Nebezpečné očkování dětí!

monikahp
21. led 2012

Chápu, že díky očkování byly některé plošné nemoci vymýcené. Otázkou ovšem je, jestli negativní vlivy nepřehlušují ty pozitivní. Věděli jste, že vakcíny obsahují látky jako je např. rtuť... ? Copak to asi může v těle malého tvorečka dělat??? Lidi se bohudík už vcelku právem začínají ptát, zjišťovat a bouřit. Já se začala ptát a zjišťovat po tom, co dítě od známé skončilo po poslední dávce hexavakcíny se silným postižením - celoživotním! Bohužel. Pak jsem se tématem začala zabývat víc a jako novinářka začala shánět informace (mnohdy dost šokující - bohužel např. i od zaměstnance ze samotné jísto farm. firmy). Strašně moc se bojím o své dítě. A ptám se - proč je to u nás totalitně nařízeno??? Pokud vím, jsou země (dle informací i Německo), kde očkování není povinné, ale pouze doporučené! Doporučuji přečíst knihu od doktorky Strunecké - Doba Jedová... Niže vkládám mail, který členka jedné skupiny na fb dnes v noci poslala politikům (+zajímavé odkazy). A proč jsem založila tuhle diskuzi? Každý ať se rozhoduje podle svého. Chci jen informovat.... A otázka - co vy a očkování dětí?

pajenka
30. led 2014

@alena36 Taky jsem se nechtěla zapojovat, ale když je podle tebe očkování super, chrání a vymýtilo všechny nemoci, tak ČEHO se bojíš? Co ti nebo tvým dětem hrozí od neočkovaných dětí? Jak můžeš v jedné větě napsat, že vakcíny jsou užitečné a hned v druhé popřít, že fungují?Děkuji za odpověď

alena36
30. led 2014

@kubaka konečně někdo rozumný

luthien.k
30. led 2014

@alena36
záškrt - nevyskytuje se od r. 1995 na našem území (léčí se antibiotiky a záškrtovým antitoxinem)
polio - nevyskytuje se od 60. let
tetanus - ano, zaočkují po úrazu, tak proč to dělat preventivně kojenci, který ho nemá jak chytit?
žloutenka typu B - přenos na dítě velmi nepravděpodobný
haemophilus infl. - invazivní haemophilové infekce jsou daleko častější u lidí důchodového věku, u dětí vítězí meningokok, proti kterému se povinně neočkuje
černý kašel - vakcína není dostatečně účinná

kubaka
30. led 2014

@petapete ano, 4 děti od roku 2005, pardon, Praze Podolí proto přeočkovali personál. http://www.novinky.cz/domaci/318263-cerny-kasel... . Mimojiné si všimněte, jak reagují jiné státy.
http://www.novinky.cz/domaci/304719-cerneho-kas...

alena36
30. led 2014

@pajenka jenže ne všude se očkuje proti těm svinstvům a nevíš, s kým se tvoje dítě setká třeba v MHD...imigranti apod. neříkám, že to moje dítě chytne hned, ale když se přestane očkovat, postupně tu nemoc sem někdo zanese a bude se šířit..
na jednu stranu lítáte s dětma k doktorovi při každém pupínku a pak odmítáte očkovat proti obrně...to zase nechápu já a už končím diskusi - tady s některýma fakt nemá cenu

kubaka
30. led 2014

@luthien.k nevyskytuje se, protože se proti nim plošně a důsledně očkuje !!. Do té doby na ně běžně děti umíraly - dva sourozenci mé babičky. Jak je vidět, jakmile se poleví v očkování, nemoce se opět začnou šířit. Nejsou vymýcené, pouze potlačené. Vymýcené jsou jen pravé neštovice a i ty spinkají v laboratořích. Doufejme, že tam taky zůstanou.

alena36
30. led 2014

@kubaka díky...ale asi s argumenty neuspějeme...nechci nikomu přát nic zlého, ale asi by maminky mluvili jinak, kdyby viděli dítě se záškrtem nebo obrnou

kubaka
30. led 2014

@pajenka milá pajenko - všichni by se měli bát, protože tyto nemoce nejsou vymýcené, POUZE POTLAČENÉ. To je zásadní rozdíl. VE třetím světě se vyskytují a stačí málo, aby znovu propukly. Viz Sýrie, okamžitě je tam epidemie obrny, kterou už u nás neznáme. Je to jako s plevelem na zahradě. ty ho hubíš, máš krásnou zahrádku, sousedi na to kašlou a semena jejich plevelu ti budou věčně nalétávat na tvůj trávník. S tejně tak s postřiky. V koloniích je povinnost všech postříkat, jinak ti škůdci přelezou i k tobě, třebaže jsi poctivě stříkala a svoje škůdce vyhubila. To je prostý zákon. ABy něco zmizelo, musí se to udělat plošně , jako nálet. Takže vaše neočkované děti jsou potenciální hrozbou jak pro sebe tak pro okolí, protože nemoc budou šířit a opět se budou množit případy. Děti nemocné, oslabené, po operacích - senioři - všichni takto handikapovaní pak mohou jinak vymýcenou nemoc chytit a pravděpodobnos smrti je pak ještě větší než u zdravým neočkovaných. Přidruží se mnoho vedlejších komplikací.

eficenka
30. led 2014

@alena36
Tvé argumenty sou trochu směšné..
pokud naočkuji a dcerka bude mít dožitovní následky, tak snad to má zaplatit stát, který do něčeho nutí, ne?

jinak píchnutí o jehlu se na pískovišti nestalo ani jednou ( 😀 nějak je mi vaše argumentace fakt k smíchu, protože nepoužíváš odborné argumenty, ale jedna paní povídala)
když by se dcerka píchla o jehlu tak se budu bát HIV ne nějaké žloutenky, která jde v pohodě léčit, stejně jako TBC i černý kašel 🙂

@kubaka
proč sis smazala hned fotku 😲 ?
jinak Tvá argumentace je taky vtipná, v dalších 15 zemích EU je očkování dobrovolné a nikterak nestoupá počet nakažených atd...

eficenka
30. led 2014

@luthien.k
@petapete
na paní Alenu asi nemá cenu reagovat, povídá dokolečka pořád jak je očkování super, jak jeden z milionu bohužel to odskáče, ale odborné znalosti chybí... 🙂
( stačí koment jak dítě chytne Bčko po napíchnutí se na jehlu na pískovišti 😅 😀 )

luthien.k
30. led 2014

@kubaka pořád mi uniká důvod, proč proti nim očkovat tříměsíční kojence, když se tu ty nemoci nevyskytují a lze tedy vyčkat do pozdějšího věku, kdy lze minimálně lépe rozpoznat nežádoucí účinky očkování.

gepe
30. led 2014

@eficenka prosim Te, stale nemam odpoved, kolik tech deti z 24 do jednoho roku bylo ne/ockovanych? Ta informace mi tam dost chybi. Diky 🙂
Kolik statu ma EU? 🙂 Kolik statu je na svete? 🙂
Ty jako fyzioterapeut, samouk v oblasti vakcinaci nejsi napr. adekvatne verohodna pro druhe 🙂

kubaka
30. led 2014

http://commons.wikimedia.org/wiki/File:Diphther...
podívejte se na oteklý krk dítěte - dítě se pomalu, celé dny dusí, až se udusí. A představte si kojence. Děsí nás každé jeho zakašlání, a pak si představte vidět ho takhle.
a spalničky - mě teda stačily plané neštovice, 40 horečky a pláč "bolí maminko, bolí". A to jsou opravdu banální.

https://www.google.cz/search?q=spalničky&espv=2...

luthien.k
30. led 2014

@kubaka ve třetím světě se vyskytují, ano, protože tam máme úplně jinde: dostupnost a úroveň lékařské péče, stravování, přístup k vodě, hygienu...

alena36
30. led 2014

tady to nemá cenu....tak si neočkujte...

gepe
30. led 2014

Stale opakuji dokola, vakcina proti cernemu kasli je ucinna, musi se vsak preockovavat! Boze, kdyz uz neco polovina z vas tvrdi stale dokola, zjistete si aspon vice informaci. Me uz to vymyvani mozku zacina vadit.
A jeste k hygiene, vy asi nevidite nikdy nikde zadneho homeles apod? Nam se jich pod barakem hrabe v popelnicich kazdy vecer nekolik nezavisle na sobe! Ti lide pak zalizaji zpet nekam do diry?! Ne, volne se pohybuji kolem nas. Nosi rukavice? Nenosi. Pokracovat v diskusi tady fakt nema smysl.

kubaka
30. led 2014

@luthien.k protože smrtelné jsou právě pro tyto maličké kojence!! Do jednoho roku jsou nejzranitelnější a úmrtnost v případě onemocnění je nejvyšší. Starší děti už jsou méně ohroženy. Takže pokud pojdete v tramvaji s kočárkem, od kdejakého cizince tyto nemoce můžete chytit. Nemo od dětí, které nejsou očkované. Tyto smrtelné nemoci se jmenují DĚTSKÉ ne nadarmo. Záškrt byl častou, velmi častou příčinou úmrtí dětí. Kdyby se přestalo očkovat plošně, vyksytly by se. Protože jsou velmi silně nakažlivé a šíří se ohromným tempem. Stačí jeden člověk z východu, který bacil přinese a roznese se geometrickou řadou. Během inkubační doby nakazí každé dítě desítky dalších a je to epidemie. Nešíří se u nás proto, že je naštěstí nemá kdo chytit. Mluvím už srozumitelně? Žádné fatální účinky očkování nejsou. Těmito vakcínami se očkuje 70 let, vždy v nich byl hliník. Dnes jsou dokonce mnohem šetrnější než dřív, což jde na úkor lehce kratší době účinnosti. Nicméně důležité období pokryjí vakcíny dobře.
Černý kašel je výjimka, nechrání v dospělosti před roznašečství (/to je slovo 😝) proto se přistupuje v Evropě k plošnému očkování dospělých, aby nemohli nakazit miminka. Když máte doma novorozeně, je nanejvýš vhodné nechat všechny dospělé okolo zaočkovat, dokud dítě do 9. ltýdne měsích nedostane alespoň první dávku, která sice není tak účinná, ale z velké části účel splní. Další dvě už mají efekt jasný.

chris_n
30. led 2014

@eficenka můžeš mi vyjmenovat všechny ty země EU, kde je očkování dobrovolné? Třeba ve FR mají údajně vakcínu podobnou nejspíš Hexa povinnou. Dál už je to dobrovolné. Co mi říkala známá, která tam žije.

kubaka
30. led 2014

hygiena nemá s infekčností kupř. záškrtu a obrny žádnou souvislost, je to mýtus. šíří se vzduchem a z člověka na člověka. Zde se opět šíří černý kašel , v celé Evropě spalničky a jsme tu na špičkové lékařské a hygienické úrovni. Hygiena a zdravotní péče je jen pomocný faktor, rozhodují ve vymýcení dětských smrtelných chorob je pouze a jen očkování.
Itálie, VB, Francie, Německo - všude jsou minimálně 6 hlavních nemocí povinné. Všude jsou některá očkování nařízená plošně. My jich máme 9 a taky jsme nejzdravější v celé Evropě - viz graf výše

luthien.k
30. led 2014

@gepe zeptej se @dashyyy, jak je vakcína proti ČK účinná. Taktéž těch 34 dětí ve věku 1 - 4 roky z roku 2012 z 36 evidovaných nemocných černým kašlem v tomto věku - ti se prosím měli přeočkovat kdy, když měly všechny z nich aplikovány tři nebo více dávek vakcíny?

pajenka
30. led 2014

@kubaka Milá kubako, strach je pouze nedostatek informací. A i vaše očkované děti jsou potencionální hrozbou, protože vakcíny nechrání doživotně a ani dlouhodobě, dokonce můžou být ty vaše děti přenašeči. Pokud máš děti ve školce, ptala ses personálu, jestli je očkovaný? Oni hrozbou nejsou? Ty sama jsi tady na ty zákeřné nemoci očkovaná, abys náhodou neohrozila vlastní děti? Nebo moje děti?
@alena36 😅 co na to říct, snad jen, abys radši seděla s dětma doma ve vakuu, když nemoci lítají vzduchem 🤐

luciesofi
30. led 2014

Tak jsem se začetla a ač jsem nechtěla reagovat, napíšu jen svůj názor na tuhle debatu.
Ono jde totiž jen o jednu jedinou věc.. Rodiče, kteří očkovat chtějí, ať své děti očkují, ale nechme ty rodiče, kteří očkovat nechtějí, aby neočkovali.. Pokud například já nebudu očkovat svoje dítě a to onemocní například příušnucemi, tak budou spokojené obě strany, ne? Dítě s touto běžnou nemocí přeléčime a očkované přeci nemoc chytit nemůže, hm? Největší problém je v tom, že za dítě zodpovídá rodič, který se sám nemůže rozhodnout, jestli dítě naočkuje. Pro někoho představují větší riziko nežádoucí ůčinky očkováni, pro někoho nemoc. Ale vydírat rodiče například školkou, je na hlavu postavené.. Proč to nemůže fungovat u nás, když to jde na Západě..
A těm zatvrzelým vychvalovatelům očkování doporučuji přečíst alespoň seriál MUDr. Vavrečky na vitalia.cz Jen pro rozšíření obzorů..

mataharyy
30. led 2014

@gepe Bohužel, na podobných diskusích se nikdy nic kloudného nedovíš, má vlastní zkušenost 😅 Nejvíce informací získáš tvrdým "bojem" tedy doporučuji zajít se informovat na různá střediska, kde se očkováním zabývají, jsou tam celkem rozumní, snažím se vyřešit očkování na cesty a zatím mi podávají celkem kloudné informace, taky se dá, když se člověku podaří, spojit s epidemiologem a ten taky poradí, no a pak už jen zjišťovat mezi lékaři, je to drahé na telefonování i čas, ale rozhodně se člověk doví 100x více informací, než když do googlu zadá "očkování" protože stačí přečíst dvě podobné diskuse a už se člověk pomalu bojí pít i vodu z kohoutku 😉 Držím palce při hledání informací 🙂

dashyyy
30. led 2014

@gepe Fíla měl tři hexy a půl roku po očku ani prd z protlátek a chytil to a neteř ve čtyřech letech všechny čtyři vakcíny a chytla to taky dál vím o dalších třech dětech z okolí kteří to přes očkování chytili (všechny děti do pěti let) trošku špatná náhoda ne

damada
30. led 2014

@alena36 tak počkej jako, takže tvoje očkované! dítě chytne černý kašel od neočkovaného a ty budeš žalovat matku.... trošku mi to přijde postavený na hlavu a postrádám tady jakýkoliv význam toho očkování, když teda očkované dítě čk bez problému chytí. jestli je to teda takhle jednoduchý, tak očkované dítě chytne čk od kohokoliv (ne jen dítěte - neočkovaného) a nakazí všechny další očkované děti ve školce.... takže se ptám - jakej význam teda má v tomto případě to očkování? stejně tak může i jiné, očkované dítě (protože jak vidím, může to chytit lehce) nakazit mé neočkované dítě....

eficenka
30. led 2014

@gepe
já nepopírám že sem "samouk" a že nevidím všechno, ale stačí mi to, co vidím a děkuji, nechci aby mé dítě bylo to jedno z tisíce, které to zrovna odskáče...
o čk sem přikládala odkaz
http://www.szu.cz/uploads/Epidemiologie/Zpravy_...
a pokud Tě zajímá kolik bylo očko/neočko, můžeš sama kontaktovat szú....

dashyyy
30. led 2014

@luthien.k díky za označení 😉

kubaka
30. led 2014

@luciesofi Není to tak na západě, neříkáte pravdu - veřejné zdraví je nad svobodu jednotlivce. Je ve veřejném zájmu, aby děti byly očkované a nemohly šířit nemoce. Zde není svobodná volba. I očkované a oslabené , nemocné děti mohou nemoc chytit, žádná věc není 100% ( i když v případě pravých neštovic se to podařilo dotáhnout na 100%) i když nemusí být tak dramatická. U příušnic, zaděnek je zákeřnost ta, že pokud ji chlapec chytí až v pozdějším věku, může být neplodný. Pokud těhotná žena dostane zarděnky, o dítě přijde, To asi nevít. Jestliže jiní naočkují, pak příušnice opravdu může vaše dítě dostat až v dospívání a pak je průběh velmi dramatický a hrozí trvalé následky. Protože se i proti těmto nemocem začalo očkovat. Já měla zarděnky v 15 letech a bylo to opravdu úděsné, nesnesitelné. Tak zle mi v životě nebylo, chtělo se mi umřít. Než budete něco takového říkat, podívejte se na fotky a na statistiky komplikací a úmrtnosti. Žádná z těchto dětských nemocí není banální. I ty plané neštovice dají pěkně tělíčku zabrat.. 🤐

dashyyy
30. led 2014

@eficenka já jsem dneska někde četla že dítě chytí hepB i když na něj někdo foukne do kočáru 😀

eficenka
30. led 2014

@kubaka
mmr vakcína chrání 1-10 let, takže dítě kolem 18tého roku života ty zarděnky nebo příušnice nebo těhotná ve 30 je chytne stejně 😀
proto je nejlepší si tyto nemoci prodělat v dětském věku
( nebo vy věříte, že mmr vakcína chrání do konce života 😅 😝 😲 😀 ??)