Očkovat nebo posunout?

moni_12
19. pro 2021

Maminky, nedokážu se rozhodnout, jsk vyřešit ockovani u dcery. Má 7,5m a zítra je objednaná na druhou hexu. Před 14 dny dobrala antibiotika na zanet průdušek a z toho se osypala (kombinace antibiotik a prikrmu-ovoce). Ekzemu se zatim nemůžeme zbavit, sice je to lepší, ale ne uplne. A to je to, o čem přemýšlím - nebrani ten ekzem ockovani? Nezhorsi se to pak? Na první hexu nemela žádnou reakci, ale ted jsem proste na vazkach a nemam se s kym poradit. Nechat radeji delsi cas po dobrani těch atb? Dr tvrdi, ze to stačí, ale ja nevím no.

merope
19. pro 2021

@moni_12 Pokud má ekzémy, já bych teda asi ještě chvíli počkala.

cilkat
19. pro 2021

Exem se jako kontraindikace obvykle nebere, ale většinou se shorsi... Takže jestli byl po antb, pockala bych.

azanka
19. pro 2021

Nase doktorka neockuje driv, nez mesic po dobrani atb.

klaari
19. pro 2021

@moni_12 pockala bych, ekzem po ocko vzdy vyskocil, neni vubec kam spechat...to jen doktori spechaji

jako_mala_holka
19. pro 2021

Já bych teda nespěchala, klidně bych to nechala po Novém roce, až bude líp, klidně měsíc dva, však to neuteče

moni_12
autor
19. pro 2021

Holky, moc diky za názory. Mate pravdu, odlozim to na novy rok, vsak to neutece 🙂

rendulik82
19. pro 2021

@moni_12 určitě odložit. Každé očkování má časový úsek od do.. Já vždy očkuju až ke konci. Není kam spěchat 🙂

felixfelicis
19. pro 2021

Můj dr. při ekzému neockuje. V rámci těch intervalu je poměrně dost velký manévrovací prostor, odložila bych.

elizsebik
19. pro 2021

@moni_12 take bych to odlozila🙂

V příručce vyrážka není kontindikace, ale já se myslím, že spěchat je zbytečné.

jjasmina
20. pro 2021

@moni_12 co vím, tak náš pediatr očkuje cca měsíc po dobrani antb a u ekzemu posunuje, ale já bych se potadila s pediatrem, jen on zná zdravotní stránku tvého dítěte nejlíp ❤️

moni_12
autor
20. pro 2021

@jjasmina diky za názor. Kozni lekarka doporucila odlozit, ale pediatr nuti k ockovani🙈 je to nekdy tezke, se rozhodnout, jak to udelat spravne

moni_12
autor
20. pro 2021

Diky moc vsem za názory, rozhodla jsem se posunout malicko, dokud ekzem nebude lepsi. Pediatr na nas tlaci, ze se musi uz ockovat, 2.1. To už budou 4 mesice od 1. Davky, dele to pry nejde. A to jsem si hledala info, ze rozestup může byt az 6 mesicu.. Ach jo, jeste se na stary kolena hadat s pediatrem..