Čím nejvíce ovlivním výživové hodnoty mateřského mléka?

Zdravím,
čím nejvíce ovlivním výživové hodnoty mléka? ( např. jaké maso, zelenina..).
Je možné, že mám dostatek mléka, ale dcera nepřibírá (ale ani neztrácí váhu) díky tomu, že jím špatně a mám tudíž mléko málo výživné nebo je to nesmysl?
Děkuji za všechny rady a odpovědi!
mircisek
10. dub 2014
Ahoj, zdravá strava je samozřejmě důležitá, ale myslím, že takhle to úplně nefunguje. Ona si to vezme z Tebe.
A jak je miminko staré? @katyqx - to je tady taková chodící encyklopedie, třeba poradí. 😃
lv
10. dub 2014
Malo výživné, hladové mléko neexistuje..nepribirani muže mit víc pricin - děti rostou skokově, jeden týden ne, další ano, ale třeba vice do délky, než na váze, muže mít růstový spurt, kojis často v noci..každopádně nevidím o jak velké dítě jde, aby se dalo lip poradit..obecne musíš jist kvalitní, energeticky bohatou stravu, dobře tuky..
katyxq
10. dub 2014
s tím jídlem je to tak trochu nesmysl - dítě ukojí i podvyživená Afričanka (ale samozřejmě tvoje strava mlíčko ovlivňuje, chce to dostatek bílkovin, vhodných tuků, zeleniny - viz třeba www.margit.cz/zdravy-talir 😉). Ono spíš bych problém hledala jinde - nechala si zkontrolovat techniku kojení, zda dítě saje efektivně, zda neděláš (třeba nevědomky) věci, které kojení narušují (viz třeba text a videa na www.modrykonik.cz/jak-kojit 🙂) a pak je potřeba brát v úvahu zdravotní stav dítěte (nemoci, metabolické poruchy, potr. alergie - ekzém, koliky, průjmy, zácpa, časté nemoci horních cest dýchacích).
Jinak tě srdečně zvu do skupiny http://www.modrykonik.cz/group/2356/detail/ - máme tam i laktační poradkyně.
katyxq
10. dub 2014
a taky je potřeba brát v úvahu věk dítěte a předchozí přibírání (percentilově grafy) - www.modrykonik.cz/kojeni (dole kapitola Specifika přibírání plně kojených dětí)

Začni psát odpověď...

Odešli