Mateřská po rodičovské, z čeho se počítá?

jannkaaa
27. bře 2018

Ahoj maminky, snad je tady někdo, kdo by mi poradil. Mám doma 8. měsíční holčičku a s partnerem chceme určitě druhé dítě, rozhodli jsme se, že budou hned po sobě ( cca 2 roky), ale zajímalo by mě, když z rodičovské nastoupim znova na mateřskou, nevíte, z čeho se mateřská bude počítat, jestli dostanu stejnou částku , co pri dceři nebo to tak není?? A na jak nejkratší dobu si mohu zkrátit rodicak???Moc děkuji všem za pomoc🙂

ssandy
27. bře 2018

@jannkaaa mrknete na ten odkaz, je tam stejny dotaz.

jannkaaa
autor
27. bře 2018

@ssandy moc děkuji🙂

katkatris
27. bře 2018

Mateřskou budeš mít stejnou jakou jsi měla teď, ohledně rodičáku si to spočítej ať stihneš vše vyčerpat, můžeš si nastavit maximální částku podle toho jaký jsi měla plat a mateřskou. Na sociálce, kde sis ho vyřizovala ti to řeknou.

andela01
28. bře 2018

Dobrý den, snad nebude vadit autorce příspěvku, když se přidám se svým dotazem. S první dcerkou jsem měla rodičák na tři roky, po skončení jsem nastoupila na nemocenskou. Budu mít nárok na mateřskou s druhým dítětem, když na ní nastoupím měsíc po dceřiných čtvrtých narozeninách? Děkuji za info

jesterka13
28. bře 2018

@andela01 dobry den, moje ucetni rikala, ze narok na materskou mate do 4 let ditete. Zeptala bych se ucetni v praci.

andela01
28. bře 2018

@jesterka13 a nevíte, jestli do těch jejich 4 let musím porodit nebo nastoupit na mateřskou? Jak budu mít cestu do práce, určitě se na to poptám, díky

jesterka13
29. bře 2018

@andela01 hele tak to opravdu netusim.ale logicke mi prijde, ze to bude, ze musite nastoupit na materskou.rodit muzete pozdeji.ale to jen hadam.

andela01
29. bře 2018

@jesterka13 moc děkuji, zkusím se poptat přímo v práci