Manžel "kamioňák"

kudrlenkaa
20. črc 2008

Právě nám zase odjel, tak se chci milé maminky zeptat, zda-li jste na tom některá stejně ☹ . Poslední dobou se vrací v sobotu ráno a odjíždí v neděli večer. Celý víkend se nám sice věnuje, ale co je víkend o proti celýmu týdnu. Dneska na mě padl asi nějaký splín ☹

lucka1987
31. srp 2012

tak moj dnes pride, kazdu chvilku by mal byt v meste.. mal prist vcera ale hral sa na UPS v BA 😠

jenkka
13. zář 2012

Mozem sa k vam pridat? 😎 Ja mam tiez doma kamionistu, vlastne on svoj domov povazuje kamion 😒 Prvy krat odisiel, ked mala mala presne 1 rok. Ked sa vratil po 8tyzdnov domov a mala ked ho uvidela tak sa rozplakala a nechcela ist k nemu, tak vtedy prvy krat v zivote plakal ako male dieta 😠 Potom chodil na 8-15tyzdnov a 7 dni doma, co bola katastrofa. Prvy rok som prerevala kazdy vecer. V tejto robote vydrzal az 3 roky a moja podmienka bola, ze ak chce druhe dieta musi zmenit robotu. Ked som otehotnela s malym a ked som si zvykla, ze ho budem vydat len raz za 2-3 mesiace tak sa mu podarilo zmenit pracu. Povodne to bolo na 3 tyzdne a 5 dni doma a teraz je zas 7tyzdnov prec a pride na 10 dni domov. Najhorsie je, ze je clovek na vsetko sam. Ak su deti chore tak si musi hladat kto pomoze. Ale zvykli sme si 😕 Uz neplacem, ked ma mala besiedku v skolke a sme bez ocka.My sme boli teraz prvy krat na dovolenke pri mori a prvych 4 dni bol nas ocko nervozny, lebo doslova nebol zvyknuty, ze deti aj revu, maju nejaky rezim, natahuju sa, takze pre moj klud som vzdy radsej deti brala a venovala sa im sama ako pocuvat este jeho vylevy ako su deti rozmaznane, zle vychovane 😠 Ale ked pride domov, deti sa na neho vrhnu a to ma stihne len letmo pozdravit. Normalne citim, ze to je iny clovek....taky cudzi, chvilu trva kym sa na seba zas navykneme ale vacsinou uz potom odchadza. ☹ Predtym som chcela aby sme vsetko roboli spolu ked je doma, teraz radsej vsetko spravim sama a vychutnavam si deti. Asi som jedina s takymto pristupom 😀 to bolo tak strucne o nas :D

bocinka
16. zář 2012

@jenkka kde to jezdí, že chodí na tak dlouho???? U nás to bývá max. 4 týdny, co tak koukám ve firmách 😕

jenkka
16. zář 2012

Predtym jazdil Spanielsko, Uk, a celu europu a teraz vacsinou Belgicko, Nemecko, Francuzsko ;)

mirka200
17. zář 2012

@jenkka jasné,no môj je častejšie teraz doma,ale je to katastrofa nič len sa hádame na všetko som sama on príde len na víkend domov to je nič,len sa hádame a povedala som,že druhé bábo nechcem už ked som sama.

jenkka
17. zář 2012

@mirka200 tak pre maleho je surodenec super, ale sama s dvoma je to dost tazke ;) mm nemoze zmenit robotu? a na ako dlho chodi prec?

mirka200
17. zář 2012

@jenkka tiež nechcem jedináčika,nemôže kvoli financiam,on musí ešte mame platit byt a aj nás živiť,teraz je väčšinou týžden preč a víkend doma aj to polovicu je pri mame a už mi to ide na nervy 😒

jenkka
17. zář 2012

@mirka200 tak aspon, ze cez vikend je doma ;) aj u nas bolo zo zaciatku take, ze ked prisiel domov a riadne sme sa ani neprivitali uz utekal k mamicke...ale uz sa znormalizoval a aspon pocka na druhy den a ide vacsinou - ideme spolu k nej 😠 A ked je doma, tak ho cely den nevidim, lebo on ma vzdy nejaku "surnu" robotu a ked vecer pride domov tak mne sa uz nechce jeho "riesit" aj ja mam pravo na klud a pokoj, ked deti zaspia nie? 😎 a on aj tak vacsinou zaspi skor na gauci ako ja pridem do obyvky 😀

mirka200
18. zář 2012

@jenkka ved to,že aj my si zaslúžime trochu pokoj 🙂

jenkka
18. zář 2012

@mirka200 no ked ja mam jeden den normalny tak sa cudujem a vobec niesom zvyknuta na klud 😒

mirka200
19. zář 2012

@jenkka si si zvykla už 🙂

jenkka
19. zář 2012

za tie roky, si zvyknut uz musis 😒 nic ine ti neostava, ked mas doma 2 deti tak stale smutit a revat nemozem 😀

kitinka76
19. zář 2012

ahoj holky, přidávám se k vám. Můj manžel jezdí jen Německo a Holandsko, takže je skoro každý víkend doma. Ale není to nic moc. Minulý víkend strávil doma jen 26 hodin a do toho pořád vyvolává jeho máma, že už u ní dlouho nebyl ☹ ☹

jenkka
19. zář 2012

@kitinka76 ja by som mu na vikend bud vypla mobil, alebo by som zodvihla a povedala, ze mm spi lebo si musi oddychnu a ze pridete ked bude viac casu 😀 ak nepochopi nevadi a ak je rozumnejsia tak ok 😀 ci aj mm ma take chutky stale chodit za nou? 😀

kitinka76
19. zář 2012

@jenkka služební mobil se už naštěstí vypínat naučil, protože dřív mu volali z práce kvuli každé kravině, třeba i ve dvě v noci 😠 s tchýní je to horší, je vdova, bydlí od nás docela daleko a je dost konfliktní... Má ještě jednoho syna, který vlastní cukrárnu, ale když potřebuje vyměnit žárovku, odvézt na hřbitov nebo já nevím co, tak volá manželovi, protože pan podnikatel nemá čas. Manžel je naštěští rozumný a nejezdí za ní kvůli každé blbosti 🙂

jenkka
19. zář 2012

@kitinka76 aspon, ze manzel je rozumny ;) 😉

mariamihalikova
21. zář 2012

jaj baby, ja som na tom tak isto, moj chodi na 4 tyzdne a 2 tyzdne je doma ... ked pride domov vkuse sa len hadame a maminka samozrejme chybat nemoze, neviem ako dlho to takto vydrzime... citim sa sama, pomaha mi len moja mama a jeho pride len na kavicku a zapalit si... a potom od neho vycitky, preco chodime k nasim viac ..... zaslepeny .... cim dalej viac sa mi vzdaluje takto ...

mariamihalikova
21. zář 2012

@cleo253 moj chodi prec na 4 tyzdne a 2 je doma, ale z mojej skusenosti ti mozem povedat, ze sme sa odcudzili ... riadne

jenkka
22. zář 2012

@mariamihalikova a kolko ste spolu manzelia? moj ma prist v stredu a uz teraz mam nejaky divny pocit z toho ☹

mariamihalikova
22. zář 2012

manzelia sme len pol roka .... robil takto uz ked sme spolu chodili....ten divný pocit mavam aj ja ...

jenkka
22. zář 2012

co sa mi pred chvilkou stalo 😨 prisli sme domov, zapla detom rozpravku a isla do kuchyni vvylozit tasky...pocula som, ze maly isiel do kupelni tak som zakricala na malu, nech ide za nim,lebo on tam velmi pusta vodu...a zrazu mala prisla s placom, ze sa maly tam zamkol 🤐 tak sme ho prehovarali 10 min nech otoci klucikom a nic...potom ho zaujalo nieco ine a uz som vedela, ze musim rychlo konat...kedze ocka doma nemame tak som volala svagrovi. ale kym oni prisli tak som si spomenula, ze okno zostalo otvorene, tak som rychlo zobrala rebrik a isla z vonkajsej strany...vysska 5 metrov, ale na okne sme mali sietku....tak som vyrezala otvor a islo po ceste take 6 rocne dievcatko tak som ju schytila a strcila dnu...tak rozmer nejakych 25x40cm ja by som tam uz nevosla 😒 a to uz nemame nikde kluce ale len tam, lebo ockovi behaju deti do kupelne 😠 musela som sa vyzalovat 😀

mirka200
23. zář 2012

@mariamihalikova ahoj,tak to sme na tom podobne.my s mm sa skoro vzdy hadame,tiež sme sa odcudzili a ide to dole vodou,ale nejak nezvlada ani uz tu pracu zase dal vypoved,neviem co bude dalej. 😒

malinke1
23. zář 2012

ahojte tak sa pridam aj ja k vam, moj je tiez kamionista, sice je doma skoro kazdy vikend ale aj tak je to na .... ☹ ame dve deti mala bude mat v novembri tri a maly mal pol roka.Som na nich sama no ale mam tu mamu nezije s nami ale byva v dedine 🙂 to je vyhoda 🙂 ja len ze či aj vaši tatinovia su taky ako nas, napriklad ja nedovolim on dovoli lebo je s nimi malo tak im chce dopriat, no ale mne sa to nepači 😒 potom sa hadame ale nie len koli tomu 😒 najvačšie nervy mam ked mu 500x za vikend čo je doma zazvoni telefon a bud vola svokra 😠 alebo kamarati 😖

malinke1
23. zář 2012

a este aby mi nebolo malo alebo aby som sa nahodou nenudila kupil malej psika bigla 😒 je krasny ale je to stena takze sa naozaj nenudim 😉

lucka1987
23. zář 2012

@malinke1 uuufff, no to volanie poznam.. kamarati ani tak nie.. skor ta prva moznost, ale to uz akosi skoncilo.. mm jednoducho nezdvihne 😀 alebo si vypne telefon , a tak. tiez mam mm len na vikendy doma. teda prevazne.. niekedy je aj v tyzdni,a le na vikend teda ide prec.. teraz je cely tyzden doma, ma dovolenku, lebo mame pracu na stavbe. mam este maleho drobca, tak neviem ci mu nieco dovoluje, ale ani by som nepovedala, je taky prisny akuratne, nedovoluje mu prilis, ale ani nie je nejaky prisny nanho, taky stred.. 😉 ako dlho je tvoj muz u kamionistov ?

malinke1
23. zář 2012

lucka1987no ani on nejak extra vela nedovoluje len proste ja som s nimi sama on nevie ako nato tak aspom nejak si ju chce hyčkat 🙂 ...no on je uz asi 5 rokov plus minus rok neviem presne a tvoj ? a to volanie hmmm je to niekedy otrasen ja mu hovorim ze mu zahodim telefon lebo viac pokeca s inymi ako so mnou ☹

jenkka
23. zář 2012

@malinke1 jasne, ze dovoluje 😎 ved nemozu byt len prisny ked pridu raz za cas domov 😉 nato sme my aby sme ako tak ich vychovali 😀 ja uz mam velku slecnu v tomto, ma 6 rokov a vie, ze ked pride domov ocko tak ak ma na nich cas tak sa saleju 😉 mama zakaze zmrzlinu, lebo slecna je chora a tato donesie...mama nedovoli pozerat telku v posteli ale tato donesie notebook a pusti rozpravku nech zaspi (jasne, ze pritom nezaspi) 😀 ale ked ja poviem,, tak mala pocuvne a to si ocko moze potom robit co chce 😎 horsie je to s dvojrocnym ten nepocuva nikoho a robi si len to co chce on 😠

lucka1987
23. zář 2012

@malinke1 moj kamionakuje cez 6 rokov. s jednorocnou pauzou, kedy sme cheli vyskusat, ci nebude lepsie keby robi nieco doma. ale nebolo.. teda najma financne. akurat v tom obdobi sme sa nastahovali do bytu, a potrebovali sme sa zariadovat, ja som dostala vypoved, a mm zarabal ako zivnostnik stavbar 1/3 z toho co teraz.. aj ked paradicka bolo, ze rano som ho o 7 vyprevadzala, dosiel na obed na hodinku, a potom prisiel vecer o 17.. ale potpm bol menej a menej penazi, dosla zima, malo hodin , ziadna vyplata, a uz to boi len nervy, stresy a zbytocne hadky, a tak sa vratil na kamion...
no s tym mobilom, bude musiet sa naucit oddychovat, ved mu navrhni niekedy , ze nech si mobil vypne jednu nedelu, a venujte sa len sebe a detom... ci ? niekedy mi vobec nevadi, ked mu zavolaju kamosi a on az s takou detskou radostou s nimi keca a ide von sa povozit na autach alebo do hory, na ryby, na polovacku...... ved je cely tyzden v kabine zatvoreny... potom je aj uvolennejsi a stastnejsi doma.. ale niekedy mi tak velmi chyba, ze by som ho chcela mat len pre seba 😅

lucka1987
23. zář 2012

@jenkka 😀 😀 😀 som sa pobavila na tej vete o dvojrocnom .. nepocuva nikoho a robi si to, co chce on 😀 aspon vies, ze ani ty a ani mm si navzajom nepodryvate autoritu unho a nepocuva vas rovnako .. ale ved to vekom prejne nie ? 😉

jenkka
23. zář 2012

@lucka1987 nato sa spolieham, ze vekom dostane konecne rozum a ja z neho nezblaznim 😖 a aj teraz mam dost obavy ako to mm zvladne s malym, kedze doma nebol 6 tt a za ten cas je maly ako otrhnuty z retaze a moj nevie zvladat kriticke situacie a potom sa hadame 😖