4měsíční syn vyžaduje čím dál častější kojení

arilas
2. srp 2016

Ahoj, potřebovala bych poradit.
Mám 4 - měsíčního chlapečka a kojila jsem ho přes den po 2 hodinách, v noci po 3 - 4 hodinách, někdy vydržel i 5 hodin spát.
Poslední asi 3 týdny vyžaduje čím dál častější kojení, teď už vydrží necelou hodinu. Myslela jsem, že je to růstový spurt, ale už to trvá déle než 3 týdny a začínám být fakt hodně unavená ☹ Včera jsem na radu mamky koupila UM a zkusila večer po koupání dát. Vypil ale jen 20 ml a víc nechtěl. Pak jsem ho musela stejně dokojit a noc byla stejná jako vždy. Máte nějaké rady, co s tím mám dělat?

lv
2. srp 2016

no, dělat toho moc nemůžeš..kojit, jak potřebuje, můžou ho trápit růstové bolesti, zoubky, rychleji roste-potřebuje mléka víc, také na rozvoj mozku. Jak vidíš, UM nepomáhá, takže bych to tímto neřešila..

evulina77
2. srp 2016

@arilas potřeba kojení není jen o hladu. Zkus vydržet s kojením a začni pomalinku s příkrmama. Podle nových studií se má začínat pomalinku už od ukončeného 4. měsíce. Pohledej info na netu, i tady je toho plno. UM ti jen zkazí kojení, všechno se ti tím pádem prodraží a stejně to nebude dobrý. Kojení je nejlepší a naše matky většinou nekojily a nemají dostek informací, aby dobře poradily a to říkám s veškerou účtou. Podívej se třeba na kojeni.net, mě to na začátku hodně pomohlo. Navíc malý má asi i žízeň a proto pije víc... Nevzdávej to

arilas
autor
2. srp 2016

@evulina77 No malej měl včera 4. měsíce teprve. Pokud budu ještě měsíc vstávat každou 3/4 hodiny, tak to asi nepřežiju 😝

arilas
autor
2. srp 2016

@skotskaa Děkuji 🙂
Takže vydržet, nic jinýho mi nezbývá

panickatlamicka
2. srp 2016

Vem si dite k sobe do postele,at te nezmaha zbytecne vstavani k postylce. A um fakt nic neresi.

arilas
autor
2. srp 2016

@panickatlamicka Já už ho v posteli mám 😉 Právě mě taky napadlo, jestli to není tím. Časově by to cca odpovídalo

arilas
autor
2. srp 2016

Stejně je zajímavé, že kdyby to byl ten růstový spurt a měl tedy hlad, tak proč vypil UM jen 20 ml

lv
2. srp 2016

@arilas u růstového spurtu může být hlad, ale i "zlobení" s jídlem, pouštění se, to co máš ty..

lv
2. srp 2016

ale to trvá kolem týdne, ne tři

frascati
3. srp 2016

a co zkusit dát do šátku či nosítka? syn, když je v šátku, vydrží i 4 hodiny bez jídla v klidu, a to leckdy nespí, když je na zemi a hraje si, tak má potřebu jíst (kojit se) častěji... jak říkaly holky výše, kojení není jen o jídle, třeba má zvýšenou potřebu tě cítit... chápu, že tak časté kojení musí být vyčerpávající... snad se to upraví