Maminky samoživitelky. Jak to zvládate?

18. dub 2021

Zdravím maminky, jsem už přes 2 roky samoživitelka. Ex se o dítě vůbec nezajímá, neplatí alimenty řeším to soudně ale je to zdlouhavé. Pracují, ale když zaplatím co je třeba, zbyde mi na jídlo tak 3000 až 4000 korun. Na žádné dávky nárok 🙄, táta mi umřel před lety, mamka mi zemřela nedávno na covid😥. Byla jediná kdo mi aspoň nějak pomáhal, mám už jenom sestru která je na tom sice dost dobře, ale pomoc mi nechce, prý si za všechno mužu samá. Je to pro mě náročné i po psychické stránce, jsem na všechno sama, i syn nemá zrovna hezké dětství, děti ve škole se sním nebaví, nemá žádné zážitky a tak. Jak to zvládate vy? Potřebuju nějak uklidnit, nevidím žádné světlo na konci tunelu.

jancazao
18. dub 2021

Moc mě to mrzí. A není s otcem dítěte řeč? Přece je to jeho dítě, nechá ho trápit hladem?
Já jsem se dvěma dětmi sama už 5 let. Jezdí každý druhý víkend k tatínkovi a babičce. Ten náš naštěstí platí. Na větší výdaje dává polovinu. I když to z něho kolikrát nemůžu dostat a má blbé řeči. Ale myslím si, že bych to nějak zvládla i kdyby neplatil.
Moc ti přeju, aby se to s alimenty co nejdřív vyřešilo 🍀

asinehri
18. dub 2021

Asi to bude znít divně, ale já třeba vůbec neplánovala mateřství, dokud jsem neměla jistotu, že bych se postarala i sama...

gryfis
18. dub 2021

@asinehri tak snad se nikdy nedostaneš do situace, která se nedá naplánovat.. protože ne vše naplánuješ.. a určitě jsi tímhle zakladatelce děsně pomohla.. tleskám...

jancazao
18. dub 2021

@asinehri to je velmi vtipná odpověď 👏

missbufy
18. dub 2021

Pokud potrebujete pomoci s oblecenim nebo skolnimi potrebami pro syna, zkuste napsat do skladku pro matky v nouzi sem: https://www.facebook.com/skladproBrno/
Pani Vam za postovne urcite rada pomuze.

levandule_k
18. dub 2021

Znovu se poptat na dávky, příspěvky na dítě, třeba mít na něco nárok budeš, ono se to v čase mění a teď v době covidu je náš sociální systém štědrý.

Hledat věci daruji za odvoz.

Pokud jsou úvěry, zeptat se na refinancování.

Dej si do google nadace matka samoživitelka, podívej se, na co přispívají, obepiš je, třeba tě někdo vybere.

Není možnost levnějšího bydlení?

Můžeš jít někam na brigádu?

Zpracovat si minulé vztahy s muži a posunout se a najít si nového partnera.

gryfis
18. dub 2021

Jinak.. mám tu celkem dost věcí po synovi, kdybys potřebovala..

jitulka87
18. dub 2021

Jak se nekdo muze vyjadrit slovy... plánuji materstvi az kdyz se muzu postarat sama..v dnesni dobe nikdy nevis...ani smlouva na neurcito neznamena, ze jsi zajistena...a dnesni ceny ennergii, najmu, jidla...to je des. Naopak smekam, ze i tak se paní dokaze postavit nelehke situaci a maka, snazi se. Chlap ubozak, syn ma skvelou mamku, ktera dela co muze. Fandim Vam

nelinecka1
18. dub 2021

Jste moc dobrá! Já upřímně smekám před samozivitelkama, není to lehké ani po psychické a pro většinu ani po finanční stránce. Opravdu bych zkusila využít věci za odvoz, jídlo dobře plánovat, nevyhazovat, věci, které máte po synovi zkusit zase prodat nebo vyměnit. Spousta zážitků je zdarma- výlety, různé rozhledny, koupání na přehradě... Popř.se zkusit podívat po lepe placené praci/levnějším bydlení. Držím palce!

vladenkamaminka
18. dub 2021

@asinehri zní to nejen divne, ale i dost nevhodně 🤦‍♀️každá tvá jistota se může ze dne na den změnit v nejistotu... přeji ti, aby jsi to nikdy nemusela zažívat...

autor
18. dub 2021

@jancazao Opravdu sním žádná řeč není, chova se jako deb.l vůbec ho nepoznavam.

autor
18. dub 2021

@missbufy Děkuju moc 💚

jancazao
18. dub 2021

To je mi moc líto. Chudák syn, když má takového otce.
Můj bývalý mě taky štve, já děti (ne) vychovává... ale svoje závazky plní.
Držte se ❤️🍀

autor
18. dub 2021

@levandule_k Zkusit to znovu mužu. Levnější bydlení si snažím najít, ale je to štrašne těžký buď nemám peníze na kauci, nebo mě majitel nechce protože jsem samoživitelka. Brigádu si je v téhle době také těžké najít...

autor
18. dub 2021

@gryfis Moc děkuju za nabídku ❤, oblečení teď nepotřebujeme, ale kdyby se něco změnilo ozvu se...

autor
18. dub 2021

@jitulka87 Děkuji ❤

autor
18. dub 2021

@nelinecka1 Děkuju, já se snažím šetřit co nejvíc mužu, ale je to i tak těžké. Jo na výlety se synem snažím chodít co nejvíc, teď hlavně do lesa. Ale chybí mu i takové zážitky jako cirkus, divadlo, kino, jednou se stalo že jsem mu nemohla zaplatit kino, když tam se školou měl jít. Bydlení i práci si hledám, ale v téhle době je to opravdu těžký.

autor
18. dub 2021

@jancazao Nejhorší na tom je, že ani pořádně nevím co mu mám říct. Syn nechápe proč se s otcem vůbec nevída, nevím jestli mu říct pravdu.

levandule_k
18. dub 2021

Řekla bych pravdu, šetrně. Že tatínek, má problémy a je nezodpovědný. Někteří lidé svůj život nezvládají, ale vy dva budete pracovat na tom, abyste se měli dobře.

veroniqess
18. dub 2021

@asinehri Nezní to divně, ale hloupě 🙂.

holkaokomodra
18. dub 2021

ahojky, ja jsem byla s malym sama sest let... ani nevim jak, ale nejak to slo, nekdy hur nekdy lip, kazdopadne jsem mela prcka hodne nemocnyho, takze byly i potize s praci... bracha me taky zavrhl, dodneska jsou vztahy vlazny bych rekla. Co tvoji přátelé a vztahy? mas kolem sebe lidi kteri ti trosku nahrazuji rodinu? me neuveritelne pomahali pratele, defacto az diky teto zkušenosti jsem zjistila, kteri z mych znamych to vubec jsou. tim, ze nema prcek placene zazitky se az tak netrap, on potrebuje hlavne tebe, ale na to musis byt i ty trosku v pohode, nikdy se neboj říct si o pomoc, okoli treba ani kolikrat nevi ze o ni stojis 😊 ja si vybavuju jak jsem mela doma uz jen mouku a zeleninu v mrazaku, tak jsme si udelali placky z mouky, zeleninku na panvi a jedli jsme v obyvaku na zemi jako Indové, rukama 😂 a kluk to jidlo miluje dodnes... les je taky super, muzes mu treba udelat nejakou stezku odvahy nebo honbu za pokladem a zazitky jsou na světě 😊 ja jsem syna hodne brala pod stan, nebo na kolo, koupat se na rybnik a zajimavy filmy, jsme si pousteli doma na pc... jinak z blbejch komentu jakoze by nekdo lepe planoval si nic nedelej 😂😉 to jsou ty chytrolinky co mivaj na ruzich ustlano a nechápou promeny zivota

holkaokomodra
18. dub 2021

jo a alimety! staci zajit s rozsudkem na exekucni urad, uvest co ti dluzi a vsechno uz zaridi za tebe... pokud ex maka nebude to trvat ani moc dlouho, rozhodne rychleji nez soudy a mas narok nechat to vymahat exekucne i po splaceni dluhu, takze ti to zacne konecne chodit

lenickakl
19. dub 2021

@asinehri mne to divne nezni a mam to stejne. Spouste vecem se da do urcite miry predejit.

petrasipkova1
19. dub 2021

Já nevím pracovala jsem na UP, mas přídavky na děti? A proč neberes příspěvek na bydlení ?? Když jste na tom tak špatně tak bys měla mít nárok na všechno.

klea81
19. dub 2021

4 tis pro 2 na měsíc zase není tak málo... Zašla bych se zeptat na úřad, jestli opravdu na nic nedosáhneš. Neměl stát platit alimenty za otce, to tehdy neprošlo? Žádáš o ně soudně nebo jen tak mezi vámi? Jinak zážitky z dětství nejsou o penězích, ale o lásce a pozornosti rodiče, klidně u rybníka nebo v lese, tj. zadarmo.