Noční buzení na mléko (UM) ve 2,5 letech?

lindapp88
18. led 2019

Zdravím,maminky.
Chtěla jsem se zeptat, zda máte někdo podobnou zkušenost jako já. Synovi je 2,5 roku a v noci se stále budí na mlíko,ale třeba 3x. Vypije tak třičtvrtě litru mlíka za noc. Nějaké typy, jak to odbourat? Nehledě na to, že si taky myslim, že už je to zvyk a hlad asi taky (je to totiž nejedlík) tak to asi dohání v noci. Ale taky, že v noci by měl organismus odpočívat, hlavně i trávicí soustava a když se naleje tolika mlíka, asi mu to nedělá dobře. Nebo nevim. Když zkusim dát čaj, hodí to po mně a začne šíleně brečet...ale asi holt budu muset obětovat pár nocí a zkusim mlíko nedat. nebo nevim, jak jinak odnaučit. Díky za rady a tipy 🙂

no_title
18. led 2019

Zkusila bych dát obyčejné mléko, UM by už v tom věku vůbec nemusel, mělo by se nahradit kravským nebo kozím. Třeba to pak nebude tak moc

barborka09
18. led 2019

@lindapp88 Napíšu jak to bylo u nás. Dcera nastoupila v jejich 2 letech a sedmi měsících do školky a já se vrátila do práce. Stále ještě v noci vyžadovala mlíko a nevěděli jsme jak na ní aby ho už nechtěla. Hlavně když jsem ráno vstávala do práce a ješt k tomu v noci tak 2x k malé s mlíkem, tak to byl celkem záhul. No a po 14 dnech chození do školky přišlo to co jsem tak trošku očekávala - klasika - rýma, kašel, zahlenění,... Takže po marném boji samoléčení jsme navštívili dětskou lékařku. Ta chtěla ať vysadíme všechny mléčné výrobky. Tak jsem se jí zeptala jak to s ní mám řešit když to mlíko prostě v noci chce. Nikdy jsem o tom neslyšela, ale vyzkoušela jsem. Bylo mi řečeno ať jí místo mlíka dám rýžový odvar. Prostě rozvařit rýži, rozmixovat, přecedit přes sítko a naředit tak, aby to proteklo flaškou. Strčila do pusy a vyplivla. Já ji vysvětlovala že je to pořád to samé mlíčko (barva byla samozřejmě stejná) a že ji to asi nechutná proto, že už je na pití mlíka v noci velká holka. Vzdubila se ještě další noc - zase trošku cucla a pak vyplivla no a od třetí noci se už nevzbudila. Takže několikaměsíční boj s odbouráním nočního pití mlíka jsme tímto způsobem odstranili za dvě noci. V životě jsem o nějakém rýžovém odvaru neslyšela, ale efekt u nás naprosto úžasný.

voskovkyapastelky
18. led 2019

U nás to bylo podobně, vstávali jsme několikrát za noc - zvyk plus se dojídal. Teď na konci prosince měl virózu se zvracením a v rámci diety jsme UM vysadili a dostával po troškách studený čaj. Prostě jsme mu řekli, že blinkal, že si bříško musí odpočinout a za chvilku dostane čaj. A šlo to. Do dvou dnů už večer nechtěl "mlíčko", ale "čajík". Pořád má láhev na uspání, je to trochu rituál, ale stačí mu třeba 50 ml (oproti původní plné flašce UM) a v noci se nebudí nebo max. jednou. Ještě mám v plánu mu postupně místo láhve nabízet hrnek. Ten rýžový vývar se mi zdá jako dobrá věc, škoda, že jsem o tom neslyšela dřív 🙂 Co se týče hladu, syn se taky trochu UM dojídal. On se celkově dojídá jogurtama, pribináčkama, tvaroháčkama apod. Tak jsem to přestala kupovat (resp koupím mu jeden lipánek za 3 dny) a jak najednou baští vánočku s marmeládou 🙂

lindapp88
autor
18. led 2019

@no_title dneska v noci jsem zkusila dát normální mléko a právě vypil 800ml za noc. Už jsem to zkoušela dřív, ale vyplivl a že "maka"-rozuměj mlíko. budu zkoušet s normálním mlékem dál. Ten rýžový odvar je super, to zkusim. DÍKY!! 🙂
@voskovkyapastelky syn taky nedávno měl viroru a ošklivej kašel,v noci se vzbudil že chce mlíko, dala jsem malinko, vypil to a vzápětí se poblinkal,dávil se tim kašlem. několikrát jsem mu říkala, že blinkal, že na bříško dáme radši čajík,aby zase neblinkal atd. nic. Prostě křičel maka maka. Je to malý lev, takže musí bejt po jeho,s čimž dost bojujeme. Nejdřív asi zkusim ten odvar, popřípadě pak to, že mlíko nedam a holt si pár nocí probrečí a já asi nevyspim, ale chci zkusit všechno. Děkuju! 🙂

voskovkyapastelky
18. led 2019

@lindapp88 taky jsme se na to chystali - prostě nedat a vydržet. Držím palce, ať to dobře zvládnete 🙂

no_title
18. led 2019

Ještě mě napadá, že by možná pomohlo pořešit jídlo přes den. Syn moc jedlík nebyl, ale vyšešili jsme to díky pár bezva radám a to, že jíme vždycky společně - večeře, snídaně i svačiny. Všichni máme totéž (max malý má méně slané / kořeněné, ale toho si nevšimne). Sedí s námi v jídelní židličce (nehoníme ho se lžičkou po bytě) tak toto hodně pomohlo, dokud jedl sám (a když jí sám) tak je většinou s jídlem problém. Ale je teda mladší, má rok a půl

lindapp88
autor
18. led 2019

@no_title od malinka jsem zavedla, že když se jí tak v kuchyni v židliče. rozhodně za nim nelítam se lžičkou. výjmečně někde na návštěve když zrovna jsme. Ale on prostě nechce nic i když to jim já. a když už si vezme, tak trochu. Nikdy nebyl velkej jedlík, ale teď mi to přijde jako hodně bídný. A to se snažim nabízet několik věcí a nic. a ani to nechce třeba ochutnat. Ale kdžy má už fakt hlad, tak to si řekne a sní třeba tři naběračky polévky- ty zatím jí asi nejvíc..ale taky jak kdy. Holt zase období, my z období nevyjdem..jedno skončí, další začne 😀

myrei
19. led 2019

Já to řešila zrovna teď. Syn (23 měsíců) se vždy 1x v noci vzbudil a chtěl a dostal mlíko. Minulý týden koukal přes den na tu lavičku a hlásil, že je rozbitá (viděl tu díru v savičce), tak jsem mu potvrdila, že opravdu je a musíme ji vyhodit. V noci se vzbudil na mlíko, tak jsem mu připomněla, že jsme ji vyhodili. Následoval řev, ale za chvíli se uklidnil, nabízenou vodu nechtěl, tak jsem mu jenom zazpívala a zase usnul. Třetí noc se sice vzbudil, ale chtěl jenom přitulit, už si o mlíko ani neřekl, vodu nechtěl a za chvíli zase usnul. Žízeň teda očividně nemá, jen ho to noční mlíko bavilo.
Zkusila bych taky ať se víc nají přes den a v noci bych nedávala žádný pití ze savičky ale jenom brčkem nebo z hrnečku. A prostě vytrvat. Držím palce