Manžel "kamioňák"

kudrlenkaa
20. črc 2008

Právě nám zase odjel, tak se chci milé maminky zeptat, zda-li jste na tom některá stejně ☹ . Poslední dobou se vrací v sobotu ráno a odjíždí v neděli večer. Celý víkend se nám sice věnuje, ale co je víkend o proti celýmu týdnu. Dneska na mě padl asi nějaký splín ☹

lucka1987
5. lis 2013

@marlenka75 ani moj nema zleho sefa, aj ked neviem ako by sa zachoval v situaci do akej ste sa dostali vy... asi nie podobne.. ma dcoh sefov, tykaju si navzajom , je to mala firma, ale hlavne ze peniaze pridu vzdy v den vyplaty , nech sa deje cokolvek, to je zaklad 😉

marlenka75
5. lis 2013

Aj môj je v malej firme, jeden majiteľ a má dva kamiony a dvoch šoférov 🙂

lucka1987
8. lis 2013

@marlenka75 aha no tak manzel az v takej malej nie je maju asi 6 kamionov, nejake mensie dodavky.. mozno 20 zamestnancov. ale tak da sa ako pisem.

danculike
11. lis 2013

@lucka1987 no uz taha 6 rok mame doma 3 deti vsetko je na mne najmladsia ma 2 roky a nastupila som este ktomu do prace tak nic jednoduche ma ani necaka. A pomoc od neho ziadna. Ale len on je unaveny. Stale len co on ale co mi to ho moc nezsujims

lucka1987
11. lis 2013

@danculike 😒 tak to je smutne.. moj ked pride domov pomaha so vsetkym co sa da, a velmi sa venuje drobcovi. raz mi povedal, ze ked ma vela jazd vkuse, tak pride domov akoby len na navstevu a ani sa doma neciti, vtedy mi to doslo luto, ale vzdy sa snazim aby sa doma citil ozaj ako doma...

preto si casto telefonujeme / pre istu osobu, ktora si toto mozno precita, som podla nej koli tomu stihacka / 😀 😀 😀
ale nie je to tak.. volam mu vzdy ked sa nieco stane, ked drobec nieco vyvedie, ked si nanho spomeniem a chcem zapocut jeho hlas. vzdy ho upovedomujem o tom co sa deje doma a to u nas sa stale nieco deje... a ked pride domov sa citi tak, ze aspon akoby aj ked tie veci premeskal hned o nich vedel... ked chodil predtym na jazdy a nemali sme drobca a cely den som mu neodzvonila sam ma sprdol, ze chce aby som mu obcas napisala ci zavolala co sa doma deje...

danculike
11. lis 2013

@lucka1987 tak to ma teší len nech vám to tak dlho vidrží, aj ked to u nás nie je u nás nejaká sláva tak sa snažím aby dobre bolo. ožno to jje len nejaké obdobie lebo sme naozaj málo spolu. Ked aj on je doma tak ja so v práci alebo naopak. už sme si za 15 rokov toho užili dost tak hádam aj toto prežijeme

lucka1987
11. lis 2013

@danculike dakujem, snad to prekonate, mozno je to len prechodne obdobie a zas pride doba, ked bude super... ved nie ste spolu rok ani dva, tak isto to zvladnete 😉 my tahame spolu siedmy rok , nie vzdy to je ruzove, sak to asi ako u kazdeho a kto tvrdi , ze sa nehada alebo je to fajn medzi nimi tak klame 😀
to malicko casu co ste spolu isto riesite kopec problemov starosti okolo deti rodiny.. obcas treba vypnut a nechat si den pre vas dvoch

viktoria0303
15. lis 2013

My to mame to iste pride v sobotu rano a v nedelu uz odchadza....je mi to luto ze sme tak spolu ale inu moznost nemame zatial ja nemam pracu,,,a aj malej spravanie sa zmenilo velmi

marlenka75
21. lis 2013

@viktoria0303 Moj chodí domov v piatok okolo obeda a odchádza v pondelok okolo obeda.Ako sa zmenilo správanie tvojej dcérky? Koľko má rokov?

lucka1987
21. lis 2013

@viktoria0303
@marlenka75 tak zas napriklad tento tyzden poobede v pondelok odisiel a pride v piatok na obed.. alebo niekedy ide vpondelok na vecer a pride v stredu rano , potom je do obeda na firme, a potom ma do konca tyzdna volno.. podla mnozstva roboty.. tak sa nemozem stazovat, ale mam drobca 2 roky aj 2 mesiace a tiez to uz riadne vnima. pyta sa nanho stale, vzdy ked s niekym volam, mylsi si, ze je to tatino, ked niekto zazvoni pri dverach tiez ho tam stale caka.. a niekedy ho ani nechce poriadne pustit na jazdu ked vidi, ze je pobaleny.. normalne to az do placu niekedy je koli tomu malemu.. ale ja tiez nemam pracu a pocitam, ze tak skoro ju tu ani mat nebudem

eliska31
21. lis 2013

Citala som vase prispevky zienky a naozaj klobuk dole, ze mate na to trpezlivost a ze ste aj chapave. Ja pracujem trosku na inej strane, akoby opacnej. Som spediterka a je to akoby druha strana povestnej "mince". Od nas totiz vasi muzi beru pracu, naklady a my ich posielame na viac dni do zahranicia. Bohuzial toto je nasa praca. Ani my to nemame ruzove, ale v dnesnej dobre ked je praca tak je to lepsie. Najlepsie je ked naozaj su chapavy ludia okolo. Predtym som mala ex priatela a nechapal to. Stacilo ze zazvonil telefon a uz sliedil ze kto vola. Nedokazala pochopit, ze ja nevolam zo srandy vodicom, alebo ze ich chcem zbalit alebo neviem co. Bohuzial ked mame v podmienkach ze musime hlasit kde su kazdu hodinu, tak je jasne ze mi bude volat sofer alebo ja mu zavolam 😀 Takeho hystericke zachvaty maval....nastastie teraz mam priatela co je tiez spediter, takze sa uplne chapeme aj v sukromi aj v praci. Aj ked teraz to mame tazke lebo z prace ho na pol roka poslali do Australie 😢 Ale naozaj osvedcila sa: porozumenie, dovera a pochopenie.

amba
21. lis 2013

No ahojte, dievčatá, len teraz som Vás objavila 🙂 , hlásim sa aj ja, môj chodí na štyri týždne a týždeň doma, aj keď teraz prešiel do novej roboty, tak by to malo byť "len" tri týždne.... Tiež to máme pestré, dve deti, dom pes.... 😀 a tak, veď viete najlepšie, kto to nezažil ako my, nepochopí....

eliska31
21. lis 2013

@amba presne si to napisala, kto to nezazil - nepochopi. Alebo aj inak povedane kto nevie co tato profesia, praca prinesie/odoberie tiez nevie a tiez co vy manzelky, deturence prezivate ked svoju polovicku nevidite aj cely mesiac alebo 1-3 dni v mesiaci

amba
21. lis 2013

@eliska31 presne tak, 10 rokov jazdí, ja som doma, lebo robota je v nedohľadne, keď sa nemá kto o deti postarať, ale pre väčšinu ľudí som doma, lebo muž zarába milióny a ja nemusím robiť, iba si šunky váľať doma... 😀 .....

marlenka75
21. lis 2013

@amba Teraz som sa z chuti zasmiala, lebo ja som naozaj doma preto,lebo muž pekne zarába a ja preto do roboty nemusím ísť.Momentálne som na MD, no ani potom nepojdem.A máš pravdu, ľuďom na okolí to pekne leží v hlave.
@eliska31 Ježiši to sa každú hodinu hlásia? To je niečo teda.Moj muž v bývalej firme mal do konca v kamione čip a sledovali ho kde je.Teraz má našťastie super robotu a šefa ktoremu nevadí, keď si zájde nakúpiť,hlavne že si porobí čo má.

amba
21. lis 2013

@marlenka75 a nie? veď nič iné nerobíme len sedíme u kaderníčky, kozmetičky, na kávičke.... 😀 ja som doma desať rokov a do tohto roku som ešte bola na MD, lebo malý má oslabenú imunitu, tak som mala predĺženú MD, teraz už chodí do prvej, ale nenudím sa ani teraz... ale nesťažujem sa, takto sme si to zariadili a tak to máme, má to aj svoje výhody..... ale niekedy mi to okolie ide pekne na nervy... 😠

marlenka75
21. lis 2013

@amba A prosím ťa ty si teraz čo? Dobrovoľne nezamestnaná či ako? Nech viem čo mňa čaká 🙂

viktoria0303
21. lis 2013

@marlenka75 ma 4 roky tak kym nenastupila do skolky bola dobra ale akonahle nastupila do skolky je protivna.rozhadzuje vsade po byte veci hadze ich o zem....bucha do vsetkeho papuluje...Moj je kamionista tkaze on ma vselijako...teraz uz je 2tyzdne vonku a asi este dalsie 2 bude

viktoria0303
21. lis 2013

@amba no ja mam tiez malu v skolke zhanam robotu ale nic moc....moj priatel to chape lebo vie ze mne nema kto s malou pomoct nema ju kto vyberat zo skolky keby som bola dlhsie v praci...a kazdy si mysli ze ked je kamionista ze naco pojdem do roboty ved zaraba dost ale nikto nevidi aj to ze kolko mame mesacne vydavky ako nestazujem sa sme natom dobre ale tie reci...ja som vobec rada ze v dnesnej dobe aspon on ma pracu

amba
21. lis 2013

@marlenka75 zatiaľ som "normálne" nezamestnaná, ale asi tak dlhodobo nebudem môcť byť, tak budem "dobrovoľne" 😀

amba
21. lis 2013

@viktoria0303 keď ono sa ani neoplatí zamestnať, lebo to čo zarobím prejazdím, miniem, platiť aupair, keď budú decká choré a voziť ich po krúžkoch, teraz sa im budem venovať naplno, to sa mi raz vráti....

myska_lili
21. lis 2013

cauute kockyy aj moj ocino je kamionista cize uz od detstva si pamatam ako odchadzal a prichadzal 🙂 este za starých cias chodieval aj do ruska a nosil nam matriosky babiky cukriky... vseliico..teraz chodieva najcastejsie do talianska a este ked som nemala dcerku chodievala som s nim,.je to pecka... taký výletik a sem tam ked sa zadarilo aj kuk more 🙂 ocino tu pracu miluje a nemenil by za nic na svete sice je to casovo narocne ale zas vie aj za co robi 🙂

amba
21. lis 2013

@marlenka75 ale inak ozaj zajtra idem ku kozmetičke.... 😀 nech ich sľak trafí..... 😉

jani74
21. lis 2013

@amba presne toto si vystihla a v poslednej dobe to neviem prekúsnuť:( mm tiež jazdí - niekedy ide v nedeľu na obed a príde v sobotu doobeda, niekedy ide v pondelok a príde v piatok. ako má kedy nakládky a vykládky. Máme dve malé deti 2 a 5r., nikoho nemám resp. moji rodičia pracujú a svokor je ležiaci. Ja som na rodičovskej dovolenke. polka mm výplaty ide na úver a druhá na elektrinu, vodu, plyn. žijeme len z rodičovskej a niekedy (skoro vždy) my zostáva 100e na živobytie:( a ľudia ťa osie...ajú, že mi je hej:(skúsila by som im taký život hoc na jeden mesiac.

amba
21. lis 2013

@jani74 väčšinou to nevnímam, ale raz za čas príde obdobie, keď ma to fakt vytáča 😠 , aj u nás pani hypotéka nepustí 😀 , tiež dve dietky, ja už ani rodičák nemám.... ale tak ľudia sa majú aj horšie, to si opakujem, keď už mám všetkého plné zuby.....

marlenka75
22. lis 2013

@jani74 Ja mamku nemám a svokrovci bývajú mimo mesto a o naše deti poriadne nejavia záujem, no vyriešila som si to po svojom, keď niekam potrebujem ísť dávam malú do opatrovateľského centra - sú to súkromné jasle a robia aj hodinové opatery.My nemáme taký uver, splácame len 100 euro mes + teda elek, nájom, plyn,internet...no našťastie muž pekne zarobí, no v bývalaj robote mal len cca. 1000 euro a to bolo hrozné za takú prácu a ja som bola na rizikovom.

jani74
22. lis 2013

@marlenka75 len 1000€???čo by so ja dala za 1000€. môj keď mal 1000€ tak sme ho nevideli len 3dni za celý mesiac ☹ inak má tak 700€ a úver máme 460€ ☹ ale inú možnosť nemáme, a 4smeny zo závodu by to bolo ešte horšie ☹

marlenka75
22. lis 2013

@jani74 To teraz myslíš vážne? Za takú prácu? No ako vidím my možeme manželovho šéfa na rukách nosiť, aký má teraz plat a okrem toho nám dáva aj naviac, ked sme mali krstiny a teraz k Vianociam ani nehovorím.A to je manžel doma každý piatok okolo obeda a odchádza v pondelok okolo obeda, niekedy aj v utorok ráno.Prosím ťa a to potom ako majú základný plat a diety, veď len tie diety vychádzajú krásne.

jani74
22. lis 2013

@marlenka75 základ majú min. mzdu a k tomu za odjazdené km. diety žiadne, len príplatok si konečne vybojovali ak stoja cez víkend vonku alebo aj ak stoja na parkovisku 24h a nemajú nakl. ale to je sviňa, nechá ich stáť napr 22h a potom, že presun a odrazu akože nakládka padla ☹ má len 2 autá a teraz chce kúpiť 3. čo sa mm rozpráva po parkoviskách s chalanmi alebo aj ja osobne čo poznám vodičov tak to sme na tom ešte dobre.

viktoria0303
22. lis 2013

@amba ved to moja je teraz viacej doma co v skolke co je stale chora