Nebezpečné očkování dětí!

monikahp
21. led 2012

Chápu, že díky očkování byly některé plošné nemoci vymýcené. Otázkou ovšem je, jestli negativní vlivy nepřehlušují ty pozitivní. Věděli jste, že vakcíny obsahují látky jako je např. rtuť... ? Copak to asi může v těle malého tvorečka dělat??? Lidi se bohudík už vcelku právem začínají ptát, zjišťovat a bouřit. Já se začala ptát a zjišťovat po tom, co dítě od známé skončilo po poslední dávce hexavakcíny se silným postižením - celoživotním! Bohužel. Pak jsem se tématem začala zabývat víc a jako novinářka začala shánět informace (mnohdy dost šokující - bohužel např. i od zaměstnance ze samotné jísto farm. firmy). Strašně moc se bojím o své dítě. A ptám se - proč je to u nás totalitně nařízeno??? Pokud vím, jsou země (dle informací i Německo), kde očkování není povinné, ale pouze doporučené! Doporučuji přečíst knihu od doktorky Strunecké - Doba Jedová... Niže vkládám mail, který členka jedné skupiny na fb dnes v noci poslala politikům (+zajímavé odkazy). A proč jsem založila tuhle diskuzi? Každý ať se rozhoduje podle svého. Chci jen informovat.... A otázka - co vy a očkování dětí?

betelgeuzz
29. led 2014

@kubaka jak jsem psala, nemíním diskutovat o očkování. žádné antiočkovací výkřiky jsem tu nenapsala. Píšu pouze o tom úmrtí, o kterém jsi začala psát ty.

zanuli
29. led 2014

to co teď napíši, píši za sebe a svůj názor ! Ať je již příběh vymyšlený a protagonisté jen využili všech možných a dostupných míst, k tomu, aby svůj příběh přednesli, tak je to jejich svědomí, zda dokážou žít s tím, že oblbují lidi, nebo je příběh pravdivý a lidé, kterých se to týká měli potřebu zveřejnit svou bolest nebo příběh, tak jak jim to připadalo vhodné. Jedno je jisté, jsme lidé - každý máme svůj rozum, své city a své starosti a radosti řešíme po svém. Jedna věc mne zaráží. Jakmile se vyskytne nějaký problém kolem očkování vždy se objeví 3 skupiny těch, kteří bojují za to své a pak skupina těch ,,uprostřed,, - ti jež neví kam se mají přiřadit, protože mají z toho všeho hlavu kolem, lidově řečeno. A proč jen proto, že za jednu skupinu - jedni pošlou odkazy, jaké jsou výzkumy na vedlejší účinky na očkovacích vakcín - za druhou skupinu se ohlásí zase ti, kteří věří studiím, že očkování není tak špatné a odkazují se i na to, že přeci jsou i jiné věci, se kterými se v životě setkáváme a také je neodsouváme v životě, dokonce běžně s tím žijeme, že to zase tak špatné není. Ale proč? Jelikož jsme si zvykli na to, že hodně věcí nám v dnešní době urychluje udělat to co dříve lidé neznali a umírali ve 40, 45 ti letech a podobně, protože byli strhaní prací, neměli vakcíny, lékařství se stále vyvíjelo a stále vyvíjí, neměli ,,výdobytky,, moderní techniky a mohla bych na to vypsat celou A4 stránku, ale stejně je to zbytečné, protože to byla minulost, ale stejně se stále s ní všude setkáváme. Jen vše se vylepšuje a vše jde dopředu, ale za jakou cenu - za cenu zdraví !!! Závěrem bych chtěla ještě říci, jsme lidé - myslící - tak používejme každý svůj rozum a věřte svému vnitřnímu instinktu.
Když se mi něco příčí, tak to nedělám, nebo se snažím najít nějakou střední cestu, když jsem přesvědčená, že je to správné, tak se tím řídím.

cmacuba
29. led 2014

@katja77 To už mě taky napadlo, že má paní asi nějaký prašulky za šíření "prospěšnosti" očkování 🙄

katja77
29. led 2014

@cmacuba Určitě, jinak by nebyla tak útočná...každý kdo fandí očkování má zájem o tom kultivaně diskutovat, a tady jsem se s tím už nejednou setkala.... Toto je fanatismus, ze kterého jde strach 😝

katyxq
29. led 2014

@kubaka a ta provakci prohlášení jsou potvrzená? 😀 😀 - na skutečném placebu, dlouhodobě (tím mám na mysli roky sledování očkovaných / neočkovaných), máš-li něco takového, pochlub se tím

petapete
29. led 2014

@lamakrelka jo ahá, takže yersinia je co?😉původce neštovic nebo chřipky? OMG🤐

mataharyy
29. led 2014

To už je docela stihomam, obviňovat se tu vzájemně z toho že ten či onen je placený z toho a onoho 😀 😀 Gratuluji, toto už je nepřínosná diskuse, vyhnaná do vrcholu hlouposti a podezíravosti... Může se jít směle přiřadit k těm co jsou nic neříkající a plné bludů 😎

Jdu si dát kafe a zapřemýšlet která doporučená očkování budu zvažovat při cestě do Mongolska 😎

picasso
29. led 2014

@mataharyy Krásně napsáno, já se pořád pídím po těch milionech, co mi farma firmy platí. A pořád je nemám na účtu. Asi je začnu vymáhat a pěkně s úroky 😀

little_frog
29. led 2014

@kubaka jenom zareaguji na vaši informaci o přerušení očkování v Sýrii. Očkování v Africe a na Blízkém východě slouží k nenápadnému a systematickému vyvražďování těchto lidí. Bohužel, ti, co jezdí jako lékaři bez hranic a další dobrovolníci nemají o tomto ani ponětí, ale jsou skupiny lidí, kteří se snaží rozšířit tuto pravdu mezi konzumní společnost... To jen poznámka na okraj. S tématem očkování dětí v ČR to nemá moc společného, ale měla jsem potřebu zareagovat na Vaši úvahu.

lamakrelka
29. led 2014

@petapete opakuji svoji myšlenku, mor dřív označoval všechny dnes již známé nemoci, na které se umíralo. Neexistovalo pro ně pojmenování. Až později, ale co kdo chce psa bíti, hůl si najde...

mataharyy
29. led 2014

@picasso Až přijdeš na to, kde se o ně žádá dej vědět, koruna ke koruně a je ze mě miliardář 😎

petapete
29. led 2014

@kubaka jasně... A v Německu "epidemie" spalniček - mezi očkovanými 😎. Nepatřím ani k antivax ani k provax... Nicméně přesně přispěvatelé jako vy svým fanatismem a neobjektivností háží na očkování velmi negativní světlo - ono totiž jak jsem psala nic není černobílé a kdo to tvrdí, ten prostě a jednoduše lže, popírání negativních účinků a obviňování kohokoli z jejích vymýšlení je zcela nesmyslné a kontraproduktivní...

cmacuba
29. led 2014
wahu
29. led 2014

@cmacuba @katyxq @katja77 @petapete @betelgeuzz Holky profil fisherky byl založen v září 2011, myslíte si, že by to někdo plánoval víc jak dva roky?

katyxq
29. led 2014

@wahu no právě 😀, plus kdyby si byli admini jistí duplicitou, už by profil/y stopnuli - a z odkazu výš je jasné, že si tím jisti nejsou

petapete
29. led 2014

@wahu právě nezdá se mi, že by tohle bylo pravděpodobný... Včetně toho, že zprávy o postižení Amálky tam byly už pár měsíců, bez nějakýho kdovíjakýho vykřikování... Tohle mi připadá už příliš paranoidně konstruovaný na to, aby to někomu stálo za to si vymýšlet...

snajluska
29. led 2014

@wahu taky mi to přijde dost přitažené za vlasy...Dva roky tohle plánovat? No nevím nevím 🙂

boroovka
29. led 2014

Holky, nejsem uplne pro, ale ani proti - ale jde mi totiz o dulezitou vec k zamysleni - pro nekoho muze byt jedem i treba med, ktery ostatnim pomaha pri nachlazeni... Nebo tamhle holcicce udelaji banalni operaci odejmuti mandli a ona utrpi mozkovou smrt :((... absolutne neverim tomu, ze by mel potrebu si nekdo tragedie, ke vsemu co se tyce deti, vymyslet! Tyhle veci se ale stavaj a clovek se muze jen zoufale modlit, aby ho a jeho blizke nic takoveho nepotkalo... Ale za me muzu rict, ze prospesnost v ockovani celkem vidim - v nekterych pripadech urcite - maly mel asi mesic po prvni hexe a manzel pritahnul z prace (policie) takovy chrchlani, ze doktor mel podezreni na cerny kasel :/.... uprimne receno sem byla stastna, ze to malej nechyt... jasny, mohla to byt nahoda, stejne tak stesti, nebo to, ze kojim... ale kdo vi... Celej mesic a pul co manzel silene kaslal sem se bala a nakonec dikybohu nic 🙂

kajalka
29. led 2014

@boroovka Je třeba si uvědomit, že očkování je pouze preventivní úkon. A jestli jsme ochotné kvůli prevenci riskovat zdraví, potažmo život dítěte. Dokud rodiče nezačnou tlačit na výrobce vakcín, aby vyráběli naprosto bezpečné a funkční vakcíny, pořád tu budou pokrytci psát "no jo, to se stává"..

petapete
29. led 2014

@boroovka nj, ale zrovna s tím čk je tu maminka, které syn po třech dávkách hexy čk měl - a mmj právě díky očkování výrazně zpožděnou dg, protože "to přeci nemůže mít, když je očkovaný...". Já nejsem striktně proti očkování, ale ani bezvýhradně pro a spoléhat bez pochyb na ochranu jím poskytovanou... Problém vidím v tom, že jsi povinná očkovat bez ohledu na svůj postoj - med, který zmiňuješ pro srovnání - taky nemusí jíst povinně všichni a je na rodiči, jestli se rozhodne "riskovat" a podat ho dítěti, u očkování tu možnost výběru nemá... A to mi vadí...

boroovka
29. led 2014

@kajalka pokrytci?? hm... takove jako Vy mam rada... Vzdy a ve vsem je dulezita prevence... pak uz je totiz vetsinou na to "pozde bycha honit"... Vite Vy vubec, jak ockovani vzniklo? Ze vzteklina byla naprosto srtelne onemocneni a kdyz byl jeden maly chlapec pokousan zatoulanym psem, ktery ji mel, ze matka prisla prosit Louise Pastera, aby mu podal "protijed", ackoli nevedela, jestli syn tu vzteklinu chytil, nebo ne, a Louise ani nevedel, zda jsou jeho teorie spravne? Vite, ze to tenkrat bylo se sanci jen 50/50, ale ze mu zivot zachranil? Jasny, je to svinstvo, ale myslim, ze nakonec to zachranilo vic lidi, nez to polozilo... ale je to muj nazor a ja Vam ho necpu, tak o me nemluvte laskave jako o pokrytci, jen proto, ze se neshoduje s Vasim...

kajalka
29. led 2014

@boroovka Ano, o tomhle příběhu vím. Tím psem byl pokousán i dospělý muž a světě div se - přežil! Takže Pasteur život opravdu chlapci nezachránil, kluk přežil navzdory jeho experimentu..

boroovka
29. led 2014

@petapete no, to je diskutabilni... diky plosnemu ockovani se vazne povedlo v drivejsich dobach vymitit dost nemoci... a ted si predstavte - naprosto s Vami souhlasim, ze ani ockovani neni vsemocne - polovina mamin se rozhodne neockovat a nektere nemoci se -jen mozna- zase objevi... a i kdyz Vase ditko naockovane bude, stejne se pak budete bat, aby ho to chranilo, aby to treba neprinesl domu ja nevim, treba ze skolky, protoze by se "to" v kolektivu zase objevovalo... ale samozrejme, jsou to jen SPEKULACE a muj nazor 🙂.... jen proste se neklonim uplne na zadnou stranu... oba maji sve pro a proti.

pavelo
29. led 2014

Kdyby vakcíny byly naprosto ok, tak by nikdo nic neřekl. Slyšeli jste někoho, že by si stěžoval, že mu dítě po vitamínu C přestalo mluvit? Každopádně je dobré, že se o tématu léčiv obecně mluví. Z historie je nemálo případů, kdy doktoři v rámci páchání dobra pacienta zabili nebo alespoň poškodili. Právě čtu knížku Zkorumpovaná farmacie. Ta sice není o vakcínách, ale o praktikách, jak se testují léky, zatajují výzkumy, překrucují fakta, aby "to vyšlo" a jsou tam i kauzy, kdy léky měly takové negativní účinky, že musely být nakonec stažené z trhu - tedy poté, co na ně předčasně zemřely desítky tisíc lidí. Předtím ovšem na ně byla reklama a výzkumy, jak jsou skvělé. Vakcíny jsou ovšem byznys takových rozměrů, že budou vždy nějak prosazované, i kdyby byly neúčinné a škodily (což si myslím).

boroovka
29. led 2014

@kajalka skutecne nemam potrebu se s vami pretahovat, prezentovala jsem jen svuj nazor a Vy me nepresvedcite, abych naprosto zmenila svuj postoj 🙂... At je to tak ci tak a at v dnesni dobe delaji farmaceuticke firmy s tim objevem svinstva jaky chtej (cemuz v dnesni spolecnosti, kdy penize vladnou skoro vsemu, docela bohuzel i verim) tak porad Louise Pasteur nejakym zpusobem svet zmenil a zachranil svym odkazem dost zivotu... kolik ste jich zachranila Vy? 🙂 Ne, neodpovidejte, fakt se nechci dohadovat a mejte si svuj nazor jaky chcete, nerikam, ze ve vakcinach zadne svinstvo neni, tolik do toho fakt nevidim... Jen nemam rada ani konspiracni teorie :/

kajalka
29. led 2014

@boroovka Grafy jasně ukazují na masivní ústup všech nemocí, proti ketrým se očkuje už více, než 100 let před zavedením vakcinace. Čím bys pak vysvětlila, že se na našem území nevyskytuje mor, cholera, tyfus, na které tu umíraly tisíce lidí a proti kterým se NIKDY neočkovalo?

petapete
29. led 2014

@boroovka prosím o tykání, automaticky tykám všem😉...já nejsem na žádné straně, očkujeme, s rozmyslem... Jen k té vzteklině - tohle už jsou dvě zcela odlišné věci - očkování proti vzteklině je malinko o něčem jiném, funguje to už jinak, než např. hexavakcína,... Tam opodstatnění vidím, rizika z onemocnění VÝRAZNĚ převyšují rizika z očkování - navíc se používá INDIKOVANĚ, nikoli automaticky plošně do mimin s nulovou obranyschopností... A ty pokrytce zřejmě kajalka myslela ty, kteří si "umyjí" ruce nad jednotlivými oběťmi očkování "ve prospěch celku"... Jako já být matka s dítětem poškozeným (trvale a vážně, nebo dokonce fatálně) očkováním, nespokojím se s konstatováním, že prostě my měli smůlu a "že se to stává..." Jinak snad jedinou opravdu eradikovanou nemocí jsou pravé neštovice, jiné se stále vyskytují, dost i očkování navzdory... Příroda je zkrátka stále mocnější - a vždy bude a s našimi zásahy si poradí, třeba mutacemi těch mikrobů... Ani v nejmenším nepopírám zásluhy Pasteura a dalších průkopníků, jen prostě zastávám názor, že od dob těchto pionýrů se hodně věcí změnilo a původní ušlechtilá myšlenka byla upotlačena bojem o zisk a profit za každou cenu... Dnes nejde o "vyšší blaho" a zdraví lidstva, ale o to, aby příjmy farma firem byly v astronomických částkách bohužel v tomto si iluze nedělám☹

boroovka
29. led 2014

@kajalka Takze takhle - mor vymizel sam, protoze vsichni moc rychle umreli, pak prisli na to, ze je to od krys, tak si je drzelki od tela a hubili je jak mohli a tak ta nemoc postupne oslabla a pak tu byl penicilin a postupna osveta v tom, ze nestaci se vykoupat v potoce jednou za rok... cholera... ze spinavy vody... jasny... da se tomu vyvarovat... zeptam se Vas jinak.... Myslite si, ze sterilizace nacini a jidel pro mrnata je podstatna? To totiz taky vymyslel Pasteur... Uprimne receno - o nem vi cely svet... a kdo jste Vy? 🙂 Ale fakt, uz nerikam vic, Vy mate svuj nazor, ja svuj a uz si je navzajem nebudeme cpat ;)! 🙂

petapete
29. led 2014

@kajalka s morem si to přečti o kousek dál - to jsem byla poučena, že za mor se dřív považovalo vše, co abíjelo a nemělo pojmenování - chřipka, neštovice...😉

kajalka
29. led 2014

@boroovka Nechápu, co pořád máš s mýma zásluhama? Jen předkládám holá fakta, ne domněnky. A nikoho tu nepřesvědčuju, jen diskutuju. Takže klíííd.