Prevenar 13 či Synflorix, nebo nic?

mamkazvysociny
23. bře 2015

Ahoj maminky,chci s zeptat dávali jste prevenar 13,nebo synflorix?A měli jste nežádoucí účinky?My se máme rozhodnout a jsem z toho hotová.
Diskuzí kvantum ale nic moc jsem se stejně nedozvěděla.Co vám řekli doktorky?Moje je bezdětná a očkovala by úplně vše a nejlíp zaráz.

luciamala1979
23. bře 2015

určite rozdel, syn mal reakciu na prevenar 13plus hexa naraz. U dcery som uz rozdělila a ockovali sme pomalsie. A co sa tyka potrebnosti vakciny, tak jednoznacne som za. 60 % deti v skolkovom veku je nosicom pneumokoka, ked nazaockujes, moze sa to rozvinut do komplikovanych - zzapal mozg. blan, pluc atd. Tolko moj názor ahojky

nae
23. bře 2015

Som proti, je to nepovinne ockovanie. Deti ho nemaju a patria medzi najzdravsie siroko daleko, zdrave celu zimu.

tria002
23. bře 2015

Mam naockovan Synflorix, prvni davku. Pichaly jsme na 3.mesicich. Hexu mudr.odlozila na neurcito.. Tak mi to i sama doporucila. Na druhou davku jdeme po mesici od prvni. Malej mel jen mirne zvysenou teplotu a byl odpoledne spavejsi, nez jindy. Vecer uz byl happy.

jaja01k
23. bře 2015

Mně k tomu naše doktorka nic moc neřekla, jen že se prostě musím rozhodnout já, super 😅 Ptala jsem se na to dvou známých lékařek (jedna dětská, druhá internistka) a obě mi doporučily Prevenar 13. Tak jsem ho nechala dát, druhé dítě nechám očkovat taky. Syn žádnou reakci neměl.

lrg
23. bře 2015

Měli jsme synflorix, dcera měla reakci v podobě dlouhodobého atopického ekzému, ale těžko říct, jestli se spustil po hexe nebo synflorixu. U druhé dcery žádné nepovinné nedám. Je to jen masáž, kdyby bylo očkování proti pneumokokům životně nutné, určitě by ho do té povinné dávky nacpali.

miskadis
23. bře 2015

Obě holky mají Prevenar13, všechno v pohodě, žádná reakce.

betelgeuzz
23. bře 2015

Holkám jsem nic nepovinného nedala. Kdyby ses rozhodla pro, tak určitě rozdělit a nedávat zaráz.

ludmilad
23. bře 2015

Synové mají Prevenar 13, ale kdybych měla další dítě, už bych ho nedala a ani nic jiného na pneumokoky. Oba mají atopický ekzém a píchané ucho měli stejně několikrát (jednou dělali výtěr a způsobeno pneumokokem 😅) - tomuto očkování už nevěřím.

metallico_mondo
23. bře 2015

Dcera očkovaná Prevenarem a rovnou i hexu dostala naráz. Kromě lehce zvýšené teploty ten večer bez reakce. Další až se narodí nechám očkovat taky tak. Když pak člověk vidí jak dopadají některé děti bez očkování tak se mu to dost probere v hlavě ale samozřejmě hlavní rozhodnutí je na tobě 🙂

tkanicka
23. bře 2015

Očkovali jsme prevenar i hexu najednou, reakce byla jen u první dávky a to lehce zvýšená teplota u obou dětí (lehce nad 37) a byli po očkování většinou den protivnější a ukňouranější (nejspíš únava), další dávky byly bez reakcí. Pneumokoka bych nepodceňovala, vakcíny sice nejsou proti úplně všem kmenům, ale proti nejběžnějším ano a riziko nákazy snižují

jetynka
23. bře 2015

Mám očkované dvě děti synflorixem, jedno prevenarem a dneska toho lituju, že jsem do toho šla. Syn má ekzém, mezi 2. a 3. rokem měl 8x oboustranný zánět středního ucha, pak byl dočasně nedoslýchavý. U holek mám podezření na alergie. Nevím jestli očkování byl toho spouštěč, ale něco na tom bude zřejmě ☹

laska.nezna.hranic
23. bře 2015

synflorix a bez problémů 🙂

naomi6
23. bře 2015

Obě děti mají Prevenar 13 rovnou s hexou a rekaci neměly. Držím palce. Pokud bych se rozhodovala, brala bych raději Prevenar.

agne
23. bře 2015

Jdu zlatou střední cestou a jsem pouze pro povinná očkování, ostatním se ráda vyhnu... 😉

sara84
23. bře 2015

Mame Prevenar i s Hexou a bez reakce, zanet ucha 1x,ve 3 letech, a bez pichani a za 2 dny bylo po vsem. Syn je atopiic,ale to bych ockovani za vinu nedavala, zijem na Ostravsku, ja jsem alergik a astmatik a manzel taky...od koho to mel zdedit 🙂

maki73
23. bře 2015

Máme prevenar a bohužel malá nedávno prodělala pneumokokový zánět středního ucha - prý jiný kmen, druhého nebudu očkovat nic a je to, beztak je pořád nemocná, zničená imunita apod. rozhodně bych neřekla, že to očkování ubralo nemocí...navíc když toho pneumokoka stejně chytla a už podruhé, takže zbytečně vyhozené peníze, očkováno s hexou a trvalými následky, ale to už je individuální problém, nemyslím tím, že bych chtěla nějak strašit a už vůbec nechci rozpoutávat nějaké debaty na toto téma, jen píši k otázce o NÚ.

elen222
23. bře 2015

obě děti očkované Prevenarem 13 a hexou najednou (postupně ve třech dávkách), u syna jen první večer trošičku nechuť k jídlu a mírně zvýšená teplota, jinak nic a u dcery žádné reakce. Nechala jsem si doporučit naší dětskou lékařkou, chodila jsem k ní už kdysi i já a mám jen ty nejlepší zkušenosti. Plně jí věřím a vždy se dopředu ptám, jestli očkování doporučuje. Třeba očkování proti neštovicím mi neradila, že je dobré, když je děti prodělají, a tak se tím řídím. Má mnohaleté zkušenosti.

datela
23. bře 2015

Prcek má Prevenar a druhý nemá nic.Jen povinné a to ještě Pediacel ve schématu 2+1.Nepovinné bych už v životě nedala.Reakce velké

tifanyt
23. bře 2015

Těžko říct-musíte si rozhodnout sama.
Já očkovala děti v době, kdy se o tom ještě tolik nemluvilo a popravdě ani já jsem z toho vědu nedělala. Zeptala jsem se lékaře, ten mi doporučil Prevenar, tak jsem ho dala...
Starší dítko horečkovalo asi 3 dny okolo 39, ale poradili jsme si doma-klesalo to po Nurofenu, takže v pohodě...
Mladší po 1. dávce skončila na týden v nemocnici. Lékaři to zcela nepřiznali, že je to důsledek očkování, ale co budou mě povídat 🙂
Druhý den po očkování poruchy dýchání, nízká saturace kyslíku, vysoké horečky...půl roku jsme se z toho dostávali s pomocí kortikoidů a s narušenou imunitou jsme si užili ještě další sajrajty v podobě impetiga po celém těle apod.
No - zbytek Prevenaru jsem i přes nechápavé pohledy doktora NEDALA.
Dcera má nyní ve 2,5 letech pouze hexavakcínu podle plánu. MMR jsem ještě ani neměla možno dát první dávku kvůli neustále se vracejícím nemocem....

Zkrátka a dobře-po tom, co už vím teď bych do žádného nepovinného očkování už nešla. Tedy s vyjímkou TBC, kterou později zvážím. A jsem i pro odložení povinných očkování. Neříkám, že jsem úplný odpůrce. Svůj smysl očkování má-ale když si vybavím, jak prvnímu píchnul ve 3. měsíci do jedné nožky hexa a do druhé prevenar, tak se mi chce brečet ☹

adypro
23. bře 2015

Nedáváme nic nepovinného, povinné jsme odložili, co to šlo a dali ve formě Pediacelu 2plus 1. Ani mě nenapadne dávat něco, co se nemusí, stačí mi ten boj kolem povinných vakcín.
Sice na nás koukali jako na blbce, že to nechceme, ale co, ale je to naše dítě, dokonce jsme změnili hned ze začátku co to šlo dr., tam to jde líp vykomunikovat.

punky
23. bře 2015

ani jedno,davame jen povine a to s odkladem a s homeopatiky.

chris_n
23. bře 2015

nic 🙂

slunickova123
23. bře 2015

Ahoj. Sama jsem pediatr. Ockovala jsem dceru hexou na 6 m a prevenar ani synflorix nedavala. Stejne pneumokoka muze chytit i pres ockovani, jen jiny kmen. Do budoucna zvazuji z nepovinnych jen to proti meningokokum, ty jsou opravdu casto smrtici a bojim se jich vic nez nezadoucich reakci. Jinak nedam nic.

cabo
23. bře 2015

Maly mel Prevenar a Hexu naraz a byl bez reakce. Mame za sebou tri davky a vsechny v pohode. Ale je to jen na vas

michaela2015
23. bře 2015

Synflorix a bez reakce. Doktorka se ani neptala, jestli synflorix, nebo prevenar. Ale na můj dotaz odpověděla, že je to v podstatě shodné. Zatím na všechna očkování bez větší reakce (syn měl v noci po očkování zvýšenou teplotu, ale ráno v poho).

pouzarovaj
23. bře 2015

Synflorix a Hexu naráz, bez reakce, vše ok.

krystalka
24. bře 2015

My jsme nedávali nic navíc, kromě těch povinných očkování - syn má jen hexu a priorix, dokonce už nemá ani TBC, protože v porodnici jsme ho odmítli, dohodli jsme se s dětskou, že to pak doočkujeme později a než k tomu došlo, tak to plošně zrušili, takže už jsme ho nedali....a Prevenar ani Synflorix taky nemá, zánět středního ucha doteď nikdy neměl, bylo mu nedávno 7 let....první opravdovou nemoc měl až v 5 letech angínu (a první antibiotika), pak neštovice a letos taky jednu angínu, takže 3 opravdové nemoci za 7 let 🙂 , jinak jen občas rýma, nebo lehčí virozka, se kterou ani k doktorce nechodíme....jinak, když už, tak bych rozhodně nedávala dvě očkování najednou...i tak je to docela pecka pro ten organismus...

pavlusa01
28. bře 2015

U nás se lékař ptal, jestli nebo synflorix prevenar 🙂 Já z toho měla velkou hlavu,stále jsem nevěděla a hledala na internetu informace.Nakonec jsem se rozhodla pro prevenar....Očkuje to najednou s hexa vaxinou ☹ A vždy malá měla vysoké horečky,ale vždy jen ten jeden den...Jo a ještě mi kamarádka poradila,na místo vpichu přiložit buničinu s kapkou slivovice a nechat to tam do večerního koupání...Pak je ten vpich tolik nebolí a nožička nenateče........

lenam
28. bře 2015

Dávám jen povinná očkování. Kmenů pneumokoka je asi 90, očkování je proti cca 10. Kamarádka to řešila s dětskou doktorkou a ta říkala, že když už, tak raději Synflorix, prý po Prevenaru mají děti stejně záněty uší a děti chodí na píchání. A pokud, tak bych to nedávala asi najednou. Raději zvlášť hexu a zvlášť toto.