin takze neexuistuje...maly ji jeste nema,ted je nemocny takze smula...az nekdy,zajimabvy ze sestra na me vzdycky:ale jak budete zdravi,hned prijdete 😅 🙄 ...no a kdyz teda ucinnost vakciny je 12 let,k cemu to pak je?predpokladam ze syn v 16letech plodit deti nebude

lojzina
28. led 2012

@saminomimino co neni pravne podlozeno,ze musis ockovat?

sisstin
28. led 2012

@lojzina ona je právě jen ta nejnižší hranice - 15měsíců, a většinou v tu dobu Dr. tlačí rodiče, aby už očkovali...kamarádce dokonce očkovala Dr. holku už ve 14m, že měsíc sem, měsíc tam..to už je prej jedno 😝

právě, že na SK se to teda v těch 11letech přeočkovává..a u nás ne 😕

lojzina
28. led 2012

@sisstin jj,to vim ze od 15.mesice....pockej,takze od 15.mesice a pak uz ne?zadny preockovani?me z toho zacina hrabat,porad neco ctu,vyhledavam,nejsem proti ockovani ale taky nejsem pro neockovani 🙂 ,....S kamoskou mame skoro stejne stary deti a kdyz na to zavedu tema,tak me rejkne:raci nic nerikej,ja to nechcu slyset,neposilej me zadny odkazy,raci nevedet 😅 ☹ .a to si mysli jak neudelala dobre,kdyz nechala svioje 3 dcery naoc.proti rakovine cipku...ono to zas takovej zazrak teda neni 🙄

sisstin
28. led 2012

@lojzina tady v CR se přeočkovává do 6-9měsíců od první dávky..na SK až v 11 letech 😉 pritom tady mi Dr. tvrdila, že když se ta druhá dávka v té době nedá, že je ta vakcína neúčinná 😝

romcovaklarka
28. led 2012

@lojzina Myslím, že je u nás přeočkování, ale nějak brzo po první dávce, asi půl roku či rok.

romcovaklarka
28. led 2012

@lojzina Jo, tak takhle, jak píše sisstin 😅

No já mám naštěstí kluka, ale holku bych na rakovinu děložního čípku asi taky nedala očkovat, kromě toho, že ta vakcína nění moc vyzkoušená, tak jsem teď četla, že těch kmenů, co to způsobují, je víc, a když se naočkuje, tak to zamezí tomu jednomu, ale naopak je větší šance chytit nějaký ten jiný, daleko horší 😒

sisstin
28. led 2012

jenže to je prostě všechno o reklamě...vám tam ukážou miminko, co mizí mamince před očima...nebo jak své holčičce pomůžete se startem do sexuálního života a já nevim co....aby to prostě lidi chytlo a ještě měli pocit, že dělají pro své děti to nejlepší.. 😝

lojzina
28. led 2012

@romcovaklarka ja holku taky nedala ockovat,jednak uz je pozde 😅 ,a taky v dobe kdy by to bylo treba,sem proste 10 litru nemela,kdybych se po.....
,

sisstin
28. led 2012

@lojzina no hele, kamarádka se nechala očkovat v asi 23letech 😝 Dr. ji to vnutila i tak...mně to Dr. nabízela dokonce po porodu 😅 😅 😅

romcovaklarka
28. led 2012

@lojzina No já bych asi nedala ani zadarmo... a to jsem si sama prošla tím, že jsem měla dost špatný nález na cyto a musela jsem na operaci čípku... ale i tak si myslím, že s častými preventivními prohlídkami se odchytí, co je potřeba, a ne ještě cpát do děcek nevyzkoušené vakcíny 😒

lojzina
28. led 2012

@sisstin pry to ma smysl pred zahajenim pohl.zivota 😕

lojzina
28. led 2012

@romcovaklarka ted uz je to pry zdarma....

sisstin
28. led 2012

@lojzina jj, ale Dr. tvrdí, že i potom lepší než bez toho 😅 😅 😅 no co k tomu říct, že 😅 😅 😅 😅

romcovaklarka
28. led 2012

@lojzina Ano, taky jsem to slyšela. A taky jsem slyšela, že pokud těch vakcín dostatečné množství neudají ani takhle zdarma, budou to chtít udělat povinné... Věřte-nevěřte 😉

lojzina
28. led 2012

@sisstin no nic 😅
@romcovaklarka jo,to sem taky slysela.at si to nechaji

mitote
28. led 2012

@sisstin ja nerikam ockovat vse za kazdou cenu...treba to o cem jsem se jinde dohadovala s petot bylo, ze na me utocil, ze ockovani prot rakovine delozniho hrdla nema smysl, ale pro me smysl proste melo, ted uz y pro me bylo zcela zbytecne, ale tenkrat jsem ho stihla jeste jako panna. A popravde, jestli je aspon procento sance ze me to pred rakovinou ochrani, ta nemam duvod se nenechat ockovat. Na rakovinu uz me zemrelo hodne lidi.

sisstin
28. led 2012

@mitote no na toto očkování umřely v Americe dvě holky...navíc jak tu někdo psal, chrání to jen před některými kmeny...a člověk je pak náchylnější k tomu chytit ten zákeřnější....

je to nové očkování a vedlejší účinky nejsou zatím prozkoumané, já bych si to dobrovolně nikdy píchnout nedala..natož svému dítěti... 😉

mitote
28. led 2012

@sisstin dobre zemrely dve a kolik jich bylo procockovanych po celym svete? a kolik zen na celem svete zemrelo na rakovinu delozniho hrdla? ano nechrani to pred vsemi kmeny, ale pred temi, ktere nejcasteji zpusobuji rakovinu ano...zalezi take jaka vakcina, Silgard je ucinna na vic kmenu nez Cervarix. Myslim, ze ucinky byly dost peclive prozkoumany, dnes jsou dost prisne kontroly, aby neco proslo na trh. Uvedomuje si nekdo, ze dnesnimi testy by treba penicilin vubec neprosel?

sisstin
28. led 2012

@mitote za mě je mnohem důležitější chodit 2x ročně na stěry, nestřídat partnery a i se stálým používat kondom, protože vždycky je nějaký riziko, že i stálý partner nemusí být věrný 😝

a znova píšu, farma firmám jde především o zisk..zdraví lidí je až na dalším místě 😉

ale to nemá cenu se tady dohadovat, každá na to máme svůj názor...to jsou takový žabomyší války mezi odpůrci očkování a zastánci...

já jsem někde mezi, neodmítám všechno povinné očkování, ale některé povinné bych ted už odmítla...a nepovinné bych si nedala naprosto žádné....

mitote
28. led 2012

@sisstin tak stery pokud vim hradi pojistovna jednou rocne a partnery jsem mela vseho vsudy dvakrat... ale to je stejne jedno, protoze partneri jsouprenaseci a mohli se nakazit drive. A kdybych pouzivala s manzelem porad kondom, si tezko bychom nekdy mohli mit deti, ne 😉
ja jsem pro ockovani, nerikam ze vsechno a hned, klidne s odstupy a oddalenim, ale znam par neockovanych prpadu, co dopadli tragicky a bohuzel primo v manzelove rodine..to je pak otazka, co je vetsi zlo 😉

sisstin
28. led 2012

@mitote mně třeba Dr. dělá stěry 2x a nejsem ani v rizikové skupině..to záleží asi čistě na doktorovi...stejně jako s UZV v těhu 😉 někdo dělá striktně jen ta tři povinná, někdo ti ho udělá na každé poradně, i když nemáš problémy 😉

každej si musí rozhodnout, co je pro něj to větší zlo..jestli následky případné nemoci, proti které nedal očkovat sebe nebo své dítě....nebo teda případné následky toho očkování 😉 my jsme se tady bavily teda ted hlavně o tom MMR, co se dává v 15měsících...a to jsem radši ochotná risknout, že dítě dostane jednu z nemocí...než risknout to, že bude doživotně autistické nebo jinak těžce postižené 😉

A doporučuju si přečíst knížku od paní Strunecké Doba jedová... není to jen o očkování, ale celkově o dnešním životním stylu a době... 😉

mitote
28. led 2012

@sisstin preloz me jeste zkratku MMR 🙂

romcovaklarka
28. led 2012

@mitote No hlavně chodit na tu cytologii. S tím kondomem - to bychom se těch dětí asi nedočkaly 😀 Ale fakt. V USA není ten systém jako u nás, že chodíš na cytologii a podchytí se to v začátku. Tak tam se to snadno zanedbá a pak už je pozdě.
@sisstin Dobu jedovou jsem dostala k vánocům a jsem z toho trochu rozpačitá. Jako jak co, ale rakovina z pružinových matrací? 😕

romcovaklarka
28. led 2012

@mitote Spalničky-zarděnky-příušnice = morbili-mumps-rubeola (možná jsem je přeházela 😅)

sisstin
28. led 2012

@mitote mumps, rubeola a to třetí nevim...jsou ta spalničky, zarděnky a příušnice 😉 konkrétně tohle je živá vakcína, děti po ni mají obrovské reakce a právě může způsobovat autismus či jiné problémy 😉 Syn se po tomto očkování na 9m zasekl ve vývoji, do té doby byl "běžné" dítě..měl na to očkování velkou reakci - horečky vysoké několikadenní, obrovský opuch v místě vpichu, osypky po celém těle 😉 A pak začly problémy, které jsme horko těžko odstraňovali mezi 2-3rokem 😉

Jako samozřejmě ti nemůžu 100% tvrdit, že to má z toho očkování..ale doba se shoduje a to samé popisují rodiče autistický dětí, které se do pořádku nedají už nikdy...

mimo jiné tato vakcína obsahuje zárodky kuřecích embryí, těžkých kovů a nevím jakých hnusů 😖

sisstin
28. led 2012

@romcovaklarka jj, některý věci jsou tam zas přehnaný...člověk to musí brát s rezervou...stejně, jako třeba když čte RABR...ale něco tam bylo zajímavýho... 😉

lojzina
28. led 2012

Holky,a kdyz necham naockovat tou mmr,jak dlouho je dite chraneno ?