Bojkot kojení. Aké máte zkušenosti?

waldemara
21. bře 2007

Ahoj maminky!Máte některá zkušenosti s bojkotem kojení(odborný název,který jsem našla na internetu)?Našemu malímu budou zítra tři měsíce a už asi tři týdny u kojení strašně pláče.Prdíky to určitě nejsou.Než jdeme koji,tak se směje,povídá,ale jakmile ho položím na předlktí začně řvát.Pak se přisaje, pustí,přisaje,pustí a to trvá několik minut, mezi tím řve, tak mu dám na chvilku dudlík a pak si to rozmyslí a krásně dopije do konce.Někdy se přisaje hned a po pár minutách spustí histerický řev,tak zase stejný postup.Párkrát se mi stalo, že tak řval a nechtěl pít,že si ho musel vzít manžel, uklidnit ho a já ho pak dokojila.Nebo usnul a za chvilku se probudila dopil celkem v pohodě.Měnila jsem polohy,zkoušela krmit lžičkou a nic.Řval.Z flaštičky to vypil v pohodě,ale pak to vyblinkal.Jsem z toho už vážně zoufalá.Někde jsem se dočetla, že to může být i antikoncepcí.Beru Cerazette a když si to vezmu nazpět, tak ho beru tři týdny, což by odpovídalo.Zkusím to vysadit a uvidíme.Nemáte s tím někdo zkušenosti?Ještě jsem zapomněla napsat, že kvůli plochým bradavkám kojím přes klobouček.Přestat nechci.Děkuji za Vaše zkušenosti a rady.

holly1
9. pro 2008

annag, papá tak po 3 hodinách. Když začne brečet opravdu hned na začátku - tak ji mám nechat nenakojenou? Já se ji snažím u těch prsou udržet co nejdéle, celkem tak 15-20 min.

annag
9. pro 2008

holly - beriem do úvahy fakt, že mliečka máš dosť:

- bábetku so silným sacím reflexom a pri dobre rozbehnutej laktácii stačí papať oveľa kratšie, aj 5 - 10 minút. Ak sa malá napapá, sama si prsník pustí, je po najedení spokojná, dobre priberá, nie je dôvod ju nútiť papať dlhšie než sama chce.

(Máme rovnako staré bábetká - moja pije cca 3-5 minút a v posledných dňoch asi každé dve hodiny, včera spala 4 hodiny a papala možno 10 minút, pričom priberá ukážkovo.)

Ak začne papať hneď na začiatku, môže byť naopak taká hladná či rozrušená, že si nevládze prsník v pokoji zobrať. Kľudne ju nechaj v polohe na dojčenie, na bradavku vytlač trošku mliečka - nech ho zavonia. Trošku sa jej prihováraj, pohladkaj a po chvíľke skús dať prsník znovu. Nie je dobré, hneď ako sa bábo začne hnevať spanikáriť, toto je bežné, že vyhladnuté bábo je až príliš nedočkavé, ideálne je dávať prsník skôr než sa takto vytočí - napr. po zobudení neprebaliť,ale expresne rýchlo dať na prsník. Podstatné je kojiť vtedy, kedy chce, nedodržiavať a nepredlžovať intervaly.

skús - ak sa bude stále hnevať, budeme hľadať ďalšie spôsoby a príčiny

holly1
9. pro 2008

annag - zkusila jsem odpoledne 2x zvážit, nechci to dělat, ale zajímalo mě, kolik toho vypije. Poprvé vypila asi 80 za cca 7 min., tak to jsem ji nechala. Podruhé ale jen 30 asi za tři minuty, a to se mi zdálo opravdu hodně málo, takže jsem odstříkala (rekordních 180ml) a 80 jí dala - vypila je - kdyby neměla hlad, tak by přece nepila? Já mám fakt strach, aby nezačala špatně přibírat - je pořád dost malá. Má 5 týdnů a 2 dny a zatím jen kolem 3,80 kg. Máme za sebou velké problémy s kojením už na začátku. Jinak nenechávám ji vyhladovět, dlouho jsem ji musela na kojení budit, byla hodně spavá, takže jsem ráda, když si sama řekne, i když někdy se mi to špatně poznává.

Teď mám za sebou jeden z nejhorších zážitků- zkusila jsem jinou polohu - fotbalistu. Pila asi 6 min. úplně v klidu, takže jsem si myslela, že to zabralo. Pak to ale začalo, a musím říct, že asi jeden z nejhorších záchvatů. Plakala hodně i poté, co jsem ji už jen držela, mám úplně podrápaný hrudník. Zkusila jsem pak i znovu přiložit, i k druhému, ale bylo to zbytečné. Plakala celkem dlouho i po odkojení, uklidnila se mi až před chvilkou v lehátku. Brečím taky. Fakt nevím, co dělat. Pokaždé to má trochu jiný průběh, nedá se tam moc vysledovat nějaký "vzorec chování". Jinak jsi moc hodná, že se mi snažíš pomoct - máš taky bojkot za sebou?

annag
9. pro 2008

holly, večer dačo napíšem, ak máš čas, skús pozrieť tému Hnevanie sa pri kojení

annag
9. pro 2008

holly, máš veľa mliečka, čo je výborné, na druhej strane, zrejme jej tečie veľmi prudko, nepapá hltavo?, stíha pregĺgať mliečko pri kojení?

ak áno, skús si časť mliečka pred kojením odsať tak, aby tieklo pomalšie a nedráždilo ju. Určite jej nedávaj fľašu ani nedokrmuj, to je veľmi zlé riešenie. Ak si po 3 minútach pustí vypije len 320 ml, mala by sa dožadovať prsníka skôr než o 3 hodiny. Môžeš zmeniť polohu - skús vertikálnu po sediačky, aby jej tieklo mliečko pomalšie. Vyskúšaj, čo to urobí.

opakujem sa asi - treba vylúčiť ochorenie bábetka, nemá soplík? nebolia ju ušká, hrdielko, bruško?

holly1
9. pro 2008

Annag, to byla výjimka, před chvílí jsem odsála, jen asi 90 ml, takže myslím, že tak moc jí to zase neteče. Máme opravdu hodně náročný večer, během 2,5 hodiny 4x plakala, vůbec se mi ale nepodařilo jí dát - ani trošku, takže dostala zase flaštičku. Bylo to šílené, brečela pořád, prs odmítla úplně, ani do té flašky se jí moc nechtělo. Já ji nedokážu nechat hladovou a uřvanou, je to šílené, opravdu brečím už i já. Jinak k těm bolestem - já netuším, jestli ji něco nebolí, popravdě ani nevím, jak bych to mohla poznat? Ale nepláče kromě těch problémů při jídle, takže doufám, že ji nic nebolí. NOsík čistím, ale rýmu nemá. Jsem hotová, zdá se mi, že se to spíš zhoršu¨je.

annag
9. pro 2008

holly, upokoj sa, malá od hladu neumrie 😉 , uvedom si - nechcela ani fľašku.

bábetko cíti Tvoj stres, všetko na ňu prenášaš, ona si môže aj strašne poplakať, doslova porevať, hovoriť nevie, ani ukazovať palčekom čo má za problém. Ak budeš nad ňou plakať, tak sa neupokojí, nedokáže sa napapať. Bábetko sa v strese dobre nikdy nenapá. Ak je vynerváčené, nesmieš ju nútiť papať, musíš ju ukľudniť,ponosiť, keď sa upokojí, zaspí - aj hladná. Oddýchne si trošku, prebudí sa možno o polhodinku a v kľude sa napapá. Ak máš doma manžela, mamu - nech malú nosia a ukľudnia oni, Ty si daj sprchu a keď si bude prsník pýtať, tak jej ho daj.

Ale veľmi Ťa prosím, nedávaj jej fľašu, situáciu iba zhoršuješ. Skús to nechať na malú, nepozeraj na hodinky, že už musí jesť. Možno len potrebuje jesť o pol hodinu neskôr. Rob to tak - vezme si prsník, bude papať, nevezme, nechaj ju, po nejakom čase to skús znovu.

ešte mi napíš - hnevá sa na prsníku v priebehu celého dňa i noci? Ako často kaká?

sharon2
9. pro 2008

holly...hlavně klid. Pokud začneš být dopředu před každým kojením nervozní, malá to vycítí a může se to zhoršovat.
Jinak jednou si může vytáhnout 60ml, jednou 120ml.
Mě takhle u kojení plakávala první dcerka. to ani nebyl pláč, ale řev. Zkoušela jsi malou na kojení zavinout? Nám to pomohlo. Některá miminka se takhle zklidní.
Flašku bych jí taky nedávala. Pokud nechce jíst po 3 hodinách, tak jí dej až po 4. Druhá dcerka od 2 týdnů vydrží mezi kojeními i 6hodin.
Bolení - propíná se, kroutí, přitahuje nožičky k tělu? Zlepší se to když ji chytneš do klubíčka?

A je pravda, že i takhle malé miminko může být najezené za 5 minutek.A myslím si, že váha 3,8kg je v 5 týdnech dostačující 🙂 /nevím tedy, jakou jste měli porodní váhu /. U miminek je důležité, že přibírají aspoň trošičku. Vůbec to nemusí být tabulkově 😉 první 3 měsíce může přibírat malinko a pak naopak se to zrychlí.

Mě třeba malá hodně zvrací...říkala jsem to dr a ta mi řekla, že pokud prospívá, tak to nic neznamená. Že může trvat i půl roku, než se to upraví. A je fakt, že Juli vypadá dobře a spokojeně 🙂 /v 6 týdnech měla 3,95kg

holly1
9. pro 2008

holky, díky. Někdy si myslím, že ji bříško bolí, protože se kroutí, ale asi ne vždy. S tou flaškou - já jsem ji dokrmovala na radu jedné porodní asistentky i pediatra první tři týdny - spinkala u toho a pila hodně málo, takže jsem po každém kojení ještě 15 min. odstříkávala, při každém kojení ji vážila a podle toho dokrmovala. Proč by se to teď flaškou mělo zhoršit? Na flašku byla tedy celkem zvyklá a přitom se hezky naučila jíst i z prsu - akorát že jí to moc dlouho nevydrželo. Já jsem aspoň klidnější, i když pokud pije aspoň těch 7 min., tak to nedělám. No je fakt, že mám nervy na pochodu, ale to je takový srdcervoucí řev, že by to zamávalo snad s každým. Zatím přibírá dobře, při porodu měla 2,93, i když na začátku skoro 30 deka zhubla.

holly1
9. pro 2008

ještě - dříve měla pokakanou plenu při každém přebalování, tj. tak 8-10 denně, teď už ne pokaždé, ale tak 6x-7x asi ano.

annag
9. pro 2008

No holly, a vieš, že práve tá fľaška môže byť pravou príčinou? Ono sa to nezdá, ale bábo fľašu začne skôr či neskôr preferovať. Lebo sanie je veľká drina, námaha. A z fľašky bábetku mliečko tečie, unaví sa oveľa menej. A o pár týždňov bábo začne takto bojotovať prsník. To sa môže stať zo dňa na deň. A keď začne bojkotovať prsník zakaždým, tak budeš chvíľu odsávať, no bez stimulácie bábetka sa laktácia bude znižovať a postupne dôjde k odstaveniu. Nemusí, niektoré maminy dokážu odsávať veľmi dlho, ale je to fakt veľmi náročné a únavné. No väčšina mamičiek odsávanie vzdá. Tak ako sa Ti teraz tvorí mliečko že ani nevieš ako, tak sa to o týždeň - dva zmení - zvyčajne po 6 týždňoch dochádza k zlomu - hormóny z pôrodu sa ukľudnia. A potom už pôjde odsávanie oveľa ťažšie. Pri odsávaní sa zle stimuluje dvorec a bradavka, čo je dôležitá podmienka pre tvorbu mliečka.

Preto si teraz musíš rozmyslieť, čo vlastne chceš. Či chceš kojiť úplne a v pohode ešte dlho, alebo nie. Tento bojkot vyhráš len ak malej už nikdy fľašu nedáš. Ak dokrmovať , tak len lyžičkou či striekačkou, no to treba len vo výnimočných situáciách, u Vás už nie. Pokiaľ necháš kojenie na malú - ak už je dostatočne silná, nie je spavá (to teda nie je, keď toľko plače) a situácia sa napraví o niekoľko dní. Len malá musí zabudnúť, že fľaša existuje. Ona Ti teraz bojoktuje preto, lebo chce fľašu. Večer ju nechcela len preto, že už bola extrémne podráždená.

Každé bábetko občas bruško bolí, je to normálne a prirodzené, všetko ešte dozrieva, aj tráviaci trakt. Ale keďže takto pekne kaká, tak to znamená, že kolikou netrpí - odchádza jej stolica ja plyny.

holly1
10. pro 2008

Annag, nechci se s tebou přít, ale ten bojkot začal asi po 1O dnech, kdy jsem ji už vůbec nedokrmovala, protože začala dělat 100 ml, takže už nebylo třeba. Dokrmovala jsem flaškou na začátku, když byla spavá a málo pila - ale to bylo na radu porodní as. i mé pediatričky. Obě řekly, že aventem můžu. Pak se to srovnalo, takže už žádná flaška a v té době začal bojkot. Já se budu snažit ji teda už opravdu nedat - chci kojit, to odstříkávání a dokrmování mě stejně ničí. Opravdu se budu snažit ji už nedat. Mám teď za sebou tři úspěšná kojení - o půlnoci, pak ve 4 a teď v 8, nejhorší to bylo v noci, ale pokaždé pila kolem 20 min. - o půlnoci a teď ráno plakala kupodivu až když dopila, během kojení vůbec ne takže dostala ještě chvíli druhé prso. Ve 4 se se mnou trochu prala i v průběhu, ale vydržela nakonec pít taky celkem dost. Tak doufám, že se to bude lepšit.

annag
10. pro 2008

holly, ťažko sa mi hľadajú príčiny, lebo zakaždým dostanem nejakú novú informáciu, ktorá môže situáciu meniť 😀. Vieš, tých príčin môže byť veľmi veľa a niekedy sa na žiadnu ani nepríde, ak si 10 dní už nedávala fľašu , tak to je výborné. No, uvidíme, ak to bude ďalej pokračovať. Vieš, sveľa sme o tom písali v téme Hnevanie sa pri kojení a nestíham sa plne rozpisovať, skús si ju, ak budeš mať trošku času prezrieť

https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...

ak toto nie sú príčiny, tak jej môže tiecť mliečko ako som spomínala - prudko, ale aj pomaly, všetko ju môže hnevať. Super, že sa držíš a nedáš zlomiť fľašou, ona si určite vezme, keď bude chcieť. Robíš to vynikajúco - dávaš jej kedy chce a koľko chce - to je najlepšie, čo môžeš teraz pre ňu a pre vyriešenie problému urobiť. Kojené bábetko vôbec nemusí piť stále rovnaké množstvo a v rovnakých intervaloch ani počas dňa. Napr. raz pije od smädu 3 minúty, potom 10 od hladu, od veľkého hladu z obidvoch 20 minút. Ak mu v tom nebránime, problémy nevzniknú. A hlavne sa nesmie mamička príliš s kojením zaoberať, kojenie je prirodzená vec, čím viac nad ním uvažujeme, tým horšie. A v neposlednom rade bábetko môže byť nervózne pre úplne iné príčiny ako je prsník - predovšetkým nervozita, ochorenie. Ale ešte si, keďže nevieme príčinu, pár dní odsávaj mliečko po kojení, aby si si udržala vysokú laktáciu, ak by malá menej sama papala.

ešte sa spýtam - negrcká ?, nepočuješ, ako sa jej v brušku "prelieva" tekutina? máva štikútku?

holly1
10. pro 2008

Annag, tak asi jsem se radovala předčasně, teď zase plakala, i když sála téměř 10 min, ale kolik vypila, netuším. Mám odsávat po každém kojení, i když se podaří těch 20 min.? Tu diskuzi po částech pročítám. Jinak nevím, co je to "negrcká", v bříšku nic neslyším, ale škytavku mívá často - od začátku, dřív ještě víc než teď, už v bříšku ji často mívala - co to může znamenat? Ještě mě napadlo - vzteká se jen u mých prsou nebo by jí vadila i jiná?

annag
10. pro 2008

holly - negrcká - neblinká - nevracia (ja len či nemá náhodou reflux)

áno, odsávaj ale len toľko, koľko Ti pôjde ľahko a len krátko tak, aby si odsala to mliečko, čo tam zostalo(. Prsník sa nikdy nedá celkom vyprázdniť, lebo mliečko sa tvorí stále, aj počas odsávania, preto len to nahromadené treba vyprázdniť)

- a druhý prsník už nechcela?

holly1
10. pro 2008

annag, zkoušela jsem jí dát i druhý, ale byl to boj, pořád ho chytala a zase pouštěla. No ano, někdy si ublinkne, jen trošku, dřív to bylo mnohem horší, teď to není vždycky, i když párkrát denně se to stane. A co to škytání?

martija
10. pro 2008

ahoj Anicka,tak sa po dlhsom case hlasim,neviem,ci si este spominas,maly sme problemy s priberanim,teda podla lekarov,(keby ho nevazili,nevedeli by sme,ze ma nejaky problem)ale nakoniec sme to s plnym kojenim dotiahli az doteraz,este stale nedokrmujem,tak sme tie krizy prekonali,aj vdaka tvojej podpore.

Chcem sa este spytat na ten spustaci reflex,par krat v noci som si vsimla,ze ked som v polospanku,reflex jednoducho nepride,musim sa prebrat uple a az po dlhsom case pride,niekedy vobec,nastastie sa drobec uspi tym sanim,takze neplace,ale je mi to cudne,cez den sa to nikdy nestalo,reflex pride hned, a ani pri prvom synovi som si to nevsimla,co to moze znamenat???a vraj vnoci byva hladina oxitocinu najvyssia,tak u nas urcite nie.....

annag
10. pro 2008

holly, jasné, keď ho nechcela, nenúť ju

ak blinkala a stále sa to stáva, môže mať skrytý - tichý reflux. Neboj sa, nie je to nič zlé, má to viac menej každé bábetko v takejto miernej podobe. Ide o to, že časť mliečka sa bábetku vracia zo žalúdka späť aj so žalúdočnou kyselinou, ktorá bábo dráždi. Bábetko nemusí vracať celkom, mliečko sa môže vracať len do pažeráka, čiže to ani voľným okom nevidíš. Keďže malá pri kojení plače, hnevá sa, prehltne aj veľa vzduchu, čo môže viesť k štikútke a aj k blinkaniu.
Skús malú kojiť tak, aby mala hlávku vyššie než celé telo, po nakojení ju daj rovno do sedačky, nos ju na rukách vo zvýšenej polohe a aj spinkať ju daj vo zvýšenej polohe - 30 stupňov. Resp. vyskúšaj akúkoľvek vertikálnu polohu.


martija - to som veľmi rada, že si sa nedala zlomiť, Vy ste krízy nemali, len Ťa lekári psychicky deptali 🙂

myslím, že najskôr malý v noci nedostatočne stimuluje bradavku, zrejme málo stláča a to preto, že sa nezobudil pre hlad. Pretože v polospánku si oxytocín spúšťa hlavne malý svojim saním. Ak sa preberieš, tak si sama navodíš podmieneným reflexom jeho spustenie a mliečko ide - samozrejme, malý ho reflexne začne prehĺtať, to ho trošku preberie a začne piť aj sám. Takže si ozaj myslím, že je to hlavne preto, že malý sa neprisáva od hladu, len preto, že si chce pocuckať - ste v správnom období, kedy sa deti začnú takto budiť.

martija
10. pro 2008

no dakujem ani,vy uz ste tiez riadne velki,boze ako to ubehlo,ze mesiac uz ma,este prednedavnom si pisala,ako dobre sa citis s bruskom a sup,malinka uz ma mesiac.....

no ano,je to pravda,nas deptali lekari a ja som deptala maleho a bol z toho nakoniec bojkot.....

bud.tyzden sa chystame letiet a maly si vonku este prsnik nezobral,ani po dlhsom case,tak mam obavy,uz som si vyhliadla hotove UM,inak neviem,co mam robit,nemas nejaky napad...?

holly1
10. pro 2008

annag - k tomu refluxu - mohla by to být příčina bojkotu? Jedna mamina tady píše, že ji může pálit žáha a dá se to řešit nutritonem? Myslíš, že bychom to měly zkusit?

holly1
10. pro 2008

annag - taky jsem se dočetla, že je lepší kojit v polospánku miminka - nemám to taky zkusit? Já teď na ni vždycky čekám, ale jsme na tom pořád dost špatně.

lucinka7988
10. pro 2008

Ahojky, malej mi už 3. den taky bojkotuje 😢 😢 .
Doposud bylo vše Ok až na ty růstové spurty ve 3. a 6. týdnu 😖 A teď ten bojkot... Začalo to večer, kdy jsem malého přiložila k prsu, on si dvakrát lokl mlíčka, pak se pustil a začal řvát. Tak jsem chvilku počkala a zase to zkusila - a ten samý výsledek + hysterický pláč 😠 Prostě i přestože mlíčko hezky teklo, tak malej prostě nechtěl pít. Našla jsem si nějaké články o bojkotu a zkusila různé polohy při kojení - bez výsledku.
Zabírá opravdu jen to kojení v polospánku - což je docela záhul, protože Matyáš má přes den docela křehké spaní, takže musím být potichoučku, musí být přítmí a pak mu nenápadně strčím prso do pusiny a trošku ho polechtám, on se maličko vzbudí a pak pije hezky. Zbytek vždy odstříkám do zásoby. Nejhorší je to pro mě po půlnoci, kdy se musím vzbudit dřív než on, vzít si ho do postele a zkoušet ho nakojit - usínáme u toho oba dva. Hrůůůza. Ale jinak by si prostě nic nevzal....Jakmile se probudí a zjistí že má prso v puse, tak spustí řev.

Dneska jsem ho akorát dokrmila MM přes malíček ze stříkačky - to jí i v bdělém stavu...Terorista náš malej!!! 😎
No snad to nebude dlouho trvat - za dva týdny by mě asi už odvezli do ústavu - už teď mám hlavu jak pátrací balón 😅 😅
Porod byl proti tomuhle brnkačka 😀

martija
10. pro 2008

lucinka,tak to som uz pocula mnoho krat,ze kojenie je druhy porod,pripadne este o cosi horsie.... 😖
my sme mali to iste- od dvoch mesiacoch odmietal prso a pil iba ked sa prebudil zo spanku,taky rozospaly,cely den som nic ine nerobila iba striehla...bolo to strasne,nam to zacalo po ockovani,neviem,ci to malo s tym suvis,v piatok ideme znova,tak dufam,ze sa nam ten kolotoc znova nezacne....treba vydrzat,ja som to mala tiez strasne a dost dlho,ale dobojovali sme to az do teraz........

mery.luu
10. pro 2008

Ahojky,

asi zrovna taky procházíme bojkotem ☹ A to máme kojení doslova vybojované. Od 4. týdne jsem musela začít dokrmovat, protože malý šel rapidně s váhou dolů. Nevzdávala jsem se a pila kojo čaje, meltu, jedla ricinus a pravidelně odstříkávala. Částečný výsledek se dostavil po třetím měsíci, kdy jsem dávala Nutrilon jen 1-2x denně. No a úderem 4. měsíce jsme začali kojit PLNĚ!! Nemohla jsem tomu uvěřit, byla jsem z toho v sedmém nebi!! Sice začal odmítat levé prso, vůbec se k němu ani nepřisaje, ale hlavně že jsme kojili 🙂

Jenže už 3 dny se u nás skoro nejí 😠 Krásně papá jen v noci , přes den je to boj ☹ Nepřisaje se v žádné poloze, pořád se odtahuje a prohýbá. Dnes jsem ráno nakojila v 8:30 a pak se mi ho podařilo nakojit až ve 14 hod, do té doby nejdl!!! Už jsem myslela že mu dám Nutroš, ale nakonec se povedlo.....

Ach jo , jak dlouho to bude trvat??? Mám strach, abych nepřišla o mlíko....

annag
10. pro 2008

martija, môžeš skúsiť to UM, otázne však je, či ho bude chcieť a ako naň zareaguje - stres z cesty. Nedá sa Ti ani po troške dačo odsať a nazbierať? Ak nie, tak radšej ešte vopred vyskúšaj to UM, ako bude reagovať, či mu bude chutiť a ako ho bude tráviť

annag
10. pro 2008

holly - ten reflux - áno záhu spôsobuje práve žalúdočná kyselina, ktorá vyjde spolu s mliečkom a tá ju dráždi, najskôr vyskúšaj to polohovanie ako som písala, či zaznamenáš nejaké zlepšenie, nutriton potom môžeš skúsiť, niektoré deti však majú po ňom napr. zápchu. Dôležité je, aby nepapala s hnevom a plačom, preto by to papanie v polospánku mohlo pomôcť - to som Ti už písala, treba kojiť skôr, než bábo začne plakať, hneď ako ju uvidíš, že sa začína preberať tak jej daj prsník

annag
10. pro 2008

lucinka, skontroluj mu pusinku, nemá v nej nejaký zápal, alebo biely povlak? Nebolia ho ušká? Nemá nádchu?

annag
10. pro 2008

mery.luu - to isté ajo pre lucinku - skontroluj pusu, ušká, skús v prvom rade posúdiť, či nie je chorý a ak takto štrajkuje, začni znovu aj odsávať

lucinka7988
10. pro 2008

Ahojky annag, pusinku jsem teď kontrolovala při tom řevu - viděla jsem mu skoro až do žaludku 😀 😀 Takže v pusince nic nemá, rýmu taky ne a ty ouška jsou myslím taky v poho- žádný hnis a když nekojíme tak moc nebrečí - možná spíš občas to bříško ho hodně zabolí - občas to v něm docela škrundá - právě při kojení (jako by se přelévala voda 😖 ) Může to být tím? Že zjistil že když pije, tak ho bolí více bříško? 😖

Martija: jak dlouho jste tohle měli? 😨 😨 😨 😢

lucinka7988
10. pro 2008

Jo a annang, mohlo by to souviset se stolicí? - malej je plnně kojen ale poslední dobou se mi zdá, že má řidší stoličku - vsákne se do plenky a je to jen taková žlutá louže. Občas má ty svý míchaný vajíčka...na střídačku. A sem tam najdu maličké kousíčky hlenu ( po dlouhém zkoumání 😖 ) Jinak barva je žlutá - někdy žlutooranžová... Kaká tak 3x denně. Neměla bych zajít radši k doktorce? 😨