Sama s miminkem, jak ušetřit? Víte o práci na doma?

jana4321
22. srp 2015

Ahoj holky , mam 3 měsíční dceru a je to zlatíčko jenže jsem na všechno sama a mam proste málo penez a vycházím tak tak. Mate nikdo nějaký fígl jak ušetřit a při tom aby mala nestrádála? Chtěla bych s ni chodit na plavco jenže je moc dráhe a Já nevím kde ušetřit. Všichni mi spíš pomáhají ze sem tam něco male dovezou ale takový ty věci co potřebujeme tak jsou příliš drahe a pro nás většinou nedostupne. Tak vždycky hledám alternativu. Už jsem byla i na úřadech ale tam jako matce samoživitelce nikdo nepomůže. Nevíte o nějaké práci co se dá dělat i doma při prckovi? Byla bych ráda za všechno.

susanking
23. srp 2015

@marcicek84 no prave ze bydlime pod jednou strechou ale kazda v jinem byte v jednom domu ale ze mame stejne trvale pobyty ale jednotku bytovou kazda jinou to uz je nezajima

marcicek84
23. srp 2015

@susanking - záleží jestli to máte rozdělené v katastru, my máme taky 2 bytovky, ale v katastru je vedena pouze jedna, tak by nám řekli to stejné...

susanking
23. srp 2015

@marcicek84 no to prave nevim protoze se nemohu dostat k lejstrum z katastru.:/

anakolut
23. srp 2015

@susanking Stačí zajít na katastr nebo na pobočku obecního úřadu, kde je Czechpoint a ten vydá výpis z katastru (list vlastnictví), ze kterého to bude jasné.

evanka
23. srp 2015

@jana4321 pokud jsi u VZP dávají na plavco příspěvek tobe i prckovi,celkem 1000 Kc🙂

susanking
23. srp 2015

Ale az po zaplaceni kurzu🙂

blahova_andrea
23. srp 2015

@marcicek84 tak my s rodiči pod jednou střechou bydlíme, ale nebydlíme u nich. takže my jeden rok příspěvek na bydlení dostali. ono záleží fakt na spoustě věcí, posuzuje se toho hodně.

merope
23. srp 2015

@1kolousek1 No, nemá manžela, s kterým musí sladit plány. Má jedno malé dítě, u kterého bude domluva, že ho může vzít s sebou. Takže jediný problém, pokud dítě onemocní.

xbohu
23. srp 2015

ahoj, plavat se dá s malou doma ve vaně, zvlášť když jsi učitelka MŠ, jistě to s dětmi umíš. Mám dvě malé děti, nejvíce si doma vyhrají s běžnými předměty z kuchyně apod. že tvoje malá nemá drahé hračky, to teď nepocítí. až začneš pracovat, jistě jí dopřeješ kolo, brusle, lyže a další sportovní věci. že nemá luxusní značkové nové hadříky, fakt nevadí. já je také nemám, a i když bych mohla, přijde mi to zbytečné. zato jsem ráda s dětmi v přírodě, v lese, na procházce a do lesa mi stačí obyč starý kočár, hlavně aby byl prostorný, pohodlný pro malou a měl dobrá kola do terénu. malá především ocení, že může být s tebou. Prosím užij si s malou krásná léta doma, věnuj jí každou chvilku, vše se ti vrátí. nemusíš povinně obíhat všemožné kurzy, cvičení a podobné "důležité" vymoženosti, kam teď všichni chodí. jistě své malé připravíš plno zábavy, dobrodružství a učení hrou, aniž bys utratila tisíce. procházky do lesa, k vodě, k řece, k potůčku nic nestojí a dítě si v holinkách užije s proutkem v ruce potok víc, než někde s nějakým plastem.
ohledně příjmů. já osobně jsem se snažila našetřit před MD. pracuj z domova po večerech přes internet, místo TV, nemusíš přes den nikam od dcerky chodit a můžeš být stále s ní. večer jí máš pod kontrolou a od netu můžeš k ní vždy odběhnout. práce přes internet tě nelimituje místem. můžeš bydlet kdekoliv.
Pokud bydlíš u rodičů - snažila bych se mít nájemní smlouvu s tím, že ti pronajímají horní patro - byt, protože jistě i oni mají výdaje za společné bydlení. platíš - platíte energie, vodu, odpady, další poplatky spojené s provozem domu, měla bys mít svou formální domácnost, kde figuruješ jen ty a tvá malá. nikdo další. to je pro úřady asi rozhodující. pokud jsi MD pracovala, jistě máš celkem vysokou MD. tedy beru to podle sebe. nemám představu, jak utrácíš a jaké máš měsíční výdaje. já používám látkové plenky přes den na doma, pěstuji zeleninu, ovoce, vařím doma, nekupuji zbytečnosti, pro sebe si nekupuji nic, vše mám. důležité je neutrácet. až budou děti starší, bude to tuším ještě náročnější. mám starý mobil, internet a pc nemám doma vůbec, jen když jsem u rodičů na návštěvě, tak mi rádi půjčí a zároveň i pohlídají. děti nemusí vidět mé vysedávání u netu. žijeme opravdu skromně a pro ostatní z rodiny jsme exoti, ale většinu našich příjmů využijeme v budoucnu. tedy pokud někdo umí žít s málem, tak umí. pokud někdo nebyl od mládí veden k hospodárnosti, těžko se to za pochodu učí. abych vyjádřila smysl mého příspěvku - není tedy až tak důležité obklopovat miminko materiálnem, ale dát miminku sebe, svou lásku, maminčin úsměv, maminčin klid, pohlazení, pomazlení. jste dvě holky, jste zdravé, mladé, užívejte si to spolu po vašem. to vám nikdy nikdo nesebere. žijete jedna pro druhou, pak třeba to bude časem jinak, ale silné pouto matka- dcera tu bude pořád. přeji Vám samé veselé dny plné dobrodružství a objevování. ještě k tomu šetření - obě děti dlouho kojím, je to myslím zdravé a nemusím kupovat drahá sušená kojenecká mléka, to samé s příkrmy. povařím ze zahrady červenou řepu, cuketu a málá se může utlouct, jak jí to chutná. šťávičky mám také domácí, domácí jablíčka, broskve. tedy dobré je zřídit si bio zahrádku a společně, co jste spolu holky doma, na zahrádce hospodařit, můj pětiletý synek strašně ráda zalévá malou konvičkou, rád si zobe hrášek, trhá borůvky, třešně. to je přeci ta radost z dětí. ne abych někde běhala a vydělávala nuzný peníz za žehlení a pak v obchodě koupila skleničku ovoce - jablka, o kterém ani nevím, jak vypadalo. nejsem fanatička, i mé děti jedí kupované přesnídávky, ale i zde se dá hodně ušetřit. zvlášť teď v sezoně, když zahrady jsou plné ovoce a zeleniny. třeba u nás se sousedy funguje výměnný obchod. zahrádkáři si mezi s sebou mění svou úrodu, když vidí, že mám malé děti, vždy přes plot podají košík něčeho, co my nemáme. také byly v lese borůvky, budou brusinky, ted je výborná doba na zavařování, hodí se na zimu. Utrácet je velmi lehké a snadné, to umí každý, ale žít s málem, skromněji bohužel každý neumí. A s financemi si každý musí poradit sám a přijít na to sám. nikdo jiný to za Tebe nevymyslí. kde a jak máš ušetřit. Myslím si, že nikdo Ti lépe neporadí než Ty sama. jsem ukecaná, končím, dobrou noc! a ještě jednou samé veselé společné dny plné radosti!

indy2
24. srp 2015

@xbohu krasne napsane... a ac nema jiste zakladatelka lehkou situaci, z tvejo pruspevku by se na to clovek pomalu i tesil 🙂 ja sama vim, ze mam velike rezervy na tom, kde bych mohla usetrit. Nejvice jde u nas za jidlo a ja porad nemuzu prijit na zpusob, jak to zmenit. A to je mladsi plne kojena. Starsi byla kojena 22 mesicu, do toho je nejedlik, moc toho nesni. Ale nemame zahradu ani nikoho se zahradou. Ted nakupuji na farmarskych trzich apod. Ale ta castka je neskutecna za jidlo. No zkusim se nad tim jeste zamyslet 🙂 hezky den tobe i detem..

jana4321
autor
24. srp 2015

@xbohu , děkuji za prospevek . Mám jen rodičovský příspěvek a to je hodně málo penez. Ale zvládnout se to musí. Vím že nejsem jedina. Zkusím obnovit zahrádku a dat tam více ovoce a zeleniny. Děkuji

radka35
24. srp 2015

@susanking bydlení pod jednou střechou není problém.Dá se to vyřešit nájemní smlouvou.Naši hnědoobčani umí poradit jak na to,ptala jsem se a jde to obejít.

susanking
24. srp 2015

@radka35 to ja nemam nikoho takoveho kdo by pora.dil 🙂

lenycka27
19. zář 2015

naprosto bych souhlasila s 1kolousek1 🙂

zee
19. zář 2015

Ahoj - je skupina Maminky samoživitelky a Samoživitelky bazárek. Určitě budeš vítaná a maminky poradí jak ušetřit a jak si vzájemně pomoci. 🙂

barca_ulo
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
cvancarka
13. bře 2017
Uživatel cvancarka je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od cvancarka.

určitě se hodí ty cashback portály, jak řiká @barca_ulo 🙂 Mají tam dost obchodů, kde mají věci pro miminka, takže tam se dá ušetřit dost. Koukni na to Tipli, jak říká barca, tam dávají nejvíc zpět 👏