Očkování Priorixem, když je matka těhotná

dancamich
3. dub 2018

Ahoj, ted premyslim, jestli necham prvni dite naockovat prvni davkou Priorixu nebo ne. Termin mam za par. Chtela jsem dceru prihlasit do soukrome skolky, abych to nemusela hrotit, ale tady je jen jedna castecne dotovana a tam chteji ditko dle tabulek. V Brne byli vsichni takovi lesansti a nikdo nic neresil, ale tady ve Sternberku na me koukaji jak na blba. Ona dcera nejdriv byla porad nemocna, pak bylo leto (kdy se ockovani nedoporucuje kvuli horku nebo cemu) a pak jsem otehotnela. Moje byvala pedimudra neockuje, kdyz je maminka ockovaneho tehotna nebo maji doma male miminko, ale nova by to dceri nejradeji naflakala rovnou. 😞 Jeste doplnim, ze moje imunita za moc nestoji a v Brne jsem kvuli tomu dochazela na imunologii na injekce hotovych protilatek.

packaf
4. dub 2018

@astyna To myslíte vážně????😎😀😢👎

packaf
4. dub 2018

@astyna převzato od prof. Strunecké, které se tímto zabývá už pěkných pár desetiletí ... "v trávicím traktu jsou bariéry proti průniku nebezpečných iontů do krve, injekcí se hliník do řečiště dostane, následně se ukládá i v mozku, kde může vyvolat záněty" ....
„Mnozí vědci neustále upozorňují, že obsah hliníku ve vakcíně až padesátinásobně překračuje bezpečnostní limity pro kojence a malé děti. Na rozdíl od Al3+ přijímaného ústně zůstává téměř 100 % hliníku podávaného injekčně jako adjuvans v těle, protože vazbou s antigenní bílkovinou (@priefi a tady skutečně nejde o bílkovinu z vajec v potravě) vytváří komplex, který nemůže být vyloučen ledvinami," ....

petrasipkova1
4. dub 2018

@anouck1 Protože alergie na vaječný bílek je kontraindikací pro očkování Priorixem, dcera má alergii na žlotek i bílek a očkování má z alergologie a imunologie odložené na neurčito.

anouck1
4. dub 2018

@petrasipkova1 Aha, tak to jsem netušila. Alergologické testy nemáme, všichni lékaři, s kterými jsme to řešili (pediatr, dermatolog i alergolog), se tehdy tvářili, že je příliš malá na to, aby testy byly nějak průkazné, tak mi přišlo zbytečné ji zatěžovat nějakým napichováním. Podezření jsem u ní vždycky měla na vejce a na mléko, tak jsem se snažila to ve stravě eliminovat... A pediatr po té reakci prohlásil, že s očkováním ten ekzém určitě nesouvisí, že se s takovou reakcí nikdy nesetkal. Přitom jen mezi mými kamarádkami bylo podobných zkušeností několik...

petrasipkova1
4. dub 2018

@anouck1 dceři spustila ekzém první hexa, už v šestinedělí jí postupně ale začaly hrozné zažívací problémy, neustálá nespokojenost, ekzémy, takže postupně jsem z potravy ubírala alergeny, v 5 měsících jsme se dostaly na alergologii na jednu za mě top pražskou kliniku, udělaly se testy, alergií vyšlo nepočítaně, krevní testy, kožní testy, potom zátěžové zádíčkové testy. Nejvýraznější vajíčko, potom ABKM, laktoza, pšenice, reagovala i na soju a kuřecí maso. Postupně s věkem ale alergie ubývají, takže ted už v testech zůstává jen vajíčko a postupně se přidávají nepotravinové alergeny, pes, traviny. Svévolně má tedy skoro stoprocentně pokud to jde vyřazené kuřecí maso, soju, to nejíme ani my dospělí doma. Jinak jí budou v létě teprve 3, tak moc doufám, že jí to vajíčko také zmizí, je to dost limitující, s ohledem na to jsem jí ani nemohla hlásit do školky.

dancamich
autor
4. dub 2018

@packaf Jo a když byl hliník v čínských nudlích, tak z toho bylo haló ve třech denících. Mě tak štve, že se kolem toho mlží. Kdyby se natvrdo řekla holá fakta namísto dohadů a lidi by se rozhodli sami, bylo by to lepší. Třeba by se očkovalo stejně jako teď (ve stejné míře) i s tím, že by lidé znali pro a proti.

packaf
4. dub 2018

Kdyby lidi znali pravdu, proočkovanost by rapidně klesla, tím si buďte jistá 🙂 Nemyslete si, že lidé z farmaceutických firem mají své děti proočkované jak mají být, to samé lékaři. Sobě navzájem si očkováky potvrdí. Bill Gates, jeden z největších propagátorů očkování, své děti očkované nemá, proč asi? Jeho netrápí nějaká školka/ŠvP/tábory 🙂

priefi
5. dub 2018

@anouck1 protoze alergie na vajecny bilek je kontraindikace u teto vakciny. Pokud alergie v dobe vpichu byla, mohla zpusobit tento ekzem 😉

priefi
5. dub 2018

@packaf nejde o vejce v potrave, ale jak jsem psala, kdyz je alergie na vajecny bilek, nemela by se tato vakcina davat a jestli uz, tak s dithiadenem 😉

barchen
5. dub 2018

@dancamich Podívejte, mlží se kolem toho stejně, jako kolem veškerých farmaceutických nebo potravinových doplňků, homeopatik (často doporučovaných zřejmě před a po očkování jako "zázračná" pomoc od NÚ), volně dostupných léků, průmyslově vyráběných moderních potravin, dovážených exotických potravin, GMO, kosmetiky a atd. Ono, když se podíváte na výročné zprávy (volně dostupné i na netu) farmaceutických firem, tak ten byznys z očkování není vůbec tak velký, jako to někteří hrozně rádi tvrdí. Takové volně prodejné doplňky nebo léky jsou někde úplně jinde než např. vakcíny a proti tomu nebrojí nikdo. Např. chřipková sezóna a reklama dnes a denně: Kolik lidí si koupí raději šumivý Panadol nebo jak se to dnes jmenuje s koňskou dávkou paracetamolu jen aby se zázračně zbavil horečky, bolesti hlavy, rýmy a mohl jít do práce dál šířit viry případně se jít bruslit s dětmi jak nám to servíruje reklama. A pak se divíme, že infarkt dostane 35letý chlap a produktivní generace má problémy s játry i bez alkoholu. Je to strašný paradox, že rodiče nadávají na lékaře, jak o očkování nic nevědí a jsou prý placeni za každou píchnutou vakcínu ale na druhé straně mají domácí lékárničku plnou homeopatik, nurofenu a paralenu, v potravinové skříni mají "superzdravé" chia , "zázračné" "superovoce" goji a v lednici silně alergenní mandlové mléko nebo lososa, který stěží viděl vodu. Vlastnické struktury těchto gigantů končí stejně u té samé osoby, která se věnuje na jedné straně potravinářství a na druhé straně farmaceutickému a kosmetickému průmyslu. Osobně nemám nic proti vax ani antivax, jsem ráda, že lidi čtou a zajímají se, pouze mne iritují ty cílené moderní informace a dezinformace, které vyhovují jen určitým skupinám.

englerova14
8. kvě 2018

Syn prodělal po očkování pravé příušnice, dokonce nám to písemně dali do zprávy na pohotovosti a ptali se, zda nejsem gravidní, takže pokud očkování, tak až po porodu...i když pak může být infekční pro kojence:-\

priefi
8. kvě 2018

@englerova14 chapu spravne, ze se ho naockovalo a on z vakciny chytl ty priusnice? 😱

zelenaesmolda
8. kvě 2018

jak souvisi vase tehotenstvi s ockovanim uz narozeneho ditete?vzdyt se proti nekterym nemocem ockuje i v tehotenstvi,me ockovali proti cernemu kasli a chripce

englerova14
8. kvě 2018

@priefi ano, a dokonce mi řekli, že se to někdy stává, je to uvedeno i v přívalovém letáku jak NÚ, možná se tam dočtete i něco více i o těhotenství

englerova14
8. kvě 2018

@zelenaesmolda tak to buďte ráda že jste oba/obě vpořádku...jinak jaký vliv má očkování na kojence? Pokud by se stalo to, co nám, a sice že bude dítě zrovna v době vakcinace oslabeno (což předem těžko odhadnout, když se jeví zdravé), mohou nastat komplikace třeba právě v podobě propuknutí právé nemoci- a příušnice nebo spalničky pro novorozence asi nic moc

zelenaesmolda
8. kvě 2018

@englerova14 u kojence to pochopim ale pani chtela dat dite do skolky tak predpokladam ze to ditko neni kojenec...

englerova14
8. kvě 2018

@zelenaesmolda pokud dobře rozumím, tak očkované dítě půjde do MŠ, matka, těhotná porodí miminko, kojence

zelenaesmolda
9. kvě 2018

@englerova14 no taky to tak chapu a nevidim souvislost mezi tim starsim ockovanym a jejim tehotenstvim???

priefi
9. kvě 2018

@zelenaesmolda souvislost je v tom, ze ditko @englerova14 po naockovani mmr dostalo priusnice a kdyby ditko autorky melo stejny nezadouci ucinek, tak asi by nebylo dobre, aby kojenec byl s ditetem, co je takto nemocne 😉

zelenaesmolda
9. kvě 2018

@priefi jo takhle 🙂 uz to chapu

dupys87
9. kvě 2018

@packaf muzu se zeptat na ty "bariery proti nebezpecnym iontum ve streve"? Jak se presne jmenuji, co vsechno konkretne nepropousti? Pokud by existovaly, predpokladam, ze clovek by nikdy neonemocnel po poziti nejakeho jedu, ani by nevznikla sepse. Dalsi vec je, ze co opravdu existuje, je neco, cemu se rika hematoencefalicka bariera, a tam by me fakt zajimalo, kolik hliniku ji prostoupi. Nevim vsechno, ale je to otazka na skutecneho odbornika. A treti vec- kteri "mnozi vedci neustale upozornuji"? Na zaklade jakych studii? A na zaver- pohybuji se mezi zdravotniky a opravdu ockuji. To zni hodne pritazene za vlasy, ze by se vsichni do jednoho ucastnili nejakeho protivakcinacniho spiknuti a jedina dr.Elekova samotinka hrdinka bojovala za nase dobro (ze vydelava tucne sumy na "konzultacich" a homeopatikach, prece byznys neni, ze). Pokud si to myslite, je nacase nechodit k lekari striktne vubec s nicim, ani ve stari. No a ten Bill Gates-to rekl on osobne, ze neockuje? Kde?

astyna
9. kvě 2018

@packaf

smrtelně a všechno 😀