Jak dlouho vám vydrželo kojení s kloboučkem?

cuci25
23. únor 2012

Mám ploché bradavky a proto mi už v porodnici půjčili klobouček, přes který dcera konečně začala sát a já netrpěla bolestí. Teď mě ale straší, že prý kvůli kloboučku nebudu dlouho kojit a sice proto, že bradavka nepřijde do styku s pusinkou miminka a tím pádem se začne mléko vytrácet. Zajímalo by mě proto, co je na tom pravdy a jak dlouho jste byly schopné vy kojit s kloboučkem... 🙂

llluckaaa
23. únor 2012

Já takto kojila možná 14 dní a pak jsem se snažila klobouček odbourat. Naštěstí se zadařilo a dítě bylo schopné si bradavku najít a chytit se jí. Právě že po nějaké době kojení se ty bradavky trochu vytahají do prostoru, takže si s tím dítě líp poradí. Já myslím, že na tom vytrácení mléka něco je, ale záleží nejvíc samozřejmě na tom, jak aktivního máš strávníka a jak často přikládáš 😉

zuzanka26
23. únor 2012

já jsem sice ploché bradavky, ale kojení mě strašně bolelo, ale fakt tolik, že jsem skoro brečela. Nasadila jsem klobooučky hned po příchodu s porodnice. Pořád mě někdo strašil, že to nepůjde a ejhle, kojila jsem do 9 měsíců i s kloboučkama. Mlíko jsem neztratila, malou jsem plně kojila 6 měsíců, ale měla perfektní ten sací reflex.

jenny.kay
23. únor 2012

Kojila jsem přes ně 14 dní, pak jsem o mléko přišla, ale z jiných důvodů. Vždycky, když miminko nakojíš, tak ho nech ještě "ožužlat" samotnou bradavku. Mimi si tím olízne zbytek mlíčka, který třeba kloboučky nezachytí a hlavně dá tělu signál. Dělala jsem to tak automaticky a když jsem to říkala sestře v porodnici, tak mě chválila, že to je dobře a kojení to pomůže

popellka
23. únor 2012

Kamoška s klouboučkama kojila do roka 😉 a v pohodě

lisha
23. únor 2012

Kojila jsem přes kloboučky měsíc, pak to už šlo bez kloboučků, ale o mléko jsem stejně přišla v malého třech měsících 😖

mrsblack
23. únor 2012

Stejně jako @lisha, přes klobouček asi měsíc a půl, pak se nám ho podařilo odbourat, ale ve třech měsících jsem přestala kojit úplně 😖 Ten kontakt s bradavkou je důležitý pro předání informace, jaké mlíčko má maminka vytvořit - jakié složení, protilátky a tak. Jiné mléko tělo vytváří pro měsíční mimčo a jiné pro roční dítě. Když budeš přes klobouček kojit pravidelně, z hlediska tvorby mléka je to stejné, jako kdybys kojila bez něj.