Partner se se mnou rozešel a bude mít zájem pouze o jedno z dětí. Máte někdo zkušenost?

tablondyna
9. zář 2019

Ahoj holky mám takový dilema. Máme s partnerem 15 měsíčního syna a i když partnerství nefungovalo snazili jsme se kvuli synovi, který svého otce miluje. Když už jsme byli domluveni na rozchodu, tak jsem zjistila, ze jsem otehotněla. Reakce partnera byla, ze půjdu okamžitě na potrat. Pak se rozmyslel ze kvůli tomu spolu zůstaneme, ale po první hádce mi řekl, ze by mě jednou trefil tak, ze bych se neprobudila (každou hadkoh mi vyhrožuje, ze mě uhodí, facky a shozeni na zem už proběhlo), takze musim odejít a pokud nepůjdu na potrat nechce s dítětem mit nic společného. Bude si brát pouze staršího syna, nechce aby věděl, ze je jeho táta, nebude se na ničem podilet. Já řeším otázku zda si dite nechat. Tatínek našemu synovi doprava opravdu finanční luxus a já mám velký strach, ze to maly bude jednou trpět, ze nemůže mit to co jeho bracha i když mají stejného tátu a já mu to nikdy nebudu moc nahradit. Mate někdo zkušenost? Moc bych si druhé dite přála, jen nevím jestli to finančně sama utahnu a jestli zvládnu vyrovnat rozdíli mezi sourozencema, aniž by trpěli..Prosím poraďte..

leniczka23
10. zář 2019

@michaela_2 ono treba zrovna ja..nebyl to nezodpovedny sex bez ochrany, meli jsme kondom ktery praskl, ja na nic necekala a jela jsem si pro Postinor, doma tenkrat male miminko, dalsi nepripadalo v uvahu. Nechtela jsem rozhodne nic ponechat nahode. A ja otehotnela i pres ten Postinor..takze u me selhaly 2 metody najednou.

Ja nesnasim zensky co si hrajou na to davame si pozor a pak to resi potratem..to je nezodpivednost jako krava..ale nekdy to proste vyjde uplne blbe.
Samozrejme nazor beru..me kolikrat taky prijde hrozny kdyz ctu ty zarputile nazory jak ma plod pravo na zivot i kdyby ja nevim co, ale to ze matka by ho nebyla schopna uzivit uz se jaksi neresi.

biedronka10
10. zář 2019

@martaskaaa to je taky pravda, a nebo prestane jevit zajem i o to starsi, takze sumasumarum... Nevyzpytateony clovek, na kehoz zaklade takhle razantni rozhodnuti bych nestavela, ale pouze na svem uvazovani

laka_lacenda
10. zář 2019

První co mě napadlo: proč spolu spíte, když už jste domluveni na rozchodu? Exmanzel se ode mě stěhoval začátkem října a poslední sex byl 1.5. - pak už me prostě nenapadlo s ním něco mít...

Každopádně asi bych šla na potrat v tenhle situaci....

similenka
10. zář 2019

@tablondyna S jednim prckem to bude určitě snazší. I najít partnera, se kterým můžeš založit normálně rodinu.... Už takhle budeš ve stresu a do toho rvouci mimčo a bývalý, který se ti udělala pořád montovat do života .... Pak budeš v porodnici...a on si vezme malého, bude ho hlídat, budeš na vše myslet.... Představ si, jaké to bude se dvěma malými dětmi.... Nechci tě strašit, ale nebude to žádná prochazka růžovým sadem. A spoléhat se na rodinu.... spolehej se co nejvíce na sebe.

kafr
10. zář 2019

@magdanaty no tak to je otřesné, a je mi moc líto, čím si holky musíte projít 😣😘

kafr
10. zář 2019

Máme v rodině případ, kdy chlap opustil partnerku se 2 dětmi a 3. na cestě. Seznámil se s ní onen můj příbuzný (rozvedený s 2 dětmi ve střídavé) a teď už spolu mají další. Moje-tvoje-naše, suma sumárum 6 dětí!
A takových případů znám víc, fakt nezáleží na tom, kolik máš dětí, aby sis našla nový vztah...

K rozdílům mezi tvými dětmi: vychovávat je budeš ty! Dokud budou malé, tak ty rozdíly až tolik vnímat nebudou (berou to jako fakt, prostě to tak je), budou mít k sobě hodně blízko, bude malý věkový rozdíl. Myslím, že starší si bude umět srovnat "kdo je zlý člověk" který ubližuje mamince a sourozenci. To záleží, jak je budeš vychovávat ty. Nemyslím tím očkovat dítě proti otci, úplně budou stačit přirozené dopady jeho chování. Dobro je dobro, zlo je zlo.

kridav
10. zář 2019

@michaela_2 nikdy jsem děti nebrala jako věc. Ale většinou se dva lidi domluví, že nadešel ten správný čas na dítě. Pochybuju, že by většina rodin vznikla omylem a náhodou. Všechny 3 děti byli plánované, protože se to hodilo, protože jsme na ně už byli připravený a věděli jsme, že je chceme.
A proč bych toho měla litovat? Že bych měla další dítě s člověkem, které by bylo milovaný a chtěný jen mnou? Je pravda, že pár let mi to bylo líto, ale jak šel čas, tak jsem si víc uvědomovala, že to bylo správné rozhodnutí. A hlavně jsem sama v sobě věděla, že dělám dobře. Dala jsem na svoji intuici.

zuzineckah
10. zář 2019

Já nevím, ale jsem jediná, kdo tu vidí ten největší problém ne v počtu dětí a případném dalším vztahu, ale v tom, čím vyhrožuje ten její povedený partner??? Že navzdory tomu, že by obě děti byly jeho, zajímal by se jen o to jedno?? V případě, že si zakladatelka dítě nechá, tak já ho už teď upřímně lituji, protože by to byla naprosto šílená a strašná situace, kterou ani ta nejlepší maminka nevyžehlí👎 A v podstatě lituji i to starší, protože až si uvědomí, co se děje, tak z toho bude taky nešťastné. Spoléhat se na to, že tomu magorovi roztaje srdce, když uvidí své nové miminko je sice sluníčkové, ale podle mě těžký hazard...

michaela_2
10. zář 2019

@kridav rozumím 🙂 já mám na tohle jiný názor, ale chápu, že každý to má jinak.

trdelnik234
10. zář 2019

@zuzineckah

Nie nie si jedina, par komentov sa nieslo v tomto duchu. Je to fakt strasne.

marcicek84
10. zář 2019

@tablondyna otazka zni,to ze jsi v tom je nahoda nebo jsi to tka udelala bez vedomi otce a ten ted opravnene sili???
Jinak ano jsi s nasilnikem,pokud chces aby meli sourozenci jednoho otce a jde o tveho manzela,tak ye otcovstvi automaticky zapisuje do RL i 300 dni po rozvodu,obe deti by mely narok na stejne alimenty i podminky a brat by si musel obe deti,ne jen jedno.
Spis mi prijde,ze vam to neklape,ze rozvod je na spadnuti a protoze se mas asi u nej dobre tak mu trpis nejake to nasili a vis ze on se o obe deti finanxne je schopny postarat ba ti muze prispet alimenty na exmanzelku po dobu rodicaku...jestli je to tato vycuranost nebo si myslis,ze se timto zpusobem nerozvedete,tak diky nikdy nikoho nikde neudrzelo a radeji bych si poradila na ten potrat jit,protoze starat se o jedno dite nebo o dve je opravdu dost rozdilne a navic a jednim ditetem jsi na tom lip kdyz budes hledat novou znamost...
Moje rada tedy je pokud tehotenstvi je zpufaly cin neco udrzet a je to z tve strany promyslenost,tak na ten potrat jdi,pokud se jedna o nehodu nebo dokonce jste se na snazeni dohodli tak neustupuj,odejdi a dite ai nech,ale s dalsim muzem nevim jestli budes chtot treti ale aspon budou mit jednoho tatu a jedno domlouvani kdy si deti bude brat

michaela_2
10. zář 2019

@tablondyna to s tím hledáním nového partnera s jedním nebo dvěma dětmi, neber prosím jako úplně relevantní 🙂
Osobně znám několik případů, kdy našla skvělého chlapa ženská se 2 dětmi (i 3) a oproti tomu mám dvě bezdětné kamarádky, které stále nemohou nikoho potkat.....
On možná ten fakt dětí po 30, není tak špatný pro chlapa, který se třeba hned nechce vrhat do dalšího miminka 😃

trdelnik234
10. zář 2019

@marcicek84
Prosim precitaj si este raz povodny prispevok.

marcicek84
Autor odpověď smazal
Zobraz
marcicek84
11. zář 2019

@trdelnik234 cetla jsem prave

zuzineckah
11. zář 2019

@marcicek84 no asi nečetla, protože píšeš o situacích, které se zakladatelky netýkají. Zkus ještě jednou, dozvíš se třeba, že vdaná není...

marcicek84
11. zář 2019

@zuzineckah vzhledem k tomu,ze se tu zakladatelka uz neobjevila,tak je to uplne jedno,sama neobjasnila jak to teda vlastne maji,partner mi prijde jako velmi obecny pojem...

zuzineckah
11. zář 2019

@marcicek84 no ano, partner je pojem velice obecný. Manžela proto partnerem nikdo nenazve... Uvidime jestli se ozve.

tablondyna
autor
11. zář 2019

Holky tak teď partner přišel s tím, ze se k dítěti hlasit bude a bude se snažit byt s nim v kontaktu. To mě na jednu stranu potesilo, na tu druhou se stále rozmyslim o tom jestli to jako mama Dvou detí, které by byly 2 roky po sobě zvládnu, když budu na ne úplně sama (rodina má svých starosti dost). Mate někdo zkušenost?

tablondyna
autor
11. zář 2019

@marcicek84 na praní dceři z partnera prvního vztahu jsme jeli na dovolenou a tam jsme se oba po delší době tak uvolnili, ze se stalo, ze jsme pocali. Žádnou antikoncepci neberu. Počítám si plodné dny a 6 let mi to vychází. Ten den jsem mu říkala, ze spat spolu nemůžeme a on ze si dá pozor a pak si to na poslední chvíli rozmyslel se slovy - “tak ať je to alespoň kluk” , nepatřím mezi lidi co něco dělají za zády i když přiznám, ze ani tohle proběhnout nemělo

hanka_333
12. zář 2019

@tablondyna Hruza. Takze pokud to bude holka mozna by na ni kaslal dle puvodniho planu... Trochu mi prijde, ze snad to tehotenstvi chtel, aby si te pripoutal a zabranil ukonceni vztahu.

Jinak za sebe si moc neumim predstavit byt na vse v sestinedeli nebo pozdeji pri nemoci obou deti uplne sama, tedy bez partnera a bez hlidaci babicky.

trdelnik234
12. zář 2019

@tablondyna
Si robis srandu nie?

zuzineckah
12. zář 2019

@tablondyna bože ten je hodnej...úplně vidím tu svatozář😇já nějak nepobrala, co se změnilo? Protože podle toho, co si napsala, vůbec nic. Situace zůstává stejně šedivá jako předtím.

trdelnik234
12. zář 2019

@zuzineckah

Zmenilo sa to, ze zalozila novu diskusiu.
No nic, nemusim vsetkemu rozumiet;