Jak často kojit 11měsíční dítko

matkacekatelka
17. črc 2018

Mám syna 11 měsíců. Kojím ho ráno po probuzení, ke spaní na dopoledne, teď mu to vychází kolem 11 hod, takže prochrní oběd a večer na usnutí. Dřív měl dvě spaní, hoďku dopolko, hoďku odpolko. Neumím ho uspat jinak než u prsa. Jste na tom některá stejně? V mém okolí jsem jediná, která kojím a připadám si jako už jako exot. Díky

pavca1982
17. črc 2018

@matkacekatelka Dceři je 16m. a jà ve 22tt. Jinak než u prsa neusne.Exot nejseš vždyť je to úplně normální😉

ninive211
17. črc 2018

Mám 13měsíčního syna a mám to stejně jak ty, usíná u prsa, ještě teda usne v kočárku, když jsme zrovna dopoledne v tu dobu a procházce, ale doma jedině u prsa. Zatím spí většinou ještě 2x denně, to druhé spaní ale není nějak dlouhé většinou. V noci kojím jednou, někdy vydrží spát od večera až do rána. Byla bych ráda, kdyby si oblíbil třeba nějakého usínáčka nebo něco, aby bylo to uspávání jednodušší a nebylo by o závislé na tom kojení (lépe by se mi pak v budoucnu odstavovalo), ale zatím prostě nic jiného než prso nezabírá.

evusacek
17. črc 2018

Ja mam syna 11, 5 mesice a kojim rano po probuzeni, pak usina jako tvuj kolem te 11+- a kdyz jsme doma tak u prsa jinak usne v kocarku, vecer na usnuti a v noci to radsi ani uz nepocitam. A jelikoz me nechce moc pit tak kdyz jsou fakt vedra tak kojim pres den i vickrat. takze exot opravdu nejsi neboj 😉

viridie
17. črc 2018

@matkacekatelka rozhodně nejsi exot,můj roční syn bez prsníku neusne (pokud tedy není v kočárku) a stále kojím celkem fest i v noci. 🙂

ladyhacek
17. črc 2018

Uspávala jsem u prsa > hlavně tedy večer do 18m kdy jsem odstavila, odpoledne většinou kočár jinak neusnul > to bych musela s ním ležet v posteli a kojit hodiny - na kočár si zvyknul. Jak jsem kojila v 11m už nevím, ale dost často - teprve na 8m byl "schopný" příkrmu a kolem 15měsíce dostával ještě 3 chody denně, zbytek kojení

sassanca
17. črc 2018

Já kojim snad furt😂Malá ma taky 11 měsíců. Po dlouhé době mi sni dopoledne presnidavku, obed a pozdní svacinu/veceri. Mezitím kojim. Taky usne jen u prsa. Je to momentálně nejjednodušší a nejpohodlnější usinani pro nas obě.

lenkas1982
17. črc 2018

Pokud si dobře pamatuju, tak v tomto věku jsem kojila "už jen" na uspání. Tj. jednou přes den (jednou spala myslím od cca 3/4 roku), večer a v noci pokaždé, když se vzbudila, což bylo tou dobou až 3-4x. Kojila jsem do necelého 1,5 roku. Uspávala jsem do té doby výhradně kojením. Takže neboj, nejsi exot, je to naprosto ok.

myjusiatko
18. črc 2018

Haha, na 11m kojis dokonce malo. :D v tomto veku se dcerka kojila mnohokrat za den a noc a na uspani kojim doted. Je ji 22 mesicu. Takze bud v klidu.

no_title
18. črc 2018

Normálně to neřeš, koj ho na požádání. Syn má taky 11 m. Kojíme cca takto: ráno jak se vzbudí (cca kolem 8), do oběda kojíme ještě tak 2x. Mezi 11-12 má oběd. Ve 13 hodin uspávám u prsa, budí se kolem 15 hodiny, taky hned po probuzení dostává prso (to už má takovou tradici). Kolem 16 hodiny má svačinku. Pak se ještě 1-2x kojí. Večeře kolem 19-20 hodiny, pak uspávám kolem 21 hodiny taky prsem. Když to spočítám, tak je to... 8x denně a v noci to radši nepočítám 😀 (ale min 4x to bude). Někdy to bývá i víckrát denně když rostou zuby nebo spadne a tak. Klidně ho ještě koj na požádání a neřeš lidi. Ono je to stejně většinou starší generace a ti kojili jen 3 měsíce kolikrát. Což není zrovna nejlepší pro prevenci alergií, nadváhy a jiných nemocí. Upřímně bez kojení je hodně věcí těžších - uspání, utišení. Oni se lidi sice snaží "poradit" ale neuvědomují si, že to pak té mamince udělají daleko těžší.

matkacekatelka
autor
18. črc 2018

Díky holky za podporu 😃

matkacekatelka
autor
18. črc 2018

@pavca1982 my chceme v brzké době taky další miminko a úplně mě děsí, že budu na jednom prsu kojit jedno dítko a na druhém mi bude viset druhé 😀 kojení a těhotenství není problém? Nad tímhle přemýšlím už dlouho

pavca1982
18. črc 2018

@matkacekatelka Pro mě to problém není a neděsí mě to pokud se malá sama neodstaví,tak je budu kojit oba.😊

normalnimatka
20. črc 2018

kojila jsem takhle + ještě mrtěkrát za noc....
v 11 měsících exot? probůh.... mně přijde, že ještě kolem roka kojila spousta známejch, a to vůbec nebyli nějaký moji kamarádi, podobně kontaktně a kojení-friendly zaměřený, prostě normální lidi:D určitě koj, když vám to vyhovuje. nenech se zviklat, pro dítě je to rozhodně fajn.
kojení a těhotenství můžebejt problém, často dojde k omezení laktace a dojde k samoodstavu dítěte - aspoň bys to měla bez sresu. ale jsou i tandemově kojený děti a tak... tak záleží na tom, jak to budeš chtět🙂

matkacekatelka
autor
25. črc 2018

Ne jako exot, spíš jako ohrožený druh😀 včera jsme byli na koupališti a malého sem kojila na dece. Lidi se na nás dívali jako na něco neobyčejného, jako na atrakci. Já nejdřív chtěla v 6.mesicich skoncit, ale bylo mi líto, dávat malému ,, prášek,, když mlíka mám dost, teď nám je 11 měsíců a je z něj závislák 😀 hlavně večer a ráno po probuzení, to by mi to prso utrh😀 teď se smiřuju, že ho budu kojit do snad až do školky...😎

matkacekatelka
autor
25. črc 2018

Do kolika měsíců jste kojili vy?;

normalnimatka
25. črc 2018

já do 19m....pak jsem odstavila, nedalo se to už se spaním, který bylo šílený. naštěsstí to opravdu pomohlo. kdyby ale spal normálně a chtěl mlíko třeba jen 1x-2x za celý svoje spaní, nebo by se vzbudil a znovu usnul bez mýho prsa, pak bych kojila velmi pravděpodobně ještě dýl🙂

udělej si to, jak ti to vyhovuje. kojení do roka mi přijde úplně ok a měla jsem v sobě takový pomylsný minimum ten rok. do roka je dítě kojenec a mlíko má bejt hlavní součást stravy.

kacenka2323
27. srp 2018

Ahoj holky. Prosim o radu. Mam 10,5 mesicni holcicku. Nemam moc mlicka, ale snazim se kojit co to da + uz papa prikrmy. Uz se nam klube zoubek a mala me vzdycky ke konci kojeni kousne. Vcera me kousla do krve a i kdyz ji hned reknu ze "nene to nemuze mamince delat, tytyty" tak ma z toho prcu a kousne me pak stejne zase. Odstrikavat odsavackou nejde, krvaci to a rucne mi to moc nejde (tak 40ml a vic nic). Nechci jeste prestat kojit, ale boli to. Nemate nekdo radu co delam spatne a co bych mela treba zmenit? Dekuju

rebe
27. srp 2018

Obě děti jsem ještě v roce kojila v noci co dvě hodiny, určitě nekojíš nijak moc. A ani nijak zvlášť dlouho, dneska se doporučuje alespoň do dvou let, pokud není důvod přestat a jde to. Otěhotnění kojení zpravidla nebrání, pokud je na něj tělo připraveno, začneš ovulovat i při dost intenzivním kojení. A během těhotenství uvidíš, některým dětem to nevadí a kojí se i po porodu sourozence, jiným dětem mléko přestane chutnat a samy se odstaví.

rebe
27. srp 2018

@kacenka2323 Tytyty je dětem k smíchu. Neboj se dát najevo své skutečné emoce. Bolí to, máš vztek, že ti to dělá? Nech ty emoce pořádně proudit. klidně plač bolestí. Děti mají psinu z naší snahy je vychovávat, ale jsou hodně empatické, když nás něco bolí, trápí nebo vzteká. nechtějí nám ubližovat.

kacenka2323
27. srp 2018

@rebe dekuji ti. Jelikoz jedeme prikrmy tak moc nekojim. Rano kdyz se mala probudi, pak odpol mezi obedem a svacou a pak na spani a v noci treba 2x... ale ted jak kouse nevim co delat...

hanih
27. srp 2018

@matkacekatelka Já kojila starší dceru do 21 měsíců. V 11 měsících jsem kojila o dost víc, než ty. Dcera nechtěla jíst příkrmy a cca do 13 měsíců bylo mateřské mléko její hlavní potravou. Kojila jsem na požádání.

elikup
27. srp 2018

Odpovídám na hlavní dotaz. Na požádání. Uspávám kluka 2r 3m na prsu, někdy se pustí, jindy ne. Zdravím z exotária.

rebe
27. srp 2018

@kacenka2323 Pět kojení denně je pořád prima, zejména jestli máš pocit, že máš málo mlíčka, tak je to paráda. Určitě by byla škoda vzdávat se toho kvůli kousání. Sotva jí vyrostl zoubek, je to pro ni nový zážitek, chce kousat do všeho. Nabídni jí dost možností ke kousání, moje děti třeba milovaly hranolky nakrájené z jablka. A dej jí jasně najevo, že do tebe kousat nebude. Můžeš třeba hned poté, co tě kousne, přestat kojit, uklidit prso, že teď tě bolí. V čase dalšího kojení samozřejmě zase kojit, ale hned přestat, jakmile kousne. Zkus, co tě napadne, uvidíš, že to určitě pochopí. Každé dítko to zkusí, mlíčko si kvůli tomu ale vzít nenechá 🙂

calvac
27. srp 2018

@matkacekatelka Ja jsem kojila 24 mesicu. 🙂 🙂