• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Očkování žloutenka typ A+hexavakcína. Není to moc?

10. srpna 2011 
Holky, nechával jste někdo očkovat nepovinnou žloutenku před prvním rokem??
Domlouvala jsem se s Dr., že v létě máme jet na dovolenou, tak že bych to radši nechala očkovat. Napsala nám recept, zaplatili jsme skoro tisíc korun a teď máme jít na to očkování. Včera jsem zjistila, že v letáčku píšou dávkování od 1 do 15 let. Tak mě to zarazilo a pořád o tom přemýšlím...
4. kvě 2010 v 18:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak my nechali malou ockovat na zloutenku A, kdyz ji byly necely dva roky. Lepsi ockovani nez pak zloutenka....taky ma porad neco v puse...ne ze by si to do pusy strkala, ale saha na vsechno a sem tam si do pusy ruce da.... a je to hned. Ockovani bez problemu, bez reakce. Tak jeste za 3/4 roku preockovani a je to :stuck_out_tongue_closed_eyes:
4. kvě 2010 v 19:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
mirka - bližší info už jsem zjišťovala na netu. Jenže malé je 7m. a máme jít na očkování teď. Tak mě zarazilo, že v letáku je od 1 roku. Spíš mě zajímá, jestli je někdo, kdo očkoval takhle brzy. Bojím se, aby to malé spíš neublížilo. O tom, že vše cpe do pusy, snad ani psát nemusím.
4. kvě 2010 ve 20:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak problém vyřešen :wink: Volala jsem Dr., prý žádné omezení na semináři neřekli ani v příručce žádné omezení není. Volala i na hygienu nějaké Dr., která se tímto očkováním zabívá roky. Tak očkovat lze až po prvním roce. Takže nám to Dr. teď nenaočkuje.
5. kvě 2010 v 08:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak jsem chtěla nechat malou také očkovat (vakcínu už máme nějakou dobu koupenou, ale pak Dr. řekla, že až po roce) a teď pořád přemýšlím, jestli do toho jít nebo ne.
Kvůli očkování v 15m. (snad spalničky) musíme na kontrolu na neuro, jestli nám to tam Dr. povolí. Prý je to dost zákeřné očkování, které narušuje chůzi (chodíme kvůli tomu na neuro).
A kvůli očkování té žloutenky, bychom museli na další kontrolu na neuro, zda ji tam Dr. povolí.
Chtěla jsem s malou chodit 2x týdně do dětské školičky (něco jako mateřské centrum), odložila jsem to až po očkování žloutenky a teď z toho mám takový nepříjemný pocit a pořád přemýšlím, zda tu žloutenku dát nebo ne.
Jak jste na tom vy?? Dávali jste očkovat nebo ne??
8. říj 2010 ve 13:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
Chlapeckovi je 3 a pul a jde dnes na prvni davku... Chtela jsem naockovat i holcicku, ktere budou 2 roky, ale pry je dobre pockat po zakladnich ockovanich alespon pul roku (protoze prave ta kombinace spalnicky/zardenky/priusnice je zakerna), a ze by ji take naockovala spise az za rok, pokud pujde do skolky. Tak pockam, i kdyz bude mala chodit do kolektivu uz ted :astonished:
11. kvě 2011 v 07:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ráda bych obnovila tuto diskuzi. Prcek jde od září do školky a Dr. nám doporučila před nástupem očkovat proti žloutence typu A. Jednalo by se o 2 vakcíny v průběhu roku. Jak to vidíte vy? Nechaly jste své děti naočkovat před nástupem do školky??
10. srp 2011 v 15:02  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mirisek81 váhám. nevím. taky jde petr do školky. chcise zeptat mudr na tříleté prohlídce.
10. srp 2011 v 15:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
@berenika39 Také jsme před pár dny byli s malým na 3-leté prohlédce. Naše Dr. očkování doporučila.Jednalo by se o 2 očkovací dávky. Hrozně mne děsí počet očkování, kterými si ten můj prcek už musel projít ( krom povinného očkování máme navíc Prevenar a Meningokoka).Když ale ted čtu na netu, jaké jsou příznaky a jak dlouha by byla hospitalizace a následná dieta, tak do toho asi půjdeme :frowning2:
10. srp 2011 v 15:46  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tvůj příspěvek