Růstové strie v pubertě. Jaký krém, olej na přírodní bázi se vám osvědčil?

markytka21
25. kvě 2021

Maminky,
co prosím jako prevence strií pro dospívající dívky (12 let)? případně co zmírní již krátce vzniklé? Pomůže doplnění nějakých vitamínů? Jaký krém, olej na přírodní bázi se Vám osvědčil?
Děkuji za tipy.

lv
25. kvě 2021

Jakékoliv promazavani, nejlíp denně

eliska_f
25. kvě 2021

Je to dost geneticky. Já to měla třeba i v růstu na kolenou a to jsem nebyla žádný špek jen se rychle vytáhla... :-/ je to nepříjemné, ale časem jizvicky vybelaji a nejsou napadne. Jinak mě ani promazavani nepomohlo, ted v těhotenství jsem mazal fakt poctivě a objevili se až před koncem ale za to fakt pořádně :( to už jsem doufala že nic..

markytka21
autor
25. kvě 2021

@lv nějaký arganovým olejem se maže, ale asi né tak poctivě...teď strie tolik neřeší, ale bude, zkusím ji v tom mazání víc pohlídat.

@eliska_f teď během roku to byl skok, vyrostla, hormonální změny, nejspíš i ta genetika, manžel má záda jak po mučení. Přípravků je teď hodně tak bych ráda něco zkusila, je to mladá holka a bude to brzo řešit.

terezia10
25. kvě 2021

Ne nezmizí je to narušena kůže takze konečná . Ja mam snad všude jsem taková zebra už stim ziju od puberty po dětech kasne 2 na brichu za každou holku jednu nic nedělám časem vyblednou

eliska_f
27. kvě 2021

@markytka21 to chápu, Mne třeba bi-oil ani jiné nepomohli proti vytvořeno, ale přijde mi, že pomáhá rychleji je "vybelit". Jinak našla jsem dobre recenze na tento přípravek, ale zatím vlastní zkušenost nemám: https://www.lekarna.cz/clanek/stare-i-nove-jizv...