Očkovat, když hrozí koronavirus?

matire
2. bře 2020

Ahoj. Zajímá mě váš názor. Ty, kterým na nejbližší dobu vychází očkování (a nejste neočkovací), necháte teď své děti očkovat, i když se kdykoliv kdekoliv může objevit koronavirus, nebo odkládáte? Malá 17 měs. má dostat Priorix a já bych ho ráda stihla dát, dokud je relativně bezpečno. Jenže oslabená po očkování by případnou nákazu pak nemusela zvládat. Tušíte, za jak dlouho se dá tělo malého dítěte po Priorixu do kupy?

theuska29
2. bře 2020

Malý jde na očkování za dva týdny. Koronavirus neřeším 😉

leniczka23
2. bře 2020

Ano normalne budu ockovat..Nema to s tim absolutne nic spolecneho..a jestli mas stfach zeptej se na to sve Dr. sice se ti asi bude smat ale mela by ti to vysvetlit.

j.a.n.i
2. bře 2020

@leniczka23 No, netvrdila bych, že s tím nemá absolutně nic společného, ale aktuálně nepředstavuje zásadní ohrožení.Ale při chřipkové epidemii co teď byla bych rozhodně neočkovala.

leniczka23
2. bře 2020

@j.a.n.i tak to netvrd.. ja si to s dovolenim aktualne myslim..

kackakastanka
2. bře 2020

@leniczka23 kazde ockovani snizuje imunitu jedince, takze to ma uzkou souvislost, jelikoz kdyz by potom nahodou prisel koronavirus, bude telo oslabeno tou vakcinou

puhelin
2. bře 2020

My odkladame. Sotva jsme se vyhrabali z dvoumesicni virozy, dite mam oslabene a ockovani ho oslabi jeste vic.

re_barbora
2. bře 2020

Ja odkladam, ale hlavne teda kvuli chripkovy epidemii. A pak podle situace uvidim, jestli jeste odkladat dal nebo ne.

jitushb
2. bře 2020

My jdeme příští týden na Bexero, a pokud bude malá fit tak určitě odkládat nebudu.

isabelafuentes
2. bře 2020

Ja pockam, jak se to s tim virem bbude vyvijet a uvidim. Prvni očkování mam v planu v cervnu, az bude mit mimco pul roku, takze casu dost.

matire
autor
2. bře 2020

Super, díky za reakce a pište dál a další 🙂 Rozhodně nesouhlasím, že to spolu nesouvisí. Jak bylo napsáno jinými - očkování oslabí a následná nákaza pak dost pravděpodobně proběhne hůř. A už je fuk, jestli to bude chřipka nebo "korona". Obojí svi*stvo. Chřipku řeším každý rok a vyhýbáme se MHD a obchoďákům 😀, ale ještě se mi do toho nepletlo očkování, a krom toho ta už bude pomalu na ústupu.

j.a.n.i
2. bře 2020

@leniczka23 Já to taky na rozdíl od tebe netvrdím...

matire
autor
2. bře 2020

Je pravda, že malá dostala teď taky hodně zabrat, dvoje antibiotika hned za sebou a po pár dnech zdraví zas viróza. Pokud budu očkovat, tak bude zdravá sotva týden a od atb měsíc. Jenže si nedělám iluze, "korona" se tu rozleze a správná doba pak nebude třeba taky pár měsíců. A ze spalniček mám fakt respekt

neomenia
2. bře 2020

Za týden jdem na 3. Hexu. Ockuji dle aktuálního zdravotního stavu ditete a ne podle toho, co kde zrovna léta ve vzduchu. To bych se oak jen a jen bala, protože pořád jsou nějaké nemoci, a neockovala bych nikdy.

hermia
2. bře 2020

ve ctvrtek jsme byli na priorixu. (maly 14m) dr rikala ze dame tet drive ze byly zaznamenany spalnicky rak pro jistotu.. tak se samozrejme modlim at se jeho telicko s tim vypořada dobře, precijen je to živa vakcina

anuliinka2013
2. bře 2020

@matire Syn mel ted virozu, ma jit na spalnicky a doktor nam doporucil, at mu dam jeste tak mesic klid, at se z toho vzpamatuje... A obecne nedoporucuje moc ockovani behem chripkove epidemie. Je to ale na kazdem... ja tohle radeji dodrzim

veronika_tvrda
2. bře 2020

Děti do devíti let jsou, jak se zatím zdá, vůči koronaviru imunní. Nikdo neví proč. Ale faktem je, že děti jsou v tomhle z obliga, čím mladší člověk, tím mírnější průběh - nebezpečný je koronavirus pro osoby 80+
Tam je nebezpečná každá rýmečka, no.

kejt29
2. bře 2020

Jdem koncem brezna na bexsero a pokud bude zdrava normalne ho dam. Jednak to stale vypada, ze mensi deti jsou imunni vuci korone a jednak je vic lidi nemocnych chripkou, nez koronou...

marketat
2. bře 2020

Chtěla jsem jít minulý týden na MMR (syn má dva roky), ale doktor má dva týdny dovolenou, pak máme dva týdny dovolenou my. No a pak uvidím, jestli bude coronavirus aktuální. Přesně jak píšou holky výš, nejde mi o corona jako takový, ale o epidemii, ať toho na to tělo není moc najednou.

madbetka
2. bře 2020

Máme očkovat 3.hexu jedné a MMR druhé dceři. Obě teď byly měsíc nemocné, takže čekám minimálně dva týdny, než budou v pohodě. Ale očkovat se mi v téhle situaci nechce. Do toho jsem 38tt, chtěla jsem stihnout očkování, než se narodí miminko, ale zdravotní stav dětí to nedovolil (už od října se pořád dokola plácáme v rýmičkách apod.).
Mají oslabenou imunitu už takhle, oslabit jim ji ještě očkováním a pak spoléhat na to, že děti do devíti let nejsou ohrožené, se mi nechce. Sama nevím, jak to teď udělat 🙈
No, mladší stejně půjde na 18m poradnu, tak se s dr domluvím, co si o tom myslí ona a uvidíme.
Snažím se nehysterčit, ale po pravdě mi to moc nejde 😉

ckei
2. bře 2020

@matire nechávala jsem minulé pondělí oba na meningokoka 😉 V tomto případě jsem to nijak nespojovala 🙂

emmanessa
2. bře 2020

my byly zrovna dnes,Priorix,dcera ma dva roky a dva mesice na den presne.Meli jsme odklad,pak ekzem,tak dalsi odklad,takze jsem fakt rada,ze uzmame po a koronavirus jsem vubec neresila,spis to,ze by mohla nekde chytit spalnicky,navic v kvetnu mame zapis,tak by ji ani nevzali do skolky

krista25
2. bře 2020

Zítra jdeme na Prevenar, řeším jak je na tom maly zdravotně. A ne to co dávají ve zprávách.

prejeta_zaba
2. bře 2020

Záleží na aktuálním stavu konkrétního dítěte, pokud píšeš, že se vyhýbáte davům a přesto je po dvou antibiotikách a viróze, moc v pohodě mi to nepřipadá a kvůli tomu bych očkování odložila, ať se tělo pořádně vzpamatuje a posílí. To, že by mohla být epidemie přece není důvod. Zatím je epidemie pouze v médiích a stále je pro Čechy mnohem víc zdejších nebezpečných nemocí než všemi vyzdvihovaný koronavirus. S takovým přístupem bys nemohla nikdy nic, ani sáhnout na kliku, abys nechytla hypotetický virus. 🤷‍♀️

piskle89
2. bře 2020

Mně Dr řekla, ať si zavolám o termín příští týden. Kvůli chřipkové epidemii od ledna neočkovala. Ale jinak jakmile mi to ona povolí, jdeme. Syn nebyl vůbec nemocný, ale já si nachlazením prošla, tak jsem ráda, že to bylo odloženo. Ale kvůli korona určitě odkládat nebudu. To by bylo pořád něco 😊

ajronka
2. bře 2020

My byli dneska na očkování (syn 18 měsíců) a věřím a doufám, že to malý zvládne v pohodě a bez problémů. Nějaký koronavirus jsem ani neřešila. S nikým jsme v kontaktu nebyli a teď po očkování, kdy bude mít nejvíc oslabenou imunitu, ho ani do kontaktu s nikým dávat nebudu, kromě rodiny samozřejmě.

veruuu_kubesovic
2. bře 2020

@matire já budu normálně očkovat, v dubnu naplánováno očkování MMR pro mého téměř 2letého syna a pokud bude zdravý nechám naočkovat, pokud ne, posunu na podzim (v létě naše dětská dr. neočkuje)

zuzkaasteli
2. bře 2020

My pred 14 dny skoncily chripku, a to obe,dcerce teprve ted skoncila po vic jak tydnu ryma q ja jsem teda nachcipana feat a v patek nas ceka ocko.ma 5, takze letos nas ceka mmr a spalnicky. Ja teda budu chtit odklad nezavisle na koronaviru, nez se z tech viroz trosku vyhrabeme..

astyna88
3. bře 2020

Pri.chripkove epidemii,kdy nam.tady v Praze zaviraji skoly a omezuji provoz ms a jesli,jen o tom tv nova nehlasi,neockuju. Obecne na podzim a jaro nedavam dite ockovat.

lolam10
3. bře 2020

Deti do 10let zatim koronavirus nedostaly(jen asi 0.01%) v asii, takze se nebojim ze by to chytly v cr,tudiz budu normalne ockovat,zitra jdeme ba priorix...

matire
autor
3. bře 2020

@lolam10 A co ty čtyři děti v německé školce? Prý jsou jasně nakažené.