Proplacení výloh spojených s těhotenstvím či porodem - která pojišťovna umožní?

terdaaa
18. čer 2018

Dobrý den, ahoj 🙂
mám k vám dotaz, jestli nevíte, která zdravotní pojišťovna proplácí výlohy spojené s porodem, či aktivity pro těhotné, do výše 4000Kč-5000Kč?
Díky moc

kac_kac
18. čer 2018

211 proplácí 500,- Obávám se že 4tisíce z žádné pojišťovny nevypadnou

terdaaa
autor
18. čer 2018

@kac_kac Mně dneska říkala dula, že nějaké její klientce pojišťovna proplatila.

soleilll
18. čer 2018

@terdaaa VoZP ti dá v součtu max. 2200,- Podrobněji tady: https://www.vozp.cz/programzdravi

sviva
19. čer 2018

@terdaaa nejlepší zdroj by asi byla zmíněná dula. Není možné zjistit přes ní, která pojišťovna to byla? Nemohlo to být třeba v rámci nějakého individuálního úrazového nebo jiného pojištění? Já si takhle nechávala proplatit pobyt v nemocnici. Jinak z VZP nějaké příspěvky jsou, ale myslím si, že částka podstatně menší.

evaaskalova
19. čer 2018

VZP proplaci max 1000kc. Budto lze pouzit napr. na odsavacku, prsni vlozky a nebo treba na proplaceni screeningu.

mimiveru
19. čer 2018

@terdaaa Já jsem před 5 lety od VZP nedostala ani korunu a ty se ptáš na 5tis 😀 No každopádně jsme nově u OZP. Sbírám si tam body za preventivky a už mi proplatili 1000kč za screening, sežralo mi to 500b a mám jich tam ještě 900, takže si nechám proplatit ještě něco dalšího...

asojakova
19. čer 2018

ČPZP dává 1500: lze využít na NT screaning nebo předporodní kurzy nebo těhotenské cvičení, plavání.... Taky mám u normální pojišťovny pojištěn pobyt v nemocnici, vztahuje se to i na porod, ale to je potřeba mít sjednáno ještě před těhotenstvím. Je tam totiž v případě těhotenství čekací doba 8 měsíců, aby mohl být pobyt při porodu proplacen.

ladyhacek
19. čer 2018

ano ČPZP 1500 a pak 1000 na poporodní výlohy(osdávačka, rsní kloboučky...., a na pojistce mám pojištěný pobyt v porodnici

terdaaa
autor
19. čer 2018

@mimiveru ptám, protože mi oznámila dula, že některá pojišťovna proplácí např. Masáže nebo něco dalšího. Nějaké její další klience to proplatili 😉 Kdybych to neměla od ní, nenapadlo by mě to.

ladyhacek
19. čer 2018

@terdaaa tak ČPZP se to stahuje i na cvičení a masáže můžeš dle libosti. mají i bonus + kde se načítají body a za to pak můžeš něco vybrat - takto to je 2500 + tedy máš možnost těch bonusů (pokud pravidelně chodíš na kontrlu k lékařům...)

barchen
19. čer 2018

@terdaaa Tolik peněz nedává žádná v ČR. Záleží jestli třeba pacientka nebyla zaměstnankyní např. MV nebo MZ. Tyto zaměstnanci mají k běžnému pojištění i jiné výhody přes svého zaměstnavatele, třeba takového proplácení právě podobných aktivit. Často se jedná o fyzicky i psychicky náročné povolání (i když žen je třeba právě na MV docela málo ale třeba na MZ nebo ve výzkumu a laboratořích docela dost) ale věřím, že těch pár, co tam je, tohle využije, proč ne, když mají tu možnost.

zlorenka
19. čer 2018

U vzp je tech projektu vic.
Je tam 500 zpet na sportovni aktivitu nad 1500, tehule maj 1000 na sport/doplny/kojeni.... darci krve taky 500 nebo 1000 tusim, pak obezni, kuraci a celiaci a mozna jeste nekdo... a scita se to 🙂

wimbledon78
19. čer 2018

ZPMV maji program pro deti, tehotne a matky.. maximalni vyse je vzdy 500,- , nicmene Ja vybrala prispevek na vse co slo (kurz plavani, odsavacka, ultrazvuk atd) a dostala jsem cca 2 000,-.

vita_
19. čer 2018

Žádná pojišťovna nedává 4000, natož 5000 Kč, jako příspěvek na cokoliv spojené s těhotenstvím a porodem, celkem podrobně jsem si to zjišťovala a i kvůli tomu měnila pojišťovnu. Nejvíc dává průmyslová: 500 Kč na péči o miminko (třeba monitor dechu atd.), 1500 Kč na mateřství (NT screening, epidurál, masáže pro těhotné atd.) a 1000 Kč po porodu (pomůcky na kojení atd.).

madkat
19. čer 2018

Já mám OZP (207) a proplatili mi necelých 1500Kc za prvotrimestralni screening a 470Kc výhrady spojené s porodem (u mě partner u porodu). Jinak to proplaceni mají udělané tím stylem, ze sbiras body (za délku pojištění, za oznámení tehotenstvi, porod dítěte a jeho přihlášení k jejich pojišťovně, navstevu lékaře, zubaře, atd) a ty si potom vyberes za co chceš a těch možnosti je tam veliká spousta. Koukni na to, já jsem s nimi naprosto spokojena. 🙂

madkat
19. čer 2018

Ještě chci dodat - kdybych měla bodů více, mohla jsem čerpat dal.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru