Co dělat, když 4měsíční kojenec neměl stolici 14 dní?

jakssi
6. říj 2014

Ahoj maminky, mohu se zeptat mám syna za 13 dní mu jsou 4 měsíce a už 14 dní neměl stolici. Bříško tvrdé nemá a prdíky tak ty ho taky netrápí nemá žádný známky bolesti, směje se 🙂 ale už to znervózňuje mě 🙂) Kapičky používáme Espumisan a teď jsem ještě vyzkoušela Sab simplex. Masírujeme, cvičíme a rektální rourku taky používáme. Tak snad už co nejdřív se nám to povede 🙂

marecekavendulka
6. říj 2014

snad jo a to pak bude masakr 😀

formelina
6. říj 2014

Já jsme dcerce dávala převařenou vodu nebo fenyklový čají a po dostatku tekutin to šlo raz dva :D ,ale to bude nálož 😎 ...
Tak snad se brzy zadaří 🙂

saminomimino
6. říj 2014

Je to zcela běžné,pokud kojíte i 3 týdny bez stolice je normální,a nálož to pak být ani nemusí,mateřské mléko dítě spotřebuje téměř celé,proto není stolice mnohdy i několik dní až týdnů,všechny mé děti to tak měly,je to běžný jev,můj 5 měsíční syn kaká jednou za 10-14 dní rekord má 20 dní,důležité je aby odcházely plyn a dítko nemělo tvrdé bříško.... 😉

dorinek
6. říj 2014

Jestli je plně kojený a nemá žádné známky bolestí, je spokojený...tak nedělejte nic. Mě syn kadil jednou za 20 dní a naprosto nic mu nebylo, dcera jednou za 14 - 20 dní a taky v pohodě. Prostě to všechno strávili. Akorát jsem si to musela psát do kalendáře, abych měla přehled 😀 Ty prodlevy byly fakt dlouhý a já byla taky na nervy 😅
Některý doktoři radí podráždit konečník rourkou, jiní to zase odmítají, že je to blbost, že se z toho stane návyk....já osobně bych to nedělala, pokud je dítě v pohodě, bříško měkké, nemá žádné problémy...

radushka1
7. říj 2014

Já si teda myslím, že to už je dlouho... Malá měla problém s kakáním do 3. měsíce. Prostě kroutila se bolestí, byla zaprdíkovaná a vykakat se nemohla. Zkoušeli jsme cokoli od cvičení přes infacol, espumisan, od 2,5 měsíce jsem jí začala dávat probiotika Bio Gaia, do té doby jsem jí pomáhala kakat rourkou, jen podráždila a v tom začala sama tlačit... zakaděné, zaprděné bylo všechno. Ve 3 měsících začala kakat sama bez problémů. Od té doby pomoc nebyla třeba... tak jen za mě - co se týče názoru k návyku. Sousedka s dcerkami měla to samé, klučina problém neměl.

hojda
7. říj 2014

Dej si švestkovou přesnídávku a přes mlíčko, to pak dítě prožene. Ale u kojeného to opravdu není problém, že nekaká tak dlouho. Spíš jen pro tvůj klid, bych si dala tu přesnídávku.

elikup
7. říj 2014

Pokud kojíš, nemusí mít stolici i měsíc. Náš syn neměl stolici i 10 dní. Nic mu nebylo. Krásně strávil vše, co dostal a nic nenechal 🙂 Taky rostl jako blázen 🙂
A ano, taky jsem si zapisovala do kalendáře, kdy to bylo. No, píšu to dodnes 😀 i když je to vlastně denně. (syn má 7 m, s příkrmy a pořád kojim)

emin
9. říj 2014

LP to je zcela normální, pokud odchází prdíky a dítě nemá potíže, je I 14 dní bez stolice ok. Znám rekordmana 3 týdny bez. Stolice I větry pak velmi jakoby hnilobně smrdí, tak se nelekněte. Hlavně - žádné švestky, projímadla, rourky, ale I Espumisany či Infacoly apod, rourka svěrač jen dráždí a dítě pak naopak nechce tlačit. cokoli jiného - voda, švestková šťáva a další "rady" jsou v trávicím traktu kojeného dítěte take navíc. Vy sama zkuste nějaká probiotika. A samozřejmě, pokud by se objevily jakékoli potíže (křeče, kolika, ale i apatie a spavost apod), tak do nemocnice. Jinak opět opakuji, že je to normální, ačkoli pro nás maminky je to samozřejmě stres.

maudn
9. říj 2014

dulezite je jestli nema nafoukle bricho, jestli se snazi tlacit a nejde mu to, jestli je v pohode, bez teplot bez bolesti, nezneklidnovala byc se, (matka ditete s onemocnenim strev)