Kočárek dvojkombinace, velká korba, otočný sporťák, do terénu

suzannelily
10. led 2019

Ahoj maminky,

čekáme na březen 4. klučinu a já si postavila hlavu, že si konečně pořídím nový kočárek.
Do teď jsme odjezdili se všemi dětmi v Jané Nomad. Byla jsem spokojená se skladností a váhou, celkem i s manipulací s kočárkem (tedy až na 4 kolečka vepředu!!!!). Je ale spousta věcí, které bych chtěla jinak a podle těch se teď řídím.

KONSTRUKCE: určitě čtyřkolka, přední kola otočná, aretovací, odpružená, houpací, ale neočekávám houpání jako u retro kočárků (u Jané jsem uspávala vožením a ne drndáním); skladná (máme 7 místného tourana, už budeme mít obsazeno 6 míst, takže abychom ji dali i s nějakým tím batohem na místo posledního; proto taky nechci retro podvozek), vše by mělo jít nacvakávat systémem klik - žádné speciální kovové konstrukce, pouze mohou být jednoduché adaptéry na autosedačku;
měla by mít velký košík - dávám do něj denně nákup a to i těžší věci (mléka apod.), v supermarketech nakupujeme minimálně, budu ráda za krytý, případně i s vložnou taškou
vhodná do terénu - bydlíme na vesnici a už cesta do školky je občas boj
kola mohou být nafukovací (jestli jen 2x do roka píchne, tak není problém) i gelová - ne však taková ta městská pěnová jak na golfáčích, na kterých je vidět každý otisk kamínku

KORBA: měla by být prostorná (ideálně kolem 80cm a víc), měla by mít velkou, co nejvíce "kulatou" boudu s větráním, kšiltem, případně i prodlužovací. Nánožník by měl mít snadné připínání a krytku (kšilt) tak aby na dítě nefoukalo

SPORŤÁK: určitě musí být nasazovací v obou směrech, ideálně prostornější, měl by mít velkou boudu s kšiltem, případně i prodlužovací, dobré pásy - lépe 5-ti bodové, dítě by v něm nemělo sjíždět. Bohužel u polských kočárku většinou končí dobré recenze v době kdy maminky přejdou na sporťák, tak pokud máte někdo dobrou zkušenost, prosím pište

AUTOSEDAČKA: nemusí být součástí kombinace, jsem spíš pro kvalitní s adaptéry - Maxi cosi, Cybex, pokud máte zkušenosti, budu ráda za nějakou s větší stříškou a nánožníkem

Vše by mělo mít pratelné potahy, ale nevylučuji ani koženku.
Ke kočárku by měla být samozřejmostí taška, pláštěnka, síťka, nánožníky...

Líbí se mi: 1. Bebetto - Murano, Tito, Bresso; 2. Jedo - Trim, Koda, Nevo s designem R- Line; 3. Noordi - Sole; dále Venicci; Tudore Forester Trapper; Tako Laret, Baby Design Dotty

CENA: nejlépe do 14 tisíc + autosedačka, případně dražší z druhé ruky

Z výběru je jasné, že nejsem obecně proti polákům. Přesto bych chtěla, aby nebylo na kočárek moc negativních ohlasů a reklamací, takže pokud můžete pomoci svými zkušenostmi, budu ráda. Pokud by existovala nějaká nepolská kvalitní značka, která by mi však vyhovovala tvarově a konstrukcí, nejsem proti a koupím klidně i bazarově, jen se mi od těch známých značek prostě nic moc nelíbí - hlavně moderní městské korbičky jsou obvykle hranaté a malé. Nebo naopak např. Gesslein má pěkný tvar boudiček, ale ta konstrukce mi přijde složitá a "přetechničtělá".

Děkuji moc!🙂

vikiza
10. led 2019

@suzannelily Ahoj, za mě doporučuji zmiňované Noordi Sole. Měla jsem stejné požadavky jako ty, dlouho jsme vybírali a mohu říct, že naprostá spokojenost. Takhle vymakaný kočárek asi jiný už nebude. Jestli chceš, mám spousty fotek, co se dá s kočárkem vytvořit, tak mohu poslat. Hluboká korba je vážně prostorná.... Pratelna cela bouda, i vnitřek korbičky, odvětrání boudy a spodku korbičky, polohování, kšilt, zabudovaná moskytiéra, kvalitní kokosová matrace, hodně poloh u madla a dobrý potah madla. Ne jak některé brrr pěnové. Kočárek má prostorný koš (pratelny). Do vajíčka se syn vleze při 80 cm a 11 měsících. Také je vše pratelné + nánožník.Gelova kolečka bez problému, zvládnou i horší terén a dá se trochu kočárek houpat. Co jsme byli na cestách, nepotkali jsme nikoho, kdo by měl stejně vysoký kočárek. Korba je umístěna pěkně vysoko, že se nemusíš ohýbat. Reflexní prvky další výhoda. Kšilt na korbě, nánožník jde zapnout vysoko, aby do korby nefoukalo. Sporťák lze umístit po obou směrech, prodloužena odvetrana stříška, podložka ve sporťáku, 5-ti bodové pásy tady i ve vajíčku, polohovací madlo u dítěte - výhoda na položení nožiček v různé výšce, nánožník. Přebalovací taška je prostorná, dobra je termo kapsa na lahvičku. To je tak vše, co mě teď napadlo... 🙂

vikiza
10. led 2019
emamaira
10. led 2019

Teda tak podrobné pozadavky😀 my mame hartan xperia... splňuje většinu tvých požadavků, jen nevím, jestli se ti líbí vzhledove. Kolečka gelova, sportak lze na obě strany, je i prehazovaci rukojet, adaptéry máme na cybex, dají se sklopit, takže je mám nandane stabilně, korbě ani sportaku neprekazi. Rozměr korby nevím, ale syn v ní byl do 9 měsíců. Košík je do 5 kg, mě vždy stačilo. Máme ho už na druhé dítě a nevysisoval. Je to německá značka, tak i dražší, ale za mě super.

suzannelily
autor
10. led 2019

@emamaira Díky, už jsi 2. co mě odkázala na Hartan🙂, ten Tvůj má na mě už asi designově poněkud technickou konstrukci. Ikdyž díky asi se začnu dívat i po Hartanech.

sudylichozrout
10. led 2019

@suzannelily proc nejdes do Jane Crosswalk? 🙂

isobara85
10. led 2019

Co Baby design? My mame dotty a vsechny tve pozadavky splnuje

suzannelily
autor
10. led 2019

@sudylichozrout Kočárek od Jané už nechci. Ne že bych nevěřila kvalitě - náš kočárek pěkně jezdí i po 4 dětech a ještě ho dávám dál a k tomu mám od Jané i dvojkočárek, který už je po více dětech a po přešití potahů je stále pěkný a použitelný.
Ale u ostatních i novějších jané mi nevyhovuje vzhled a vlastnosti.
Crosswalk splňuje vhodnost do terénu, nasazení oběma směry jedním cvaknutím... Ale moc se mi nelíbí podvozek.
Navíc nové (i ty staré) korby od Jané mi přijdou dosti malé - pro představu vnitřní rozměry korby:
Jané Capapzo: vnitřní prostor 79 x 42 x 20 cm (ta šířka se mi nezdá - musela bych přeměřit svou, která je zabalená na půdě). jinde jsem našla 36 x 78 x 19 cm, ale korba se dolů zužuje)
Jané Micro: 75 x 31 x 20 cm
Jané transporter: 66x27 cm
Pro srovnání např.:
Fjordi 81x36 cm
Bebetto Bresso 78x36
Camarelo 85x39
Jedo 86x45
Baby design dotty 79×35

Boudy u korby jané jsou malé už od pohledu. Já si u Capazo po chvilce používání nechala ušít novou větší..

sudylichozrout
10. led 2019

@suzannelily Aha, takto jo, já měla právě koupený z druhé ruky také Jané Nomad v trojce a korba + vajíčko mi zůstalo. Podvozek (resp. celý sporťák) jsem měnila za Crosswalk, protože mi Nomad sporťák přišel úplnej úlet a Nomad podvozek jsme zničili na našich hardcore výletech. Korba Capazo (asi to je ona, takový s odcvakáváním na rámu boudičky, oranžový čudlík) mi vystačila krásně, ale je fakt, že první dcerka je pídě, měla 2,5 kg a 46 cm, do sporťáku šla v 9 měsících, a to měla 6 kg a 68 cm 🙂 Druhou dceru jsem teď taky posadila do sporťáku, ale ještě by jí korba luxusně byla. Je ale pravdou, že kluci jsou větší a nemuselo by ti to stačit. Tak ať dobře vybereš 🙂

suzannelily
autor
10. led 2019

@sudylichozrout Naši kluci měli při porodu 3,92, 3,82 a 3,44kg (ten poslední byl 10 dní před termínem) a i teď mi už na velkém UTZ říkala doktorka, že vypadá, že mimčo bude větší. Do sporťáku jsem všechny kluky dávala mezi 6-7 měsícem, protože už se mi tam furt otáčeli a klekali na kolínka a musela jsem je v korbě mít v kšírách a ta korba není nijak hluboká, takže jsem je vždy raději šupla už do sporťáku. Ještě koukám do průkazky a v tom půl roce měli: 8,15kg, 69cm; 8,55, 70cm a 7,31kg a 68 cm 🙂

suzannelily
autor
10. led 2019

Kluky máme všechny na jaře, takže v korbičce vydrželi tak do začátku podzimu. Když vezmu, že v září bude mít malý 6 měsíců, pokud by vydržel třeba do listopadu v korbě, tak s oblečením a nějakým fusakem už se mi prostě do menší korby vejít nemůže.

sudylichozrout
10. led 2019

@suzannelily Jj, chápu 🙂

suzannelily
autor
10. led 2019

@vikiza Díky za odpověď a fotku. Noordi se mi opravdu líbí. A víc Sole než Fjordi. Jen se ten Sole na moc prodejnách nedá sehnat a v diskuzi na emiminu jsem četla, že je horší než fjordi, tak prodejci berou raději jen F.. https://www.emimino.cz/diskuse/kocarek-noordi-f... Jaké máš prosím zkušenosti s vrzáním a rozvikláním kočárku po delším používání? A co ten materiál je to tak špatné?

vikiza
11. led 2019

@suzannelily Viděla jsem na živo Fjordy a Sole, ale výběrem barev mi padlo do oka to Sole. Nevím, v čem by mělo být ošizené... Látka je v pohodě a to jsem měla světlou barvu a dalo se to prát. Každý kočárek může začít vrzat, ale i nám stačilo namazat kolečko a byl klid. Můj taťka se vracel z procházky s kamením v koši, takže i silné zatížení kočárek vydrží 🙂 Nevím odkud jste, ale v Olomouci mají 2 prodejny, kde jsou oba druhy.

ter
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
kexina
11. led 2019

Nevidím ve Tvém výběru DorJan. My měli DorJan Prestige 2 v designu Butterfly a kudy chodím, tudy ho chválím. Terén zvládne jakýkoli na výbornou, obě nástavby jdou nasadit v obou směrech. Velká korba má nějakých tuším 87 cm, nám vydržela celých 12 měsíců. Obr košík, který má sice ofiko nosnost 2 kg, ale já v něm běžně vozila nákup a jednou nebo dvakrát i 10kg pytel granulí. A zvládl všechno. Nástavby nasadíš pomocí dvou jednoduchých "spon", které se rozpínají každá jedním tlačítkem. Složíš téměř jednou rukou. Mrkni třeba ke mě na profil, mám tam i hodnocení.

suzannelily
autor
11. led 2019

@ter Díky, včera jsem posílala otázku, už je tam i odpověď, kdyby někdo měl podobné představy, tak mrkněte🙂

bamak
11. led 2019

@suzannelily za ně Hartman. Je super. Velký, pohodlný, kvalitní....maji několik podvozku. Vůbec bych se nebála jít do ojetého, já mám po 2 dětech a až na sjeta kolečka je úplně perfektní. S adaptérem na něj dáš i kvalitní autosedačku. Jen je těžší.... Ale to zase odpovídá kvalite a masivnosti použitých materiálů.

suzannelily
autor
11. led 2019

@bamak o Hartanech už tu řeč byla. Věřím že kvalita ( i už od pohledu) je někde jinde než u klasických poláků. Bohužel mi ale nějak nepadl do oka a ať se snažím jak se snažím, tak ne a ne se mi zalíbit. . Podvozky jsou takové dost hranaté, technické a ani korba není moc kulatá...

suzannelily
autor
11. led 2019

@kexina Ikdyž cenově jsou na tom podobně jako jiné polské, Danny sport, některá Taka, Macked Lucky a některé Baby designy mě prostě přijdou takové profláknuté a klasicky polské.
Asi je to tím, že je má opravdu spoustu maminek. Například u nás jen Maked Lucky mají 2 maminky na naší ulici (bydlíme ve vesnici, která má 500 obyvatel), jezdí tu i starší Camarelo a teď nově i Junama.
Prostě, přestože více méně tyto kočárky vyhovují mým parametrům, nějak mě neokouzlily... Konkrétně k butterfly - mám raději matné potahy a boudy z více dílů - to už dorjan u novějších typů má...

suzannelily
autor
11. led 2019

@vikiza Já se bohužel dostanu jen do Brna a o to horší v tomto počasí - bydlíme na Vysočině. V brně by Noordi měly mít minimálně dva obchody, do kterých zajdu, ale na stránkáh ani jeden z nich nemá sole - jen fjordy

suzannelily
autor
11. led 2019

Tak ne v prodejně moje-miminko.cz by měli mít i ten Sole. V pondělí jedu do Brna, tak to zkusím omrknout. Zatím to vypadá, že bych zkusila Bebetto, Noordi nebo Venicci, ale kdo ví, třeba mě naživo něco na nich odradí a zakoukám se do jiného (Dorjan, Firkon, Baby design...). Po letech ježdění mám přecejen už nějak kočárek v ruce a myslím, že pokud si tu jízdu, výšku, velikost, manipulaci atd. neozkouším osobně, asi nepoznám.

suzannelily
autor
11. led 2019

Holky máte některá zkušenosti s Barlettou od Adamexu? Teď jsem na jednu narazila na bazaru a docela se mi líbí. Jen jsem dřív adamex považovala za jednu z levnějších, poruchových značek....

vikiza
12. led 2019

@suzannelily Dívali jsme se na Adamex v obchodě a prodejce nám to kvůli kvalitě nedoporučoval.

maki01
14. led 2019

Ahoj, my měli Junamu Colors a nemůžu si stěžovat, na procházky do přírody jsme jezdily skoro každý den a neměli jsme problém díky odpružení jsem malou mohla hezky pohoupat a terén jsme zvládali skvěle, mám menší auto a byla jsem ráda za skladnost konstrukce, korba má 80x35 cm v půl roce jsme jezdili s fusakem, co se týče sporťáku tak tam jsem byla nejvíc spokojená s pratelnou vnitřní vložkou a umyvatelnou částí na nožičky ale co si budem prala jsem skoro všechno včetně tašky a to byla napůl z ekokůže, obě korby nacvakneš systémem klik klak což je rychlovka, taška je už vybavená takže taky velké plus. Nejvíce jsem se bála toho že je to polský kočárek ale mé obavy byly opravdu zbytečné 🙂