Očkování Hexacima, 4měsíční syn

joeline
5. črc 2017

Ahoj, nemám moc znalostí co se týká očkování hexavakcínami, ale snažila jsem se odložit očkování pro svého syna na déle než v 9.týdnu, přišlo mi to šíleně brzy. Včera jsme byli na 4-měsíční prohlídce a já strašně váhala, zda již píchnout nebo ne. Chlapeček má už skoro 7,5 kg, je zdravý a čilý, není narozený předčasně, nic takového. Ale přesto mě očko děsí. Stála jsem v ordinaci snad půl hodiny a přemítala, dr. mi řekla, ať to klidně ještě zvažuji, že můžeme očkovat schématem 2+1, ale až od konce 6. měsíce, a zároveň doporučila Pediacel, který teď bude mít prý naposledy v životě k dispozici. Rozhodla jsem se, že nechci poté doočkovávat extra Hep.B, a proto jsem se jí zeptala, co z hexavakcín mi doporučuje, pokud se rozhodnu píchnout, ona navrhla Hexacimu. Věřím jí, přijde mi normální, že má selský rozum, nic necpe. Ale jak mu to píchli, tak se mě zmocnil fakt strach, že se mu něco stane, možná dost plaším, ale bylo mi strašně líto, že jsem mu to nechala dát, a teď přemýšlím, zda se na to pro příště nevykašlat, i když už máme rozočkováno. Prcek zatím nemá žádnou reakci, ani zvýšenou teplotku (očkovaný byl včera dopoledne), je veselý, hraje si jako jindy. Máte prosím někdo zkušenost právě s Hexacimou ve schématu 3+1? Samozřejmě nyní nemůžeme pokračovat ve schématu 2+1, když jsem nechala naočkovat na konci 4.měsíce... :( Případně, dá se na další očkování prostě nejít a najet na něj znovu, až bude dítko větší? Vím, že by tím pádem byla tahle dávka zbytečná, ale hledám prostě nějakou cestu nejmenšího zla, jsem fakt plašan a o malého se bojím. Může se stát, že i když na první injekci neměl reakci, u dalších dávek to může být jinak? Prosím o jakékoliv zkušenosti a doporučení, co dál. Je to moje první mimčo a já jsem nerozhodná i sama ve svých věcech, natož pak s malým.. :D moc díky!!!

joeline
autor
6. črc 2017

@zmrz_lina díky, jak mám ale dr. přesvědčit, když mi sama tvrdila, že je to možné v případě první dávky v 6. měsíci a později? I když jí řeknu, že dle Petráše je to možné, nebude to dle mě brát v potaz, sama mi řekla, že už je na něj snad podaná nějaká žaloba, že prý ty jeho názory jsou už nějak moc přehnané, to samé Eleková... takže nevím, o co se opřít, vím, že na Slovensku a v Rakousku se očkuje schématem 2+1 standardně, a to ve 3., 5. a 11. měsíci...tak proč by to nemělo jít u nás? Myslíš, že když na tom budu trvat a sama si vše podepíšu, můžu mít pak problém s tím, že mi nebude chtít podepsat papíry pro školku z principu?

zmrz_lina
6. črc 2017

@joeline ale ty se nemusíš o nic opírat, řekneš, že trváš na schématu 2+1 a nazdar, ona tě sice bude přesvědčovat, ale stačí říct - paní doktorko, já jsem si informace zjišťovala, vím, že to možné je, takže na tom trvám. A nazdar 😉 A schéma 2+1 je pro školku dostatečné, takže problémy s potvrzením by dělat neměla. Pokud by dělala, změníte pediatra - ale to bych řešila až podle aktuální situace.

joeline
autor
6. črc 2017

@zmrz_lina no, měnila bych nerada, je moje blbost, že jsem nekývla na 2+1 od 6.měsíce, když mi to v podstatě dala jako jednu z možností... už jednou jsem právě pediatra měnila, ta původní zase trvala na očkování v 9.týdnu. Zaprvé bych si tuto mudr. znepřátelila, a taky bych si pak chtěla být jistá, že když to takto na mou žádost naočkuje, potvrdí mi zároveň papíry pro školku...

zmrz_lina
6. črc 2017

@joeline schéma 2+1 je pro školku povolené (bez debaty o tom, kdy se začalo očkovat), takže ti potvrdit musí. Záleží na tobě, já bych se nedala a do 3+1 bych se nenechala natlačit 😉

sarkar
7. črc 2017

@joeline já hledala pediatričku už s tím, že budu alternativní ohledně očkování. Pediatra je očkovací, jediné co, tak neočkuje Hexu hned v těch 2m ale později, každopádně jsem jí hned od začátku dala najevo že ano, vyslechnu si názor, ale sama se rozhodnu, jestli se jím řídit nebo ne.
Taky samozřejmě pindala o té školce apod., ale to je jediné, co s tím může dělat.
Radku vzali úplně normálně (opět Pediacel schéma 2+1 a s odkladem, první očkování v 9 měsících), jen jsem musela narychlo doočkovat MMR ještě v květnu po zápise, v poslední den kdy ředitel rozhodoval o přijetí (bohužel naše školka trvala v té době (vlastně to bylo vloni v květnu) na tom, že MMR musí být naočkované už v době zápisu (takže z toho asi chápeš, že i u MMR jsme měli odklad, místo prvního očka v 18 měsících měla první očkování ve 36 měsících a druhé dáme až to bude nevyhnutelně nutné, tzn. tuším akuálně to je někdy v 7 letech).
Žloutenku nikdo neřešil.
V papírech pro školku bylo, zda je dítě řádné očkované a ANO/NE, ale co to znamená tam vysvětlené není, Dr. zašrtla tenkrát ano a akorát pod to napsala Pediacel. Nikdo neřešil, jestli je očkovaná proti žloutence nebo ne.

Synovi jsou teď 2 roky a 2 měsíce a zatím měl jen jednu dávku Pediacelu (opět bude jen schéma 2+1) a teď v pondělí jdeme na druhou. Do školky jsem ho taky zapisovala, nebyl přijat kvůli věku a vysokému počtu jiných dětí, jiný problém není a když se uvolní místo a budu rychlá, tak se do školky dostane i tak, z pořadníku.
Já se toho očkování a pak přijetí do školky taky celkem bála a představovala si to hrozněji, než jak to reálně je, tak se toho neboj 😉
Jinak děti mám též velmi zdravé a u pediatričky jsme byli mimo povinné prohlídky snad jen jednou vloni v zimě když celkem hodně kašlali a Jáchym byl jen necelý rok starý, tak jsem se bála. Jinak jsou zdraví jak řípy 🙂 (Jo, vlastně ještě neštovice oba měli...ale úplně bez komplikací a k Dr. jsme ani nešli).
Ale nechci znít, jakože navádím k neočkování i když se rodič neočkovat bojí, to úplně ne. Důležité je, řídit se selským rozumem a taky trochu citem. I kdyby měl pak naočkovat úplně všechno co jde 😉