Výrobky z PEPCO - vyplatí se je kupovat?

obara123
18. lis 2018

Ahoj holky, co si myslíte o výrobcích z PEPCA? Co si myslíte, že se tam vyplatí kupovat, a co byste tam třeba nikdy nekoupily? 🙂 Zejména pak, co se týká výrobků jako pánvičky, hrnce, pekáče apod ...

hankas1984
20. lis 2018

Můj osobní názor je ten, že nákup V PEPCO je logický a ekonomický nesmysl. Koupit věc a po týdnu ji vyhodit není ekonomické a ani ekologické. Není žádna ostuda si věci na dítě koupit v bazárku, kde si za tu cenu koupíte značkovou kvalitu a vydrží vám i pro další mimčo. V této době se každý holedbá ekologickými frázemi, ale maximálně tak všichni třídí odpad, a to ještě špatně 🙂 Obchod, který už zdaleka poznáte smradem laciné gumy a stejně tak laciného lepidla, tam já prostě už nevkročím. A hračky pro miminka? To už vůbec. Atest si tam může nalepit kdokoli. Ale testy na rezidua a nepovolené látky se rozhodně u všech výrobků nedělají. Pouze na podnět z podezření, nebo namátkou. A to mizivě.

luj89
20. lis 2018

V pepcu se mi moc libi doplnky do bytu, az budeme mit postaveny domecek, urcite nakoupim tam 🙂. Co se tyka obleceni, tak podle me cena neodpovida kvalitě.. Mam par veci z vyprodeje nebo od babiček a des bes. musim to prat jedine na 30 stupnu, coz je zase blby kvuli flekum. Material zejmena u nekterych kalhot je desne neprijemnej, to bych nekoupila. Nicmene musim rict, ze par kousku co mame doma drzi paradne, ale to jsou vyjimky. Jinak je to obleceni ani ne pro jedno dite natoz pak dalsi prodej, darovani nebo podedeni.. A vyhodit to po par mesicich uzivani neni zrovna ekologicky a ani ekonomicky. Nakupuju znackove (HM, Carters, CA, FF...) z bazaru ci z vyprodeju, a to za nizsi cenu nez jak bych koupila v Pepcu, schovavam to i pro druhe mimi.

luj89
20. lis 2018

@hankas1984 koukam, ze jsem napsala skoro totez co ty s tou ekologii a ekonomikou 😀. Ale neopisovala jsem 😉

journals
20. lis 2018

@hankas1984 Já si taky říkám, jestli se to fakt vyplatí, když tu čtu, že legíny/tepláky/mikina/tričko vydrželo týden ale maminkám to údajně nevadí. Není lepší zaplatit sice dvojnásob, ale nevyhazovat věc po týdnu/dvou?
Vybavilo se mi to heslo - nejsem tak bohatá, abych si mohla dovolit kupovat levné věci... Něco na tom bude.

hankas1984
20. lis 2018

@luj89 Jasně, myslí ti to stejně 😉

hankas1984
20. lis 2018

@journals Jasně, každý se tupě hrne za cenou, ve finále ale zaplatíte více z a šunt.

dominika1986
20. lis 2018

My jsme odtamtud měli různé bavlněné overálky a bodýčka na novorozence. Vzhledem k tomu, jak rychle z toho dítě v tomto věku vyroste, mi vůbec nevadilo, že barvy trochu vybledly nebo materiál žmolkovatěl, stejně bylo za pár týdnů vše malé a tedy na vyhození, ať už by to stálo 300 kč nebo 80. Co bych tam už nekoupila, jsou bundy na malé děti, měla jsem velikost snad 92 nebo 98 a dceři ta bunda v 6 měsících byla malá - střihy mi přišly zcela nevyhovující na konstituci kojenců. Stejně tak bych se asi ze zdravotního hlediska obávala např. nádobí a dětských lahviček atd., tam volím značky specializované v oboru (Tefal, Tescoma..., dětské "nádobí" a pomůcky Avent, Nuk, Chicco atd.)

dzogobela
20. lis 2018

Kupuju a kupovala jsem tam obleceni, od ktereho jsem moc neocekavala, ale svete div se, dceri skoro vse vydrzelo fakt dlouho. Kratasy dokonce dve sezony, protoze jsem koupila o hodne vetsi. Ani ty body mi neprisla vzhledem k cene spatne. Zadne mi nezezmolkovatelo, obcas se nejake lehce vytahlo, takze je to asi taky dost pranim? Jedine, co dostalo couda byly teplaky, ale i ty vydrzely celkem dlouho, jen pak kely zmolky 🙂 Nic jineho tam nekupuju.

drzticka81
21. lis 2018

Jak uz jsem psala,veci,ktere jsem tam koupila,mi drzi,urcite bude nosit i druha dcera 🙂)) dokonce veci po synovi prodam 🙂)) napr.serie 4 tricek (jedno z nich je pepco)-delam takovy balicek-kde triko je stale v pohode (krom svu tedy,ale treba na litacku ci do skolky,na vytvarku super)......po holkach i treba leginy (zedne nemaji jednu nohavici jinou nez tu druhou) zkusim prodat -treba vsechny za 50kc-nekomu na zahradu na litacku prijdou vhod ne? mame je ve stale peknem stavu.......🙂))) horsi kvalitu ponozek,strampli a teplaku shledavam v lidlu 🙂)) hned derave 🙂))) takze ja se ekologicky i ekonomicky chovam-vsechny tri deti mely dva roky stejne obleceni (ten prvni rok mimina,koupeno nove,neutralni-vynoseno vsemi tremi 🙂)) zimni bundy,kombinezy 🙂)) a jsou stale pekne 🙂)))jeden kocar,jedna manduca (te je ale vazne na odpis 🙂)) satek..........ja zasnu, nad nekterymi maminkami-dite do dvou let na kazde rocni obdobi 10 bund a k tomu milion doplnku 🙂)) na kazde dite 5 kocarku,nove prebalovaci tasky apod. 🙂))) to mi prijde taky neekonomicke a neekologicke ,hahah ale to jen takovy koment 🙂))
Takze si myslim,ze je v pepcu vybrat veci,se kterymi ma clove dobrou zkusennost,ze vydrzi 🙂)) a je to 🙂))

isabelafuentes
21. lis 2018

Tak ja bych tam obleceni pro dite nekoupila,natoz pak pro miminko! Miminka maji kuzi z briska velmi propustnou a vstrebavajici,a o chemii v tomto obleceni uz jsem toho nacetla dost a dost👎

ange_de_la_morte
21. lis 2018

Nakuju tam spíše spotřební věci - houbičky, hadříky, nádobí co hodně rozbíjíme 😀 pak něco málo z kategorie papírnictví ( omalovánky, fixy, papíry, občas jsou tam super věci na tvoření), plastové hračky na písek, co se týče třeba oblečení tak to jednoznačně kvalita odpovídá ceně - nic jiného bych ani nečekala ( i když potom když porovnám dětské oblečení z Lidlu tak to zase vydrží strašně moc na to jak je levné) ... z oblečení tam kupuji akorát tepláky synovi na zahradu nebo trénink - když koupím tepláky za 80kč tak mně tolik nebolí že na nich syn za týden udělá díru na koleni protože se v tělocvičně kloužou po kolenech s klukama - ale je třeba kupovat větší velikost a počítat s tím, že pokud mají potisk tak po prvním vyprání už je popraskaný. Hračky jsou šunty i když výjmečně člověk narazí - třeba máme hru Navlékej nečekej ( kuličky na šňůrku) a ta je u nás oblíbená - ale když dostal syn stavebnici typu Merkur - letěla do koše první den - dílky na sebe nesedí.

@osicenka: jo to lepidlo z Pepca je fakt vtipné 🙂

ninive211
21. lis 2018

Nakupuji v Pepcu ráda, i oblečení pro děti, zatím jsem vyloženě nenarazila na nějaký katastrofální kousek, ano, některé věci se zežmolkovaly, ale to se mi žmolkují a vytahají i věci třeba z Tesca. jasně že třeba s Lindexem se to srovnat nedá, prostě cena někdy odpovídá kvalitě. Ale na takové věci na doma, na lítačku, v období příkrmů nebo učení na nočník, do školky, kdy je věčně všechno špinavé, mokré...člověku není pak tolik líto, že dítě zašpinilo nějaký "značkový" drahý kousek oblečení. Mám od tam moc ráda legíny (je rozdíl koupit legíny za 59,- nebo za 159,- - na doma a do školky ty levné opravdu stačí) a opravdu nemám zkušenost, že by byly seprané po jediném vyprání, jak někdo píše. Asi mám jen štěstí???
@antoinet Já teda se snažím konkrétně v Pepcu na složení fakt dívat a hodně věcí tam mají ze 100% bavlny...je třeba vybírat.

crazy_girl3
21. lis 2018

já tam část oblečení kupuju synovi prakticky od mimina a v pohodě. Jako nevydrží to věky, ale toho cca půl roku než vyroste tričko za 50kč rozhodně splní svou funkci, takže jsem spokojená. Navíc třeba trenýrky jsou nezničitelné! Všecno dávám do sušičky!!! Kupuju tam i nějaké hry a drobnější hračky jen jako menší pozornosti třeba dětem kamarádek. Občas se tam dá fakt pěkně nakoupit dekorace...dospělé oblečení nic moc. Brzy se otočí švy

petronilkaa
21. lis 2018

Už jsem jednou psala, že mi oblečení fakt vydrží.. Peru na min. 40 a vše jde do sušičky.. Nechápu, že většině tady se věci rozpadají po týdnu.. Dcera má bundu už druhý rok (kupovala jsem větší) a syn nosil celou mírnou zimu loni a už teď zase nosí jednu bundu.. Do konce zimy nevydrží, protože je mu už teď tak tak, ale obě bundy vypadají stejně jako jsme je koupili.. Některé menší věci nosila dcera, syn a teď už i neteř a ani po ní nejsou věci k vyhození.. Rozhodně 90 % věcí odkládám a dávám švagrové a jsou v pohodě.. Mě to tedy ve výsledku vychází ekonomicky - tričko za 59,- a nosí ho třetí dítě a minimálně ještě jedno bude... Věci k vyhození mám od dcery ze školky... Legíny mají prošoupanou díru (fakt díru!!) na koleni, protože se klouzala po kolenech na koberci.. Nebo něco tvořili, takže má triko celé od fix nebo temper.. Ale díky ceně mě to fakt žíly netrhá.. A pokud to vypadá, že se chovám neekologicky - buď z toho je ještě hadra, nebo si to nechám na šití (záplaty, oblečení pro panenky nebo plyšáky, apod.) Co se kvality týče v Pepcu mají samozřejmě i hnusné umělé oblečení, ale tak snad mám dost rozumu, abych koupila ty druhý tepláky/kalhoty/legíny, co jsou bavlněný.. Hračky jsou vidět, že většinou nevydrží a uznávám, že i smrdí, ale třeba malý autíčka nebo hry jsou v pohodě... A zase je to pouze na mně a mém rozumu, jestli koupím hračku, která smrdí plastem až za roh nebo koupím radši něco jinýho a třeba i jinde.. Nakupuju tam hodně, tak pochybuju, že mám jen štěstí na kousky, který vydrží...

ninive211
21. lis 2018

@journals Já kupuji hodně oblečení pro děcka v Pepcu, v Lidlu, tedy levnější a rozhodně se mi NIKDY ještě nestalo, že bych něco vyhodila po týdnu, dvou nošení! Já nevím, co s tím všichni děláte, že vám to vydrží tak málo...dcera normálně půl roku nosila legíny, na doma, na hřiště, do miniškolky, teď je nosí neteř a jsou furt stejně hezký, možná velmi drobný žmoleček od praní, toť vše. Pár kousků jsem ještě prodala za 15-20 Kč/kus kámošce pro dceru na lítačku/na doma (pořizovací cena legín max. 59,-). Zase nemám na to kupovat nové oblečení třeba v Lindexu, takže tyto dražší značky když už jsem měla pár kousků, tak z druhé ruky a opravdu jak nové a ještě jsem prodala za skoro stejnou cenu dále. Ale být to v období, kdy teď třeba syn likviduje jedno body za druhým při jídle, tak mě zničení krásného značkového bodyčka zamrzí, u body/tepláků z Pepca nad tím fakt mávnu rukou, když skvrny dolů nepůjdou.

monika4577
8. únor 2019

oblečení pro děti mi vyhovuje i pro sebe

ivetaeminemka
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
ivetaeminemka
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
ivetaeminemka
Odpověď byla odstraněná
Zobraz