Dá se odnaučit noční buzení na jídlo (mlíko)?

lindapp88
24. črc 2017

Zdravím, maminky. Máte někdo nějaký tip, jak odnaučit noční buzení na mlíko? Je to vůbec možné? 🙂 Malému bude za dva týdny rok. V noci se budí jen jednou, není to nic hrozného, vím, ale mám takový pocit, že se to stalo i zvykem, že se v noci vzbudí a dostane mlíko. K večeři (kolem 18:30-19h) má masozeleninový příkrm a těsně před spaním (20:45-21h) má kaši v lahvičce. Vypije 200ml. V noci, když se vzbudí, vypije 180ml mlíka. Věšinou spí do 8h. Někdo nějaký tip Nebo zkušenost? Děkuji 🙂

andelka
24. črc 2017

No prostě jsem nedala. Nabídla jsem vodu. Od té doby si buď trochu cucnul,nebo spíš ne a spal celou noc. Do roka se budil 4-5x, od roku 2x a od odstavení od nočního kojení ani jednou většinou. Kojila jsem pak už jen ráno a večer.

michaela_2
24. črc 2017

@lindapp88 Pokud je řeč o UM, jak správně chápu, tak to bych už v noci opravdu odbourala a dala napít té vody, jak píše maminka přede mnou.
Masozeleninový příkrm a 200ml kaše z UM, je podle mě pro ročního prcka bohatá večeře a měla by mu stačit, další UM bych v noci už nedávala 🙂.
Možná se začne budit ráno dříve, než v 8h, že bude mít hlad už třeba okolo 6, uvidíte.....ale určitě bych to tak udělala.

lansi83
24. črc 2017

Ahojky, do roka dávat v noci mléko se mi zdá v pohodě. I přes to, že se v příručkách píše, že 6 měsíční dítě noční krmení nepotřebuje. Můj syn 27 měs. pil mléko( Nutrilon) v noci ještě do nedávna. Pak chvíli spal celou noc a teď když jsou ty vedra, tak se taky ještě někdy vzbudí na mléko (1x). Pokud mléko chce, tak bych mu ho určitě dala a k tomu klidně čaj nebo vodu. V mléku(MM i UM) je spousta důležitých látek, které dítě potřebuje. Lepší než holá voda. Nechala bych to na dítěti. Kdyby ho nepotřeboval, tak by ho už v noci nechtěl. To je můj názor. Hezký den. Pa

dokument
24. črc 2017

@lindapp88 ja jsem teda do roka a pul kojila jednou v noci a prislo mi to uplne normalni. Opravdu pil, potreboval. Pak az jsem odstavila uplne, tak samozrejme nic nepil a nepije. Ani vodu.

smikri
24. črc 2017

Stejný problém jsem řešila,když měl syn rok a půl.Nevěděla jsem jak na to,zeptala jsem se na názor doktorky a bylo mi sděleno,že pokud dam synovi poctivou večeři,že noční mléko nepotřebuje a že jde pouze o zvyk.Maximálně,že se ráno vzbudí dříve.Takže na radu doktorky jsem noční mléko odbourala,nějakou dobu (asi tyden) jsem dávala napít vody a asi po týdnu si syn na noční "hlad" a mléko ani nevzpoměl😉

zarecna
24. črc 2017

No, moj syn do 18 mesiacov vstaval na mlieko okolo 5tej rano, nevadilo mi to, kedze ked som nedala vstaval uz o 6tej, ked som dala spal do 8smej a ja som lenivy rodic a chcela som spat...jedneho dna proste prespal noc a mlieko uz nepytal..prislo to samo, ako vela veci. Ak vas to nejak brutalne neobtazuje nechapem preco to lamat cez koleno.

lindapp88
autor
24. črc 2017

Mně přijde, že když vypije 180ml v tu noc, že by mu voda jako "šidítko" nestačilo..ale zkusim. Jak jsem říkala, není to nic hrozného, jen mi přijde, že je to spíš zvyk. Malý se sám odstavil od kojení. Bylo mu téměř 9měsíců. UM dávám jne v tu noc a hned po probúzení ráno, občas vystřídám za něco jiného. A když ten čaj, tak asi teplý,že? aby to bylo jako to mlíko..

denisa060491
24. črc 2017

Nas maly se tak budil do osmeho mesice.pak jsem zacala zkouset davat mu jen cajik.nekdy mu stacilo cucnout caje a nekdy ne,ale ro se samozrejme ozval,ze je to ten jeho hlad a ne jen zizen.od devateho mesice uz mu staci,kdyz se nahodou vzbudi behem noci jen caj.nejprve jsem ho davala teply,studeny ho moc nechtel a ted mu to nevadi,ze neni teply.jsli se vam to zda jako zvyk tak mu zkuste dat cajik nebo vodu.on si rekne sam jak to ma.nas maly si vypil 210.stacilo mu to pak i k veceri,nemusela jsem mu davat ani vydatnou veceri 🙂

bamishop
24. črc 2017

@lindapp88 odnaucuju kolem 10teho mesice, kdyz uz pres den hodne basti prikrmy, pak nabizim lahev s vodou a jine uteseni, pozor, vsechny tri deti nebyly nadse,e trvalo to cca 3 dny, pak uz si na vodu ale ani nevzpomnely a proste spaly celou noc

lindapp88
autor
26. črc 2017

Dneska jsem zkusila nabídnout vodu. Napil se,když zjistil,že je to voda a ne mlíko, začal histericky řvát, prolamovat se v zádech a nebyl k utěšení. Udělala jsem mlíko, vypil,lehnul a spal do 8h. Tak nevim..zkusím znova a s teplým čajem třeba.

dokument
26. črc 2017

@lindapp88 mne to prijde takove socialni inzenyrstvi. Jsem konzum, ale nakonec, po vlastni zkusenosti si myslim, ze ty prirodni typy, co rikaji, ze se ma nechat spouste veci prirozeny prubeh a cas, maji pravdu. Proc davat vodu, kdyz chces odbourat "zlozvyk"? V noci se neji ani nepije. Jestli nepotrebuje jist (mliko), urcite v noci nepotrebuje pit. To spis bych se bala, ze si na to zvykne a bude furt chtit v noci pit.

nebo jestli jde o to, aby se postupne odnaucil na mliko i pak na tu vodu, tak jsem pak rekla (byl ale o pul roku starsi...), ze mlicko uz doslo, ze uz neni. A nenabizela jako nahradu neco jinyho. Trochu zaknoural a spal dal. Ale driv to opravdu potreboval. Ne, ze od pul roku nepotrebuje.... potrebuje. Mozna nektery ne, ale muj potreboval.

blahova_andrea
26. črc 2017

mě pil syn ještě ve dvou letech v noci trošku mlíka, pak jsem ředila postupně na vodu. dceru jsem utnula ve dvou letech s kojením. protože ta se nespokojila se vstáváním jednou za noc. dcera pak brzy přestala v noci pít úplně. syn byl v noci ještě dlouho. přestal až kolem pěti let. upřímně já jsem dospělá a v noci prostě jdu na wc a napiju se 😅

bamishop
26. črc 2017

@dokument tak ono je leto, v lete byt v noci zizen muze, ono kdyz dite tu zizen mit nebude, tka s vodou bouchne, ale musi to byt voda, ne stava, ne caj, to by navykove jako mlicko byt mohlo

bamishop
26. črc 2017

@lindapp88 nemohl by s timhle pomoct tatinek, ze by ho v noci uspal on a treba nabidl tu vodu? Je to jenom napad, jestli na nej v tomhle ohledu zvykly neni, tak to fungovat nemusi...

jitavrtule
26. črc 2017

Nevidim duvod proc rocnimu diteti, ktere se v noci vzbudi a chce mleko, nabizet vodu. Vlastne nechapu, proc mu proste nedat to mliko? Vadi ti ze nespi celou noc nebo co je za problem? Jednou za noc se mi na mliko budi dvouleta a povazuju to za naprosto ok. Vodu nechce, to taky breci, chce mliko. Pije teda uz kravsky, v noci naleju ledovy z lednice do flasky a ono se ji odrazi na takovou primerene pokojovou teplotu. Spani celou noc a chozeni na nocnik jsou pro me dve aktivity, ktery neni potreba dite nijak ucit, az k tomu dojde v hlave samo, samo zacne.

hanih
26. črc 2017

S odnaučováním nočního mléka neporadím, dceři je 21 měsíců a stále se dvakrát za noc budí na mléko. Myslím, že je to normální. Ale pro @dokument bych dodala, že v noci se sice nejí, ale pití je něco jiného. Já se v noci taky někdy vzbudím, jen abych se napila vody, pak spím klidně dál. Ta žízeň prostě je, takže dítěti bych vodu v noci určitě neupírala. V žádném případě!

dokument
26. črc 2017

@hanih stejne jako pro mnoho lidi je normalni v noci jist...

hanih
26. črc 2017

@dokument Pravda. Ale asi to není úplně zdravé. I když, to mi říkali rodiče jako malé, možná už se od té doby zjistilo, že to tak není. Nevím.

denisa060491
26. črc 2017

@bamishop Nas maly vodu moc nechce ani ted v roce a jestli bude po mem bratrovi tak cistou vodu nevypije ani kdyz mu bude 20.navyk si nevybudoval.proste to chce pozkouset.ty deti blbe nejsou,kdyz potrebuji to svoje mlecko tak se ozvou 🙂

maretavan
26. črc 2017

Mám kamarádku, která kojila všechny své děti (4) velice ráda a docela dlouho (kolem dvou let), ale když i to poslední kojila přes noc začaly se mu kazit zuby. I zubař mi říkal, že bych v noci po čištění zubů už mléko dávat neměla... ale to jsem ještě nezkoušela můj syn (2roky) prostě v noci nebo k ránu přijde trochu si cucne a spí.

bamishop
27. črc 2017

@denisa060491 deti blbe nejsou, o to nic, spis jde o to, co je potreba, co je zlozvyk a co je mensi zlo. Kdyz se deti v noci budi, vetsinou automaticky dostane od mamy prso nebo flasku, ne proto ze to potrebuje. Co to znamena - ze se dite poradne nevyspi, kdyz se nalevaji, ze jejich zazivaci system a vylucovaci si v noci neodpocine a kdyz je to sladke, dost mozna se jim drive nebo pozdeji zkazi mlecne zuby a navic rano bude mit dite takovy ten bolestivy hlad, protoze nebude mit dostatek cukru v krvi. Kazdy si musi najit svuj balanc, kazda chceme pro sve dite to nejlepsi ale neni to jenom o pohodlnosti a o chytrosti ditete. Dostava dite v noci tu flasku pokazde, kdy ma zizen, nebo i kdyz by napriklad stacilo ho pritulit nebo vzit k sobe do postele? Ted je leto, syn opravdu obcas ma zizen, ale z 90procent kdyz se v noci probudi pit nepotrebuje, cili u nas to byl proste zlozvyk, ne chytra potreba ditete... Ale taky se da rict, ze sem byla leniva k diteti vstavat a citit se hrdinne, ze ty vstavas treba 10krat v noci a obe si budeme myslet, ze delame pro nase dite to nejlepsi a taky delame, jen oba pristupy maji sva pro a proti a my sme treba dost kontasktni na to, ze tohle nedelame na presmoc ditete, u nas se zadne rvaci seance nekonaji, jenom pouha duslednost, nic vic, nic min

denisa060491
27. črc 2017

@bamishop Ja jsem desetkrat za noc nestavala.maky mi od dvou mesicu sp celou nic max jednou se vzbudil na mleko.pak uz jen sem tam,ze bylo piznat kdy ma hlad nebo jen zizen.hlad tezko zaspi i dospely 😉 ja jsem taky pomerne kontaktni.uspavala jsem maleho normalne na posteli v zacatcich kolikrat vytuhla s nim a pak prendala do postylky a kdyz se nahodou behem noci vzbudil sup s nim zpatky zamnou 🙂 ted uz se maly nebudi ani zizni.jen co byla ta velka horka se mi jednou vzbudil.malinko.cucl zaje,protoze vodu opravdu moc nechce,ale uz to zkousim at mu to muzu stridat.jinak ten caj uz vic redim.driv mi nevypil ani naredeny caj.

bamishop
27. črc 2017

@denisa060491 vsak ja to pisu vseobecne, ale ten zlozvyk dat pri kazdem zavrteni ditku flasku nebo prso byva a pak se to tezko poznava, kdyz uz dite ji dost prikrmy, jestli je to zvyk, potreba blizkosti nebo fakt hlad nebo zizen. Me to treba vyslo u vsech trech deti kolem 10 mesice, ze uz v noci nepotrebovaly nic, zizen byla jen vyjimecne, hlad vubec. Ale moje deti rady jedly prikrmy, kdyby v 10 mesicich snedly par lzicek polevky a par lzicek ovoce, tak by to samozrejme bylo jine a asi by byl hlad i v noci dyl. Kdyz je v pokojicku teplo, tak se nekdy zizni budi vsechny bez ohledu na vek, ted co sme meli nahore 26 stupnu, mely vsechny u postele vodu, aby se mohly napit, jinak ale ta potreba proste neni, snad jeste kdyz jsou nemocne a v noci se poti, jinak vubec.

denisa060491
27. črc 2017

@bamishop Jee vy mate tri deti 🙂 nas maly taky kolem toho 10 mesice zacal papkat vsechno.jinak mate naprostou pravdu,ty zlozvyky se objevuji 🙂

zarecna
27. črc 2017

ten maly ma len rok????????? Och, netrap jeho ani seba a sprav mlieko,ved je to raz, ne 150x a fakt je malicky a sama pises, ze ta to neobtazuje, myslela, som ze sa bavime o ovela vacsom dietati. Nechapem, kde je problem.

normalnimatka
27. črc 2017

@bamishop tak to není ale buzení na mlíko žejo..

@lindapp88 tak ono je problém v tom vůbec tomu dítěti dávat UM. když se sám odstavil, mlíko by neexistovalo a kór ne v noci.
jinak byh to ale neřešila. co bych já dala za jedno buzení v noci...to opravdu neřeš. jako jo, je to jakoby zlozvyk, ale no a co? celkem neškodnej zlozvyk, z kterýho velmi pravděpodobně brzo vyroste..

bamishop
27. črc 2017

@normalnimatka samozrejme ze to bylo buzeni na mleko, vsak deti byly zvykle, probudim se, dostanu prso (tady autorka diskuse zas dava lahev). Jen u prvni sem nebyla dostatecne vnitrne odhodlana, kdyz sem to zkousela, plakala, sapala se po me, tak samozrejme mlicko dostala, tak pak chodil manzel a ten mohl nabizet leda vodu, poprve se dite napilo, po druhe nevrle mrsklo flasku pryc a potreti, kdyz uvidelo tatu s vodou, tak se jen otocilo a spalo dal a pak uz se kvuli tomuhle neprobouzelo, jo obcas bolely zoubky, obcas neco jineho, ale na prso se uz proste nebudila, stacilo pochovat, ukonejsit, kdyz neco bolelo, tak spala s nama. Kdyby fakt mela hlad nebo zizen, tak se probudi za chvili znovu a spusti dostatecny bengal na to aby me privolala, takze to byl fakt jen zvyk. U ni byly jeste problemy se spanim, takze tohle byl takovy maly zazrak, ze pak bez prsa spala 5 i 6 hodin v kuse, protoze pak se ani nebudila na curani, byla na to citliva... A dalsi dcera, syn, u tech to bylo jako pres kopirak, dceru sme to odnaucili v 10 mesicich, syna trosku pozdeji a slo to, neb to nebyl hlad, ale nedavala sem v nizkem veku vecer detem nic sladkeho, jenom veceri a po koupani , materske mleko. Kdyz sem dala kasi, tak se budily a to ze hodne, takze tu mely max k snidani

normalnimatka
27. črc 2017

@bamishop no právě.... já to myslela tak, že to dítě pak nemá hlad.... ale chce to mlíko ze zvyku

lindapp88
autor
29. črc 2017

Jak jsme psala..nijak zvlášť mě to neobtěžuje, jen si myslim, že je to zlozvyk, než hlad. Přes den papá hezky a celkem dost. Ale jak se tady psalo. Asi to nebudu řešit a možná to samo odezní. Je fakt, že teď poslední dvě noci se sice vzbudil, ale prodlužuje dobu. Jendou to bylo ve čtyři, druhou noc v půl šestý..třeba to za chvíli bude až do rána 😉 Každopádně děkuji za rady, nebo i názory

luckamarcu
29. črc 2017

No...s tou vodou...to me napadlo taky,kdyz se v noci vzbudi dat mu vodu...jenze napije se a zacne rvat zachvatovite,tak mu to mliko stejne musim dat,nebot by sem se uz nevyspala.A to ma vecer dost kase a mliko k tomu,takze hlad?nevim...ale ma 10m.a furt se budi na mlicko...ale je to pohoda oproti tomu co bylo predtim...az si to odboura tak si to odboura,odpirat mu to nebudu...