Praha a dítě 21 měsíců - nevím, jestli jet. Poradíte, prosím?

6. srp 2022

Ahoj holky, prosím poradíte mi? Vím, každé dítě je jiné, proto Vám napisu jaká je moje malá..
Otec mě přemlouvá, že chce jet do Prahy s mojí ségrou (je ji 16)
O peníze se vůbec starat nemám, vše prý za mě zaplatí.. chtějí jet vlakem což máme hodinu vlakem a pak chtějí chodit po Praze, prý si to uzijeme, ale mně se vůbec nechce.. výplata mi ještě neprisla, tudíž rozhazovat fakt nemůžu.. a nikdy jsem vlakem s malou nikde nebyla, asi třeba těch 15 min zvládnu, ale hodina a hromada lidi ve vlaku.. nevím.. malá je furt kojená, neposedí, ráda běhá a je akční, když nemá prso, dokáže pekne vyvádět.. spis to chození po Praze je pro nás, ale ne pro ni.. když je tam tolik lidi.. já proste nevím, necítím se.. kdybych byla mala jela bych.. ale proste takhle s malou ne.. 😣 už jenom ze je to takový kus.. co myslíte?

mandala
7. srp 2022

Nejela bych, úplně vidím, jak bych byla ve stresu, výlet bych si neužila a nakonec ostatní možná také ne, pokud se nechtějí přizpůsobit dítěti. Pokud výlet, tak s programem pro děti...

susmevem
7. srp 2022

Přijde mi, že se v podstatě ptáš úplně zbytečně, bo už jsi se dávno rozhodla nejet. Každý to má jinak. Jestli myslíš, že to nezvládneš ty, ani malá, tak nejezdi...

journals
7. srp 2022

@somalicats jasne, cely zivot diteti prizpusobis, ale tohle na me pusobi jinak… Jako kdyz to pise nekdo, kdo cestovat neni vubec zvykly. Vzdyt ty argumenty proc nejet jsou az smesne.
Hodina cesty
Vlak
Kojeni
😂 to neni o rozpalenem meste… a stejne porad nechapu co dotycna resi. Pokud nechce jet, tak at je doma a tecka. Stejne uz je davno rozhodla nejet 🙈

mirin89
7. srp 2022

Necetla jsem vse, ale za me je cestovani vlakem to nejpohodlnejsi, muzes se zvednout, protahnout, chodit ve vlaku, sledovat z okynka spoustu veci, vzit sebou knizku nebo hracku, co ji zabavi. Hodina utece jako voda. Loni jsem jela s mamkou a s cerstvou triletackou 6 hodin vlakem, s 2 prestupy a dalo se to. Vlak jsme tedy prosly krizem krazem, nejvetsi zabava byla chodit na WC, braly jsme sebou i albi tuzku a tim, ze jsme byly 2, tak jsme se obcas i vystridaly. Letos nas to ceka zas, sama bych si na takovou dalku netroufla, ale hodinka cesty je v pohode, myslím, ze cestu domu vam mala prospi, jak bude plna zazitku. I samotna cesta pro ni bude zazitek.

veruuu_kubesovic
7. srp 2022

Že už teď jsi přesvědčena, že sedět doma na zadku je to nejlepší 🤦‍♀️ já bych jela, nevymyslej argumenty proč ne, tvůj taťka a potažmo děda tvého dítěte by ti snad pomohl ne? Když už ten vylet vymyslel, že máte jet taky...

mirin89
7. srp 2022

Tak teď jsem si něco dočetla... Tobě nejde ani tak o tu cestu jako o program na místě, takze za me, pokud nebude program prizpusobeny potrebam dítěte, tak bych nejela. Je jasne, ze to co bude bavit pubertacky asi moc nebude pro malé dítě. Jasně bych probrala, co chcete na výletě dělat a zhodnotila, zda to pro dítě je nebo ne... Pripadne pokud te budou do toho tlacit, rekla bych, ze pojedu za predpokladu, ze stravime hodinu na detskem hristi, hodinu budem krmit kachny u reky apod., myslim, ze kdyz uvidi, ze predstava o programu na miste je zcela odlisna, tak uz te nutit nebudou... Za me je cesta to nejmenší...

tahejhula
7. srp 2022

Z mého pohledu se ti nechce a hledáš výmluvu u dítěte. Normálně jim řekni, že nechceš jet, TY, ne že to nejde kvůli dítěti. Pochůzky po městě jsou běžná věc a spousta matek je koná i s dětmi.

elesse
7. srp 2022

Takhle, já bych jela, tvoje důvody mi nepřijdou jako nic, co by se nedalo vyřešit nebo naplánovat tak, aby to problém nebyl. Ale když si nastavená, že jet nechceš a je to problém, tak buď radši doma, protože to problém bude a budete akorát všichni vynervovaní. V centru jsou všude hřiště, můžete se projít, mrknout na kachny a lodě ve Vltavě, když půjdou do obchodu na dýl, jít na hřiště, dát si zmrzlinu,...

vikinkav
7. srp 2022

Jinak na Zofine je fajn hriste, z centra tam dojdete krasne. Nebo se muzes s dcerkou odpojit, nechat ostatni nakupovat a vy jdete na hriste.

barmil
7. srp 2022

Nechápu, syn jízdu vlakem miluje, takže kolikrát jedeme jen tam a zpět, aby jel vlakem.. Jsou mu čerstve dva roky a cestujeme od jeho narození, hlavně autem a vlakem pro zábavu.
Vydrží v pohodě hodinu a půl, pak většinou zastavíme na svacu a aby se proběhl a pokračujeme dal.
Když v cíli není vyloženě program pro něj, baví ho koukat, jaka jezdí auta, kde jsou pejsci, jestli létají letadla, ptáci.. Vždy se něco najde..
A i přímo v centru se dá najít program, např hračkářství Hammleys, jsou tam skluzavky, kolotoč.. Může se vyblbnout tam, parky jsou tam taky, stejně jako hřiště..
Jen hledáš výmluvy.

autor
7. srp 2022

Holky díky, jste moc hodné! 🤗
A zbytku doporučuji přečíst vše než něco napíšete, furt se opakuje “ já bych jela a přizpůsobila si to podle dítěte” asi 3x jsem psala, že mají svůj plán a nebudou se přizpůsobovat, atd atd. Tak si to prosím přečtěte a pak něco pište. Díky.

ninive211
7. srp 2022

Tak máš de facto 3 možnosti 1. Jet s nimi a protrpet program ty i malá s tím, že oni maji svuj predem daný program, prizpusobit se nechtejí a ty se budeš courat s nima. 2.jet, ale program na místě si rozdelit, oni at si chodi po Staromaku a Prazskym hradu, ty si na dve hodky zajedes treba do Stromovky do parku, na hřiště nebo nevim kam, kde to bude i bavit malou a ty nebudes ve stresu. Navecer se potkáte a jedete zpet spolu. 3. Zustan doma a udelej si program uplne podle sebe a mas po problemu😉 Neni nic jednodussiho. Nebo ti nekdo drzi pistoli u hlavy, ze s nimi MUSiS jet? Jsi dospela, pokud oni se nechteji prizpusobit tobe a diteti, tak se zarid podle sebe. Samotna hodinova cesta do Prahy to je to nejmensi, to bych vubec neresila.

autor
7. srp 2022

@ninive211 včera jsem mu napsala, ze na to prdim, ze nechci jet a to bylo “nech toho, už ti koupíme lístek a uzijeme si to, atd atd” to mně vadí 🤦🏽‍♀️
Já raději fakt půjdu s malou do lumparia než toto

mimco
7. srp 2022

Ty jsi z Pardubic🤩, hele vybodni se na to, akorát bys z toho měla stres a ne zábavu👍

elesse
7. srp 2022

ninive to hezky shrnula. To, že mají daný program neznamená, že ho musíš přece absolvovat s nima...

jirovapa
7. srp 2022

Já bych nejela. Pro mě by to byla hrozně stresová situace. Jezdíme s dětmi k rodičům, na chalupu nebo jednodenní výlety (v okolí max. 40km) a autem. Aby byla možnost rychlého ústupu. U nás by děti výlet do Prahy neocenili (jsou ještě malé), až budou větší, tak se tam s nimi taky podíváme 🙂. Někdo cestuje často, tak je to pro něho v pohodě. Ale to je každého věc a uvážení 🙂.

autor
7. srp 2022

@mimco Jseem🤩😀

@jirovapa Nepojedu, prdim na to. Děkuji holky!