Kojení. Jak dlouho brát něco na podporu kojení, abych o mléko nepřišla?

mia636
12. srp 2021

Ahoj holky, chci se zeptat. Mám druhé miminko. U prvního mi kojení nevyšlo (kloboučky a příkrmy už od porodnice). Po pul roce bojování jsem už byla bez mléka a plně na umělém mléku. Teď mám 2 měsíční miminko. Plně kojím. Ale pokaždé vypije obě prsa a když už není tak se trošku zlobí a chvíli narika než ho to přejde. Piju kojící čaje, beru homeopatika , piju Caro. Ted už nemám prsa tak tvrdá a nalitá jak na začátku. Nevim jak zvýšit laktaci aby se teda malý každé kojení najedl do spokojeného odpadnuti. A ještě se chci zeptat vás co kojite dlouho. Ty čaje, Caro, homeopatika se pro podporu musí brát treba cele dva roky kojení aby se o mleko nepřišlo? Nebo je nejaka doba kdy už nemusím mít obavy a budu mít mléko po celou dobu kojení?

levandule_k
12. srp 2021

Hodně dělá stres, zkusit se hodit co nejvíc do pohody. Mléko se tvoří na základě poptávky, hodně přikladat k prsu, hodně pít. Fajn je hovězí vývar (to patří mezi babské rady).

Pozor na mátu - zastavuje laktaci.

andelka
12. srp 2021

Jestli tě to uklidní,tak já kojím 2,5 roku a nepiju a nepoužívám nic. U všech tří jsem pila kojící čaje a Caro,ale spíš pro lepší pocit, doplnění pitného režimu, tak prvních několik měsíců, potom už moc ne. Pak už jde o nabídku a poptávku. To že nemáš nalitá prsa neznamená,že máš málo mléka. A dítě se nemusí nacpat pokaždé k odpadnutí. Můj kolikrát i potřeboval vystřídat obě prsa a třeba po 15 min ještě dokojit.

gbp
12. srp 2021

@mia636 ta homeo rozhodne nebrat celou dobu. nevim teda jake mas, ale ja ricinus communis a to je vylozene na rozkojeni, pak iz se nebere. casto prikladat, hodne pit,e pomahaly jen nektere caje. asi zjistit, ktera bylina je ta spravna 👍 na me treba konkretne fakt pusobi od weledy. myslim, ze to dela ta piskavice 👍 vyvar taky fajn. a souhlasim i s tim neresit to a byt v klidu. kdyz byl spurt, kojila sem treba kazdou hodinu 🙈😄

mamikry
12. srp 2021

@mia636 Muze to byt i rustovy spurt, ten se objevuje kolem 6. tydne. Dej tomu tyden a uvidis, zda se to srovna. Ja kojim tri mesice a prsa uz taky nemam nalita. Mleko se casem prizpusobuje potrebam miminka a prsa splasknou. Ja jsem treba typ, co obecne pije malo, a mleka jsem pokazde mela, ze bych odkojila regiment.

mia636
autor
12. srp 2021

@andelka já právě když zkouším dát prso třeba za 15 min že je nespokojený tak se chytne a patkrat nasaje ale jak se hned nespustí mléko a musí víc tahat tak se začne zlobit a nejde to. Tak já právě nevím zda mám málo mléka nebo ne. Ale jak se říká že mléko je v prsu pořád a že některé maminky kojí i hodinu. U mě malý nemá za 20 min co sat. Ja nemám bezedne prsa nebo jak to říct....

mia636
autor
12. srp 2021

@mamikry ty jsi měla mléko pořád? Miminko ho nikdy nevypilo a nenarikalo že chce ještě?

mamikry
12. srp 2021

@mia636 Mleko jsem mela porad, ale par krizi uz mame za sebou, posledni tenhle tyden. Maly dost vyrostl a uz mu nestacilo, par dni se vztekal u prsa, kojil se z obou, normalne mu staci jedno, a byl tam co hodinu. Ani mi nekakal, vse spotreboval asi. 🙂

jjasmina
12. srp 2021

@mia636 nic jsem nebrala na podporu, kvalitní polévky a jídlo, nestresovat se a noční kojení k navýšení laktace je top, jinak malá vždycky pila 5 min, kojila jsem do 14 měsíců v noci co hodinu, do půl roku byla na prsů furt. Zažili sme sourt, odmítání, vztek, situace, jen jsem se přiblížila s prsem, tak hysterak, vše překonáno. Malé bude 1,5 roku a pomalu končíme

andelka
12. srp 2021

@mia636 mléko je pořád,ale ne vždy teče hned a tak jak by si miminko představovalo. Mléko se průběžně stále tvoří. Někdy musí dýl sat,než se zase rozteče. Někdy pomůže pít teplý nápoj,nebo stimulovat aktivně, masírovat..

netopejr
12. srp 2021

@mia636 Kojim vuce nez 10 let vicemen v kuse, mam nekolik deti, v životě jsem nevypilq nic na podporu kojeni. 🤣 Mlika mam porad az dost. Některým detem vadi ten.fenykl,.co do tech kojo caju cpou.
Dejnsi radši poradnej vyvar. Menbo meloun. Jakoukoli telutinu. A poradne jez. Proc myslis, ze mas.malo mlika?

alexkisss
12. srp 2021

Ahoj mám dceru skoro tři roky a stále kojim a to bez jakých koliv čajů homeopatik a cara je to hodně o klidu a nestresovat se to dítě to pózna a pak pláče chce to klid az tak moc si to nebrat a půjde to bez problemu

cuuza
12. srp 2021

Po ukončení šestinedělí se laktace ustaluje a prsa už se tolik nenalévají, mléko se více tvoří na základě poptávky při kojení. Btw homeopatika na podporu laktace se nemají užívat dlouhodobě. Základem úspěšného kojení je přikládat na požádání a dodržovat pitný režim a užívat si miminko.

modra_zizala
12. srp 2021

Laktace se ustaluje, je normální a žádoucí, že už se prsa nebudou tak nalévat. Je zbytečné a spíš ku škodě brát na kojení nějaké "prášky" nebo jiné prostředky. A když už, tak homeopatika se mohou užívat maximálně myslím týden, bylinky asi měsíc. Kojení není jen o jídle, ale o potřebě kontaktu a některá miminka se ho nemůžou nabažit ♥ Navíc mléko v prsou nedojde, ale tvoří se "online" ve vlnách. Takže např. 20 minut teče, 20 minut mimčo jen dudlá a pak zase začne téct (ty intervaly jsou samozřejmě u každé ženy trošku jiné), pokud tedy je mimčo u prsu "nonstop". Takže čím víc bude miminko u prsu, tím víc bude mít mlíčka 🙂

mia636
autor
12. srp 2021

Děkuji holky za rady a info ohledně kojení a mléka. Možná máme ten spurt. Nevím. Malý se u kazdeho kojeni hrozně vzteka posledni dny. Myslela jsrm si že mám málo mléka. Že musi prcek pokaždé odpadnout prejezenim a prso musí byt dal plné. Malý pihe ale zlobi se u toho a furt se pousti a mele sebou. Jeste dva dny zpět pil klidně. Prsa "vypije" obě. Když ho oddelam protože už se zlobí a nechce sat tak treba minutu brečí. Prso Když si zmacknu tak z nej mleko pořád teče ale už asi ne tolik jako když zacne sat. Tak jsem z toho teď taková nesva. A když mám kojit tak se bojím abych toho měla dost a on neměl hlad.

mia636
autor
12. srp 2021

@netopejr protože vypije malý obě prsa a neodpadne prejezeny. Pije a pak už i ja vidím že nepolyka s každým potahnutim ale že třeba musí nasat trikrat a pak az polkne. A pak se začne zlobit a pouštět a zase prisavat a mele sebou. Kdyz ho oddelam zlobi se zacne plakat. Za chvili se uklidni a usmiva se ale ted je to kojeni takovy boj...

hanyzka11
12. srp 2021

@mia636 Já si třeba pamatuju, že jsem měla "vypitá" prsa. Mohlo to být taky kolem toho 2.-3. měsíce. A bylo to vždycky večer, když jsme potřebovala, aby se před spaním pořádně napil. Vypil obě a nebylo. Tak řval. Byla jsem z toho taky dost špatná, protože první děti jsem nekojila, tak jsem nevěděla, jak to funguje. Bylo to tak cca týden a pak zase dobrý. Ale jak píšeš, člověk má pořád pocit, aby mělo mimčo dost a jak tomu může ještě pomoct.....ono si to ale sedne. I kroucení a pouštění jsme měli. Ale to se vždycky pak za chvilku pokadil, takže to se asi zrovna rovnalo v bříšku.
A i ta délka kojení se zkrátí. Nebude to dlouho trvat a bude to vždy za 5 minut odbytý. To jsem měla taky šok....něco ve smyslu: Cože? To už seš napitej? Vždyť jsem ani neotevřela knížku :D
Prostě s těma dětma člověk pořád něco objevuje 🙂

modra_zizala
12. srp 2021

@mia636 Tohle chovani co popisujes mi prijde jako znaceni potreby vylucovat. Zkus ho rozbalit z plinky a dat nad umyvadlo, treba jen chce curat. Me se pred curanim v tomhle veku taky takhle u prsa choval 🙂

netopejr
12. srp 2021

@mia636 A kde beres tu teorii, ze dite ma odpadnout, jinak neni dost najezeny? Některý se.priste odpoji, kdyz maji dost a dal koukaj po světě. Mnohdy taky piji jen na zizen, trosku, a nikam neodpadaj. 😉
Kazdopadne to, co popisuje, popsala presne @modra_zizala Zkus nad nějakou tou curaci nadobou nebo u jednorazovek je to i citit nosem nebo u látkovek ověř hmatem, prwsne takto se chovaji, kdyz se jim chce curat, a takhle maly taky casto kadu. A kdyz zcane pit, zacne vylucovat.... a ted tobdema, pustit, ulevit si, nepustit, kdyz to vylzcovani je neprijemny.... nebo nechtej do gati
Některý mimina taky chtějí desne to prso do pusy, volaji jako ze hlad, kojit, pritom jen chtějí prso do pusy k tomu curani. A. krouti se u toho jak hadi. V tomto veku vychazi jako kptimum kojit nad tou curaci miskou, setri se tim cas 🤣

netopejr
12. srp 2021

@mia636 Pokud mas zdrave dite, Ty nejses na nejaky děsný diete, a stravujes se normalne/pestre a dostatečně se najis, tak jen naprosto nepravdepod9bny, ze by dittezi ve 2 m nestačilo MM. Opravdu. 😉❤

jjasmina
13. srp 2021

@mia636 jinak teda mě malá neusinala u kojení tak do 7 měsíců, až posléze. Já jsem třeba nakojila, u houpala v lehátku a přenesla do postýlky. A věř že sourtu, vzteku a řevu jsem si užila taky až až

andelka
13. srp 2021

@mia636 to je normální. Možná má spurt a holt se zlobí,že není úplně po jeho. Ale to není nic špatného, mělo by se to upravit. Hlavně buď v klidu, koj koj koj a nestresuj se. Jestli máš jen jedno dítě,tak se můžeš věnovat plně jemu,kojit klidně celý den v kuse. To že chvíli brečí, vzteká se není nic nenormálního. A fakt nemusí se nacpat a odpadnout při každém kojení.

mia636
autor
17. srp 2021

@andelka děti mám dvě. U prvního chlapečka nám kojení nevyšlo. Kloboučky a příkrm už jsem si nesla z porodnice. A tak to doma pokračovalo až jsem byla bez mléka a plně na prikrmu. Takže jsem teď vlastně nováček v plném kojení.

mia636
autor
17. srp 2021

Všem moc děkuji za informace. Dost věcí jsem vubec netušila a hodně jste mě holky uklidnily ❤