Sama na dvě děti. Jde to zvládnout?

29. kvě 2021

Hezký den, chci odejít od partnera. Máme dlouhodobé problémy a nevidím jiné řešení. Máme dvě děti, 4 roky a rok a pul. Prosím ty z vás kdo tohle zažily co vše mě čeká?. Momentálně mám rodičák 10 000 a mám ho do 3 let dcery. Něco mám našetřeno a plus mám nějaký svůj majetek který když prodám budu mít cca 150 000 Kč. Tak že nějaké peníze do začátku mám ale stejně to bude asi těžké. Počítám že bych si našla alespoň na víkendy nějakou brigádu ale zatím určitě nechci dávat dceru do jeslí nebo školky. Je na mě hodně závislá. Na co všechno bych mela nárok jako matka samozuvitelka ? Třeba na příspěvek na bydlení? Vůbec nevím jak to chodí .....

klokanka31
29. kvě 2021

Tak hlavně alimenty ne?

autor
29. kvě 2021

@klokanka31 tak jasný že nějaké budou ale nevím kolik to je, partner ma plat cca 35000 Kč. Já se raději ve všem spoléhám na sebe.

klokanka31
29. kvě 2021

Co vím od příbuzné tak když chceš žádat o příspěvek na bydlení, tak se rozhoduje podle čistého měsíčního příjmu domácnosti, tam se zahrnuje všechno, i alimenty, případně přídavky na děti...

lenickakl
29. kvě 2021

Kdyby ses spolehala sama na sebe, tak hned neresis, jak podojit stat.

jjasmina
29. kvě 2021

@lenickakl proboha asi když bude mít příjem 10 000? Si to zkuste.. jsem zvědavá jak byste vše poplatila jen z rodicaku

autor
29. kvě 2021

@lenickakl tak ono s 10 000 Kč se toho moc udělat nedá. Budu mít k dispozici cca 200 000 Kč, tak že si myslím že to celkem dlouho zvládneme sami ale když ta možnost je a na něco bych dosáhla tak proč ne. Nikdy jsem stát nijak nevyužívala. Jde hlavně o to zvládnout ten rok a pul a pak už půjde dcera do školky a já do práce a bude to dobré.

rozitta
29. kvě 2021

Držím pěsti ať ti vyjde tvoje přání, "až půjde malá do školky a já do práce, tak to bude dobré" teď jsem četla jinou diskuzi, kde maminka řeší, jakou práci, když má dítko ve školce stále nemocné 😔 Nesnaž se spoléhat jen na sebe, nebo se z toho zblázníš. Pokud máš tu možnost, udržuj dobré vztahy s rodinou i mužovou rodinou. Můžou ti hodně pomoct, jednou..

autor
29. kvě 2021

@rozitta tak samozřejmě to asi nikdy nebude růžové ale alespoň pak budu mít stabilní příjem a dokážu se o rodinu lepe postarat. Urcite dětem nechci brát tátu, myslím že se ve zlém určitě nerozejdeme. V podstatě už jsme si to několikrát řekli že bylo lepší jit od sebe, manžel je rozumný, myslím že problémy rozhodně dělat nebude.

skororozvedena
29. kvě 2021

ahoj. taky jsem to zažila, děti mám teda tři - malé byly necelé dva roky, když jsem se stěhovali. něco sem napíšu, jinak klidně SZ. Jestli půjdeš do nájmu, tak předem dobře zvažuj kam - hlavně ať máš správnou smlouvu - nájemní (nikoli podnájemní) a trvalé bydliště, nejlépe písemně předem. V tomhle jsem udělala velkou chybu, která mě stála hooodně sil, peněz, nervů.... Pak si můžeš vyřizovat příspěvek na bydlení. Ale pozor - co nejdřív řešit rozvod. protože mě úřady skoro rok brali jako manželku celkem bohatého muže, ikdyž jsem z jeho peněz neviděla skoro nic a žili jsme odděleně. Takže to fakt trvalo, než mi příspěvek přiznali. Najdi si dobrou právničku, můžu doporučit. Odkud jsi? Zvládnout se to dá, protože jiná možnost není. Budou chvíle lepší a chvíle horší. Buď na sebe laskavá, neodmítej pomoc - naopak, pečuj o sebe, hledej oporu u přátel apod. Potřebuješ být zdravá a veselá!!! S prací to není jednoduché, ale dá se - holt člověk musí být buď hodně šikovný (kvalifikovaný) a nebo snížit nároky. Já teď např. dělám kurýrku, abychom přežili. A abych využila čas, kdy jsou děti u tatínka. Finanční rezervu potřebuješ, to je jasný a je super že ji máš.

skororozvedena
29. kvě 2021

Jinak moje heslo - když Ti život nadělí citrony, neplakej ale udělej si citronádu. Prostě -nechtěla jsem to, ale co už. Další životní zkušenost...

orisek56
29. kvě 2021

Opravdu bych porozmyslela práci. 200 tisíc není nic, to je 4x50 tisíc. Stačí aby se něco vysralo a máš problém. Příspěvky taky nejsou spásný.

autor
Autor odpověď smazal
Zobraz
autor
29. kvě 2021

@orisek56 tak s nějakou brigádou počítám, hlavně tedy na víkendy kdyz by byli děti u táty nebo by hlídala babička. Ale dceru určitě do jeslí nedám. Ještě jí kojím a hlavně nikdy beze mě nebyla víc jak 2 hodiny. Nevydrží s nikým jiným kromě táty. Tak že klasická práce na HPP s 8 hodinovou smenou je ted nereálná.

michaela_2
29. kvě 2021

Upřímně? Pokud situace doma není nějak echt neúnosná, vydržela bych do doby, než malá povyroste.
Protože pak to fakt budeš mít jednodušší než teď. K čemu dětem bude udřená a unavená máma?
Neříkám, pokud doma je nějaké domácí násilí apod. to pak vůbec není o čem diskutovat, ale pokud je to o takovém tom klasickém “přestali jsme si rozumět”, pak bych fakt pockala ještě rok nebo dva ...

pavlusak
29. kvě 2021

@michaela_2 souhlasim! Pokud to aspon trochu jde, vydrzela bych do doby nez mala pujde do skolky a ty se vratis do prace, bude to vsechno jednodussi... mluvim s vlastni zkusenosti! Hodne stesti!

ada22
29. kvě 2021

Vydržela bych ještě po dobu první zimy ve školce. Dcera byla věčně nemocná, není to pravidlo , ale má to tak hodně dětí. Nebo bych to toho šla za předpokladu dobrého zázemí v rodině. Osobní zkušenost mám jen jako dítě rozvedených rodičů a máma se musela hodně ohánět a otočit každou korunu a to ji prarodiče maximálně pomáhali s hlídáním apod.

barulina
30. kvě 2021

Jsem sama s dvema detma. 8 a rok a pul. Rodicak mam do 2 let veku maleho, pak skolka. Pobiram tedy rosicak, prispevek na bydleni a 0eiapevky na dite. Necekej zw z toho vyzijes, makat musim, ale mam brigadu, kde maly nevadi. Alimenty na syna nemam. Na dceru ano. Jde to, neni to nejlehci, ale jsou hoeai veci