Jak bydlí svobodné maminky jen s rodič. příspěvkem?

boobinka
5. led 2010

jsem svobodna maminka, pobiram rodicovsky prispevek a ocitla jsem se v situaci kdy se musim odstehovat od rodicu. Ale jak vubec bydli maminky jen s rodicovskym prispevkem? Vzdyt ja nepokryji ani najem. To mam s alimentami 11600kc... tady byt at uz k pronajmu ci podnajmu do 7tis nenajdu.
Jsem skromna, takze vydaje jsou jen na to nejnutnejsi a presto to nestaci. Jak to vubec vzladate?

serega
27. srp 2015

Hledám pokoj pro tři měsíce, který může pomoci otozvites ... moje telefonní číslo 722416733 v Mělníku

superkousky
3. říj 2015

@vefie
Od ledna se může o PnB žádat hned po zaplacení prvního nájmu.

jjjannie
21. říj 2015

@vefie to mě zajímá, takže tři měsíce platim výdaje, na který v podstatě nemám a oni mi to pak vrátí?

vefie
22. říj 2015

Ano přesně tak...

blonckajana
3. lis 2015

@vefie Takže Vám platí nájem i s poplatky?

vefie
4. lis 2015

Poplatky se do toho také zahrnuji, ale neproplati Vám celou část nájmu s poplatky, ale tolik aby Vám zůstalo životní minimum

nick1234
5. lis 2015

Ahoj prosím potřebovala bych poradit s žádostí o obecní byt, lépe řečeno dodatkem žádosti. Já jsem si žádost podávala už více než před rokem, ale v té době jsem byla svobodná, bezdětná....teď se ale situace změnila, čekám miminko, s přítelem se budeme v lednu brát (navíc je přítel v invalidním důchodu). Když jsem byla na obci ptát, jestli to má nějaký vliv, řekli mi, že ano, že mám napsat dodatek ke své původní žádosti a tam to všechno uvést....nastává pro mě ale problém, jak to vše zformulovat....za jakékoliv rady nebo nápady budu ráda. Děkuji předem

katchaka
21. lis 2015

Ahojky holky, jsem zde nová. Jsem sama a mám tři krásné kluky (11 let, 4 roky a necelé dva roky). Každý den je pro mě boj, protože finančně je to těžké, ale stojí to za to. Neberu alimenty, jen mateřskou a bydlení a přídavky. Žiji v pronájmu a rodiče vlastně nemám. Ale člověk se naučí ušetřit kde se dá. Dlouho sháním práci na doma, ale to je podvod za podvodem. Nemyslím tento příspěvek jako stěhování, ale jako úkaz že se to prostě nějak dá.

blonckajana
12. led 2016

@katchaka Muzu se zeptat kolik platite pronajem a kolik Vam dava stat? Jinak mate muj obdiv!

lucysmidkova
12. bře 2016

Ahoj já mam rodicak, příspěvek na bydleni a sirotci důchod. Na vic nemam nárok protože dcera dostala odškodné a nikoho na úřadech nezajímá ze minty peníze kontroluji a nesmím na ne sáhnout. Mam tedy 13000 a nájem 8t po zaplacení všeho mam na jídlo atd na mesic 3t a taky to nikoho nezajímá hold někdo má a někdo ne

martinal08
17. bře 2016

@lucysmidkova máte můj obdiv,jak to zvládáte.Chápu,že člověk prostě musí.Já jsem taky zůstala sama se dvěma dětmi,navíc postiženým synem a lepím to jak se dá.

ninyoka
29. kvě 2016

když to hle čtu, tak mi napadá otázka, než takhle urputně šetřit, proč nedat dítě do jeslí (statní jesle nejsou zas tak drahé), začít pracovat aby dítě mohlo mít kvalitní stravu, hezké hračky, krásné oblečení, pěkné dárky k narozeninám a klidnou maminku, která se může večer v klidu věnovat dítěte, nikoli zoufale a vyčerpaně přemýšlet, jak ušetřit?

lucysmidkova
29. kvě 2016

@martinal08 jak? těžce ale teď jde malá do školky tak to bude zas o něco lepší 🙂

martinal08
29. kvě 2016

@lucysmidkova chápu,možnost školky a hlídání vždy člověku pomůže.Já mám tu nevýhodu,že syn potřebuje osobní asistenci,takže družina atd. je pro mě problém.Ještě že mám babičku 🙂

lucysmidkova
29. kvě 2016

@martinal08 tak to je mi líto vy to máte těžší

andynek
24. zář 2016

@boobinka ahoj, to výživné nemusí být stanovené soudem. Stačí když vy dva sepíšete dohodu o tom, kdo má dítě v péči a výši výživného. Ta částka se akorát musí pohybovat mezi procenty z jeho výplaty, kterými by se řídíl soud. Záleží jak jsou děti staré 🙂 můžu poslat, kdyby jsi chtěla🙂

boobinka
autor
25. zář 2016

@andynek dotaz jsem polozila v roce 2010, jeste v tom roce jsme se k sobe vratili a dodnes zijem pospolu 🙂

andynek
25. zář 2016

@boobinka Jeee,vůbec jsem nekoukla na datum 🙂 omlouvám se 🙂 a přeji hodně štěstí do dalších let!

swam23
14. led 2018

@boobinka no tak na to se sbazim ted prijit taky.... chci odejit od pritele,ale vzhledem k me financni sizuaci a 14mesicnim klukem to asi jen tak nepujde....
Myslim,ze jediny zpusob je najit nekoho k sobe-treba tez maminku s ditetem.

hojda
14. led 2018

Spolubydlení, nejlépe s jinou maminkou, která má podobný problém a mohlo by fungovat i vzájemné hlídání dětí, abyste mohly třeba na nějakou brigádu.

hojda
14. led 2018

www.spolubydleni.cz kouknout a případně si dát inzerát.

andryyysssek
14. led 2018

Ahoj já jsem samoživitelka se dvěma dětma a k RP a alimentům mám i příspěvky na dítě, příspěvek na bydlení, i hmotnou nouzi. A rozhodně nemám svůj byt, jsme v pronájmu, ale abych měla nárok příspěvek na bydlení, musím v něm mít trvalé bydliště.