Používáme cookies. Více informací zde.
Zavři

Vakcína proti pneumokokům. Je vaše dítě méně nemocné?

petrakm
7. říj 2011

Ahoj,rada bych se zeptala,zda mate po teto vakcine(prevenar/sinflorix) pocit,ze je vaše díte méně nemocne?a ze to melo v tomto smyslu prinos(ryma,zanety hornich cest dychacich..popr Jakou vakcinu jste kdyžtak dali 😕 díky Petra

iluss
7. říj 2011

Tak my jsme nechali očkovat vakcínou Synflorix a nepřijde mi, že by kvůli tomu byla naše malá méně nemocná. Samozřejmě žádnou větší nemoc tedy ještě neměla, ale klasická rýma a kašel v tomto období je u ní běžná.

eloana
7. říj 2011

tak my bohuzel po kazde vakcine proti pneumokoku- mame prevenar 13-- dostali okamzite rymu a zanet stredniho ucha.....malej byl naockovan koncem zari posledni vakcinou a tyden na to mel zanet str. ucha -pichany a po 14 mu prasklo pro zmenu druhe ousko -je na antibiotikach a zvazujeme vysetreni nosni mandle.

marusch.mat
7. říj 2011

Vzhledem k tomu, že pneumokokových kmenů je až 90 a očkování chrání před 13 nebo 24 kmeny, není vyloučeno, že dítě i po očkování má záněty středouší, časté rýmy atd. Doporučuji přečíst : http://www.vakciny.net/doporucene_ockovani/penu... hlavně nežádoucí účinky, o nich se často nemluví a maminky jsou pak překvapené. http://sedmikraska.bloguje.cz/612750-muj-pohled...

hojda
7. říj 2011

Švagrové dr. říkala, že sleduje, že očkováné děti jsou nemocné méně. Očkování jim spíše nedoporučovala, ale dopozději řekla, že by doočkovala, že děti marodí méně.

yma12
7. říj 2011

Ta vakcinace se neprovádí proto, aby bylo dítě méně nemocné. Na to nemá vliv 😒 . Ta vakcína hrání před tím, že pokud nastanou nějaké vážné komplikace způsobené pneumokokovou infekcí, jako je zápal plic, nebo meningitida atd.ten průběh té nemoci, nebude tak závažný, jaký by byl v případě, že by nebylo očkované.

Sem začni psát odpověď...

Odešli