Pediacel, je už na trhu?

veri0007
17. led 2016

Ahoj maminky, ještě jsem v lékarně nezjišťovala, ale je už dostupný pediacel?

juleth
16. kvě 2016

@juleth já totiž přesně nevím, na koho se zlobit...Na výrobce asi ne, zřejmě na dovozce do ČR... ? Pak jsou ještě distributoři v rámci ČR...

juleth
16. kvě 2016

@maxannie No, já myslím, že se svět opravdu nebortí...A jak jsem psala, jsem za pediacel ráda, ale NÚ nás s ním potkaly také a ne malé...Alespoň si to myslím...

frapik
16. kvě 2016

@maxannie Myslím, že je důležitý vědět, že jsme udělali vše, co šlo.

dankakotrbova
17. kvě 2016

A meli jste nejake NU po pediacelu? A je znam duvod toho vypadku?

frapik
17. kvě 2016

@dankakotrbova Naše malá měla dokonce 3+1 davky a byla po něm naprosto v pohodě, jen lehce zvýšená teplota, jinak nic. Teď už je rok od poslední dávky a žádný regres ve vývoji ani nic jiného. Fakt spokojenost. Ráda bych synovi dopřála také očkování bez NU a důsledků..... ach jo---

juleth
17. kvě 2016

@dankakotrbova jak jsem psala výše...Ondrášek měl druhý den po očko čtyřicítky cca pět dní... Ten pláč se taky objevil. Očkování proběhlo před měsícem, teď řešíme alergii, ekzém a zvětšené uzliny. Nevím jistě, jestli je to potom, ale já si myslím, že ano...

keirra
17. kvě 2016

Dnešní mail ze Sanofi:

Podle posledních informací z centrály se předpokládá dokončení výrobního procesu a následné propuštění nových dávek vakcíny Pediacel do distribuce v průběhu června.

Obnovení distribuce v ČR pak bude reálné s odstupem několika týdnů.

O obnovení dodávek budeme okamžitě informovat jak distributory, tak i praktické dětské lékaře.

frapik
18. kvě 2016

Dnes mi udělala doktorka radost. Volala sem jí, jaké jsou info od Sanofy a ona, že to už vydržíme počkat a dokonce mi sama od sebe nabídla variantu 2+1. 🙂

zabzulka
18. kvě 2016

@frapik má doktorka udělala to samé. Čekáme a jsme domluveny na 2+1 variantu.

dankakotrbova
18. kvě 2016

@juleth tak ted me hodne odrazujete ☹

juleth
18. kvě 2016

@dankakotrbova Nene, to bych nechtěla... Proto to sem moc nepíšu...Já si spíš říkám, jak ráda jsem, že jsme ho získali, protože jak by reagoval na jinou vakcínu...Ale na druhou stranu, opravdu s Pediacelem svět nestojí a nepadá...

gabigross
31. kvě 2016

,,Ale na druhou stranu, opravdu s Pediacelem svět nestojí a nepadá..."??? Nezlobte se, ale možná sice nestojí a nepadá, ale je o stovky méně dětí s různými syndromy- autismu, postiženími, poruchami imunit a vážnými zdravotními problémy během dospívání, nedejbože úmrtích kojenců po hexavaxíně jako např.ze zprav.idnes.cz/dite-zemrelo-v-den-ockovani-hexavakcinou. Samozřejmě veřejnosti psané jako ,,náhlé úmrtí kojence prý přes údajnou časovou neshodnost s alergickou reakcí. To jistě..a další ututlané. Díky maminkám (tedy i Vám) , které bojují s doktory a nenechají svým děťátkům vpíchávat ty nejhorší látky z hexavakcín, je na světě více zdravých a spokojených dětí. Já dlouho čekám na třetí dávku Pediacelu, která snad každým týdnem dorazí..Ještě jednou velký dík vám všem.

juleth
31. kvě 2016

@gabigross Víte, jak jsem psala, jsem ráda, že jsme pediacel letos v dubnu získali a máme doočkováno...Ale pamatuji si ten stres než jsme ho získali, tu úlevu poté co jsme ho naočkovali, vidím to u maminek tady, které se klepou, kdy konečně dorazí...Já hrozně moc věřím, že je tak úžasný a o tolik lepší a že jsem udělala pro Ondráška to nejlepší...Ale na druhou stranu...Je to taky jen vakcína...Nejsem odborník, abych věděla, nakolik je lepší než hexa...Věřím tomu, proto jsem do toho šla...Ale jak jsem psala, po aplikaci týden čtyřícítky, furt rýma, zažívací infekce (to asi spíš oslabením), ekzém, alergie a zvětšené uzliny v tříslech...Asi to je tím oslabením...A snad už bude dobře...Ale opravdu si myslím, že pediacel je taky jen vakcína a že je určitě výborná, ale v našich očích jsem z ní udělali až moc dokonalou...

gabigross
1. čer 2016

Nemusíte být odborník, samozřejmě jste udělala moc dobře 🙂 Neděláme z ní dokonalou, protože žádná vakcína není dobrá, všechny jsou zátěž a bohužel u Vás s maličkým i tato stačila. Stačí si porovnat složení dvou vakcín o kterých nyní píšeme, rozdíl ( že je mnohem šetrnější) je psán černým písmem na bílém. Prosím jen jsem nepochopila...psala jste, že máte doočkováno, že jste letos v dubnu získali? Ještě není k dostání, nebo tedy jsem jej nesehnala. Moc děkuji za odpověď.

frapik
1. čer 2016

@juleth Buďmě věcní - má jen třetinu hlinitých solí oproti hexe a má o žloutenku méně.... takže je to zkrátka menší zátěž pro organismus.

alcar
1. čer 2016

Mne slo predevsim o tu zloutenku. Jsem rada, ze existuje Pediacel a nemusela jsem ji ockovat. Nase generace zadnou zloutenku B take naockovanou nema, ja sama jsem ji povinne "vyfasovala" az na zdravce. V zamestnani mi pak kontrolovali protilatky a ja je teda jeste i po cca 10 letech mela, ale nektere kolegyne to stesti jiz nemely a musely byt preockovany. Tudiz je vice nez jasne, ze protilatky proti hep B vydrzi mozna v detstvi, ale v dospelosti uz je clovek mit nebude...pokud se tedy nenecha preockovat. V detstvi je temer nulova sance, ze by se dite mohlo hep B nakazit (prenosna pouze krvi a pohl. stykem). Hep B je opravdu zhola zbytecne v tomto veku (jiz v 9 tydnech!!!) ockovat.

juleth
1. čer 2016

@gabigross Pisu z mobilu,tak jen strucne. Bylo to tzv. Indivifialnim dovozrm, pribeh je popsany na Rozaliu. Ja nebyla ten kdo to dokazal,ale pridruzila jsem se k rodicum,kteri to zorganizovali. Kdybyste to nemohla najit, pisnrtr.

marcicek84
2. čer 2016

Tak co je s tím Pediacelem, bude nebo nebude? Ono se to pořád natahuje a pochybuju, že do konce června bude dostupný k doočkování (12 měs. po poslední možné dávce v podstatě není a kdo ví jak to v s ím bude, už jsem četla, že bude v dubnu, není, v květnu, není, v červnu bude, nebo opět nebude???).

alcar
2. čer 2016

@marcicek84 nekolikrat to tu bylo receno, v cervnu jde do distribuce a v cervenci jej budou mit k dispozici lekari. Necekam, ze to bude drive.

bonulinka
2. čer 2016

No, mě ho MUDr. rozmluvila právě kvůli té nedostupnosti. Hodně jsme to zvažovali, ale stejně by pak tu žloutenku musel mít píchnutou kvůli školce. Ach jo. Já bych nejraději neočkovala nic, manžel je ale proti. Kluk tedy má už první hexu 😒 . Odkládali jsem po 6 měsíci a zároveň na období, kdy není ještě horko a v rodině není nikdo nemocný.
Nutnost žloutenky B v povinném očkování naprosto nechápu....

marcicek84
2. čer 2016

@alcar - mě to zajímá čistě z principu, my jsme totiž kvůli toho dali hexu 2+1 a právě díky tomu, že jsem nespoléhala na tu dostupnost, doočkovat do 30.6. bysme rozhodně nestihli, takže nakonec jsem ráda, že jsme to udělali takto, i když jsem se dost bála, nakonec ta hexa dopadla dobře, momentálně se víc bojím 1. dávky MMR, kterou ale dám malé až ve 2 letech.

bonulinka
2. čer 2016

@marcicek84 Tak to ráda slyším, že hexa 2+1 proběhla dobře. MMR také necháme očkovat až po 2. roce.

belleelle
2. čer 2016

Mame 3 dávky pediacelu, booster po roce hexacimou (18mesicu), školku potřebujeme. Takze jsem jiz nechala dal doockovat žloutenku. A takova strašná reakce, horečky, prujem, zvraceni, apatie, ze me to pro druhou dceru vylecilo.
Takze urcite hexacima (take od Sanofi) 2+1. Protože dáte-li pediacel a pak 3x engerix na žloutenku, je to mnohem mnohem horší, co dite do sebe dostane, nez hexacima.
@alcar ano, taky jsem zdravotnik, účinek očka u hepku je po 15 letech u deti 30%. Ovsem pantati nahoře uz nevymysleli, jak to bude s budoucímu zdravotníky. Na zdravce se jiz ockovani nekontroluje, to je 15-16 let. Na vosce či vysoke, 19-20 let, take ne. Takze bude tu opet hojně rozšířena hepatitida B? Kvuli výmyslum... Bohuzel, školka je školka.

dankakotrbova
2. čer 2016

No hexacima se očkuje jen do dvou let, a to nestihneme, takže jdu do Pediacelu, doufám, že nezměnili složení těch přídavných látek a žloutenku asi nikdy, když čtu vaše reakce... je to fakt těžké rozhodovat.

alcar
2. čer 2016

@belleelle tak my jsme s hepkou v pohode. Dcerku mi vzali do skolky i bez ni, tak snad to tam zvladne odchodit bez nejakych problemu, no a do skoly uz byt nemusi (jestli teda tusim spravne??), takze pokud bude v budoucnu chtit nebo potrebovat, tak se doockuje pozdeji. Cim pozdeji, tim lepe.

belleelle
2. čer 2016

@alcar to mate dobře, bud rada. urcite, do ted si pamatuju, jak mi bylo po ockovani na zdravce, takze cim později, tim lepe, jak pises.

alcar
2. čer 2016

@belleelle tak ja na tu hepku nemela nastesti zadnou reakci. Dokonce si pamatuju, ze jsme sly hromadne na hygienu, kde nas napichali a pak jsme sly vsechny jeste do skoly se na par hodin ucit. A nevim o zadne spoluzacce, ktera by po ocku mela nejaky problem.

belleelle
3. čer 2016

@alcar taky jsme to tak mely, pamatuju si druhou davku. všechny jsme byly totalne ospale, a docela nas bolela ta ruka.

rebiz
3. čer 2016

Zdravím všechny. Dneska jsem dostala e-mail od distributora Pediacelu: Dobrý den,

Pediacel neni skladem, možná se objeví červenec-srpen

S pozdravem

Tereza Hofmannová

Moc se nerozepsala, ale podle toho "možná" to vypadá spíš bledě. Skoro mi to případá, že ví moc dobře jestli bude nebo ne a akorát hranou divadýlko ☹

alcar
3. čer 2016

@rebiz tak to je uz fakt prdel toto. 😠 To by me fakt zajimalo, cim a jak doockujem, pokud nebude.