Jsem už vyřízená z dcery…

29. čer 2021

Holky píši anonymně, je mi to trapný..
mám 8 měsíční dceru a jsme samy. Má úplně všechno.. ale i tak ji nic nezajímá. Skoro vůbec mi nespi, ven se mi ani chodit nechce, protože z 3 hodinové procházky spi jen jednou tak 15 min a zbytek prorve, furt chce byt u mě. Nedokážu pochopit jak někdo třeba si hraje nebo jim čte..já s ni sedím a ukazuji hračky a ji to vůbec nezajímá, ona leze jen po mě.. kdybych ji měla číst tak to je úplně bez šance. Spi u sumu a u prsa. Je plně kojená. Lezime na posteli, ze si fakt potřebuji na 5 min oddychnout a ona po mě leze jak pijavice, dam ji sednout vedle mě a dam ji hracku začne rvat a opět se po mě sapat.. jsem už hotova, na wc, do vany nic nemůžu hned za mnou leze a řve, když jim nesmim sama, jinak řev a když je u mě, leze mi do jídla, proste mě ani najíst nenechá, furt řve a potřebuje byt na mě, u mě a nebo u prsa.. už mě to fakt nebaví.. jsem úplně vyrizena, dokáže byt vzhůru i 5 hodin, uspavam ji třeba 2 hodiny a z toho mi pak 15 min spi a má plno energie, ale já jsem úplně k.o.. na hlídání k moji mamce je vyloučeno, tak by se zblaznila.. jak někoho vidí řve a hned jde ke mě.. každý den, od rána do večera furt je u mě, na me a když usne tedy venku a chci si odpočinout, tak nesmim prestat vést kočár, jinak je vzhůru.. takže furt a furt v jednom kole. Kdy ja si naposled v klidu sedla a dala kávu nebo nezamestnala ruce, nevím… měl to někdo taky? Jak jste to zvládly? Děkuji 😢

areh
29. čer 2021

Je to normální. Syn by si i sám hrál,ale s vodou v záchodě, ve špinavý myčče a podobně 🤦🏼‍♀️😂 chce to vydržet, zlepší se to. Já synovi dávám jídlo ve stejný čas jako sobě, tím neleze do mého jídla, je střídám komu dávám do pusy 😁
Co zvát mamku pravidelně na návštěvu nebo na procházky,aby na ni malá byla ještě víc zvyklá a mohla jí časem vozit nebo hlídat sama?

bublinkakocicka
29. čer 2021

To mi normalni neprijde kdyz porad rve.mozna jsi si to udelala sama od mala neznam zadne dite ktere je na mamu tak jak opice.proste si nech vyrvat at se nauci samostatnosti.neprijde mi to normalni co tak jit na hriste s jinymi detmi nebo se zminit u dr?

pipi_puncocha
29. čer 2021

Máš to teda hrozně náročné, to je mazec. 😔 zkusila bych (pokud je to možné), aby s vámi pravidelně trávila babička nějaký čas, třeba jedno odpoledne v týdnu. Nejdříve budete vždy všichni společně a po čase, až si dcera zvykne, tak můžete zkusit v rámci bytu vedle do pokoje a postupně se to zlepší, když jste furt samy, tak je jasné, že se pak kohokoliv jiného bojí. Leze už? Jestli jo, tak bych zkusila chodit na hřiště - syn tak od těch 8m lezl a zkoumal, lezl do písku, pozoroval děti, byl jako prase, ale unavil se tím a pro mě to bylo méně náročné než být celý den doma. Nebo nějaké cvičení pro maminky, kam se může s dětmi (vím, zní to jako psycho, když jsi nevyspaná, ale syn se tam unavil, já jsem přišla na jiné myšlenky a pak doma spal třeba 2h). Já mám teda teď dítě 1,5 roku, taky mi spí jen u prsa, ale zvykla jsem si už trochu, v posteli si pouštím seriály do sluchátek, nebo si čtu na čtečce, zkrátka i když jsem vedle něj, tak ať to je čas pro mě, když chvíli spí. Drž se, navzdycky to takový masakr být nemůže.😬

verionka
29. čer 2021

Nektere děti to tak mají. Já mám dva syny a každý je úplně jiný. Mladsi úplně samostatný pohodar, doma stíhám všechno se dvěma dětmi na pohodu, ale ten starší byl dost podobny jako tvoje dcerka. Pořád jsem ho měla v nositku, protože v kočárku brečel, doma bordel, neuvareno, nic jsem s ním nestihala, protože jsem ho pořád chovala, celé noci kojila, od nikoho jiného se nenechal bez řevu ani pochovat. A pořád ty otázky okolí, proc zase brečí, co mu je... To jsem nesnasela. Proste takový byl (a stále trochu je, i když už jsou mu ctyri). Slabší nervová soustava? Povahova odchylka...prostě nevím. To, co píše @bublinkakocicka je blbost, nechat takhle malé dítě vyřvat proto, že chce být u tebe. Je maličká, potřebuje te. Je to náročné a věřím, že z toho musíš už padat na pusu. Ver, že bude lépe. Vím, že ti to připadá v nedohlednu, ale už jen pár měsíců, začne chodit, bude samostatnejsi. A ani se nenadejes a půjde do školky. To opravdu uteče. Nemáš třeba poblíž nějakou kamarádku s podobně starým dítětem? Nebo zkusit nějakou najít? Mně to u prvního hodně pomáhalo, mít si s kým povídat, rozptylit se... sama bych se doma asi zbláznila.

autor
29. čer 2021

@areh to je prave ono, mama je strašně lina, bydlí kousek ode mě, ale je to pro ni ohromně daleko 🙄

hezz17
29. čer 2021

@bublinkakocicka nase starsi byla podobna. A to mam manzela, ktery je s nami denne doma. A odmitala i jeho. Od 4m do roka a pul, ja zrala na psychiatra.
Nejake 1 odpoledne tydne s babickou aby si zvykla, to by vybec nepomohlo. Jezdili jsme pravidelne k nasim a tam na me visela stejne jako doma. Nastesti me teda spala mnohem vic. Co zksuit satek/nositko? To by ji mohlo vyhovovat...?

autor
29. čer 2021

@bublinkakocicka u MUDr jsme byly a je naprosto v pořádku, začíná se u ni projevovat separační úzkost.. pry mám vydržet, ze to bude ale těžké.. 🙄

autor
29. čer 2021

@verionka já bych to ani nezvládla ji nechat nějak vyrvat, joo někdy ji nechám pobrecet, když fakt potřebuji na wc, ale to tak 2 min max.. děkuji moc..

autor
29. čer 2021

@hezz17 mám nosítko, houbelec, ta opicka chce byt jen na ruce, nosítko zvladne max 10 min, ona z nej leze nahoru furt.. i když leze na me, tak mi skáče po hlavě a všude po mě leze 😢

rosalline
29. čer 2021

Dle mého je tvé dítě úplně v pořádku a nenech si namluvit, že je v 8mi měsících nevychované, že si za to můžeš sama a tak. I když stresovaná matka , stresované dítě. Dítě prochází tolika fázemi, že to, co je nyní, za měsíc může být jinak. Nyní je kontaktní a fixovaná na tebe. Když ji budeš odstrkávat, vezmeš jí její sebejistotu ,střed vesmíru. Některé maminky to řeší šátky nebo nosítky, ani kočárek nemají. Miminko mají na břichu nebo na zádech. To je spokojené a matky fungují. Dá se pak i při usnutí opatrně odložit. Věřím, že je únavné, tatínek nefunguje, aby sis oddychla?

hezz17
29. čer 2021

Ja jsem tenkrat resila i s detskou psycholozkou. Protoze to bylo fakt na hlavu. A proste velmi citlivé dite se silnou separacni uzkosti. Ted jsou ji skoro 4, chodi do skolky, chodi ruzne s babi, s tetou na hřiště, na procházky. Ale zatim jeste odmítá spat u nich bez nas.

rosalline
29. čer 2021

Aha... nosítko máš.. tak zkus šátek ... není nosítko jsko nosítko.... co máš za nosítko?

codal
29. čer 2021

@bublinkakocicka naučit vyřváním osmiměsíční dítě samostatnosti je opravdu velmi špatný vtip a ještě horší nápad...
Některé děti jsou hodně kontaktní a je to někdy hrozně náročné.. já jsem měla první dceru taky hodně kontaktní, takže jsem nahodila šátek a později nosítko.. a v tomhle věku už to šlo i na záda a měla jsem volné ruce.. ona těpotřebujete a chápu, že je to na palici... v osmi měsících navíc začíná separační úzkost, takže to může být ještě tím víc podpořené.. já doporucuji šátek nebo nosítko a trávit čas třeba s mamkou, aby si na ni malá pomalu zvykala..

codal
29. čer 2021

Teď koukám, že nosítko máš, tak pak už nevím..

amazonkajanik
29. čer 2021

@bublinkakocicka tak to jste četla asi málo příspěvků, páč takových dětí, jako je zde popsáno, je hodně . Co mne fakt zaráží, je délka spánku vzhledem k věku dítěte. V tomto věku můj syn měl ještě dva spánky přes den, min hodinu. Ale on spal hezky už od porodnice.

tinaprofi
29. čer 2021

měla a vždycky to vyřešil sex 🙂)) protože jsem se uvolnila a tehle věcí si už všímala min 🙂) no a byla jsem taky sama, takže dobrej milenec mi zajistil duševni pohodu :D

klokanka31
29. čer 2021

Je to úplně normální ☺ bude zas líp neboj. Ono dítě i vycítí když je máma přetažená a vzteklá, pak je vzteklé a ukřičené i dítě. Znám to z vlastní zkušenosti. Když si pak člověk chvíli odpočine (nebo pořádně vyspí) a třeba k tomu i ten sex jak píše @tinaprofi , pak je člověk v pohodě, tolik neřeší kraviny, a i to dítě je usměvavější...

klokanka31
29. čer 2021

Jo a ještě zkus třeba uklidňující čaj pro malou. Zklidní jí to, a bude se jí líp spát. Přece jen se potřebuje prospat i ve dne, když děti nemají dostatek spánku, pak jsou ukřičený. A jak jsi psala že jí uspáváš i dvě hodiny, když ti neusne třeba do půl hodiny, tak jí nech ještě blbnout aby se unavila. Moje malá když nemůže usnout tak jí nechám běhat po zemi, lítá za psem takže se unaví a pak spí jak dudek ☺

tinaprofi
29. čer 2021

@klokanka31 já vím, že to zní blbě a je to pořád trochu tabu o tom psát, lidé se často "uráží" protože přeci nejde řešit všechno sexem, ale obzvláště u single lidí, kteří mají pořád stres a fokus na jednu věc, tedy dítě a jeho zabezpečení, se tyhle přirozený potřeby potlačují natolik, že všechno je soustředěno jenom na udržení se v chodu. Ono ani tak nejde o to slovo sex, je to hlavně uvolnění hormonů, který se starají o naše duševní zdraví a házejí nás do pohody, snizujou napětí a tudíž pak dokážeme lépe odolávat třeba i vyčerpávající rutine samoživitelek. Často jsem to slychavala i od svých single kamarádek, že je ten tělesný kontakt dokázal vrátit do levelu, kdy se přestaly soustředit na jednotlivý "neuspechy" ve výchově apod.

klokanka31
29. čer 2021

@tinaprofi By to ale nemělo být tabu, sice jsme mámy, ale pořád i ženy...já když už jsem někdy z únavy vzteklá jak fúrie, tak se se mnou manžel nehádá, zatáhne mě do ložnice a ví že zas budu klidná jak ovečka ☺

michaela_2
29. čer 2021

@bublinkakocicka tomu dítěti je 8 měsíců - nepřekoukla ses ve věku? 🙂
Jít s miminem na hřiště, je úplně stejný, jako sednout si s nim na zahradě.
Máme 3 děti a dva z nich, to dělali taky. Přešlo to cca v těch 2 letech, kdy začali zpracovávat víc okolních vjemů.

marge_s
29. čer 2021

mně to teda přijde normální, je malá, sotva se rozkoukala a chce být s tebou. 🙂 Vyšla bych jí vstříc (mám to vyzkoušený u všech tří, byli to mamánci), záchoda, kafí apod si ještě užiješ :D tohle za chvíli přejde. Já vím, že je to těžký, ale mně pomohlo to akceptovat. Teď je tady mimino, má jenom mě, já jsem tu pro něj. každá matka, ať se nám to líbí nebo ne (teď je populární vykřikovat "proč bych měla s dítětem přestat žít, že), ztrácí mateřstvím kus sebe - už není "jdu na záchod", ale "my jdeme na záchod." není to na pořád 😉 Žádnou mámu nenahradí sebekrásnější a sebezajímavější hračka 🙂 to objevování světa teprve přijde 🙂 Drž se a ať to netrvá moc dlouho 😂

klokanka31
29. čer 2021

A nechci tu sem zatahovat smutné řeči, ale nedá mi to. Když už je člověk sebevíc unavený, otrávený a bůhvíco ještě, je dobré se na to malé mimčo podívat, a hned zjistíš, jaké máš vlastně štěstí že ho máš. Poslední dobou se pořád hrnou informace jak miminka a malé děti umírají. Ať už nenarozené, a nebo narozené. Tuhle to dítě jak vypadlo z okna, další dvouleté při tornádu, včera zas jak bylo na internetu že hokejistovi umřel 6 denní chlapeček... To pak nějaká naše osobní pohoda jde stranou, hlavně že máme svoje děti živé.

daasqua
29. čer 2021

Vyroste z toho 🙂 Za chvíli se zabaví i jinými věcmi, než jen mámou. Nyní chce hlavně jistotu, že jsi u ní, proto se takhle sápe, máma je nyní to nejdůležitější a pořád to "hledá". Možná bude potom trochu akčnější než jiná děcka (když nyní řve a vrtí se pořád a nespí), ale začne si sama hrát, chodit a půjde to lépe 🙂

netopejr
29. čer 2021

Úplně normalni. Nositko, dat ji na zad, jit ven, chodit, aby se mohla koukat, porad leze ven? Doma nositmo asto az tak nefunguje.
Deti maji rady, kdyz se mluvi... kdyz zakdes za mamou a povidate si, tam hodna neni?
Co nejaka kamaradka, ldyz mluvite, byvaji fakt hodnejsi. Hriste, houpačky , jestlk už sedi... kam9nky, pískoviště, spousta podnětů. Doma uz ji to nebaví ,porad to same. Je leto, teplo, vem ji ven nekam na deku.... do lesa.... Dalsi deti okolo o neco malo statsi jsou skvelym zdrojem inspirqci, napadu, poddneru, pak jsou hodny.
Nesnasim byt doma jen s jednim mrnetem, upne se a nic se neda. Vic děti je lepsi, zabavi se, jdj na wc sama, uklidim koupelni, vyzehlim, uvarim.... i sama sprcbu mam. Kdyz mre ma jen me, je na me upnuty, logicky. Kamkolimezk lidi potrebujete, nebo si pozvi nekoho. Jdi na vylet s nekym. Clovek je thor spolecensky. 😉
Když ses s ni takhle sama, pirad stejne, hračky ap., tak neni ani dist unavena, aby dobre spala. Výdrž a najdi ai kamaradky, aspin na pokec. Urxite na tom hristi nejaka bude. Good luck. 😉

autor
29. čer 2021

@rosalline S tatínkem jsme se rozesli, byla to koule u nohy… 😞 takže jsem na ni už od těhotenství sama.

autor
29. čer 2021

@bublinkakocicka udělala jsem si sama, ze jsme samy a je na mne fixovana? Za to fakt nemohu.

autor
29. čer 2021

@rosalline babybjorn🤥

autor
29. čer 2021

@codal moc děkuji, vyrvat bych ji určitě nenechala… 😖

autor
29. čer 2021

@netopejr děkuji moc, jinak je to zajímavé, když jdeme samy na procházku, usne až tak za půl až hodinu a když jdu s někým s kym si povídám, usne do 10 min. Ale když si a ni povídám tak neusne 🙄😅