Očkovaní. Očkujete proti meningokoku a pneumokoku?

renat23
2. únor 2021

Holky ockujete proti meningokoku a pneumokoku? Nevím zda ano či ne. Prosím zkušenosti a hlavně reakce dětí poockovani

michaelarousova
2. únor 2021

@renat23 mame oboje..oboje doporuceno doktorkou☺️ Prevenar bez reakce jako vsechny ockovani.. ale meningokok prvni davka hruza (teplota,unava,nic nejedl,bolelo ho hodne i par dni po ockovani) druha davka dneska ☺️

kevi1
2. únor 2021

Ano, syn ma tieto ockovanie a reakcie nemal vobec ziadne.

keksik002
2. únor 2021

@renat23 ano, bez reakce.. Teda pokud nepocitam trochu zacervenale misto vpichu

klokanka31
2. únor 2021

@renat23 My jsme nedali. Probírala jsem to i s jednou ze zdravotnictví která sama má malé děti, a ta by taky prý nikdy nedala.

amazonkajanik
2. únor 2021

@renat23 pneumokoka jsme odmítli,meningokoka máme už 2dávky. První v pohodě u druhé trochu zvýšená teplota

jjasmina
2. únor 2021

Meningokok ano, pneumokoky ne

teeerez
2. únor 2021

Ano, vsechny 3 deti maji oboje. Jedna nemela reakci na nic, jedna na Bexsero (bolest rucicky par dni) a jedne moc nesedl Prevenar (horecka vice dni + 2 noci po ockovani hodne place, ale jen prvni davka. Ostatni jiz nastesti byly zleca ok)

jakreb
2. únor 2021

Nie

jako_mala_holka
2. únor 2021

Zatím máme jen povinne (2 dávky hexy), z nepovinných v budoucnu snad meningokok (asi až po 18m)... Dcera měla reakci i na první hexu, druhá naštěstí celkem v pohodě, ale radši jsem opatrnější, budeme odkládat i MMR

baruneckam
2. únor 2021

@renat23 ano máme, v únoru jdeme na druhou dávku meningokoka

fouskovi
2. únor 2021

Nemám ani jedno

cilkat
3. únor 2021

Má prevenar - reakce byly stejné jako u hexy: byl unavený, měl teploty. Čím více dávek se podalo v normálním odstupu, tím horší horečky, takže jsme museli rozvolnit a MMR bylo doočkováno až těsně před druhými narozeninami. A i proto nemá očkování proti meningokokum. Možná se k němu někdy odhodláme, ale do dvou let se rozhodně nevešlo.

hasara33
3. únor 2021

@renat23 nechala jsem dát nimenrix a prevenar a obojí v pohodě, žádná reakce 🙂 mám v plánu ještě bexsero

emamaira
3. únor 2021

Syn má oboje, bez reakce. On teda snasi všechna očkování dobře. Dám oboje i u druhého.

siera1
12. dub 2021

Ráda bych obnovila tuto diskuzi. Máme za sebou první dávku Hexy ve 4 měsících. Syn byl po očkování dost unavený, večer a druhý den měl horečku, tak jsme museli dávat čípek. Místo vpichu měl zarudlé a udělala se mu zatvrdlina. Kvůli tomu teď zvažuji, zda očkovat i nepovinné vakcíny, jako je Bexsero u kterého jsou prý reakce horší 🤷‍♀️. Je tu prosím nějaká maminka, která nechala očkovat Bexsero, i když dítě mělo podobnou reakci na Hexu jako my? Vůbec nevím, jak se rozhodnout, ZDA Bexsero očkovat a nebo raději ne 😒