Jak dlouho může být MM v ohřívači udržující teplotu?

anetttta123
4. srp 2022

Ahoj, prosím, jak dlouho muze být odsate mleko z lednice v ohřívači lahví? Ohřívám většinou tak, že na ohřívači nastavím vzteplotu cca 38° a zhruba po 20 - 25 min ma mléko požadovanou teplotu. Dělám to tak, kdyz vidim ze se malá pomalu budi
V noci to ale kolikrat vypadá, ze je mala uz skoro vzhuru, tak dam pomalu ohrivat mleko.. Nakonec se probudí i treba za hodinu i za dyl, ze mleko nakonec vylevam a davam ohrivat další. Jak dlouho prosím může tedy být MM v ohřívači udrzujici teplotu? Ja jsem po 1.5 hodine uz radeji vylevala., ale je mi vždy líto mleko vylevat.

linducha90
4. srp 2022

@anetttta123 mléko by se mělo dávat čerstvé, co jsem četla, tak by mělo vydržet 2 hodiny po udělání, ale mě po hodině už smrdí, takže pokud malá nevypije vylévám.

verunnaj
4. srp 2022

@linducha90 ale to mluvíte o UM, paní se ptá na mateřské 😅
Tu hodku bych asi max, ochutnala bych ..

kubesovaadelka
4. srp 2022

@anetttta123 mám něco podobného, že se malá začne vrtět a pak vydrží třeba ještě hoďku dvě spát, každopádně já to vyřešila tak, že ohrivacku mám v ložnici a v ohřívačce jen vodu, když se začne vrtět, začnu ohřívat vodu a až si sem 100% jistá, že chce mlíko, tak do té ohřáté vody prisypu mlíko, co mám už odměřený v dávkovači, protrepu a pijem

anetttta123
autor
4. srp 2022

@kubesovaadelka jde mi o mateřské mléko 🙂

kubesovaadelka
4. srp 2022

@anetttta123 jooo tak to je horší, to neporadím, nepřečetla jsem si to pozorne, omlouvám se,s MM nemám zkušenost, od začátku prikrmuji, já měla hladové a né dostatek mleka

gbp
4. srp 2022

@anetttta123 tobe to ohrivacka ohriva tak dlouho? ja sem mela na 8 minut, to sem mezitim prebalila a nachystala lahev, plinu...me rikala laktacni, ze jednou ohrate (nedopite) nevadi a muze se zase dat pak do lednice, ale at to pak uz spotrebuju co nejdriv, at to pak neslevam do vetsiho mnozstvi. ale to sem ti neodpovedela. ja bych to takhle dyl asi neohrivala radsi.

zuzita15
4. srp 2022

@anetttta123 ja davala ohrivacku na max a mliko pro malou jsem mela ohrate za par minut, max jsem tam lahvicku nechala par minut navic, kdyz se treba mezitim pokakala, urcite bych MM neudrzovala hodinu na “provozni” teplotu. Kolik ho mala pije, ze potrebujes ohrivat skoro pul hodiny dopredu? To bych byvala byla v noci nikdy nedala, a to jsem ohrivala MM z lednice

anetttta123
autor
5. srp 2022

@zuzita15 ohrivam ve 40 ° vodě, abych si byla jista teplotou a take jsem slysela, ze by se nemelo davat do uplne varici vody, tak nevim 😳
Ale trva to déle, tak se snažím vzdy zavcas, kdyz vidim, ze se budí, ale nakonec spi i dál..
Ale asi bude lepší ten rychloohrev jak píšete nez pak podávat dele ohrivane mleko nebo jej vylevat

gbp
5. srp 2022

@anetttta123 me to za tech 8 minut naucili v nemocnici na nedonosencich, tak me ani nenapadlo o tom premyslet 🤷🏼‍♀️

zuzita15
5. srp 2022

@anetttta123 ohrivacka nikdy nevyprodukuje vrouci vodu

daasqua
5. srp 2022

Já ohřívala v hodně teplé vodě a bylo to do 5 minut. Ven jsem nosila v termotasce MM i 2 hodiny. Čichové a chuťově to bylo v pořádku.