Spf 30 nebo 50?

8. kvě 2023

Dobrý den,jaké spf krému vzít? Citlivá pleť se sklonem k pigmentovým skvrnám,děkuji

cuuza
8. kvě 2023

Sklon ke skvrnám? Rozhodně 50.

autor
8. kvě 2023

@cuuza noo mám jednu nad rtem (hormonální) 🤦‍♀️

j.a.n.i
8. kvě 2023

@cuuza No, pochybuju, ze to necele 1% ochrany bude mit zásadní vliv

gdpr
8. kvě 2023

Já pouzivam 30 do takych 18-20st od 18-20st 50

cuuza
8. kvě 2023

@j.a.n.i Jedno procento je jedna věc, délka ochrany druhá. Když se ráno namažu 30, tak se cestou z oběda klidně spálím, s 50 jsem v pohodě...

kris_kubko
8. kvě 2023

Jsme dvě, cítím s tebou. 😑

j.a.n.i
8. kvě 2023

@cuuza Delka ochrany ale je stejná... resp. liší se o to jedno procento.

properjoey
8. kvě 2023

@j.a.n.i já tedy měla za to, že faktor určuje dobu, po jakou můžeš být na slunci bez spálení a to podle vzorce 10minut krat SPF...a je rozdíl 300 minut nebo 500minut...vysvětlíš mi prosím to 1%? Nejsi první, od koho to slyším...

properjoey
8. kvě 2023

Tak jsem si to dohledala a to 1% je tedy o tom, kolik škodlivin krém odráží: "Přípravek s faktorem 10 ochrání před UVB zářením z 90 %, s faktorem 30 odfiltruje 97 % záření a přípravek s faktorem 50 celých 98 %" nicméně ta doba je tedy vyzname jinde....

zanett
8. kvě 2023

Zalezi, kde ho budes potrebovat. Ja mam taky citlivou plet se sklonem k tvorbe pigmentovych skvrn (kolem oci) a tady v CR mi staci spf 30 a to v letech chodim i ven na slunicko pres poledne, resp. loni jsem chodila vyzvedavat syna. Stacilo. K mori nebo v zime na hory bych asi ale volila spf 50.

autor
8. kvě 2023

@zanett tak normálně,klasika ráno do práce odpoledne s dětmi ven a tak .. v červnu jedeme k moři tak tu 50 si tam vezmu určitě. Tady mi myslím ta 30 snad bude stačit 🙏

autor
8. kvě 2023
autor
8. kvě 2023

Tak já vůbec nevím 😅🤦‍♀️

petulkadodo
8. kvě 2023

@j.a.n.i Rozdíl je opravdu významný v době trvání ochrany. S 30 se na sluníčku po dvou hodinách spálím, s 50 ne. Vnímám rozdíl i mezi jednotlivými 50. Osobní zkušenost.

autor
8. kvě 2023

@petulkadodo já jsem právě někde četla,že ta 50 víc zatěžuje pleť a tak ... takže nevím no

j.a.n.i
8. kvě 2023

@properjoey Ne, o procento ta doba neni, nasobi se to tam, moje blbost, ale i tak mi pri 10 minutách bez kremu vychází 8 hodin s 50 a nejakych 7 s 30, což tedy pro me je naprpstobzanedbatelny rozdíl, neb tolik hodin na slunci nwvydrzim.

properjoey
8. kvě 2023

@j.a.n.i u SPF 50 je to 500 minut a u SPF 300 minut, to je rozdil 3h, to není zanedbatelný...jinak jak někdo psal výše, já taky vidím rozdíl mezi jednotlivými 50...ale já mám alergii na sluníčko a 30 mi nestačí.a 50 musím mít s fyzikálními filtry, pak mu stačí se namazat ráno a okolo 14.h a nespalila jsem se ani na Tenerife na jaře - první slunce

petulkadodo
8. kvě 2023

@j.a.n.i To jsou zvláštní počty. 10*30 je 300 minut, tj. 5 hodin. 10*50 je 500 minut, tj. cca 8 hodin. A pokud je někdo fototyp 1, jako třeba já, tak bezpečná doba je jen 5 minut, tj. 30 po 2.5 hodině přestává účinkovat. A jedná se o celkovou dobu pobytu venku, nejen na přímém slunci, ale i ve stínu, i zde se dá spálit. A u vody je to ještě rychlejší vzhledem k přítomnosti odraženého záření od vodní plochy.

ninive211
8. kvě 2023

V ČR SPF 30 naprosto dostačující, pokud je namazaná v dostatečném množství. Jsem fototyp 2, vždy na začátku se lehce spálím a pak jen pomalu opaluju, dělají se mi pihy. 50 mám jen k moři a to hlavně na obličej, jinak mi stačí 30 a na nohy od 3. dne tak 15-20, jinak se neopálím vůbec.... Samozřejně člověk nesmí vylehávat na slunku v pravé poledne, toho se držím u moře dvojnásob. Hezky v tu dobu do stínu anebo nejlépe úplně z pláže pryč. Dávám si pozor hlavně na nárty a podkolení jamky, tam jsem se v minulosti nepěkně spálila, když jsem se tam nenamazala vůbec.
Ale v červnu je sluníčko nejvýš a asi nebudeš mít ještě základ z ČR, takže klidně 50 ze začátku celý tělo.

j.a.n.i
8. kvě 2023

@petulkadodo Taky to nwmuzes jen nasobit, ale prepocitat pres ta procenta zadrzeneho zareni a pak ti to u 30 vychazi někde kolem 40 nasobku, takze u tebe nekde kolem 3,5 hodiny.

marea2000
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
autor
10. kvě 2023

A holky máte zkušenost s nějakým přímo na obličej? Líbí se mi zatím značka dulcia 🤷‍♀️

petulkadodo
10. kvě 2023

Já mám ráda La Roche. Není mastný, hezky matuje