Pediacel, je už na trhu?

veri0007
17. led 2016

Ahoj maminky, ještě jsem v lékarně nezjišťovala, ale je už dostupný pediacel?

josefina79
4. čer 2016

@rebiz coooo????

marcicek84
4. čer 2016

@alcar tak hlavně ono se vedelo o tom výpadku,proto jsme do toho nešli,bylo mi Jane,ze ty termíny jsou nejisté,ted si dokonce myslim,ze vazne nebude,jinak doporučení na vakcíny net je doockovat infarix hibem,kolem toho pediacelu jsou zbytečné problemy

alcar
4. čer 2016

@marcicek84 tak treba my jsme prvni davku ockovali v lednu 2015 a to se o zadnem vypadku jeste nevedelo. O vypadku jsme se dozvedeli az nekdy v kvetnu nebo v cervnu. Dcera mela mit booster v zari a doted ho jeste nema. ☹ Pokud budu muset doockovavat necim jinym, tak urcite hexou nebo hexacimou (ale ta se musi ockovat do dvou let a dcera uz ma vice, takze to by se muselo zkonzultovat, jestli by to slo).

belleelle
4. čer 2016

@alcar zjistovala bych si hexacimu, stejný vyrobce, velmi podobne složení. Ono do 2 let asi odzkouseno, pak nevědí, jaka bude účinnost.

panickatlamicka
4. čer 2016

@rebiz prosim,to jsi psala do Sanofi?

alcar
4. čer 2016

@belleelle no prave...a ja mam pocit, ze v tom Sanofi nevi vubec nic. A pokud je to opravdu jen do dvou let, tak to si dr. na triko nevezme. No sama jsem zvedava, jak to dopadne.

rebiz
4. čer 2016

@panickatlamicka ne, psala jsem distributorovi JK Trading.. Oni na svých stránkách mají pořád, že by měla být v červnu, ale odpověděli mi možná červenec-srpen. Kdyby alespoň byla k dostání v Německu nebo Rakousku, ale četla jsem (už nevím kde) že je snad až v Anglii ☹

bledulka84
5. čer 2016

@alcar tak my jsme na tom s rozočkováním úplně stejně 😒 taky jsem zvědavá, jak to dopadne

belleelle
5. čer 2016

@alcar zvláštní je, ze po hexacime jsme meli nižší teplotu, nez po pediacelu.

panickatlamicka
5. čer 2016

@rebiz aha,ja mam prave info ze sanofi ze: v cervnu pediacel bude ,ale k distributorum bude uvolnen prave v cervenci.

rebiz
5. čer 2016

@panickatlamicka Tak to by bylo dobrý, v tom případě by to mohlo souhlasit 🙂 Mě překvapilo, že při takovém zájmu o Pediacel o něm distributor neměl žádně pořádné informace. Budu doufat, že nakonec bude 🙂

marcicek84
6. čer 2016

@rebiz - já si tím zájemem nejsem až tak jisná, v okolí tady maminky z 99 % očkují hexu...ten zbytek, to 1 % je asi až tak nevyrhne...já jsem třeba u nás za exota, že jsem se o ty vakcíny celkem zajímala...

marcicek84
6. čer 2016

@alcar - tak to je blbé, ale spíš se divím, proč jsi už nedoočkovala něčím jiným, aby ta účinnost úplně nepropadla...nevím, já očkuju jen kvůli školce, tu prostě budeme pro malou potřebovat...

alcar
6. čer 2016

@belleelle tak v tom urcite hraje roli i momentalni zdravotni stav ditete a spoustu jinych faktoru. Druhu vakciny bych to neprikladala. Stejne tak to mohlo byt naopak.

@marcicek84 dr. i my jsme si to zjistovali a bylo nam receno, ze max. limit na booster je 18 mesicu (i kdyz uz nezarucuji ucinnost, protilatky by se mely znovu obnovit), coz bude v zari. Takze jeste drzim s nervama a verim, ze nejpozdeji v srpnu naockujeme Pediacelem. A pokud ne, tak dostane nejspis hexu jednu davku (urcite nebudu ockovat cely proces 2+1 znovu). Prinejhorsim se odeberou protilatky. Jinak ja ockuju spis tak nejak z presvedceni, ze proste na tom neco bude. Ne jen kvuli skolky. Proste by se mi zilo "blbe" s myslenkou, ze naockovana neni. Tak jsem se rozhodla aspon pro setrnou variantu - oddaleni a Pediacel.

akvinka
8. čer 2016

@dankakotrbova udajne se horni hranice ockovani u Hexacimy rusi, tudiz by to mela jit i po druhym roce.

alcar
8. čer 2016

@akvinka tuto informaci mas prosim odkud?

sarkoc
9. čer 2016

Zdravím,
chci se zeptat trochu mimo, ale tady to určitě budete někdo vědět...za předpokladu, že bych si Pediacel sehnala ze zahraničí a doktorka ho na naší žádost naočkovala místo hexy (dcerce je 8 měsíců a zatím nemá nic), přestože teoreticky nemáme žádný důvod hexu odmítat (nemáme nejspíš alergii na žádnou její složku atd), tak tím splníme tu přiblblou vyhlášku a neměl by pak být problém s kolektivníma aktivitama atd?
Díky 🙂

belleelle
9. čer 2016

@sarkoc musíte začít do 10m.

tria002
9. čer 2016

@sarkoc nesezenes ho ani tam. Dostupné bude bohem července.

tria002
9. čer 2016

@alcar nikdy není potreba očkovat znovu. I kdyby byly rozestupy mezi dávkami rok

pajula123
9. čer 2016

@sarkoc a zalezi na vstricnosti dr.,jak to napise-me vadi,ze v Pediacelu neni zloutenka,takze by vyzadovala doockovani. Plus pozdeji je nutna min. 1 davka MMR ☹

alcar
9. čer 2016

@tria002 mne jde o to, ze by to byly dve rozdilne vakciny. Je mi jasne, ze kdyby slo o Pediacel, tak znovu ockovat nemusim (i kdyz u dcery uz je ten rozestup 16mesicu). Ale pokud Pediacel nebude, tak budu doockovavat hexou, a to az defacto po terminu. Nevim, jak se k tomu moje dr. postavi.

@sarkoc zalezi na lekari a na skolce. Vim, ze nektere skolky tu hepku neresi a dite i tak prijmou. Stejne tak to neresi nekteri dr. a napisou, ze je dite radne ockovano. Moje dcera hepku nema a ani mit nebude a je prijata do skolky.

dankakotrbova
9. čer 2016

@akvinka aha, napisu tam s dotazem

juleth
9. čer 2016

@belleelle My jsme už doočkovaní a začali jsme v 5 měsíci, kvůli expiraci pediacelu...Ale proč je nutno začít do 10 měsíců ? Asi mám výpadek... 🙂

martaa
9. čer 2016

@juleth aby se stihla aplkace všech 3 dávek do 18měsíce věku jak hlásá slavná vyhláška, rozestup 2+1 je tedy 10.m 12.m a 18.m, prakticky je to ale uplně jedno kdy se začne, dle mého názoru čím později tím lépe😉

alcar
9. čer 2016

@martaa ehm... tak my 10, 12 a ted v nedohlednu... Snad 29? 😀

martaa
10. čer 2016

@alcar njn to se nedá nic dělat, já jsem loni raději nezačala vůbec o výpadku jsem věděla a nechtěla jsem dát vakcínu s končící expirací a pak čekat kdovíjak dlouho, takže dcera nemá vůbec nic...

akvinka
10. čer 2016

@akvinka je to ted nove v spc Hexacima.

alcar
10. čer 2016

@akvinka tak to je dobra zprava! 🙂 Zkusim zavolat dr., ze bychom uz na ten Pediacel necekali a dopichli teda tu Hexacimu. Na podzim jsem totiz chtela stihnout jeste MMR a pokud by se Pediacel ockoval v srpnu, tak mmr tim padem az nekdy v listopadu ci prosinci, coz nechci kvuli chripek apod. V breznu jde do skolky, tak uz by se to nemuselo stihnout.

marcicek84
10. čer 2016

@alcar no v tvém případě bych si zjistila, zda jen to "dopíchnutí" bude stačit, kvůli žloutenky, tam ještě budete potřebovat 2 dávky, žádný pediatr v ČR ti nepotvrdí přihlášku do školky bez žloutenky, bez žloutenky ti totiž vezmou dítě jen do soukromé školky, tam když platíš, všechno jde, ale do státní neexituje...
abyti pediatr potvrdil, že dítě má pravidelné očkování před školkou, musí se splnit 6 valentní hexa ve schématu min. 2+1 plus min. 1 dávka MMR