Proplácení očkování miminka pojišťovnou

verusa110
11. bře 2019

Dobrý den. Chtěla bych se zeptat, jestli mi pojišťovna "proplatí" očkování miminka, když tam mám dluh? Splácím ho, ale bohužel momentálně nejsem schopná ve výši, kterou mi na pojišťovně zadali...Velice děkuji všem za odpověď...

fly80
11. bře 2019

To je tvůj dluh, ne dítěte, takže určitě proplati. Navíc za dítě platí ZP stát, takže se bát nemusíš. Proplatili by i tobě. Tady nejsme v Americe 😉

verusa110
autor
11. bře 2019

@fly80 Ono třeba RBP má v podmínkách, že pojištěnec nesmí mít dluh...Tak mě tak napadlo si to zkusit zjístit na internetu, než tam půjdu...

verunka95
11. bře 2019

Třeba u VZP pokud jeden z rodičů dluží tak dítě nedostane nic

verusa110
autor
11. bře 2019

@verunka95 RBP má v podmínkách, že pokud pojištěnec má dluh, který nesplácí...Nicméně zde je přeci pojištěnec dítě, ne já...Já jej splácím, ale ne v částce, kterou mi určili...

verunka95
12. bře 2019

@verusa110 nevím já mám takovouto zkušenost pouze s VZP kdy můj otec dlužil tak mi nepřispěli na přilbu ale je to už pár let

betelgeuzz
12. bře 2019

Podle mě záleží, o jaké očkování jde. POvinné by odmítnout neměli, pokud chceš nějaké nadstandartní, tak to můžou, záleží na nich.

verusa110
autor
12. bře 2019

@betelgeuzz Prevenar 13...

vesper
12. bře 2019

@verusa110 VZP neproplatila ani 1000 Kč za první screening, protože jim chyběl jeden doklad od mého zaměstnavatele.. nejlepší bude se zeptat přímo na pojišťovně 😉

betelgeuzz
12. bře 2019

@verusa110 očkování proti pneumokokům je nepovinné, ale hrazené z pojištění, takže by to nemělo být ovlivněno dluhem. Ale nejlíp ti samozřejmě odpoví přímo na pojišťovně.

verusa110
autor
13. bře 2019

@betelgeuzz Velice děkuji...Určitě si tam zajdu, jakmile budeme mít za sebou 3. vakcínu...