Pláč při kojení

krista71096
24. zář 2019

Ahoj holky,

už jsem úplně zoufalá. Malá mi už 3 den odmítá prso, vždy se na chvíli přisaje a začne brečet, to stejné u druhého prsa. Nejklidnější je vždy v noci a přes den takhle řádí.

Dnes ráno jsem použila rektální rourku, tak papala celkem hezky, ale druhé kojení se zase opakovalo to stejné.

Bříško jí podle mě nebolí, nijak se u toho nekrouti. A to dávám biogaiu a espumisan. Malá má 5 týdnů. Nevím jestli je to nějaký bojkot, nebo růstový spurtu.

Neměl to někdo stejně? Nějaké rady? K doktorce jdeme až v pondělí a jsem už bezradná.

denca033
24. zář 2019

@krista71096 máš dost mlicka a máš ho dostatecne husté nebo prostě nasyti to malou když kojis? Ono to může bejt cokoli.

krista71096
autor
24. zář 2019

@denca033 mlíka bych řekla, že mám dost. Vždy po kojení ještě minimálně 50ml odsaju. Jinak jak poznám že ho mám dostatečně husté? Je zajímavé, že v noci to ale bývá celkem v pohodě ☹️

denca033
24. zář 2019

@krista71096 zkus odsat nechat v lednici v lahvičce pokud se ti udělá Smetana mělo by bejt vyživující dost. Pokud bude šedivé až průhledné není dostatečně husté na to aby ti malou nasytilo.

krista71096
autor
24. zář 2019

@denca033 aha, moc děkuji hned vyzkouším

denca033
24. zář 2019

@krista71096 Taky ještě záleží na technice kojení. Pokud máš nějakou špatnou techniku která malé nevyhovuje proto pláče.

krista71096
autor
24. zář 2019

@denca033 snažila jsem se vystřídat už několik poloh, i savčí polohu jak tady doporučuje laktační poradkyně. Bohužel se zázrakem pokaždé zabere jiná, někdy nezabere žádná a musím jí dát pauzu ať se uklidní. Jinak v porodnici nás učili nejvíce tu techniku myslím fotbalista, a až donedávna při této poloze byla úplně v pohodě, dokonce při kojení i usínala. Myslíš, že kdyby zkusila jen tak jednou umělé mléko, co to s ní udělá, že by se v pohodě vrátila potom k prsu?

sofieadam
24. zář 2019

Holky, to je pěkná hloupost, žádné málo výživné mléko neexistuje, každá maminka má přesně mlíčko na míru pro své miminko, zpočátku na začátku kojení miminko pije tkzv. přední mléko, které je vodovější a utišuje žízeň, poté se spouští zadní mléko, které je tučnější a miminko nasytí. Pokud malá přibírá a má dost počuraných plínek za den, tak je vše v pořádku. Příčinou bojkotu může být milion věcí, kolem 5 - 6 týdne je to dost typické, upravuje se i tok mléka, dítě se musí více snažit, atd... nejlepší rada je kojit v polospanku, a hlavne v noci, prso určitě nenutit násilím a hlavně nepoužívat láhev !!!!

krista71096
autor
24. zář 2019

@sofieadam takže jí mám na kojení budit, aby byla v polospánku? Jinak párkrát jsem zkusila použít lahev od Medely s tím calma systémem, píšou, že by to nemělo ovlivnit kojení z prsu 🤷 jak dlouho tohle období trvá?? 🤦😁

krista71096
autor
24. zář 2019

@sofieadam jinak v noci se budí zhruba co ty 2,3 hoďky,.. někdy i dřív

sofieadam
24. zář 2019

@krista71096 no spis vyuzit ty chvile, kdy se treba probira, ale jeste neni uplne vzhuru, anebo kdyz se Ti treba nedari nakojit delsi dobu pres den, tak zkusit uspat a az bude zabirat, tak ji opatrne prilozit k prsu a vetsinou se miminko necha nakojit. V noci bych ji opravdu kojila, jak si rekne, i klidne po dvou hodinach, pokud toho pres den moc nevypije. Lahev bych zrusila uplne, cely problem jeste vice zhorsi, je to jedno, jestli to je Calma...Ty deti jsou chytrejsi, nez si myslime, ona si zapamatuje, ze mlicko dostane i jinym zpusobem...

sofieadam
24. zář 2019

@krista71096 Bojkot muze trvat par dnu, vydrz, vim, ze je to tezke, zazivam to same.

krista71096
autor
24. zář 2019

@sofieadam tak dobře holky, mockrát děkuji za veškeré rady 🙂 snad to přejde dřív, než se z toho zblaznim 😁

petulejan
24. zář 2019

Já mám pocit,že mi takhle neřve hlavně po ránu,kdy mám prsa nality a podle mě to teče rychleji než pak v průběhu dne. Protože mě dělá malá to samé a takhle jsem to zatím vypozorovala. Nemá prostě trpělivost. Dělá to poslední dva týdny asi a opravdu jen po ránu je klid.

krista71096
autor
24. zář 2019

Tak já mám pocit, že nám to zase teče moc pořád, protože jí to vždy teče z té pusinky a nestíhá to. Jinak jsem teď zkoušela jí přiložit v tom polospánku, a nebýt prdu tak nám to asi vyjde 🤦

denca033
24. zář 2019

@krista71096 zkusit to můžeš nebo nakojit a přinejhorším zkusit dokrmit

denca033
24. zář 2019

@krista71096 každá z nás ti poradí a řekne něco jiného. Jsme matky a každá chcem pro své dítě to nejlepší. Prostě zatnout zuby vydržet a najít tu správnou polohu která bude vyhovovat tobě i malé. Neboj ono se to časem zlepší jen to chce trpělivost.

sofieadam
24. zář 2019

@krista71096 To ale muze byt prave taky problem, kdyz ji to tece moc, proc vlastne odsavas ? Tim si zbytecne vytvaris nadprodukci a tim padem ji to takhle moc tece.

krista71096
autor
24. zář 2019

Neodsavam nějak často, většinou odsávám když už mě bolí prso... 🙂

krista71096
autor
24. zář 2019

Tedkom kupodivu kojení proběhlo naprosto v pořádku až na ten prd, díky tomu že jsem jí fakt přiložila hned co se začla probouzet. A na začátku jí to taky teklo hodně

sofieadam
24. zář 2019

@krista71096 Tak zkus omezit to odsavani a nechat laktaci, at se sama postupne upravi, pokud to nebudes uz moct vydrzet, prsa Te budou bolet, tak si vlez do teple sprchy a proste jen odstrikej par kapek do ulevy, ale neodsavej. Behem par dnu se to upravi a myslim, ze i to kojeni bude v pohode. ten nadmerny tok mleka je opravdu velky problem u mnoha deti..

krista71096
autor
24. zář 2019

@sofieadam aha, já právě měla hrozný strach ze zánětu. Tak děkuji za další, určitě užitečnou radu 😊

jitule_hrachule
24. zář 2019

@krista71096 Ahoj mě se takhle prcek vztekal, když měl růstový spurt, trvalo to cca 4-5 dní a pak pohoda, v noci se nevztekal, jen přes den. Příšerně se u toho kroutil, jak ho to štvalo, že mu to teče pomalu, rychle vadilo mu prostě vše 😂.

martinau5
24. zář 2019

@krista71096 mi to dělal malý když byl nachlazený.

martiniquest
24. zář 2019

@denca033 😂😂😂 dobre ty. Huste mleko, ou jee

martiniquest
24. zář 2019

Kazdy ti bude radit neco jineho. Ja jsem zastance prirozeneho kojeni. Takze bych si to zjednodusila co nejvic. Zadne dokrmovani, lahve, dudliky, odsavani. Pokud prso boli, nakojit dite. Pokud dite spi, odstrikej rukou do ulevy a vic ne. Akorat si tim rozhazujes laktaci.
Co popisujes, muze byt spurt nebo bojkot nebo stopadesat jinych veci. Kojeni je o psychicke pohode. Pokud bylo neco spatne, vzdy mi pomohlo zalezt s malym na nahato do postele (skin to skin kontakt, plena byt muze) a proste se valet a kojit. Kojila jsem vzdy na pozadani, ne podle harmonogramu. Nikdy jsem na kojeni nebudila. Byly dny, kdy se u kojenk vztekal. A tak jsem se uklidnila a proste ho nechala, at se pricucne a nakoji, i kdyz to trvalo dyl. Pokud byl vzteky bez sebe, nahodila jsem ho do satku, uklidnil se a za nejakou chvili jsem zkusila kojeni znova.
Kojeni neni veda. Je prirozene. Akorat my z nej pod tlakem spolecnosti a milionu informaci vedu delame. Uvedom si, ze pokud je tve telo schopne vytvorit novy zivot, je zcela jiste schopne ho i nakojit 🙃

krista71096
autor
24. zář 2019

Moc děkuji holky, zatím to vypadá, že se to tak nějak srovnalo tak uvidíme 😊

denca033
24. zář 2019

@martiniquest no nějak jsem nevěděla jak to správně zformulovat 😂

denca033
24. zář 2019

@martiniquest tak teď už to aspoň vím 😉 stane se no 😂 nikdo není dokonalej

martiniquest
24. zář 2019

@denca033 Vsak v pohode 😂 me to dost pobavilo. Ale je to muj osobni problem, ze zacatku jsem na myty ohledne mlika a kojeni vylitavala jak cert z krabicky. Dneska uz se tomu smeju, takze znacny posun. Je super, ze to beres taky s humorem.

mourovatakocka
24. zář 2019

@krista71096 Husté mléko je podle mě hloupost, tělo není hloupé a vyrábí mléko na míru. Využívej kojení v noci. Lahvičku bych nedávala, může pokazit kojení. Zauvažuj, jestli jsi nejedla něco, co jí nechutná, něco nového. Nemáš mít menstruaci? To údajně tak někdy dětem nechutná. V případě bojkotu hlavně vydrž, přejde to.