Nebezpečné očkování dětí!

monikahp
21. led 2012

Chápu, že díky očkování byly některé plošné nemoci vymýcené. Otázkou ovšem je, jestli negativní vlivy nepřehlušují ty pozitivní. Věděli jste, že vakcíny obsahují látky jako je např. rtuť... ? Copak to asi může v těle malého tvorečka dělat??? Lidi se bohudík už vcelku právem začínají ptát, zjišťovat a bouřit. Já se začala ptát a zjišťovat po tom, co dítě od známé skončilo po poslední dávce hexavakcíny se silným postižením - celoživotním! Bohužel. Pak jsem se tématem začala zabývat víc a jako novinářka začala shánět informace (mnohdy dost šokující - bohužel např. i od zaměstnance ze samotné jísto farm. firmy). Strašně moc se bojím o své dítě. A ptám se - proč je to u nás totalitně nařízeno??? Pokud vím, jsou země (dle informací i Německo), kde očkování není povinné, ale pouze doporučené! Doporučuji přečíst knihu od doktorky Strunecké - Doba Jedová... Niže vkládám mail, který členka jedné skupiny na fb dnes v noci poslala politikům (+zajímavé odkazy). A proč jsem založila tuhle diskuzi? Každý ať se rozhoduje podle svého. Chci jen informovat.... A otázka - co vy a očkování dětí?

zmrz_lina
30. led 2014

@alena36 a co když nakazí tvoje očkované dítě černým kašlem to neočkované? Měla by tě jeho maminka taky žalovat?

gepe
30. led 2014

@zmrz_lina a co kdyz me ockovany proti chripce nakazi chripkou, mam ho zalovat?

zmrz_lina
30. led 2014

@gepe já tuhle nesmyslnou diskusi o žalobách nezačala přeci 🙂

gepe
30. led 2014

@zmrz_lina nevim kdo ji zacal, ale otazka je stejneho vyznamu ve sve podstate 😉

zmrz_lina
30. led 2014

@gepe - no však ano, na předchozí straně alena píše, že když její dítě nakazí černým kašlem neočkované dítě, tak zažaluje jeho matku. Proto jsem se ptala ve stejném duchu, jestli když její očkované dítě nakazí někoho neočkované, jestli by měla jeho maminka žalovat ji... 😉

kamino
30. led 2014

@eficenka ach jo...nechtela jsem se do teto diskuze michat,jen jsem lajkla prispevek,ale budiz. Nezpochybnuji tve vzdelani,ovsem vice verim svemu bratranci,co pracuje jako lekar na infekcnim oddeleni Motolske nemocnice. Dost jsem problematiku ockovani s nim probirala a po zrale uvaze a uvazeni mista bydliste ( Praha ) jsem naockovala. On ma 3 deti a vsechny jsou ockovane zakladni hexou + MMR. Hexu prcek zvladl skvele bez reakci,ani se mu nezpomalil vyvoj,vse v pohode. Po MMR se objevil exem,mohl to byt spoustec,,nevim,mohlo to byt vekem,jelikoz prcek mel hodne masivni seboreu,kterou mel na tvarich,usich,cele,hlavicce a pry to byva jeden s pruvodnich jevu budoucich moznych problemu. Jeho otec trpel na masivni akne,takze je vice moznosti. Pises spravne,ze na vymyceni chorob se podepsala hodne uroven hygieny,ale bohuzel o hygiene bezdomovcu a fetaku,kteri jezdi MHD,spousty cizincu z ruznych zemi si nedelam iluze. A o tom,ze se mi podari zabranit jakemukoli kontaktu s tyci,ci madlem eskalatoru,si take iluze nedelam. Bydlet v mensim meste ci na vesnici,budu premyslet jinak. Prosim neodsuzuj lidi za jejich rozhodnuti,je to opravdu jen a jen jejich volba...jo a dotez..jezdis autem,na kole,ci na lyzich? A co rikas na statistiky urazu? Nemeli by si tito lide take hradit pripadnou lecbu sami?

gepe
30. led 2014

@zmrz_lina puvodne to napsal nekdo jiny 🙂 u Aleny jsem to pochopila trosku jinak 🙂 hele a co kdyz neockovane nakazi ockovane? 🙂

rebelie
30. led 2014

@alena36 Prymula, předseda vakcinologické společnosti, přiznal, že vakcína proti černímu kašli není dokonalá a přímo zmínil, že nebrání přenašečství, takže o tom, kdo koho nakazí bych zrovna v případě černého kašle raději pomlčela.

katka_brno
30. led 2014

@gepe pokud podle vás očkování chrání a je k něčemu tak se to přece stát nemůže, očkovaní se nemají čeho bát, podle očkování tato situace nastat přece nemůže, očkování chrání a pomáhá

kamino
30. led 2014

@eficenka jeste jsem zapomnela,ze jsem davala Prevenar. Jako dite jsem hodne trpela na zanety ucha,pritel take ( pro ilustraci,do 6 let jsem mela jedno ucho pichane 28x a druhe 32x) a musim zaklepat,prcek ani jednou,ani nebyl mimo jednoho nachlazeni nemocny.

pincola
30. led 2014

Jak to je s tou holčičkou, je to teda pravda nebo není? Už to admini nějak uzavřeli?

atinkaa
30. led 2014

kocky ja vas vazne obdivujem vsetky....zapalene jak fakle....len keby to k niecomu tu bolo 😅 🙄 😔
toto nie je diskusia ale jedno bojove pole - kde su tie za a tie razantne proti a presviedcate sa tu o stotristo....uplne zbytocne...byt admin, tak ste davno zamknute, aspon by ste mali koopu casu pre seba, deti a pripadne uzitocne informovanie obyvatelstva o za a proti ockovaniu,....akoze vazne clanky, veda, vyskum 😉 publikacie, citacne indexy...to vsetko beriem...to co tu produkujete by chcelo sebareflexiu a sebakorekciu a potom by sa snad ktosi nevyhraneni tu nebal vstupit a vzniest nejaky dotaz 😉
takto vam uprimne za seba hovorim, ze kona znaly a nezapaleny sem boji co i len nakukunut
a kona neznaly a nezapaleny ak nahodou slapne tak bistos na minu
ako aj v dalsich skvelych temach ako kojenie, nosenie, plienkovanie
fakt konovi zdar, adminom tiez
keby ste aspon o kustik zjemnili tu dikciu tak by ste snad aspon boli citatelne 😉
krasny den vam tu

picasso
30. led 2014

@katka_brno přesně tak. Stejně jako je pitomost, že očkované děti mají sníženou imunitu a zdravotní komplikace. Protože můj 9měsíční syn (který má povinné očkování + rotaviry, chodíme plavat, za každého počasí venčíme min. 2 hodiny pejska a chodíme do skupinky mezi děti) ještě nebyl nemocný, oproti dvouletému neočkovanému synkovi kamarádky, který je věčně nachlazený apod. A to žijí zdravě a léčí se bylinkami 🙂

alena36
30. led 2014

očkování proti obrně obrnu vymýtilo, to samé záškrt, chřipka je chřipka a zdravý jedinec na chřipku neumře, ale na tuberu, obrnu, záškrt většinou ano...neříkám očkovat proti každé nemoci, ale mluvím o závažných nemocech, které způsobují smrt nebo doživotní postižení.
A uznávám, že třeba povinná vakcína MMR není úplně na místě, nepřijde mi, že by se zrovna na spalničky umíralo, ale neočkovat HEXU. vy jste nikdy záškrt nezažili, moje maminka ho prodělala....skoro umřela.
A argumenty, že nějaké procento dětí po očkování má horší reakci...nikdy nic není 100%...u všeho bude vždy nějaké procento a kvůli tomu zrušit očkování?

eficenka
30. led 2014

@kamino
ať si kazda.dělá jak uzná za vhodné.
ockovani má být dobrovolne jako v dalších 15zemih EU A stát by měl převzít následky. toť vse...

picasso
30. led 2014

@eficenka Dobrovolné je, ale bacha do budoucnosti. Manžel dostal lukrativní pracovní nabídku na Filipíny a k tomu půlroční očkovací schéma (a to povinné očkování má). Do některých zemích tě jako neočkovaného jedince vůbec nepustí. A ne všechna očkování můžeš kdykoliv naočkovat. To jen tak na okraj. Ale tak zemí je hodně, tak si kdyžtak malá může vyjet někam jinam, kde to řešit nebudou 🙂

evaviki
30. led 2014

@alena36 na tuberu a zaskrt se v CR neumira..

kubaka
30. led 2014

@rebelie já to slyšela na vlastní uši, pozor, řekl, že není dokonalá,ale postačující a funguje. Chrání přesně těch několik let, kdy dítě by na černý kašel zemřelo. Dospívající a dospělý na černý kašel nezemře, nicméně už ho může přenášet, protože vakcína vyprchala. Proto je hlavně nutné chránit před dětskými smrtelnými nemocemi kojence co nejdříve, Imunitní systém si s vakcínou poradí, ale s virem záškrtu, černého kašle ne a dítě se udusí. Loni zemřeli 4 novorozenci v Podolí, proto nechali přeočkovat všechny dospělé, které přicházejí do styku s miminky. I když očkované dítě chytí černý kašel, má mnohem mírnější formu. měly ho dvě holčičky v okolí, hrozný kašel, a přišli na to náhodou, když to napadlo maminku, V té době byly ještě chráněny vakcínou. V dospívání už nejsme chráněni a průběh je horší, ale ne smrtelný. Takže fakt, že vakcíny fungují jen několik let je známka šetrnosti a nutnosti pokrýt právě to kritické období. 6 základních nemocí je naprosto nezbytných a i v cizině se povinně očkují. My máme další 3. Spalničky je ovšem také potenciálně smrtelná nemoc a mívá následky. Žádný med to není. Už jen plané neštovice oslabí dítěti imunitu na 3 měsíce, než se z toho vylíže, chytne kde jakého bacila. což teprve tuto zákeřnou nemoc, která tak oslabí, že se nabalí další jako zápal plic, zápal mozku atd.
Podívejte se na dětskou psychologii, že se děti vyvíjejí ve skocích, někdy propláčí dny a pak umějí něco nového, někdy se zaseknou při nějaké a pak poskočí dopředu. Moji kluci to dělali přesně takhle - a inteligentní jsou. Mozek se vyvíjí ve skocích a děje se to o překot v prvním roce. Že do toho období spadá i většina očkování je pouhá soubežnost, ale nemusí to mít naprosto žádnou souvislost s těmito projevy. I další nemoci se projevují v prvním půlroce - onen autismus, (jakési náznaky) svalová atrofie třeba. už jsem četla lamentaci, že dítě umřelo na očkování - genetický test odhalil právě svalovou atrofii, která se projevila zcela typicky do půl roku se všemi příznaky. S očkováním neměla choroba nic společného. Ale jak někdo hodí sněhovou kouli z kopce, už se na ní nabalí lavina, aniž by se někdo zeptal, co byla ta koule na začátku.
Předseda taky řekl, že Eleková používá grafy z USA a v Evropy a pasuje na ně počátek očkování u nás. TEdy její omílané grafy jsou podvrh

Záškrt i spalničky jsou potenciálně smrtelné, protože se přidruží fatální komplikace, často doživotní postižení srdce. Najděte si to na wiki, není nic jednoduššího. Jakkoliv oslabené dítě na ně s přehledem zemře.

http://cs.wikipedia.org/wiki/Záškrt tady máte záškrt
http://cs.wikipedia.org/wiki/Spalničky tady máte spalničky

kamino
30. led 2014

@evaviki TBC mela moje babicka v roce 2003 a malem umrela,lecila se v Prosecnici,ted je lecebna pod Thomayerovou nemocnici a nemam dojem,ze by zela prazdnotou a meli jsme dva pripady TBC v praci,od ukrajinskych delniku..myslim,ze bez tohoto se moje dite obejde.

gepe
30. led 2014

@katka_brno nepiste slova na moji adresu, ktere jsem nikde nenapsala! 🙂 pouze jsem polozila dotaz 🙂
@kamino prevenar jsme dali taky, manzel trpel na zsu od detstvi, nemluve o tom, ze i jako dospely skoncil na kapackach.

Nejsem zastancem ani jedne ci druhe radikalni strany, jsem stred co se tyka ockovani. Pokud si budu chtit cokoliv zjistit vice, nebudu cerpat od samoucek na internetu, ale zajdu si k adekvatne vzdelanym, profesne povolanym lidem, kteri teto problematice opravdu rozumi. Nikoho tim neurazim, pouze vyjadruji svuj nazor. Hlavne prosim vas, nemanipulujte s lidmi v oblasti ne/ockovani. Pak z toho je hysterie, plno maminek ktere se diky zvestem o nasledcich ockovani, pomalu desi i obycejneho odberu krve u lekare. Co kdyby naaahodou pichnuli i vakcinu?
Zjevne se tady nic o konkretnich opravdu nebezpecnych vakcinach pro lidi nic nedozvim, tak se mejte 🙂

katka_brno
30. led 2014

@alena36 tady ale nejde o zrušení očkování, ale o možnost volby, ty chceš tak si očkuj, já nechci taky ok, o to přece jde, ty chceš celou hexu fajn, já chci jenom x záškrtu - bohužel maminko, za prvé není za druhé MUSÍTE hexu...to je prostě špatně!

alena36
30. led 2014

@eficenka stát? snad každý kdo neočkuje, to je přesný, já se špracjnu, ale když je zle, tak se státe postarej...

zmrz_lina
30. led 2014

Nejsem ani pro, ani proti. Ale uvádět jako zdroj wikipedii, která je volně editovatelná kýmkoli, je teda zrovna velmi nešťastné 🙂

alena36
30. led 2014

@evaviki a proč asi, protože tu DÍKY očkování už skoro nejsou....

alena36
30. led 2014

hexa = ZÁŠKRT - svinstvo největšího kalibru
DÁVIVÝ KAŠEL - taky nic moc
TETANUS - při každém větším úrazu tě přeočkují
OBRNA - asi nemusím komentovat
ŽLOUTENA TYBU B - no comment
Haemophilus influenzae - hnisavé záněty horní cest dýchacích, taky nechci, aby to moje dítě dostalo

Tak nechápu, která z těchto nemocí není natolik vážná, aby se nemusela očkovat

petapete
30. led 2014

@kubaka opět jen jedna technická - s tou dočasnou ochranou po očkování nelze než souhlasit... A právě zde se ukazuje nesmyslnost některých povinností - proč očkovat batolata proti příušnicím coby víceméně triviální dětské nemoci, když očkování ochrání prokazatelně na max. 10 let - 10 let, kdy by příp. onemocnění probíhalo nekomplikovaně a zaručilo doživotní imunitu, zatímco takhle díky očkování malé dítě ochrání a pubescent, příp. dospělý pak chráněn není a zejména pro muže produktivního věku tyto příušnice už představují značné riziko v souvislosti s poškozením varlat a tím neplodností... Logické by snad bylo očkovat AŽ rizikovou věkovou kategorii ne?

petapete
30. led 2014

@alena36 co ta nekomentovaná hepatitida B, přenášená krví a pohlavním stykem? U 9týdenního kojence?!?

alena36
30. led 2014

@petapete jo a pak se tvoje dítě napíchne na hřišti omylem na jehlu nějakého feťáka.....a není to ojedinělý případ...

petapete
30. led 2014

@kubaka mmch čtyři oběti na ČK jsou nikoli loni, ale za posledních několik desetiletí - a to všechny ve věku, kdy je čkování ani chránit NEMOHLO - buď věkem nebyli dozrálí k očkování nebo měli rozočkováno - takže to nebude vinou neočkování...

kubaka
30. led 2014

Je ve Wiki snad něco špatně? Hexa je nutná, protože obsahuje i obrnu, heamophilus, černý kašel - na který se umírá v tomto věku. Tyto nemoce se očkují všude povinně , protože jen plošným očkováním se dají choroby vymýtit, nebo potlačit na pár případů az rok, jak je tomu u spalniček - 10 hlášených za rok. Nejsou to tisíce. Jakmile klesne proočkovanost, začnou se tyto choroby opět šířit, přičemž onemocnět mohou i očkované, i dkyž nemusí mít tak závažný průběh.. Tato praxe se mnohokrát prokázala třeba v Německu, takže opět přistoupili k plošnému povinnému. V zájmu celonárodního zdraví jde svoboda jednotlivce stranou, musí ustoupit. Protože povinností proočkovat je pak chráněno i vaše dítě. Jinak spoléháte na to, že všichni ostatní jsou očkovaní. V zahraničí vám nevezmou dítě do školky, pokud nejste očkovaní. V USA i na univerzitě se musíte prokázat, že jste očkovaní proti základním nemocem. Máme velkou migraci, proto se sem k nám třeba zavlekl vymýcený černý kašel. Jsme v Evropě ještě ostrovem, kde je nejméně dětských nemocí a spalničky se nám vyhýbají - protože jsme očkovaní. Podívejte se na tuto mapu: http://www.latimes.com/business/hiltzik/la-fi-m...
A tady je názorná a vtipná ukázka toho, jak očkování funguje. Samozřejmě že není stoprocentní, ale jednotlivé případy se nerovnají tisícům zemřelých dětí.

. https://showyou.com/v/y-lhk7-5eBCrs/penn-teller...