Bezradná v kojení týden po porodu

daanuush
10. čer 2018

Ahoj holky, jsem už před zhroucením z kojení.. jsem dnes druhý den doma z porodnice a stále mám velmi málo mléka. Myslím, že snad dělám všechno, co jsem všudemožně vyčetla.. Přikládám často , možná až moc, malá je pak rozčilená, že nemá co sát. I když kolikrát si třikrát cucne a úplně odpadne.. já už ale potom někdy ani nemám co odsát. Dnes v noci dobře spala , nešla ani vzbudit a já aspoň odsála 40 ml a střežím jak poklad, že malé aspoň na noc přilepším. Mám el. odsavačku od Aventu. Bylo by to myslíte třeba jinou lepší ? Piju všechny možné čaje a nápoje , mám i homeopatika a nic.. tak nevim.. vydržet, prikrmovat, co dělat? Dnes už mě dohnal i pláč, čekala jsem, že to bude postupně lepší.. ach jo..

alkuska
13. čer 2018

@ivuska1986
@codal Díky za rady holky. Malá právě pije strašně dlouho a nevytáhne si zdaleka dost přestože tam mléko ještě je. Já ji dávám na 20 minut na každé prso, někdy mám tendence ji nechat dýl ať si dudle, ale zkusím to teda zkrátit a pak dokrmit. Simtě a jak jsi věděla předem kolik budeš dokrmovat? Já ji vážím a maximálně se nakojila 75 a minimálně 0, tak to je pak rozdíl kolik toho dokrmu teda připravit. Nebo jsi prostě dělala řekněme 60 a zbytek jsi vylila?

alkuska
13. čer 2018

@myjusiatko Však tak jsem to myslela, domů nám nevidí, hádat se nebudu. Každý stejně říká něco jiného (LP a doktorka), tak si pak vyber...

codal
13. čer 2018

@alkuska mimochodem, dcera je od miminka drobná (vždycky pod tabulkou), nikdy nepribrala tolik, kolik by si představovali (jednou dokonce snad jen 100g za dva měsíce), rostla do výšky,ale na váze to nebylo znát. Doktor to moc neřešil, říkal, že je důležitý, že aspoň roste a že se vyvíjí normalne.Sestricka to hrozně řešila, furt nutila Nutrilon, ale moje slecna ho odmítala, takže smůla😀 ..,na rocela měla 7kg, na roce a půl 9kg, prostě je drobounka, ale vyvíjí se naprosto v pořádku, pořád běhá, je šikovná, krásně povídá, očividně ji nic nechybí. Od té doby, co jí normálně, je to s jídlem o chlup lepší, ale pořád ji po malinkých porcich a jedlík to asi nikdy nebude. Ale je naprosto zdravá, zatím nebyla ani jednou nemocná. Takže buď fakt v klidu, dělej,co ti říká intuice a převažováním se nestresuj.Kdyby byla opravdu hladová, tak to poznáš!

codal
13. čer 2018

@alkuska já jsem vždycky udělala tu 60 a zbytek vylila, já ji nepřevazovala, sem tam ji prostě po kojení nabídla dokrm, většinou večer před spaním a dvakrat přes den, buď si vzala nebo ne. Dokrmovala jsem tak 2-3krat denně a postupně to snižovala, pak už jen večer a jednoho dne mi večer ten dokrm už nechtěla a další taky ne, tak jsem ho zrušila a bylo vymalováno. A od té doby jsem to občas zkusila a žádný zájem,ani když byla starší...

alkuska
13. čer 2018

@codal No tak Olinka je 4-kiláč a od starší dcery jsem taky zvyklá na velký apetit a růst (ne tlustá ale velká). Olinka ten dokrm zblajzne vždycky, když jí ho nabídnu, tu 60ku je schopná spráskat skoro celou nebo uplně celou i když se předtím už trochu nakojila ode mě.

codal
13. čer 2018

@alkuska tak to třeba opravdu potřebuje. Ono je fajn, že to kombinujes s mateřským mlékem, kvůli imunitě a tak,ale to umělé mlíko ji každopádně neublíží a jestli je to jedlík a budete tak obě víc spokojené a v klidu, tak ho prostě dávej.. ono vážně o nic nejde, nejsi o nic horší máma jen proto, že dáváš dokrm!!!

alkuska
13. čer 2018

@codal Já vím, děkuju. První dcera byla na UM kompletně a taky je zdravá 🙂 Já bych se jen ráda toho dokrmu zbavila kvůli praktičnosti a tak vůbec, užít si kojení naplno když to s první nešlo. Ale já jsem optimista a věřím že to půjde, mě toho mléka postupně přibývá a věřím že se to Oli naučí líp tahat jak poroste.

codal
13. čer 2018

@alkuska nám to trvalodva měsíce než jsem začala opravdu plně kojit a měla pocit, že to fakt stačí. Takže ono to může chvilku trvat,ale trpělivost růže přináší a pokud to nevzdáš, tak se to určitě podaří!!!

ivuska1986
14. čer 2018

@alkuska jj, presne tak, vzdy jsem mela sesesatku a co vypila, to vypila👍 pak se sama rozcucala. Jde o to, to fakt nehrotit, bud se rozcuca nebo ne. Ja diky tady tomu voseru, kdy jsem se trapila dva mesice kojeni nesnasim. Dcera bude mit devet mesicu, budi se v noci co hodinu a furt chce kozu-uplne to nenavidim. V roce odstavuju a uz odpocitavam. Takze jak rikam, nez se s tim trapit, radsi v klidu a v pohode sunarovat👍

klaranagy
23. zář 2018

@daanuush Jo půjde to neboj se hlavně to chce se nestresovat a být v pohodě 🙂. Malá bude v pohodě, ony ty miminka vycítí, když se něco děje a možná i proto chtěla být s tebou. Nebo jí jen bolelo bříško a potřebovala tě 🙂

roozenka
23. zář 2018

@petrazelhoty naprosto ti rozumím, u nás to samý, dokonce i nás byly dvě laktační poradkyně a nic. Stres zvítězil z důvodu hospitalizace a malá přešla na um cca ve třech týdnech. Teď ji bude devět měsíců a je z ni krásná holčička. 😉

roozenka
23. zář 2018

@daanuush poradím ti, že každá máme hranice jinde. Bojuj, dokud ty sama uznáš za vhodné a je spokojenosti jak tvoji, tak i dcerky. Pokud by to nešlo, svět se nezbori, pokud přejde plně na um, nebyla by první ani poslední. 😉

daanuush
autor
23. zář 2018

Holky díky.. malé budou za necelé dva týdny čtyři měsíce a zatím stále kojim.. porad s tím trochu bojujem, někdy kojim snad každou hodinu , někdy po třech , někdy jedno prso, někdy obě.. asi to pro mě bude navždy alchymie.. už třetí měsíc k tomu držím bezmlecnou dietu a teď nově bojujeme s rymou.. proste stále se něco děje a já se snažím přežít ;)

myjusiatko
23. zář 2018

@daanuush jsi skvela. 🙂

daanuush
autor
23. zář 2018

@myjusiatko 😄 díky.. prosím, říkej mi to každý den 😉