Nej vlak pro 1,5 dítě Praha-Olomouc. Kterého dopravce doporučíte a proč?

kozaci
28. říj 2019

Ahoj holky, potřebuju jet s dcerou vlakem Praha -Olomouc. Na této trase jezdí více dopravců. Jaké máte s nimi zkušenosti? Který doporučíte? Proč? Díky!

zelenoockaa
28. říj 2019

Určitě bych volila vlak s oddílem pro děti. Super mají třeba pendolina ČD a některé regiojety. Jinak určitě to chce koupit místenky dopředu.

jaja01k
28. říj 2019

Mně se velice osvědčil Regiojet a jejich dětské kupé.

vendes
28. říj 2019

Od 7 měsíců dcery jezdím po téhle trase normálně s ČD. Vždy se zabaví, i když není speciální dětské kupé s hernou a promítáním.

zelenaesmolda
28. říj 2019

@kozaci
za me leo express

hany_bany
28. říj 2019

RegioJet a dětské kupé s herničkou. Ale je potřeba udělat rezervaci dost dopředu. Roznáší i občerstvení, takže ideálně když si dítě hraje a maminka pije kafíčko 🙂

verousekveronika
28. říj 2019

Regio jet dětské kupé určitě zavřete se tam, a máte klid navíc tam může být další dítko, tak se zabavi

j.a.n.i
29. říj 2019

@zelenaesmolda Tak zrovna leoexpres je podleme z podledu ditete nejhorsi. Součást normalni velkoprostoroveho vozu a clovek je tam jak sardinka.

andelka
29. říj 2019

Ostrava-Pardubice i Ostrava-Olomouc jsme jeli RegioJetem,dětské kupé. Super. Míst k sezení je 6, ale dětí tam bývá mnohem víc. Se souhlasem si tam můžou hrát i děti z normálních kupé. Já jela s dětmi sama,tak jsem měla koupena tři místa přímo v kupé. Ale využívali jsme max 2,takže jedno bylo volné. Hodilo se rodiči,který přišel s dítětem z jiného kupé. Nebyl problém. Dlouhé cesty jsou pro děti náročné.

mi35
30. říj 2019

Pro dítě v tomto věku RegioJet, oddíl pro rodiče s dětmi. Je tam prostor, dítě se může volně pohybovat, také jsou tam hračky a televize. A cestují zde další rodiče s dětmi. Jen je nutné objednávat dopředu, nebo pak číhat, zda se uvolní rezervace.

cheetah_
30. říj 2019

Já mám s RegioJetem a dětským kupé spíš horší zkušenosti, ale fakt, že jsem tam už delší dobu neleja: tehdy byly hračky špinavé, rozbité, nekompletní. Nic, do čeho bych chtěla malé dítě dávat. Pohádky podle mě nevhodné pro tak malé děti. Navíc přicházely děti z jiných kupé, což by bylo v pohodě, pokud by byly zdravé - takhle tam byla obrovská kupa bacilů a nebylo kam utéct. Zase kvituju, že RegioJet měl na zemi koberce, takže jsem děti nechala běhat v ponožkách (o čistotě si iluze nedělám, ale pocitově to bylo tak nějak lepší než politá podlaha u ČD). Nebála bych se v RegioJetu vybrat i jiné než dětské kupé, třeba hned to vedle. Poslední dobou jezdíme spíš s ČD, cestou dětem čtu, vydrží u toho hrozně dlouho. Obrovská zábava je také koupit čaj, na to se děti těší (nevím, jak Tvoje malá). Někde mají ČD v dětském kupé stoleček se stolní hrou - něco jako Člověče nezlob se, v některých vlacích řadí Dětské kino, ale malá z toho ještě asi nic mít nebude. Určitě bych vybírala spoj podle délky cestování, i těch dvacet minut je na konci cesty fakt znát.

LeoExpress na cesty s dětmi už nikdy více: velkoprostorové vagony jsou nepříjemné - nemáš klid, stejně tak ostatní cestující nemají klid od Tvého dítěte. Sedačky jsou nepraktické, oddělené a tvarované, takže se nesesednete k sobě (já tedy jezdím se dvěma dětmi, jedno pak musí sedět na klíně nebo naproti), záchody malé (jedno dítě jsem musela nechat venku, když jsem šla s druhým). Slíbený balíček pro děti byl při mé jediné jízdě rozebraný a zábavní portál nefungoval (možná jsme jen měli pech...)