Nechci, aby moje dcera vídala svého otce

kristypetrusevska
2. říj 2017

Když byl dceři skoro rok, odešel od nás její otec, respektive, spíš jsem ho vyhodila.. Žijeme u mých rodičů, a i když naše vztahy nejsou zrovna dobré, dost nám pomáhají a situace doma se zlepšuje, malá je spokojená, má se krásně, babičku a dědu miluje, a myslím, že je to štastné dítě 🙂 . Problém je její otec... Jestli ho tak vůbec můžu oslovovat. Neplatí alimenty, to už je samozřejmě v řešení, za malou nechodí, dnes ji viděl po 3 měsících a mě to rve srdce... Malá dnes ani nevěděla, kam ho zařadit, když ho viděla... až pak jí došlo, že se ukázal táta.. On je absolutně nezodpovědnej, je mu úplně jedno, že svoje dítě nevidí tak dlouho, pak si přijede a myslí si, že se z něho všichni zblázníme.. Byla bych nejradši, kdyby malou nevídal vůbec, takhle ji zbytečně plete hlavu. To, že ubližoval mě a mojí rodině, to už přebolelo, ale nechci, aby bylo ubližováno malé... Pečuju o ni, jsem sama na výchovu, snažím se, aby se měla dobře, všichni pro ni děláme maximum... On pro ni od jejího narození neudělal absolutně nic. Je to obyčejnej hajzl... Omlouvám se, jsem tak strašně naštvaná a zároven smutná.. Je tady někdo v podobné situaci, nebo snad byl ? Vím, že to asi nemá řešení, ale já bych si tak přála, aby byl od něj klid a ani já ani malá jsme ho nemusely vídat...

zuzineckah
3. říj 2017

Hlavně tady přestaňte lejt do zakladatelky nesmysl, že otce jde vymáznout z rodného listu dítěte! Ještě tomu uvěří!
Otce NELZE vymazat z rodného listu dítěte. Náš právní systém na to nemá žádný mechanismus, protože tahle procedura jako taková jde proti zájmu a primárnímu právu dítěte, a to je právo na oba rodiče.
Dokonce i kdyby byl otec zbaven rodičovské odpovědnosti, není to důvod k výmazu z RL!

Jediná situace, kdy lze provést změnu v RL v kolonce "otec" je ta, když nový partner matky u soudu požádá o osvojení dítěte a biologický otec s tím bude souhlasit.

xdrak102
3. říj 2017

@mashulka je mi moc líto, že je nás víc co zažily něco podobného. Já byla s manželem dokonce přes 10 let. Nejdřív jsem nemohla otěhotnět a když se to po dvou letech konečně povedlo, odešel za milenkou o které jsem neměla tušení. Takže opravdu do druhého nevidíte, nebo se i může změnit. Může to být super chlap, partner a najednou je všechno jinak. Okolí to vůbec nemohlo pochopit, každý nám dával do budoucna 100%...včetně mě, bohužel.

anatanka
27. zář 2018

@kristypetrusevska Ja to tak mela taky, ale i kdyz je otec jakykoliv, tak dite ho proste potrebuje. Zvlast kdyz bude starsi, tak by melo vedet o existenci obou rodicu. Je to pro nej dost zasadni pro jeho sebeurceni. Navic, cim vic lidi ma dite aspon trochu rado, tim lip. Samozrejme Vase pocity uplne chapu. Ale je zkratka potreba se s tim smirit.