Jak vypadat starší. Co byste poradily?
Ahojte holky uvádět věk tu nebudu není mi opravdu 15 let ale vypadám strašně mladě a tím opravdu myslím až moc😂 nevíte nějaký rády? Třeba účesy který mě udělají starší? Opravdu nevím. Ano zkoušela jsem make-up ale nedopadlo to vůbec dobře 😂 vůbec s nim neumím. Takže by mi opravdu pomohla nějaká rada. Dekuju
Stručné shrnutí
- Krátké vlasy a výrazné obroučky jsou v diskusi uváděné jako nejrychlejší estetické úpravy, které mohou přidat na „vážnosti“ a opticky staršímu vzhledu.
- Kurz líčení a praxe s make-upem jsou doporučovány jako metodika pro získání dospělejšího vzhledu; samostatné pokusy s make-upem mohou bez kurzu selhávat.
- Změna barvy vlasů a formální oblečení mají proměnlivý efekt; v diskuzi byla uvedena zkušenost, že střídání odstínů (kromě blond) nepřineslo znatelnou změnu.
Nejčastější otázky
Q: Jak účes ovlivní, že vypadám mladě nebo starě?
A: Krátké vlasy obecně dělají vzhled starší; v diskuzi byla přímo uvedena doporučení „krátké vlasy dělají všeobecně starší“.
Q: Pomůžou brýle, i když nemám dioptrie?
A: Ano; v diskuzi bylo doporučeno pořídit si jen obroučky bez dioptrií a jít do šik výrazných černých obrouček značky Guess jako rychlého způsobu přidání „vážnosti“.
Q: Pomůže kurz líčení místo samostudia?
A: Ano; jedna z odpovědí doporučovala „nějaký kurz líčení“, protože samostatné pokusy s make-upem mohou „nedopadnout vůbec dobře“.
Q: Změní barva vlasů vnímání věku?
A: Změna barvy může mít proměnlivý efekt; v diskuzi jedna žena napsala, že vystřídala všechny odstíny kromě blond a efekt byl nulový, zatímco jiné komentáře naznačily, že některé barvy mohou omlazovat.
Q: Má význam měnit oblečení a styl, abych vypadala starší?
A: Styl má omezený efekt; jedna respondentka uvedla, že upjatější oblečení nic nezměnilo, zatímco nošení ležérní mikiny s motivem (např. Batman) bylo vnímáno jako „cool“.
Q: Kde hledat další rady nebo komunity o vzhledu a líčení?
A: Byla zmíněna fóra podobná Modrykonik.cz jako zdroj rad a zkušeností od jiných žen.
Závěry z diskuze
Shoda
- Krátké účesy a výrazné brýle jsou běžně doporučovány jako praktické způsoby, jak působit starší.
- Kurz líčení je považován za užitečnou investici pro lepší ovládnutí make-upu.
Sporné názory
- Někteří považují změnu barvy vlasů nebo formální oblečení za účinné, zatímco jiní tvrdí, že tyto změny nemají prakticky žádný účinek.
- Některé hlasité názory hodnotí vypadání mladě jako výhodu, jiné ho vnímají jako problém, který je třeba řešit.
Otevřené otázky
- Který konkrétní střih vlasů (konkrétní varianta mikáda, délka, textura) je nejefektivnější pro dosažení staršího vzhledu?
- Jaký typ obrouček (tvar, šířka, materiál) bez dioptrií působí nejvíce „vážně“ u různých typů obličeje?
- Jaké konkrétní kurzy líčení (školy, lektoři) v regionu nabízejí rychlý a měřitelný efekt?
Zmíněné značky a firmy
Guess, Modrykonik.cz, DPD, Conchita Wurst
Zmíněné produkty a metody
make-up, kurz líčení, mikádo (střih), krátké vlasy, vysoký culík, černé výrazné obroučky Guess, dioptrické brýle, obroučky bez dioptrií, mikina s Batmanem, ukázání občanky, fobie ze zvracení
Místa a osoby
Španělsko, Conchita Wurst
@svetilkova201 nepomůže nic. 😂 Používám make-up, nechala jsem si udělat mikádo. Měla jsem pocit, že to pomohlo, no vlastně ne.... Jednu dobu jsem nosila černé vlasy, efekt minimální. Takže na otázky typu: Kde máte paní učitelku? Je tu někdo dospělý? Můžu vidět občanku? To datum narození je správně? Máš doma maminku?....... už reaguji jen s úsměvem :D
@kacenka115 ale tak obecně mi přijde, že ta barva kterou máš na fotce v profilu, hodně holek spíš omlazuje právě 🙂
@svetilkova201 Brýle - a pokud nemáš dioptrie, tak si pořiď jen obroučky 😃 nějaké šik výrazné černé Guess, minimálně ti přidají na “vážnosti” 🙂
@michaela_2 vystřídala jsem všechny možné odstíny, krom blond, efekt nula. Tak jsem se na to vybodla a nechala si udělat, co se mi líbí. ;) Vedle dnešních slečen, co se malují tak na 30, to vyjde naprázdno. Jednu dobu jsem nosila i upjatější oblečení, taky nic. Takže už nehrotím, klidně v mikině s Batmanem přijedu do práce na koloběžce a aspoň jsem dle slov studentů těžco cool. 😁
@ajuse21 přesně tak, a co teprve, když se dozvím, že rodiče musí být šťastný, když jdu na nákup a ještě beru malého brášku (rozuměj syna) sebou... 😂😂😂
@kacenka115 Však jasný, záleží v čem se člověk cítí nej ;)
Já mám vtipnou příhodu z nedávna, kdy jsme s manželem a nasima 3 skritkama byli v restauraci a cisnik si myslel, že naše “společne” je jen ten nejmladší 🙂)
Ale mě to teda nevadí, vypadat mladší, je to milé (pro unavenou trojnásobnou maminku obzvlášť 😁😁
Jinak jak jsem psala, podle mě dost “postarsuji” některé tvary brýlý 🙂
@svetilkova201 Tak co, uz se ti podarilo dostat tu horecku? Opravdu te tohle bavi?
https://www.modrykonik.cz/forum/search/?q=Sveti...
@michaela_2 Jojo. Par dnu nazpet, chtela dostat horecku a rymu. Pry ze se segrou behaly v desti nahe, aby onemocnely. A jestli tak skutecne onemocni. Plus dalsi zalozene debaty.
@michaela_2 A v jedne diskuzi je ji 13, tady je zase dospela. Proste kravka, co se nudi.
@sudylichozrout Škoda že už je to smázlý, tu diskuzi bych si rada přečetla 😃😃
@sudylichozrout na tomhle účtě jsme celá rodina a pokud má někdo problém může to jsem napsat ale číst si to navzájem nemůžem takže ještě něco?
@sudylichozrout že vás to baví. Člověk vám normálně odpoví a hned ho musíte schazovat 🙂
@kacenka115 Ja to fakt nechapu. Ale proste Kun jde do prdele, protoze se tu zacinaji mnozit dusevne nemocni jedinci, kteri nemaji nic jineho na praci, nez otravovat. Proste to tu zacina emiminovatet :-/
@michaela_2 jo já mám nejlepší příhody že školy, to umírám, co se vždycky dozvím. 😁 Jinak brýle super, mám dioptrické a pro intelektuální vzhled. ;)
@sudylichozrout tak existuje několik stránek který jsou podobný @modrykonik.cz 🙂
@svetilkova201 a že jich je, vidˇ? Možní tam mají větší toleranci ke lhaní, zavádění, vymýšlení...
@svetilkova201 když mi bylo 15let,dělali ze mě 20ti letou. Teď je mi přes 30 a ještě sem tam musím ukázat občanku,takže to neřeš 😉 máme to v rodině a skoro všichni vypadají min o 10let mladší
@kacenka115 mikina s batmanem,to je dobrý 👍😁
Na mě předloni čuměli jak na zjevení, když na ně zvoní DPD a ona to blonďatá cácora s dvěma culíky,co si to přivalí velkou dodávkou a vyloží jim tam 50kg balík 😂😂😂
@sudylichozrout ty jo,no jo! Megera jedna! Jak měla mít tu fobii,tak pak už mi tam začalo pár věcí nesouhlasit a jal začala kopat. A to jí mělo být 13. Zase se nudí! Tohle už vypadá jak schizofrenie,jeden nick,vícero osobností,ale všichni j.bnuty...
@svetilkova201 na účtě jste celá rodina,jo. A co napíšete,druhý číst nesmí. Aha?! Tomu se mi nechce věřit.

Budte rada, ze vypada mlade. Mate to v genech. Je tu spousta zen, ktere by chtely zastavit cas. Co treba zkusit nejaky kurz liceni, i uces dokaze udelat divy.