Školka a Pediacel. Jak je to teď?

letadlo13
16. dub 2020

Starší syn nastupuje na předškolní rok do školky a mladší chce taky. Staršího tedy neřešme, ale mladší má naočkovaný jen pediacel. MMR jsem chtěla dát v zimě, ale střídali jsme se doma nonstop s různými kašlo/rýmo/chřipka/bronchytýda a pak hned plynule přešli do karantény. Očkovat jsme nestihli, takže mu v této chvíli chybí 1 dávka MMR a žloutenka. MMR vyřeší jedna návštěva, ale žloutenku nemáme šanci stihnout do přihlášky. A nejsem blázen, abych to dělala. Potvrdila vám Mudr. školku? Nebo si nikdo nevšiml, že tam žloutenka chybí? Vím o dvou dětech, co jsou ve školce bez žloutenky, ale fakt omylem. Nechci to prostě očkovat najednou a rychle, do září bychom to ale stihli.

areh
17. dub 2020

@letadlo13 domluv se ve školce, jestli stačí, že bude očkovaný až s nástupem do školky. Vysvětli sutuaci a uvidíš. 😉 Ale naočkovala bych co nejdřív ať má aspoň MMR.

daisymaminka
17. dub 2020

@letadlo13 A žloutenka je také povinná do školky? Myslela jsem, že povinné jsou jen HEXA a MMR...🤔

martiniquest
17. dub 2020

Napisu nas priklad z lonska - syn mel v dobe prihlasky naockovanou hexu, mmr ne. Pediatr potvrdil, ze ma hexu, ale odmitl tam napsat, ze mmr bude naockovano pred nastupem do MS, i kdyz jsme tak spolu byli domluveni. Tak jsem si to na prihlasku dopsala sama - "syn bude pred nastupem do MS doockovan, podpis". Bez problemu. Skolka potrebuje mit doklad pro hygienu, ze je dite ockovano - od data nastupu, driv ke to nemusi zajimat (ackoli je mi jasne, ze nektere skolky v tomto bezduvodne prudi)

klaarusa
17. dub 2020

Tak třeba u nás chtějí všechny řádne očkovani již při zapise. Prý nelze, aby to bylo až do nástupu. A nyní bude probíhat zápis elektronicky, a budou chtít kopii ockovaciho průkazu. Žádné potvrzení od lékaře v tomto roce nechtějí.

letadlo13
autor
17. dub 2020

Zavolala jsem doktorce a ta řekla, že stačí pediacel a 1 dalvka mmr, že žloutenku není potřeba (nebo zapoměla, že v pediacelu není) , a že mi školku potvrdí. Mmr, na tu jdeme za týden. Do školky se tu letos hlásí davy a je 6 míst. Dvě potřebuju 😉 jakkoli cokoli nemít si netroufnu. Postavili tu developerský projekt, 30 novostaveb do roka. A tam se stěhuje náplava z Brna s malými dětmi. Obě zdejší školky budou za pár let úplně mimo kapacitu.

@daisymaminka žloutenka B je v hexe, v pediacelu chybí.

letadlo13
autor
17. dub 2020

@klaarusa tady taky chtějí jen kopii prukazu, ale když tam stejně jdeme na MMR, nechám si orazit potvrzení, aby se nějaký debil v tom pediacelu iniciativně nešťáral. Vloni nepřijali 10 dětí, zdejší školka je malinká, nemají kapacitu ani 30.

letadlo13
autor
17. dub 2020

A za rok,za dva, už to bude fuk, pediacel není a nebude, takže tyhle potíže odpadnou 😉

puhelin
17. dub 2020

Chapu, ze je to problem pro tebe, ale kdyby mela skolka kontrolu z hygieny, dostanou pokutu. Jak by se pak vyporadali s vami je otazkou. Ve skolce, kam dame prihlasku, byla hygiena vloni a kontrolovala vsechny deti.
Take to ted resim. Temer stejny problem. Pocitam s s tim, ze nas nevezmou a podame odvolani. Bud do te doby bude situace klidnejsi, nebo do skolky nenastoupi.