Manžel "kamioňák"

kudrlenkaa
20. črc 2008

Právě nám zase odjel, tak se chci milé maminky zeptat, zda-li jste na tom některá stejně ☹ . Poslední dobou se vrací v sobotu ráno a odjíždí v neděli večer. Celý víkend se nám sice věnuje, ale co je víkend o proti celýmu týdnu. Dneska na mě padl asi nějaký splín ☹

hanulik
14. črc 2011

Ahoj holky, i já jsem se tu už pěkně dlouho neukázala. Dovolené koukám jsou v plném proudu. Nás teprve čeká, jen Bítov, ale zatím to vypadá, že ji budeme muset zrušit a vytrvaleji pracovat na domečku.
Těhulky, to byla moje největší starost, jestli mm stihne porod. Naštěstí to vyšlo. Totéž přeju i vám. 😉

domkalaky
16. črc 2011

ahojte baby,volam sa Dominika a zaujalo ma toto forum....nie som este vydata,ale uz sa k tomu pomaly schyluje,len prasule chybaju..o mimi sa snazime....len by som s vami rada pokecala,aj ked som momentalne sama bez miminka,len s hafanom, byva nam dost casto smutno,kedze priatel je kamionista a byva 2x do mesiaca doma....xcela by som sa Vas popytat ako to zvladate a popripade ako sa vam podarilo dosiahnut tehu,kedze su nasi chlapi tak casto prec 😕 dufam, ze nevadi, ze som sa sem takto votrela,kedze sa tu uz ocividne poznate 😅

lucka1987
17. črc 2011

@domkalaky ahoj, vidim ze sme rovnako stare... 😉 no s tym snazenim sme my mali dost problemy, kedze sa babo podarilo az po dvoch rokoch. preto si aj mm dal pauzu odkamionu (o 10 mesiacov na to sa tam vratil koli zarobku) nepodarilo sa nam ani ked bol kazdy den doma.. a to sme sa ozaj snazili, lieciky vitaminky, caje od bylinkariek... plodne dni, adt. no a ked siel makat zas na kamion, a prvy mesiac bol doma malicko (sice raz do tyzdna ale na jeden den, a to bolo vela inej prace aj s autom) a aj tak sa podarilo v ten mesiac.. ani neviem ako... len viem ze som sa nan tesila a hned som nanho vyskocila 😀 zial neskoncilo to dobre to tehu.. a potom som otehu na vianoce ked prisiel domov.. aksi to vyslo ani doteraz neviem ako..
drzim palceky, nech cim skor nazbierate korunky na svadbu aj my sme si vsetko paltili sami a sporili na nu podstivo kazdy cent) a coskoro nech sa mimi podari 😉
a to ze ti je smutno, to ti verim.. poznam to, byt doma a stale cakat na mm kym pride, a potom ho so smutkom odprevadzat ked ide zas prec... len keby je tu viac lepsie platenej prace.... a ty chodis do prace ci si doma?

chaluska
18. črc 2011

Ahoj holky, poradíte mi některá jak zavařovat omáčky na cesty? Vždy jsme to nějak zvládali s čerstvým do lednice nebo mražák, ale teď jezdí dýl a dál a potřebovala bych mu zavařit. Konzervy mi prosím neraďte. To je sice možnost, ale domácí strava je domácí.

lucka1987
18. črc 2011

@chaluska 😕 no ja mm len navarim na zaciatku tyzdna a on 😕 si to vezme k sebe do chlanicky...vsetko v malych dozach a miskach. tiez som proti konzervam a podobnym jedlam. 😅

tiez ma to zaujalo... a nasla som na nete toto http://www.porada.sk/archive/index.php/t-31251.... skus su tam aj recepty ako zavarat omacky a maso... 😉

chaluska
18. črc 2011

Díky. Zkusim to a uvidím.

domkalaky
19. črc 2011

@lucka1987 ajoj Lucka, takze sme rovesnicky 😀 parada 🙂 prepac, ze az teraz odpisujem, ale bola som za drahym vo Viedni aspon na skok a uz zas sam doma so psikom 😖 ,ale o tyzden uz by mal dojst domkov na vikend tak sa teskam 😉 no ja dufam, ze sa nam tiez coskoro podari otehotniet 🙂,ale ze tebe sa to uzbliiiiizi juuuj 😉 krasne brusenko mas 🙂 a myli ste velku svadbu ?ci taku akurat ? ja som momentalne doma, lebo chodim na vysku do Nr - denne studium a od 14 brigadujem a toto leto som si dala nachvilku pauzu a takze valam sunky ...a to mi ide este viac na mozog,ale pomaly si zbieram material na diplomovku a tak 🙂

lucka1987
19. črc 2011

@domkalaky jeeej tak ty sa nemas kedy nudit.. tak parada, aspon ti cas ujde.. 😉 no ja som prave dosla z poradne... mm dojde zajtra doobeda, siel len do nemecka a to mu trva otoč 3-4 dni. ale to siel asi po roku na tak kratku jazdu, chodi na 6 -8 dni do francuzska , spanielska a potom je den dva doma. a zas ide.
no my sme mali svadbu skoro dva roky dozadu.. ale nie velku... teda ako pre koho.. 43 ludi s mani 45 a potom doslo koooopec kamosov... cca 30-40 (pre nich sme mali zvlast salu) no svokra ta by bola chcela oovela viac.. sme to trochu okresali, nepacia sa mi svadby so 120 hostami.. 😅
a vy ste sa kedy brali ak ste sa brali teda? lebo ved dnes je norm. ze sa mlady neberu....
my ked sme sa brali sme sa uz davno snazili o babo... no a vsetci si mysleli ze sa berieme lebo musime... najsmiesnejsie bolo ked sa pred nasim domom zisli susedia na odpytavke a pytali sa mojej segry ze kedy sa nam to ma narodit 😀 😀 nikto nechapal preco sa nerieme (hlavne ja tak mlada) ked nie som tehu 😀

mariolka
19. črc 2011

@chaluska ahoj ja som manzelovi omacku dala do poharov dala do hrnca nechala zovret a vzdy mu to vydrzalo dlho ani raz sa mu nepokazilo neviem ci som to robila dobre ale zatial zije jeho kolega vravel ze staci ked das horucu omacku do pohara zatiahne sa vicko a vydrzi len ja by som sa bala ze praskne pohar

lucka1987
19. črc 2011

@mariolka a vydrzi to bez toho aby to bolo v chlade? niekedy vyskusam, nastastie mm jazdy max 8 dni takze mu vsetko v chladnicke vydrzi

domkalaky
19. črc 2011

no pomaly ubehne ten cas...citala som aj to, ze ty tiez zvyknes muzickovi varit stravy do puk misiek, aj jaaa :D je to najlepsi sposob podla mna, lebo ten moj chodi na 2 tyzdnove turnusy a urcite by nevydrzal na bagetach a sackovych jedlach 😀 .po dvoch tyzdnoch dojde na 45hodinovu puazu domov, ale co uz ,ked u nas je to biedne s platmi 😒. Podla mna to je akuratna svadba 🙂 ja tiez nie som zastanca velkych svadieb,najlepsie je ked tam mas rodinu a najblizsich 🙂.my este nie sme zobrani, ale planujeme svadbu,len musime nasetrit...tiez xceme cca nejakych 60 ludi a typicky slovensku oslavu do rana :D ziadny utek na dovolenku po obrade - sice aj to moze mat svoje caro 😅. no ja neviem preco,ale teraz fakt prevladaju nazory, ze ked sa beru mladi, tak urcite je mimi na ceste a prito ...ani nie tak davno-ked boli nase babky mlade, tak zas bol nazor, ze baby v nasom veku su uz stare dievky...no meni sa doba , nazory .....mozno nam to vyjde tak, ze budem tehu a bude aj svadba, vsetko naraz...xi uvidime 😀 inak aj drahy jazdil, presne ako tvoj, dokonca tiez Francuzsko,Benelux,,,,no a uz vtedy sa mi to zdalo dlho,potom zmenil firmu a vychadza mu to tak, ze je 2 tyzdne vonku a dojde domov na necely vikend .

petulka13
19. črc 2011

taky mám doma přítele, který jezdí na kamionu.... když jsme se poznali, tak jezdil i 6 týdnů a 10 dní doma... pak jsme se domluvili že skončí a zůstane doma, protože jsme chtěli miminko...snaha 4 měsíce a nic, každý měsíc můj ubrečený obličej a utěšování že se to povede ☹ 😖 , pak jsem na údajné poslední 3 týdny odjela s ním do práce v rámci mé dovolené.... po příjezdu další negativní test(10dní před MS) jeden den zpoždění a vypadá to že budeme mít malého kamioňáčka... 6 testů během 5 dnů a všechny pozitivní, zatím to nemáme potvrzené tak doufáme že se to povedlo... 🙂 a na kamionu zůstává..... ☹

lucka1987
19. črc 2011

@domkalaky no aj moj tu robi vzdy 45tku alebo 66tku... nemozem povedat, niekedy je doma len den a ide zas prec a toci pauzu kdesi v cz ale zas niekedy to vyjde tak ze je doma napr 5 dni... podla prace.. no ja by som mojho veru nepustila len tak o bagete... chodievala som s nim na jadzy a viem co to je.. ziaden komfort.. a ed uz tak sa snazia zarabat tí nasi chlapi je od nas fer im aspon kusok domova zabalit na cestu . cize aspon to jedlo.
svagrinej frajer beha CZ, madarsko a sk, je prec 5 dni, a na 5 dni si on nakupi konzervy rybyciek, a spominane bagety a parky a polku chleba.. a to je vsetko.. ona mu nevari. (popravde okrem slepacej ani varit nevie 😅 ) a on jedava len take suche.... no nechem vidiet jeho zaludok o rok ...
no aj ja som za tie prave slovenske svadby... ale nie zas nejako prehnane. ziadne strasne ceremonie 😀 tiez sme si na svadbu sporili..
a vies co sa nam stalo?
svadbu sme mali 31 oktobra, a na konci augusta nam kamos zavolal ci cheme ist na brugadu (mm mal vtedy pauzu od kamionov bol zivnostnik a ja som bola nezamestnana) a tak sa nam ta ponuka pacila, sli sme na mesiac do talianska na jabka. spolu sme si doniesli 3 tis eur v cistom, byvali sme v krasnom hotely, strva zadara, a tie hory, my sme dolu boli v kratkych rukavoch a pol hodiny autom od nas sa lyzovalo 😀 no a tak sme si prilepsili na svadbu 😀 a mali sme akoby nasu predsvadobnu cestu.. co na tom ze sme sa narobili, hlavne ze sme boli spolu a bolo tam super
a co rpesne studujes v NR?

lucka1987
19. črc 2011

@petulka13 jeeeej tak tisko gratulujem. nech je vsetko ok 😉 nech sa o par mesiacov narodi zdarvy kamionacek, alebo kamionacka 🙂 🙂

petulka13
19. črc 2011

@lucka1987 moc děkuju, jinak upřímně, já jsem sebou zatím taky nevařila, ale ne protože bych nechtěla, ale přítel protestuje, prý je radši se mnou než abych stála u sporáku když je doma 😨 ůvodně bylo v plánu, že začnu jezdit s ním, ale už jsme to nějak nestihli

lucka1987
19. črc 2011

@petulka13 no ja varim ked manzel nie je doma.. ked ide do mesta nieco si vybavit a tak.... tiez netravim hodiny vyvaranim na ukor toho ze by sme mali byt spolu...
ma kamarata a ten kazdi s manzelkou uz maju 30 rokov a este ziadne deti... ale sporia na domcek.. ja obdivujem zeny , ktore jazdia.. ( a hlavne same ked idu) ale neiem ci by som na to mala, aby mi niekto zveril 50 tonovy kolos do ruk 😅 rada jazdim autom a som za to ze cim vacsie tym lepsie, preto beham na jeepe, ale na kamion 😕 😕 to si ozaj netrufam... 😅 mozno tak dodavka 😀

domkalaky
19. črc 2011

no to mas pravdu, ja s nim tiez lietam ako mi to cas dovoli 🙂 a podmienky su vselijake a fakt si neviem predstavit, ze by som vkuse mala tlacit do seba nejake polotovary a to som zena. mm je najradsej ked dojde domov a naje sa ako slusny clovek za stolom a s priborom....jeeeej to vam teda vyslo velmi pekne 🙂 boli ste spolu, v krasnom prostredi, a nasporili ste si pekne na svadbu, tak to uz ano 🙂 ...spojili ste prijemne s uzitocnym 🙂 ...inak aj sa este len ucim varit, teda snaha je , drahy to c´vychvaluje, ale mozno len na oko 😀 ...tiez som zacinala so slepacou polievkou, tak snad sa aj svagrina nauci pomaly 😀 . no ja studujem filozofiu- jednoodborovu, je to fajn,ale som zvedava aku sancu sa mam zamestnat 😠

lucka1987
19. črc 2011

@domkalaky jeeej kraaasny predmet... ked som este nevedela ake je to tazke tak som tiez chcela ist na filozoficku un. do Nitry, ale na zurnalistiku, politologiu, alebo kulturologiu... ale to este ako nedospela som mala sny 😅

lucka1987
19. črc 2011

@domkalaky no ja tiez neviem svety uvarit.. ale kedze sme boli doma od mojich 15 sami s otcom a dvoma mladsimi surodencami tak som sa uz vtedy naucila, a teraz len skusam nove recepty.. ale tiez ma vie zaskocit aj primitivna polievka niekedy 😀 a niekedy sa nevydari. ale ja mam takeho zlateho mm ze ten zje a pochvali vsetko 😀

domkalaky
19. črc 2011

@lucka1987 no,len kazdy sa mi posmieva, ze filozofovat vie kazdy 😀 a ja to neriesim 😎 inak aj ja som xcela politologiu,alebo este sociologiu,no nakoniec to vyslo na filozofiu 🙂 ...ozaj uz mate vybrane nejake meno pre spuntika? a pohlavie viete?

mirka200
19. črc 2011

pridávam sa k vám baby,tiež mám muža kamionistu.

domkalaky
19. črc 2011

@lucka1987 no nastastie aj ten moj je vsezravec, tak sa tesim 😀 , ja som tiez kde tu vymyslala jedla, ked som bola na strednej, aj sa podarili aj nie, ale vtedy ma to netrapilo,lebo som nemusela varit 😅 ,len som mamine tak asistovala a nieco sa nalepilo na mna....avsak doteraz mam hrozu,ked idem zahustovat 😅 ...este musim vela trenovat 😝

lucka1987
19. črc 2011

@domkalaky 😀 😀 😀 heh preco hrozu? robia sa hrudky, 😀 no ved ono casom sa clovek nauci. nikto z neba uceny nepadol... 😉 no minule som mojmu uvarila spenatovu polievku ( odkedy som tehu sa snazim varit ozaj svetko a zdravo) a zahustujem zemiakom a tak, alebo vobec... a svokra ze : " to ci jestc nebudzeee, kdzeee martin aby spenat hutal.. " no svokrusa sa myli, lebo mu chutil.. ono zalezi od toho ako to clovek urobi a ako si na tom jedla da zalezat 😅
@mirka200 vitaj v klube.. vidim ze tiez tehulkujes. gratulujem. termin den pred mojimi meninami 😀 na ako dlho ti chodi polovicka prec

domkalaky
19. črc 2011

@lucka1987 no jo, hrudky boli,ale uz to cedim cez sitko a pekne pomaly to ide 😀 ...ale aj tak...wrrrrrrrr, ja fakt nemusim zahustovat, no a inak gulase tiez hustim zemiacikmi 🙂 xiii, spenat som ani ja dlho nemala, neviem co by mi na to drahy povedal 😀 chhhaaaaaaaaaa.ale aj na to dojde 😀 inak to mas pravdu, ze ked si da clovek zalezat, tak hned je to ine....no najlepsie je , ze ked ja skusam nejaky novy receptik, tak na prvy krat sa podari najlepsie 😅 taka ironia 😀 fuuu,ale ze si mi urobila chutky na tu spenatovu polievocku 😉

domkalaky
19. črc 2011

@mirka200 ahoj mirka, no a kade lieta tvoj muz, ma uniu?

mirka200
19. črc 2011

@lucka1987 niekedy to bolo na 4 týždne a viac vikend doma,teraz 2 niekedy 3 týždne von a vikend doma.a tebe? 🙂

lucka1987
19. črc 2011

@domkalaky 😀 😀 vies co, ale sak to je normalne cez sitko.. 😀 😀 to aj ja tak sem tam.. ked robim zatrepku (mlieko a hladka muka) tak tam mam hrcky tak to cez sitko robim 😀 no ja robim spenatovu na masle a na cesnaku a mlieko a do toho rozvarit spenat a nejaky zemiak a rozmixujem to ponornym a mam kremovu spenatovu... to uz sa ucim ako pre drobca varit 😀

mirka200
19. črc 2011

@domkalaky áno skoro celú europu, 🙂

lucka1987
19. črc 2011

@mirka200 no my sme na tom cosi lepsie s casom.. teraz je v nemecku na 3-4 dni, tolko mu trva jazda.. ale inak chodi francuzsko spanielsko na 6-8 dni. a doma je den dva... niekedy podla prace je aj 5 dni doma.. on robi v malej firme kde maju len par kamionov (ani nie 10) a par dpdavok malych , a maju aj striedacov, takze sa da ostat doma... len teraz dali vypoveda tak musi behat.. nemaju ludi...takze si nemam na co stazovat... nie je ti smutno tak dlho? ci chodis do prace

mirka200
19. črc 2011

@lucka1987 no praveže je mi smutno som väčšinou sama doma,takže vieš si predstaviť,nepracujem a od minuleho týždna som na marodke.môj je teraz vo francii a niekedy mám takú chuť ísť s ním no len odkedy som v tehu tak neriskujem.