Rotarix. Mám nechat mimi očkovat?

nela2008
10. dub 2010

Ahojte, chtěla jsem příští týden očkovat miminko rotarixem proti rotavirům, ale dočetla jsem se na internetu, že v USA bylo očkování pozastaveno kvůli nalezení nějaké látky - snad prasečí DNA více na internetu. Tak ted nevím, zda očkovat nebo ne...o píší tam , že Rotateq to neobsahuje? Nevíte o tom něco? Třeba přímo od lékařů, teď nevím, zda do toho jít?

fender
10. dub 2010

ahoj nelo, koukala jsem na to, píšou tam, že tam byl ten vir od začátku nebo co, už v průběhu klinického testování.... ta zpráva je z 22.3.a do 5 týdnů mají vydat oficiální prohlášení, takže kdyby ti to časově vycházelo, můžeš mrně naočkovat později, pokud to opět pustí.
náš malej naočkovaný je, manžel je v práci s rotaviry v kontaktu skoro neustále, taky jsme očkovali rotarixem a jsme v pohodě (což pochopitelně nemusí být směrodatné 😅 ).
ale i v té zprávě píšou, že se doposud žádné negatvní následky toho viru neobjevily, tak to snad nebude tak horké. já o naše mrně kvůli tomu strach nemám, kdybych se rozhodovala o očkování teď, tak bych asi počkala na oficiální vyjádření FDA.

nela2008
autor
10. dub 2010

děkuji za odpověd, zeptam se na to ještě přímo doktorky snad bude mit oficialni stanovistko 😎

fender
12. dub 2010

jen tak mimochodem, docela se to sem hodí 😀 ze soboty na neděli mě skolila rotavirová infekce a takový víkend bych teda nikomu nepřála 😔 dneska už jsem celkem v pohodě, ale byla jsem ráda, že je malý naočkovaný 😔 nejdřív jsem strávila X hodin na záchodě a pak už s kýblem u postele, protože jsem se z ní ani nezvedla 🙄