Očkování miminek - jaký máte názor vy?

bbarshaa
27. črc 2021

Všechny zdravím. 🙂
Chtěla bych vědět různé názory na očkování miminek. Mám doma 11ti denní dceru. Dnes jsme byly poprvé u lékařky po propuštění z porodnice. Samozřejmě jsem na toto tema již premyslela. Základní vakcíny očkovat chci nechat, ale rada bych pockala do třetího měsíce a vakcíny nechala rozdělit, doktorka se na to netvarila… Jak jste to dělaly vy? Napište mi prosím názor a proč takový mate 🙂. Děkuji moc

jjasmina
27. črc 2021

@bbarshaa První hexa ve 3 měsících, vše dr očkovala zvlášť, s dr jsem souhlasila

bbarshaa
autor
27. črc 2021

@jjasmina Přesně tak bych to také ráda. 🙂

zuzroko
27. črc 2021

První hexa ve 3 měsíci a taky jsme měli vše rozděleno. Nikdy bych nedala 2 očkovací látky naráz už jen z důvodu, kdyby na něco byla reakce, tak ať víme na co. Někteří doktoři to nechtěji dělat kvůli častějším návštěvám. Stála bych si za svým ať se doktorka tváří jak chce ☺️

bbarshaa
autor
27. črc 2021

@zuzroko 🙂 To já si také budu. Jen mě zarazilo proč se to doktorce tak nelíbí.😕
Teď už chápu, že jak říkáte, asi protože tam budeme muset častěji.

gruyerre
27. črc 2021

@bbarshaa to, jak to máš naplánované, mi přijde v pořádku, taky jsme začínali ve 3 měsících s hexou, dávali jsme i prevenar, ale nikdy současně s hexou. Příště budeme dávat nejspíš i bexsero, ale také zvlášť.

me_druhe_ja
27. črc 2021

Začala jsem u obou ve dvou měsících, pokaždé dvě vakcíny dohromady. Vždy bez problémů. Strach u očkování jsem nikdy neměla, naopak čím dřív, tím líp.
Ale je to na tobě, jak si to uděláš, ty jsi matka. Doktor se může tvářit jak chce.

jako_mala_holka
27. črc 2021

Dáváme jen povinné, začali jsme ve 3 měsících... Určitě jsem pro, aby se dávala každá vakcína zvlášť

aneta_v
27. črc 2021

@bbarshaa první hexa ve 2.5 letech, nepovinné žádné, z těch plánuju pak jen encefalitidu, jinak nic dalšího. Druhá dcera 8m zatím neočkovaná. Dvě vakcíny naráz bych nedala v žádném případě, proč zbytečně zatěžovat to mini tělíčko?? Hlavně, jak už tu někdo psal, v případě silné reakce, která by vedla ke kontraindikaci další dávky, by se nevědělo, která to je

jjasmina
27. črc 2021

@bbarshaa Ono asi to má každy dr dle sebe, já jdu třeba na MMR s malou po 18. měsíci a někdo chodí už v roce, tak nevim.. Já bych řekla, že v tomhle mám velmi rozumnou doktorku 🙂

mdch91
27. črc 2021

1.hexu jsem chtela v 6m, ale bylo to kvuli ryme pozdeji, pak nekdy, ani nevim kdy druha, ve 2,5 doockuju hexu a na trilete MMR.

veruuu_kubesovic
27. črc 2021

Prvni hexa ve 4mesicich, dřív o tom pediatra ani nemluvila...

guliii
27. črc 2021

Můj syn na vakcíny neměl žádné hrozné reakce, pokud byla jen jedna. Na jednom očkování mu doktor dal prevenar a hexu a měl vysoké horečky, byl spavý a uplakaný. Takže už nikdy nedám 2 nejednou. Jsem poučená. A klidně se může doktor tvářit jak chce, klidně ať si stojí na hlavě a odstrkuje se ušima.

cuuza
27. črc 2021

První hexa ideálně, když má mimčo alespoň 5kg a dobře zvládnuté pasení koniku. A nikdy neočkovat víc vakcín naraz…

uzivatelkapetra
27. črc 2021

Očkovala jsem nějak jak se mělo, jen ne dohromady dvě vakcíny z důvodů, jež byly popsány výše.
Jo a mmr dostal až skoro v 2,5 letech protože dlouho nechodil a pak byly vedra, takže jsme počkali na zimní měsíce kvůli případným teplotám a jejich snazšímu zvládání.
Naštěstí nikdy žádnou reakci neměl (ťuk ťuk)

veroniqess
27. črc 2021

Od začátku dle očkovacího kalendáře, všechny povinné, dvě nepovinné, zatím dvakrát dvojočkování (hexa + Prevenar), vše bez reakce. U těch dvojočkování jsem váhala, ale jsem moc ráda, že jsem to tak udělala.
I když se doktorka, jak píšeš, netvářila, je to tvoje miminko, ty za něj neseš odpovědnost, udělala bych to podle sebe 😊
Já odsuzuju lidí, co nedají ani povinné, ale jsem pro, aby si to každý rozložil a odložil, pokud to lze, jak si přeje 😊

marcicek84
28. črc 2021

Prvni hexa v pul roce,druha v 8 mesicich,treti v roce a ctvrt a pak priorix ve 2 letech,rychleji bych na to nesla...

rimortis
28. črc 2021

@bbarshaa Dcerka má všechna ta, co bývala povinná, plus pneumokoky, TBC a žloutenku A. Jako mimčo dostávala taky 2 najednou (ale teda nevzpomenu si jaké to byly) a všechno ok. Očko měla odložené asi o měsíc, protože ze začátku moc nepřibírala.