Samoživitelka. Co vaříte?

lahoda31
11. kvě 2022

Ahojte be spolek. Doufám, že mě tady také neukamenujete. Jen jsem chtěla být s někým v kontaktu, kdo je na tom podobně jako já. Jsem samoživitelka a vždy týden před rodičákem melu z posledního. Prostě přemýšlím, co z toho mála vařit. Co vaříváte vy, holky?

nick1234
16. kvě 2022

@lahoda31 nejsem sice samozivitelka ale i když úplně nezbytné nemusím, rada vařím zdravá ale levná jídla 😁 nečetla jsem celou diskuzi, ale za mě třeba koupit cele kuře - mas na několik jídel postaráno - zvlášť prsa (třeba nudličky se zeleninou pro nas dva dospělé a sestilety syn jedlik v pohode jeden oběd, někdy i zbyde) stehna třeba na omáčku (kuře na paprice, orestuji stehna na másle, osolíme, opepříme a zasypu paprikou, zaleji vývarem/vodou a nechám vařít, stehna potom oberu do omáčky, k tomu knedlík nebo těstoviny), hodně varim také z mletého masa (třeba do bolonske omáčky stačí pro nás tři cca 200g masa a ještě nám většinou zbyde🤷‍♀️). Hlavně žádné polotovary, je to humus a předražené. Pokud mas mrazak, nakoupit verši množství masa v akci a zamrazit. Já třeba nemam rada plýtvání jídlem něho vyhazování jídla když zbyde a nikdo už ma to nemá chuť, tak to hodím do krabičky a zamrazim 😉. A třeba domácí pomazánky hlavně na večeři nebo na svačinu…hodně také děláme saláty, hlavně na veceri

lahoda31
autor
17. kvě 2022

@levandulovy_caj ano, zkoušela. Dali mi něco málo. Ale k vaření nic.